Начало форум

Търсене

Търсенето върна 65 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Пети конкурс за разказ на списание ShadowDance

И така, с извинения за малкото забавяне с резултатите, печелившите от петия конкурс за разказ на списание ShadowDance са: 1. Кристина Мешулам - за разказа Змей-пигмей 2. Васил Руменов Попов - за разказа Куцулан 3. Стоян Пешев - за разказа Кресчендо Журито присъжда също така поощрителни награди - гра...
от Morwen
Чет Юни 23, 2011 1:59 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Пети конкурс за разказ на списание ShadowDance
Отговори: 5
Преглеждания: 1683

Re: Пак обсъждане на Трип

Ми не знам, за мен е много хлъзгава границата. Ако кажа, че руснаците имат повече добри фантастики, отколкото ние(просто щото са огромен брой и са писали огромен брой неща), това чуждопоклонничество ли ще е? И пропаганда ли е, или е просто мое мнение? Щото аз тук някакви пропагандатори не съм забеля...
от Morwen
Пет Мар 11, 2011 12:14 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Преместено от Административни
Отговори: 35
Преглеждания: 7695

Re: Ивайло Иванов за модератор - предложение

Да де, но въпросът беше какво изразяват недомлъвките ти, защото в този контекст на мен ми звучат като "ние не сме лоши като вас", макар че спокойно може да не е това :lolno: Хубаво е човек да се изразява ясно, за да не се натрупват излишни въпроси и емоции :shifty: Мисля, че и двамата звуч...
от Morwen
Пет Мар 11, 2011 11:57 am

Форум: Административни
Тема: Ивайло Иванов за модератор - предложение
Отговори: 33
Преглеждания: 11951

Така, нека сега видим разликите между харесването на чужди автори и гърчеенето при един народ борещ се за собствената си идентичност и приликите с "ако харесваш рока, значи предаваш страната" в един космополитен свят. Ако аз примерно много харесвам италианска музика, чуждопоклонничка ли съ...
от Morwen
Пет Мар 11, 2011 11:35 am

Преместено от Административни

О, как бих могла да имам нещо против твърдения в стил "модераторът не трябва да е гадно копеле". Намеците, че определени хора са такива вече, са обиди, на които не мисля, че трябва да отговарям. Но хайде за бонус да добавя Отявлен пропагандатор на чужда култура, народност или религия (на т...
от Morwen
Пет Мар 11, 2011 10:49 am

Факт. Но Тук не говорим за за философия, а просто, че като подаваш маслинова конка не бива да я размахваш подозрително нападателно (или отбранително дори). Иначе не е маслинова клонка, а просто пръчка, с която боцкаш другарчето. Простете за цялата метафора:)
от Morwen
Чет Мар 10, 2011 5:10 pm

Какво ще рече, че вие не сте като тях? Кои вие? По какво не сте като тях?
от Morwen
Чет Мар 10, 2011 3:43 pm

Аз може би бъркам нещо, но Ивайло не оттегли кандидатурата си?
от Morwen
Чет Мар 10, 2011 12:29 pm

Собственик, организатор или основно действащо лице в електронно издание, което в определени моменти се държи като конкурент на клуба или клубния сайт. Е, тук вече бях запратена у малинака. Значи, ако някой прави някакъв различен от Ефремов проект в подкрепа фентъзито и фантастиката, то той е класов...
от Morwen
Сря Мар 09, 2011 3:23 pm

Тема: Trip за администратор - предложение
Отговори: 58
Преглеждания: 18323

Re: Стихосбирка с въображение

Моля ви, нека темата не се превръща в мерене на... романите.... Основната грешка при този начин на мислене, е че той неусетно приравнява писателския занаят към някаква дисциплина от леката атлетика, която изисква специфични умения – в случая добър/новаторски стил или раждане на оригинални идеи – и п...
от Morwen
Чет Фев 24, 2011 5:01 pm

Тема: Стихосбирка с въображение
Отговори: 117
Преглеждания: 25592

Всъщност английският има повече различни думи от българския, друг е въпросът колко са масово употребяваните и нямам идея каква част е ползвал Шекспир. Това не е някакво чудопоклонничество, просто факт. За една дума на български има няколко на английски. Разбира се, българският позволява различни гра...
от Morwen
Вто Фев 22, 2011 2:10 pm

Да знаеш колко лапнишарани има само, Диляне... и изборите го доказват всеки път :redface: Бтв, не виждам нищо ненормално човек да взима насериозно анотация на книга.
от Morwen
Вто Фев 22, 2011 11:19 am

Извинявай, Ивайло, неслучайно съм се обърнала към г-н Карапанчев.
Не визирам никаква конспирация, никакви пет лева... Просто е факт, че човек, без да е изчел нета, ще придобие невярното, подлъгващо мнение, че писмото е реално. От там нататък няма какво да се обсъжда.
от Morwen
Пон Фев 21, 2011 6:19 pm

Уважаеми г-н Карапанчев, първо искам да Ви поздравя за упоритостта и куража да издадете стихосбирка, при това, както личи от стиховете очевидно много лична и идваща от сърцето Ви. Но съм крайно разочарована от представянето й. Тази мистификация е мистификация единствено за десетината човека, четящи ...
от Morwen
Пон Фев 21, 2011 2:57 am

alexandrit написа:Честна дума: най-късно през този уикенд аз ще отговоря изчерпателно по казуса с Нийл Геймън.

Уикендът клони към свършване... уви, така искам още няколко почивни дни...
от Morwen
Нед Фев 20, 2011 4:34 pm

Само да кажа, името се чете Морвен (справка - дядо Толкин), но и Морвин ме кефи, ако настояваш. Ивайло, ти смятащ, че всъщност съмнението ни е резултат на гадния характер на Роланд, моята проклетия и чуждопоклонничеството на Трип, който има нахалството да каже, че и американската поезия имала добри ...
от Morwen
Вто Фев 15, 2011 2:09 am

Какво мнение те гони, извинявай? Не съм коментирала по никакъв начин мнението в предговора. Поисках да разсеят съмненията ми единствено за писмото от Геймън, което звучи най-малкото много високопарно, не го коментираха ясно. Забележи, аз не обвинявам никого, а питам. Ако се окаже, че съм питала напр...
от Morwen
Пон Фев 14, 2011 6:28 pm

Никой не превъзнася американската поезия, просто някой спомена, че има и добри автори. Педалите (малко е тъпа тази изкуствено политкоректна точка, когато така в прав текст обиждаш), които ти се привиждат навсякъде нямат нищо общо, също както и Гинсбърг. Аз не се съмнявам в преувеличение, а в съществ...
от Morwen
Пон Фев 14, 2011 5:10 pm

Между другото, нали "рекламно-доброжелателното преувеличение без комерческа цел" не се отнася за писмото от Геймън?
от Morwen
Пон Фев 14, 2011 1:25 pm

Ивайло, отде го издири Гинсбърг, не мога да разбера. Гинсбърг досега седеше, почиваше си и нямаше никакво отношение към разговора. Обаче ти спешно го привка, без каквато и да е нужда. Проблемът не е Гинсбърг, Паланюк или Мартин Карбовски. Това, което изисква отговор е Геймън. От там нататък ти си из...
от Morwen
Пон Фев 14, 2011 10:37 am

Следваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани