Начало форум

Търсене

Търсенето върна 279 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Ще бъдат ли тихи утрините?

Eто още нещо с руски автор: http://www.mediapool.bg/deloto-na-petar-veliki-zavarshva-v-ratsete-na-edin-ruski-ayatolah-news219259.html Пускам го, разбира се, защото до голяма степен отразява и моето виждане по темата: Русия - Украйна. А за самата тема - както мисля, че бях отбелязал още в началото -...
от akonitin
Пет Апр 18, 2014 11:53 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Ще бъдат ли тихи утрините?
Отговори: 91
Преглеждания: 38101

Re: До Аконитин

Здравей, Аkonitin! За втори път срещам похвата "Обръщаш към другата страна твърдението" и съм силно заинтригуван да разбера дали е твоя идея, или си го заимствал отнякъде. Ако е отнякъде, би ли могъл да ме насочиш към оритинала? С уважение, Кънчо Кожухаров Не е похват а тест дали нещо е п...
от akonitin
Пон Апр 14, 2014 1:55 am

http://www.paulcraigroberts.org/2014/03/29/western-looting-ukraine-begun-paul-craig-roberts/ А това е до какво води "свободния избор" на украинците, странно но напоследък републиканците в Щатите все повече ми харесват, сякаш не са толкова индоктринирани. По долу давам превода на статията:...
от akonitin
Чет Апр 03, 2014 8:22 pm

Аха. Виждаш ли колко е лесно, с две изречения, да те накарам да отвориш определено чекмедже в главата си, да ме категоризираш и поставиш на точното място в добре подредената си представа за света. Тези вълшебни две изречения те успокойха, убеждавайки те за пореден път, че представите ти за света от...
от akonitin
Чет Апр 03, 2014 7:49 pm

@Мартин Защо изключваш Строс-Кан? Половин година преди да стане известен като изнасилвач, той заено с Кристин Лагард направи някои доста смислени и нелицеприятни коментари относно причините за кризата от 2008-ма, заедно с това, че тази криза не е обикновена и ще бъде доста продължителна, всичко в ед...
от akonitin
Сря Апр 02, 2014 12:25 am

В смисъл, ако сме петима души да се чакаме някъде да отидем на пицария и дойде и шестия, който чакаме, в Русия може да ни закопчеят, така ли да го разбирам :lolno: В случая руснаците са доста толерантни, в Италия записват паспортните данни ако някъде повисят трима души за повече от някакво време, н...
от akonitin
Нед Мар 30, 2014 9:20 pm

@Аконитин, Беше някакъв австрийски... ? Дето не го кефи холокоста? Сори, ама това не е добър пример. Страс Кан, уж изнасилил някаква камериерка, после мсе оказа, че не я бил изнасилил, а наранил достойнството й, после пък не било и това. Важното е, че споменатия се дискредитира и политическата му к...
от akonitin
Пет Мар 28, 2014 12:29 am

Не ми стана много ясно какво точно имаш предвид под "Обръщаш към другата страна твърдението". Например ако в американска медия е написано "Военните планове на Русия са силно обезпокоителни." и заменим с "Военните планове на САЩ са силно обезпокоителни." виждаме, че не ...
от akonitin
Пет Мар 28, 2014 12:07 am

Там за мнение един историк е в затвора (освен, че е уволнен от работа). Няма опозиционни медии Кой и за какво? Що се отнася до медиите - почти съм съгласен, но не съвсем. Ако щеш - самият ти нямаше да разполагаш с много от тази информация, която цитираш, ако наистина беше точно така. Беше някакъв а...
от akonitin
Сря Мар 26, 2014 9:29 pm

@Аконитин Политици заради самите политици? Защо не... А всички други са глупаци? Може би... Това обаче не отменя мракобесието, което цари по места. И не го прави по-приемливо. Някъде по-горе бях пуснал връзка към статия на руски професор историк. Ако не греша - този човек са го уволнили поне два пъ...
от akonitin
Сря Мар 26, 2014 11:42 am

@Аконитин Переслегин е въвел един термин "реалностен тунел" Това, че всеки си живее в своята реалност не се оспорва от никого. Въпросът беше до какво ще доведе случващото се там и сега? До нищо? До малко бум? До голямо бум? Разбира се, всеки може да се упражнява по темата, както си иска, ...
от akonitin
Вто Мар 25, 2014 5:43 pm

Прехвърлям блогове на руснаци (писатели, музиканти). Чета и постовете, които оставят всякакви хора под темите в тези блогове. Това, което прочетох при Лукяненко и Лазарчук (но и не само при тях) е умопомрачително. Изводът е, че Русия обича Украйна по доста перверзен начин. Но въпросът не е дори в т...
от akonitin
Вто Мар 25, 2014 4:06 am

Re: САС

Има един спорен момент - замяната на хората с андроиди в производствения процес, не се заменя отношението между хората, а се предлага запазване на отношението при замяната на биологичните роби с механични, което в един момент ще породи същите противоречия, каквито има и сега. Самовъзпроизвеждащи се ...
от akonitin
Вто Авг 06, 2013 11:42 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: САС
Отговори: 2
Преглеждания: 1573

Re: Как може да се промени това?

Мартине, дано си прав и подобен подход да успее да доведе до положителна промяна, може би аз съм станал прекалено циничен, обезверен и подозрителен към добрите намерения. Относно зависимостите... цинично ще подхвърля случаят "Строс-Кан", някъде след развитието му се убедих, че помията е на...
от akonitin
Чет Юли 25, 2013 12:23 am

Тема: Как може да се промени това?
Отговори: 180
Преглеждания: 47402

@ Аконитин Нацелил си много хубав въпрос: възможно ли е икономическата сила да не се трансформира в политическа власт? Според мен дори и днес е възможно икономическата сила да се ограничава в мераците си. Проблемът у нас е с една идея по-сложен, защото дори и по телевизора се вижда, че икономическа...
от akonitin
Вто Юли 23, 2013 3:47 pm

Какво друго имаме? На какво може да разчитаме, за да се промени нещо? Когато протестираш за справедливост и почтеност, но отвсякъде ти обясняват, че не си прав и гледат да те натикат в кучи гъз, какво ти остава като избор? В настоящата ситуация нямаш избор, имаш единствено илюзия за избор, затова и...
от akonitin
Вто Юли 23, 2013 1:29 pm

Мартин, начина който предлагам е единствения безкръвен път, за зло или добро той вече се случва, в България последствията все още не се усещат пряко, но косвенно са доста очевидни. Не говорех за независимост, а за "удряне" в джоба, малко тук и малко там. Миналата година се запасих със 150 ...
от akonitin
Пет Юли 12, 2013 11:37 pm

@Аконитин Имам чувството, че още си далече от София. На теория - звучи логично. На практика - няма нищо общо с реалността. ......... Реакциите към протестите по принцип са интересни и дори удивляващи. Контрапротестът например е култов, но дървените философи мълчат по тая тема. Съставът на правителс...
от akonitin
Чет Юли 11, 2013 11:57 pm

Ето още нещо по подтемата - кой ни държи ключа от хладилника: http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2013/07/10/2100551_doverie_pod_risk/ Много е вероятно да се окаже (дори и без да го осъзнаваш засега), че работиш за Него, че се осигуряваш при Него, че говориш по Неговия телефон, че се свързваш пре...
от akonitin
Чет Юли 11, 2013 10:52 pm

в момента повече ме интересува отдавна формулираната идея за "Безусловен базов доход" за всеки гражданин. Чудя се доколко тя отваря перспективи за социален прогрес и доколко ще инхибира процесите на промяна. (но е показателна негативната реакция на повечето "протестиращи" към гр...
от akonitin
Чет Юли 11, 2013 10:49 pm

Следваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 25 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 25 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани