Начало форум

Търсене

Търсенето върна 15 резултата

Върни към разширено търсене

Re: До админите (ако ги има)

А ти не си новодошъл. По никакъв начин не се държиш като такъв. Освен това (хайде да приемем, че "тъп" е изтъркана обида) никой друг освен Стенли не е горял от желание да ме нарече "бездарен". Никога. Но то беше защото тъкмо аз посочих собствената му (ти) некадърност. Този път н...
от jorando
Сря Ное 06, 2013 3:43 am

Форум: Административни
Тема: До админите (ако ги има)
Отговори: 29
Преглеждания: 8222

Re: До админите (ако ги има)

Моите уважения към всички тук и се извинявам предварително за грубата аналогия. Този форум поради конкретна причина доста ми прилича на онази сграда в центъра на София с надпис "Съединението прави силата". До болка известно е, че към този момент статуквото и кворумът в това здание по някак...
от jorando
Вто Ное 05, 2013 12:24 pm

Форум: Административни
Тема: До админите (ако ги има)
Отговори: 29
Преглеждания: 8222

Re: Пътят (филмът)

Мартин написа:
Работя дежурен по свят и влизам късно след като препрочета Тютчев.

Йес!

За съжаление обаче си попаднал на "последния милиционер"... :)

Хаха. Да. Това наистина е добро :lolno:

Шаркан написа:освен Тютчев, има и Ботев...

Валди Тотев така го е замислил.
от jorando
Нед Ное 03, 2013 8:01 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Пътят (филмът)
Отговори: 143
Преглеждания: 28510

Такааа. Потребителският профил на JORANDO е регистриран на 24.10.2013 г. в 01.09 часа през нощта . Голяма стръв за регистрация в едва кретащ форум, нали? Първият пост на Хорандо е по-малко от 30 мин. след регистрацията му - в 01.44 на 24.10..2013 г. и е по тази тема. Цели десет дни Хорандо с всички...
от jorando
Нед Ное 03, 2013 3:33 am

Ивайло Иванов написа:Колкото до Хорандо - той със сигурност не е новодошъл във форума.

Някой сериозно са го подгонили призраци. А разликата между фантазия и болна фантазия е съществена.
от jorando
Съб Ное 02, 2013 4:54 pm

глобалният Север срещу глобалния Юг. Може отгоре да се прикрива с "културен сблъсък", но борбата е за леснодостъпните ресурси, за общ контрол над разпределението на произвежданите блага. Най-тревожното нещо тук е ренесансът на религиозния фанатизам (фанатизира се не само ислямският свят! ...
от jorando
Пет Ное 01, 2013 4:56 pm

Ивайло, няма как да знаеш аз колко съм прочел, но това го оставяме настрани. Не ми е на сърце като теб да се хваля с дълга библиотека. Обаче, ако както казваш си прочел много повече от мен и същевременно си на това ниво на мислене, писане и инфантилно перчене с капацитет да знаеш, че това четене е б...
от jorando
Чет Окт 31, 2013 4:19 am

jorando, времето ти изтече. Явно това е горната ти граница, жалко. Гледай си филмите, чети си книгите, ако умееш - но засега недей се занимава с идеите в тях. Не ти се удава. Сядам да пиша, за съжаление днес и утре имам бая задължения, но до петък ще ти покажа как се прави това. Ивайло, не съм имал...
от jorando
Сря Окт 30, 2013 6:51 pm

Ивайло, не съм тук за да правя многословна дисекция на целия фантастичен жанр и да чета сравнения между шедьоврите, които ти би ми посочил и филмът, който обсъждаме. И това колко идея има в единия и каква "чекия" бил другия. По принцип считам за празнодумство всякакво сравняване на произве...
от jorando
Вто Окт 29, 2013 3:51 am

2) доброволни дружини чисто статистически няма как да има; но армията като "Спасител" (тезисът е застъпен и при руски автори, например Андрей Круз "Эпоха мертвых") - това вече е подигравка със здравия смисъл, защото военна диктатура като начин за "възраждане" не е добр...
от jorando
Пон Окт 28, 2013 11:28 pm

Това за вола и телето беше оригинално! Та съвсем лаишки да споделя. За мен идеята на този филм е да покаже малката история на баща и син в променените условия на един постапокалиптичен свят. За това как един обикновен мъж се старае да оцелее със и най-вече заради сина си в тази среда без епични сцен...
от jorando
Пон Окт 28, 2013 3:24 am

П.П. Добре дошъл на jorando, надявам се да не се афектираш много от острия на моменти тон на дискусиите :). Goa, добре си ме заварил. Да ти кажа наистина съм учуден от язвителния тон тук. Или поне в тази тема. Не казвам, че не трябва да има спор. Напротив - всеки има правото на мнение и това да го ...
от jorando
Нед Окт 27, 2013 2:11 am

Мартин написа:Jorando, добре дошъл в клуба :))) ако разбираш какво намеквам :)

Добре заварил, Мартине! Разбрах какво намекваш още на входа :)
от jorando
Съб Окт 26, 2013 12:12 am

Тази тема не умира! :problem: но тук идеята е съвсем друга, по-човешка и истинска. Да намериш в този филм немеркантилна идея, е признак на ментален проблем. А да я опредиш като "човешка" или "истинска" - означава, че проблемът е сериозен. Ако пък и онзи, който я намерил, не е фи...
от jorando
Съб Окт 26, 2013 12:10 am

Макар и закъснял по тази дълго дърпана тема държа да кажа на "колегата" Ивайло, че да замахнеш така и да наречеш нещо в този форум "чекия" е признак на ментален проблем. А да кажеш това за филм като "Пътят" означава, че проблемът е сериозен. За мен това е един от най-до...
от jorando
Чет Окт 24, 2013 2:44 am

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 14 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 14 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани