Начало форум

Търсене

Търсенето върна 162 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Чангъе-5

Ти остави постера долу в ляво, ами виж постера горе в центъра дясно - точно зад главата на човека. ;)
от ivanushka
Сря Дек 02, 2020 6:13 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Чангъе-5
Отговори: 1
Преглеждания: 4

Re: НЮ БИБЛИОПОЛИС – сборна тема за книги

Има дни, Има дни... във които не върви... И както казва идеята за кръговрата на живота: злото и страданието вътре в нас предизвикват зло и страдание извън нас... а злото и страданието извън нас, предизвикват зло и страдание вътре в нас... И така в един безкраен кръговрат... Който се явява самовъзник...
от ivanushka
Сря Ное 11, 2020 9:12 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: НЮ БИБЛИОПОЛИС – сборна тема за книги
Отговори: 13
Преглеждания: 319

Re: Две научнопоп. статии в Осем 11/20: Венера, Нобел физика'20

От тия неща разбирам и с пълна отговорност мога да твърдя Ами така кажи! Че с тебе не може да се разговаря за нищо друго освен за това от което разбираш. Приложи списък с неща от които разбираш - за да се знае за какво може да се говори с теб. А хонорарите специално държах да получавам, за да ги да...
от ivanushka
Вто Ное 10, 2020 11:51 pm

Тема: Две научнопоп. статии в Осем 11/20: Венера, Нобел физика'20
Отговори: 8
Преглеждания: 140

и за какво ще говорим? И защо да я чета? И защо да и търся биографията? я по добре ми разкажи това което искаш да прочета , пък да видим. Сигурно е нещо страхотно! Умопомрачително! Или е просто номер да прекратиш разговора, като намекнеш че си висше същество и другите не са чели колкото тебе? Браво ...
от ivanushka
Вто Ное 10, 2020 11:37 pm

Ти фосфина го остави. По добре кажи нещо за тази мерзост да даваш награда за действия които сериозно са ограничили репродуктивната способност на хора чрез мизерия и разруха. И да маскираш купуването на това деяние като "награда за мир"? А аз понеже нямам деца, ще ти кажа: това деяние , огр...
от ivanushka
Вто Ное 10, 2020 8:34 pm

Е да, те емигрантите са висши същества. Ние червеите, които сме останали тук в "родината", па ако ще и да пукнем тук, не можем да ги разберем. Твърде сме тъпи. Не можем да разберем простата истина че лойта по г...за е много по важна от всякаква родина... Трябва да се мъчат да разговаряте с...
от ivanushka
Вто Ное 10, 2020 8:18 pm

Аз пък мислех, че хваля Григор Но книгата на Димитров е по-добра, той е по-опитен и бих казал, писател с глобален житейски опит, което се вижда добре, когато повежда читателите на въображаемо пътуване из Югоизточна Азия Странен начин за хвалене на Григор... И в духа на твоите възгледи да виждаш вси...
от ivanushka
Вто Ное 10, 2020 3:04 pm

Фосфинът да не е фосфин казваш? Аз по тоя повод се сещам за една поговорка: - не е хванал шарана, но вече е сложил тигана... ;) И така за да се появи фосфин е необходимо или а) живот, или б) дълбини от които да извира... И ако извира от дълбини, то в киселинна атмосфера, няма да може да достигне вис...
от ivanushka
Вто Ное 10, 2020 2:21 pm

А да не би да сме на път да открием нещо епохално? Не биологичен начин за получаване на фосфин? Или пък друго! Да дадем нова и този път окончателна и универсална дефиниция на това какво е "живот"? А именно - "живот" е нещо което произвежда фосфин! Това нобеловата награде е голяма...
от ivanushka
Вто Ное 10, 2020 2:23 am

Тц, Тц, Тц...
Като го хвалиш този Николайчо (наше момче - емигрантче), гледай после като ходиш да не си настъпиш езика...
от ivanushka
Вто Ное 10, 2020 1:03 am

Браво за рецензията!
от ivanushka
Пон Ное 09, 2020 2:18 am

Re: Kонференция Познание и трансхуманитарна р/еволюция 16.10.20

А, да! Разбира се! Щом е написано от висше американско същество, от специфичен произход (което го прави още по висше същество - висше сред висшите!) това значи че е казана истината, цялата истина, и нищо друго освен истината! И не е останало какво друго да се каже... Така са те висшите американски с...
от ivanushka
Съб Окт 17, 2020 10:49 pm

Тема: Kонференция Познание и трансхуманитарна р/еволюция 16.10.20
Отговори: 9
Преглеждания: 558

Re: Астрономическа научна конференция и научнопопулярни доклади

Виждам че ти се пише! Много! Просто ти трябва някоя и друга иронична забележка и започваш... Неуморно! Давай, давай! :))) Ела да живееш за постоянно в България. Всеки ден! Сутрин и вечер! Три пъти по две (таблетки прекрасна Българска демократична действителност)! На гладно! Тази способност в морето ...
от ivanushka
Съб Окт 17, 2020 10:24 pm

Тема: Астрономическа научна конференция и научнопопулярни доклади
Отговори: 4
Преглеждания: 211

Re: Астрономическа научна конференция и научнопопулярни доклади

Минусите на дистанционното общуване са много и са неоспорими — мога да споделя, че доколкото е възможно се опитахме да ги преодолеем с помощта на slack и gather.town. Обаче има и някои плюсове и ако няма възможност да заобиколим минусите, нашата философия като организатори беше да увеличим ефекта н...
от ivanushka
Съб Окт 17, 2020 2:21 am

Тема: Астрономическа научна конференция и научнопопулярни доклади
Отговори: 4
Преглеждания: 211

защото ръчния часовник не е нищо друго, освен имплант, който може да се демонтира. :silent: Ами да ти пожелая тогава да доживееш и да поживееш във времето когато главата ще стане нищо друго освен имплант , който може да се демонтира. Понеже е излишен. Защото във демократичния сват и америка там &qu...
от ivanushka
Пет Окт 16, 2020 12:56 pm

Трансхуманиьъм? "Що е човека че да го помниш?" Минаваш през него и продължаваш нататък... А след тебе - само едни останки... от прегазено животно... ...новият "човек", подобрил сам себе си, отърси от себе си последните остатъци от стария, не съвършен, естествен човек... и продълж...
от ivanushka
Чет Окт 15, 2020 2:45 am

Re: Когато за БГ фантастика и фендъм говореха по света

Ами в една друга тема, точно valio_98 споделя препратка към форумчето на едни чуждопоклонници, явно млади хора. Името на форума не е на български но мен ме е гнус да го кажа на оригиналния език , а да преведа ми е гадно, но все пак форумчето беше нещо от рода на "сенчест танц" или "та...
от ivanushka
Пон Окт 05, 2020 3:31 pm

Тема: Когато за БГ фантастика и фендъм говореха по света
Преглеждания: 523

Ами аз прочетох ревюто в другия форум. И след това ревю не бих си купил този алманах. Аз не знам, но вие може би сте почитатели на бира Astika? Освен това, както може би е останало незабелязано - висшите европейски същества, точно по качествата оценяват! вЕрвайте ми! А между другото, тук в този фору...
от ivanushka
Пон Окт 05, 2020 11:12 am

Waw! Аз не знаех че нашите нови любящи роднини и братя - европейците говорят за някого с уважение, ако е написал нещо качествено. Мислел съм си че те - висшите европейски същества- говорят с уважение само за персони от тяхната порода. Или такива от официалния списък на качествените народи, който евр...
от ivanushka
Съб Окт 03, 2020 8:54 pm

Имам основания да си мисля, че пак ще заговорят. ;) Ще ги споделиш ли тези основания? Или основанията са ... самото изказване "имам основания". Нещо като самореализиращите се лъжи на демокрацията? Както знаем една лъжа повторена 1000 пъти става истина. Не случайно рекламите и най вече &qu...
от ivanushka
Пет Окт 02, 2020 3:45 am

Следваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани