Начало форум

Търсене

Търсенето върна 33 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Бъдещето на Разума

akonitin написа:Това не е съвсем вярно, законите касаещи термодинамиката са валидни на фундаментално ниво и в микросвета

ти пренаписа физиката бе човек...
от Дон Реба
Нед Май 23, 2010 8:27 am

Форум: Наука и прогностика
Тема: Бъдещето на Разума
Отговори: 45
Преглеждания: 7120

Re: ЕИ - ИИ - социални отношения

Тогава тази част от органичните хора просто ще отмре естествено, удавяйки се в море от хедонизъм. а другата част от неограничени хора ще умре също толкова ествествено, удавяйки се в самосъжаление и чувство за малоценност пред мощта на ИИ :) не знам за вас, но ако живеех в свят със действащ ИИ, посл...
от Дон Реба
Съб Май 22, 2010 3:16 pm

Тема: ЕИ - ИИ - социални отношения
Отговори: 124
Преглеждания: 27772

Re: Много интересн филм

В Америка отдавна управлява диктатура - а не, че някой има намерие да установява такава.
...или ти проявяваш така любимото на хората занимание да девалвират понятията. :)
от Дон Реба
Съб Май 22, 2010 10:24 am

Форум: Общи дискусии
Тема: Много интересн филм
Отговори: 6
Преглеждания: 1011

Re: Бъдещето на Разума

ъъъъ не искам да ви прекъсвам мъдрата дискусия, но да вметна нещо, което надявам се поне шаркан има шанс да отчете. та начи, фундаменталните физични закони са симетрични спрямо времето, всички процеси с малко на брой частици протичат както назад така и напред по един и същ начин. не казвам на кванто...
от Дон Реба
Съб Май 22, 2010 9:47 am

Тема: Бъдещето на Разума
Отговори: 45
Преглеждания: 7120

akonitin, освен ако нямаш ИИто в гаража създадено от тебе, приказваш смешки. върху какво може и не може да се построи ИИ ще каже тоя който го построи, до тогава всяко произнасяне по въпроса е празнословство. а това за възприемането като "равен", стига ве, това дори не е антропоморфно, това...
от Дон Реба
Пет Май 21, 2010 2:07 pm

Алекс Белтов написа:Шаркане, съревнование ще има, защото двата рода интелект имат еднакво предназначение.Обработка на информация.

брех виж ти, а аз си мислех че целта на нашия интелект е да запази повереното му тялото живо и да го репликира в няколко полу копия.
от Дон Реба
Вто Май 18, 2010 8:14 pm

Ето друг интересен аспект: Бих искал да насоча вниманието ви към така наречения феномен "loop". Общо взето идеята е, че ИИ като креативна и самоусъвършенствена система, може да подобрява сама себе си. И това подобрение става в пъти по-бързо от самоусъвършенстването на чисто биологична так...
от Дон Реба
Вто Май 18, 2010 12:25 pm

Re: Замислете се...

хммм, тия митове за "успяването" са много популярни сред гладуващата интелигенция, вероятно за оправдание на собствените си неуспехи :)
от Дон Реба
Вто Май 18, 2010 12:19 pm

Тема: Замислете се...
Отговори: 23
Преглеждания: 3964

Не, че нещо, но аз не виждам как ИИ, създаден от учени, чието поколение е отраснало с Терминатор и Матрицата , ще съществува без МИНИМУМ трите закона на Азимов под някаква форма. самоуспокоения :) първо, учените да си го кажем правичката са хора задръстени и лесно се управляват. повечето дето са гр...
от Дон Реба
Пон Май 17, 2010 4:38 pm

Re: Много интересн филм

страхът от диктатурата помага на диктатурата :) цезар май не е имал намерение да събаря републиката, но обществото е взело да става леко параноично на тая тема и е виждало кандидат диктатори под път и над път. обвиняват цезар и човека какво му остава освен наистина да стане диктатор за да си спаси г...
от Дон Реба
Пон Май 17, 2010 9:07 am

Тема: Много интересн филм
Отговори: 6
Преглеждания: 1011

алекс, очевидно е че идеята за ИИ те е обсебила :wtf: :wtf: но все пак, да си кажа мнението. няма смисъл да правим ИИ, ако то си има "собствени цели", такива безконтролни единици си имаме предостатъчно. ясно е че ИИ ще има такива мотиви, каквито му заложим, ако го направим да обича да яде ...
от Дон Реба
Пон Май 17, 2010 8:59 am

Re: Замислете се...

хахаха, добър списък :) но явно съм изостанал от съвременните ценности, доста точки не ги схванах :)
от Дон Реба
Нед Май 16, 2010 9:27 am

Тема: Замислете се...
Отговори: 23
Преглеждания: 3964

Re: Защо издаването на фантастика в България изнемогва?

аз бих си плащал за книги от интернет, особено ако не мога да ги дръпна свободно :)
от Дон Реба
Съб Май 08, 2010 6:56 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Защо издаването на фантастика в България изнемогва?
Отговори: 36
Преглеждания: 6999

Re: Защо издаването на фантастика в България изнемогва?

хм, а им ли проблем въобще? някой тука бачка ли в издателския бизнес за да потвърди? ако съдя по себе си като читател, в последно време половината книги които чета са дръпнати от интернет, и то по много прозаична причина - не заемат място. може би издателите трябва и в тая насока да помислят.
от Дон Реба
Съб Май 08, 2010 3:00 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Защо издаването на фантастика в България изнемогва?
Преглеждания: 6999

Re: за Вселената, частиците и играчките

Не знам дали ще се съгласиш, Данчо, че едно известно връщане към практиките на Средновековието (но на базата на съвременните комуникационни, информационно-аналитични и инструментални технологии) по на пръв поглед парадоксален начин би имало оздравителен ефект върху науката като социална институция....
от Дон Реба
Пет Май 07, 2010 7:43 pm

Тема: за Вселената, частиците и играчките
Преглеждания: 5882

и да умираш не мисля че мога да дам линк и да кажа "ето това е", и там да те чакат две три изречения които да звучат поне малко смислено. нито ще са само две три, нито ще звучат смислено :) така или иначе в малко по-сериозните среди пространство не се членува, сигурно си мяркал насам натам...
от Дон Реба
Пет Май 07, 2010 6:58 pm

Всякакви идеи, които се идват ИЗВЪН тези институции се посрещат на нож. Необходимо е време рези нови идеи да облъчат няколко от учените ВЪТРЕ в институциите, те да "мутират" и отвътре да преобразят "официалната" научна парадигма в нещо ново, което пак ще стане "официална&qu...
от Дон Реба
Пет Май 07, 2010 5:45 pm

Re: отг

Дон Реба, теориите че социалното поведение и въобще мислите на хората са резултат от някакви мистични вродени инстинкти са толкова архаични и глупави, че наистина не си заслужават сериозен коментар. хахха, образцов интелектуалски отговор, бравос, чак за момент се почувствах нещо повече от низше пол...
от Дон Реба
Нед Май 02, 2010 11:00 pm

Тема: отг
Отговори: 95
Преглеждания: 8458

няма такива гени другаде, освен в нечие болно и плитко въображение. разбира се че така ще кажеш, иначе анархизма ви става малко като борба срещу гравитацията :) според мен ти и съмишлениците ти не познавате хората, ама никак. какво говоря впрочем, не хората, а живите същества въобще. не че наличиет...
от Дон Реба
Нед Май 02, 2010 9:44 am

шаркане, изчетох дебата ви, убеди ме, анархизъма е бъдещето. но понеже не съм чел теория, кажи ми като го построим, какво ще правим ако ей тъй изведнъж някой почувства жажда за власт? :) представи си само - океан от честни и добри хора, които се трудят неуморно, БЕЗ ГОСПОДАР!!! просто си плачат няко...
от Дон Реба
Съб Май 01, 2010 11:20 am

Следваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани