Начало форум

Търсене

Търсенето върна 138 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Българската фантастика извън България

Първо да кажем за "народа": Народ е група хора които имат обща съдба и нещо което силно ги свързва помежду им. Да речем любовта към родината. Или любовта към ближния. В случая на населението на България това изобщо не е вярно. Поради всеобщо и радушно възприетото социално неравенство - нас...
от ivanushka
Сря Авг 12, 2020 3:45 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Българската фантастика извън България
Отговори: 121
Преглеждания: 59733

Вицовете имат своя смисъл. Ето вица за инженер Ганев е имал следния смисъл: Да внуши идеята че българските инженери са боклуци. И по принцип българската техническа интелигенция не струва. И е успял. Между другото дали Сун Дзъ не е писал нещо по въпроса: как да унищожиш един етнос като настроиш етнос...
от ivanushka
Вто Авг 11, 2020 3:58 am

Ето един:

Инженер Ганев седнал, ей така за спорта, по приятелски, и за да не се гръмне, да се заяжда с астроном Ганев.
И така спасили България.
от ivanushka
Нед Авг 09, 2020 2:50 pm

Ахааааа! Стар виц! Ето какво било! Това с тоалетната хартия явно е било тежък проблем. И за това са го възпели във виц. Сега толкова тежки проблеми нямаме. Всичко ни е наред! Ела му се порадвай на това прекрасно положение тук на място? Или ти е по изгодно да го славиш от далече? Щото от далече просл...
от ivanushka
Нед Авг 09, 2020 2:13 pm

Само да вметна: За фантастичните и реалистичните начини да се спаси България. България не може да се спаси вече. Поне българският етнос няма шанс. А какво е България без българският етнос? Ами просто една територия... Изнесена на сергията за разпродажба. И ако искаш да си купиш територията, някога н...
от ivanushka
Съб Авг 08, 2020 1:56 pm

Re: Научнопоп. статия в сп. Осем 7/2020: Феи ще търсят живoт...

Виждам че май ме поде**ваш. Говориш с мен така както говорят психиатрите с безнадеждните луди. Така ми се пада! При няколко хиляди же и при релативистки ефекти е възможно самата материя да прояви някакви нови, невиждани досега свойства. Това е интересно. И тога при нови свойства на материята, всякак...
от ivanushka
Нед Юли 19, 2020 5:55 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Научнопоп. статия в сп. Осем 7/2020: Феи ще търсят живoт...
Отговори: 12
Преглеждания: 318

Прототипите, сполучливо наречени Sprite (от англ. - дух, фея) са миниатюрни квадратчета със страна 3,5 см и тежат по 4 грама. Въпреки размерите си те носят на борда си системи за управление, ориентация и комуникация, слънчеви батерии и дори научен уред за измерване на магнитното поле. и Не си предс...
от ivanushka
Нед Юли 19, 2020 5:23 pm

И разбира се американската прецизност и професионализъм, така ще конструират устройствата че те да не се разрушат при тези огромни ускорения. Между другото - "има" тонове изследвания, които казват какво става с електрониката при такива ускорения? И разбира се нищо не става! Електрониката с...
от ivanushka
Нед Юли 19, 2020 3:33 am

Както казва нашия премиер слънце - искам (да я прочета), но нямам желание... И аз като него... Може да направим конферентна сбирка, да ми я разкажеш статията? На мен а после и на другите които биха желали да я чуят? Няколко пъти? Ако има лазери с мощност стотици ГВ, то няма смисъл от ракети за проти...
от ivanushka
Съб Юли 18, 2020 9:07 pm

Имаме новина! Уважаеми дами и господа! Измислен е метод, при който енергията на електромагнитните вълни се преобразува директно в механична енергия на движението! И при това центъра на масата на системата от движещи се тела (сондата и светлината която я задвижва) се премества без външна сила! Само с...
от ivanushka
Съб Юли 18, 2020 7:31 pm

миниатюрни квадратчета със страна 3,5 см и тежат по 4 грама. А тогава как могат такива дребосъци да предадат информацията на 4.2 светлинни години? За такова предаване е необходима колосална енергия (може би), която енергия ако се събере в такъв малък обем, ще се окаже че надхвърля енергията необход...
от ivanushka
Чет Юли 09, 2020 12:36 am

Re: Възобновяване на сбирките

Мда-а, вече всички видяхме (прочетохме) какви са разбиранията ти за възпитано и културно поведение...

Виновен съм ... :((
от ivanushka
Вто Юни 23, 2020 2:14 pm

Форум: Организационни
Тема: Възобновяване на сбирките
Преглеждания: 656

Да разбира се! Няма спор. Но все пак въпроса ми остана без отговор: Какво щеше да бъде ако бях сбъркал да дойда на живо, и там човекът предложил темата, уважаван и заслужил член на клуба - той си има съображения да каже: тоя тип не ми харесва - махай го! И аз бях изхвърлен като куче. Та какво щеше д...
от ivanushka
Сря Юни 17, 2020 12:28 am

Re: Конферентни сбирки

е)никога ж)по всяко време Имате тооолкова много членове... Защо трябва да се ограничавате с определен ден? Като може всички дни! И за всеки от дните ще има тълпа от желаещи! Ще се боричкат да влязат! И ще има неуспяли да влязат... понеже няма места... А той сървъра на дискорд си е отворен по всяко в...
от ivanushka
Сря Юни 17, 2020 12:18 am

Тема: Конферентни сбирки
Отговори: 64
Преглеждания: 3270

Аз пък, някак си се притеснявах да отида на жива сбирка. Такъв човек съм - притеснявам се без особена причина... А ето че притеснението ми намери днес основания :((( Като нищо ще взема да дойда... Някой път... Някой друг път... Не знам кой е бил героят :((( , но може би има и основания - аз във фору...
от ivanushka
Вто Юни 16, 2020 10:49 pm

Според мен е разумно да се задели специално време за избор, проба и изглаждане на проблемите със софта за конферентни връзки. Не така в навечерието на срещата тепърва да се чудим защо не ни работи звука... Това разбира се ако ще има за в бъдеще конферентни участия. Според мен във вторник, идеята за ...
от ivanushka
Сря Юни 10, 2020 12:25 pm

Ами нищо чудно - проблемите все с мене :((( Например за тиймс инсталирането е "... това е само началото..." - както се казваше във филма мумията... Тимса като възможности може би е добър, но е много гадна политиката им по "сигурност" :(( За да се логнеш трябва да донесеш от 10 кл...
от ivanushka
Пет Юни 05, 2020 1:39 am

Йеее :))) Каква мила усмивчица! :))) И какви остри зъбки зад нея :))) Сетих се по този повод за един виц: В един американски бар един "трезвен" американец казва: И от мен да знаеш: Ако нещо изглежда като л..но, мирише като л..но, има вкус на л..но, то Е л..но! (известна американска поговор...
от ivanushka
Чет Юни 04, 2020 12:44 pm

Ах тази думичка "конспирация"! Каква магическа сила има тя! Всяко твърдение върху което я лепнеш, автоматично става лъжа! И нещо повече! Противоположното твърдение автоматично става истина! Това "магическо свойство" на думичката "конспирация" е наистина голяма победа на...
от ivanushka
Чет Юни 04, 2020 11:36 am

Следваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани