Начало форум

Търсене

Търсенето върна 34 резултата

Върни към разширено търсене

Re: свободни територии в океана

И в океана една нова територия ще бъде апетитна хапка за всички - и държави, бандити. Да речем, че тези територии се създадат хипотетично все пак на такова място, че да бъдат недостъпни за навлеци. В крайна сметка ще се оформи някаква държаво-подобна структура. Хората са стадни животни. Повечето има...
от Божо
Чет Авг 18, 2011 8:14 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: свободни територии в океана
Отговори: 23
Преглеждания: 6007

Re: Мракът и дъщеря ми.

На мен лично любимият пасаж от интервюто ми е: "Склонни ли са българите да платят за книга, без значение хартиена или не? - – Очевидно не, тъй като докато книгата ми бе пусната за свободно теглене, за един ден мина 1000 даунлоуда (и само две дарения по пет лева…). Откакто съм я пуснал срещу на...
от Божо
Пет Авг 05, 2011 12:52 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Мракът и дъщеря ми.
Отговори: 28
Преглеждания: 6005

Re: Мракът и дъщеря ми.

То си е до можене и до познаване на мат'риала. Георги Малинов също много успешно ползва елементи от фолклора и не са само той, Йоан Владимир и "автора дето му плащат". Сибин пише много хубаво, щом не му идва отвътре да ползва фолклорни елементи няма лошо, не е задължително, пък който може ...
от Божо
Пет Авг 05, 2011 12:46 pm

Тема: Мракът и дъщеря ми.
Отговори: 28
Преглеждания: 6005

Re: http://2045.ru/ !!!

Някакъв портал се отваря, не мога да преценя още дали научно-популярен или псевдо-научно.
от Божо
Чет Юли 28, 2011 10:40 am

Тема: http://2045.ru/ !!!
Отговори: 9
Преглеждания: 3520

Re: Нещо се счупи

Йордан Янков написа:Уморих се да повтарям какво е това "държава". Разбира се, още едно доказателство, че няма значение какво казваш, а какво правиш.

Аз нещо съм пропуснал :rolleys:
Може ли линк?
от Божо
Сря Юли 27, 2011 4:03 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Нещо се счупи
Отговори: 34
Преглеждания: 8324

Не знам дали помниш как в Иран през 1979 година милионни демонстрации с голи ръце разкъсваха тежковъоръжените жандармеристи). И до къде доведе това? Както някой беше казал, май Асен Сираков ако не бъркам "Единственият урок, който човечеството получи от революциите е, че трябва да ги избягва.&q...
от Божо
Сря Юли 27, 2011 4:00 pm

Ешерихия коли може ли някой да ми обясни, как така чревна бактерия, без която не можем нормално да живеем, убива? http://begem0t.wordpress.com/2011/05/31/%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8-%D0%B2-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D1...
от Божо
Чет Юли 21, 2011 3:10 pm

Re: Нова книга на centsche

Всъщност можеш ли да напишеш разказ с отворен край? Във всичко което изчетох към момента от теб /около 2/3 от книгата/, ти не само ясно определяш края, но и зачукваш с гвоздейчета всички подробности. Ами специално в първия разказ от това по-отворен край не се сещам. :smile: Иначе съгласен съм в общ...
от Божо
Чет Юли 21, 2011 12:02 pm

Тема: Нова книга на centsche
Отговори: 51
Преглеждания: 18067

Re: Нова книга на centsche

И аз харесвам разказите на cen4e, за това и си купих електронната книга, нищо че е свободна. (то май от e-knigi почти само свободни съм купувал до сега, нещо не мога да им се наканя на другите) Нали същността на разказ, роман и прочие литературно произведение не е материалът, на който е написано? :r...
от Божо
Пон Юли 18, 2011 5:22 pm

Тема: Нова книга на centsche
Отговори: 51
Преглеждания: 18067

Re: Нужда от реформи

Абе хора, наистина ли вярвате, че такива "изследвания" са проведени?
Тогава посочете научно списание (с импакт-фактор), в което са публикувани "резултатите". :wtf: :wtf: :wtf:
от Божо
Чет Яну 13, 2011 12:16 pm

Тема: Нужда от реформи
Отговори: 13
Преглеждания: 2457

http://www.webkeybg.info/the_cave/?p=582

Обобщаващ е 9-и коментар на Жилов.
от Божо
Сря Яну 12, 2011 8:23 pm

А че имат общо: Корнелският университет си е изключително престижен. Там ако не правят наука не знам къде правят. А лондонския Сити юнивърсити - хабер си нямам какъв е, ама звучи като университет... Те са си престижни университети. Въпросът е какво общо имат с журналистическите съчинения, които се ...
от Божо
Сря Яну 12, 2011 6:10 pm

Re: ГМО или не?

Едно мнение относно въпросния паметник:
http://edinzavet.wordpress.com/2010/10/06/us-pametnik/

от клуба на потомците на царския офицерски корпус.
от Божо
Нед Дек 12, 2010 6:46 pm

Тема: ГМО или не?
Отговори: 54
Преглеждания: 9317

ейджънт ориндж до колкото знам е хербицид. Можеха спокойно да използватдруг хербицид на друга фирма, тогава не Монсанто а тя щеше да е "лошата" И стига с това Монсанто, не само Монсанто правят гмо. А като се раздухват истерии и се пуксат небивалици се стига до там генетичните изследвания в...
от Божо
Нед Дек 12, 2010 5:40 pm

Re: «ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ

Goa написа:От чие пребиваване следите? Щото лесно може да се направят всякакви следи, без да стъпва човек :wtf: :wink:

Е, чак стъпките на астронавтите да си играе някой да прави...
http://www.webkeybg.info/the_cave/?p=547
от Божо
Вто Дек 07, 2010 11:35 am

Тема: «ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ
Отговори: 50
Преглеждания: 10593

Re: «ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ

При положение, че следите от пребиваването на Луната на астронавтите бяха наблюдавани вече и от спътници на съвсем независими страни - Япония и Индия, да се продължава тиражирането на подобни съчинения е безпредметно.
от Божо
Пон Дек 06, 2010 4:10 pm

Тема: «ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ
Отговори: 50
Преглеждания: 10593

Някои от противниците на ГМО твърдят, че са и против патентите върху генетичните изследвания. Какво напрактика се получава? В резултат и на създадената истерия в някои общества, изследванията от подобен тип в тези страни се забраняват - например у нас от 2004-а година са забранени. Тенденцията е, то...
от Божо
Чет Дек 02, 2010 7:26 pm

Re: Възход и падение на индустриалната цивилизация

димитър написа:нататък по книгата:

- Не е вярно, че социализмът не могъл да се развива по-нататък. Доказателството е възходът на Китай, който продължава неспирно от 1979 година до сега.

Китай отдавна не е соц. държава. Нищо, че управлява комунистическата партия ;)
от Божо
Пет Окт 29, 2010 3:38 pm

Тема: Възход и падение на индустриалната цивилизация
Отговори: 68
Преглеждания: 9604

Re: Младите български автори настъпват!

Що бе, човекът ако научи правопис и граматика, изчете няколкостотин книги, напише няколкостотин разказа, като ги записва директно в Recycle Bin-a, за да не хаби място на диска, после стотина, които да покаже на по-напреднали, които да му покажат грешките, може и да му се получи... ПП Лошото е, че пъ...
от Божо
Съб Окт 09, 2010 12:41 pm

Тема: Младите български автори настъпват!
Отговори: 7
Преглеждания: 3030
Следваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани