Начало форум

Търсене

Търсенето върна 26 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Нова книга на centsche

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Cl ... hop_Alumni

Не по-малко впечатляващи са списъците с инструкторите в тези курсове...
от thorn
Чет Авг 11, 2011 6:27 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Нова книга на centsche
Отговори: 51
Преглеждания: 19089

Re: Небюла 2010

Прочетох Who Fears Death на Nnedi Okorafor, определено впечатляваща, много особена като усещане, препоръчвам. В момента продължавам с Blackout, харесва ми чувството за хумор на Уилис. Тези два романа са фаворитите за мен.
от thorn
Чет Мар 17, 2011 7:56 pm

Тема: Небюла 2010
Отговори: 10
Преглеждания: 3150

Трогнат съм, благодаря. Аз принципно не чета много на англицки, но ако се случи някое добро ревю, бих се пробвал. ЗАсега си търся Stand on Zanzibar, едни момчурляци ми проглушиха ушите с нея. Моля, моля, няма за какво. Що се отнася до Stand on Zanzibar, нея я има качена на съответните места и понеж...
от thorn
Съб Мар 05, 2011 12:05 pm

Няма проблем. The Thousand Hundred Kingdoms - над света властва Арамерийската империя с благословията на бога на светлината. Останалите богове са пленници на владетелите й в небесния град. Yeine е повикана от дядо си като претендент за трона, но става заложник в интригите на хората и боговете, въпре...
от thorn
Пет Мар 04, 2011 8:44 pm

Shades of Milk and Honey е ужасно разочароваща и като фентъзи, и като имитация на Остин. The Native Star е четивна и задържа вниманието, но чак пък Небюла... Въобще и двете са ми твърде сантиментални. Сега минавам на Blackout на Уилис.
от thorn
Чет Мар 03, 2011 9:43 pm

Всъщност поредицата на Сюзан Колинс я започнаха тук. От номинациите за роман само The Hundred Thousand Kingdoms прочетох. The Native Star ме изненадва като номинация, но ще взема да я пробвам. Присъствието на Shades of Milk and Honey също леко ме озадачи, принципно ми беше в списъка за четене, но от...
от thorn
Вто Мар 01, 2011 6:52 pm

Re: ЧЕТЕНО НАПОСЛЕДЪК - 2

Roland написа:А Макдоналд смърди.

Конкретно с тоя роман или въобще? Щото смятам в зависимост от впечатленията си от The Dervish House да реша дали ще пробвам другите му неща.
от thorn
Пон Фев 21, 2011 5:02 pm

Тема: ЧЕТЕНО НАПОСЛЕДЪК - 2
Отговори: 74
Преглеждания: 20939

Започвам The Dervish House на Ian McDonald.
от thorn
Пон Фев 21, 2011 12:04 am

Re: Стихосбирка с въображение

С други думи, сте представил стиховете си като народно творчество пред Геймън ли?
от thorn
Вто Фев 15, 2011 6:16 pm

Тема: Стихосбирка с въображение
Отговори: 117
Преглеждания: 27943

Прочетох Arslan на M.J. Engh, остави ме със смесени чувства. Почвам The Folding Knife на K.J. Parker.
от thorn
Нед Фев 13, 2011 9:07 pm

The Sad Tale of the Brothers Grossbart на Jesse Bullington.
от thorn
Нед Яну 30, 2011 10:24 am

Прочетох последния сборник на Стивън Кинг - Full Dark, No Stars, не ме разочарова. В момента редувам Crooked Little Vein на Warren Ellis, Shades of Grey на Jasper Fforde и The Way We Live Now на Anthony Trollope.
от thorn
Чет Яну 06, 2011 7:42 pm

Взех си "Приказка без край" на Енде. Най-накрая ще я прочета.
от thorn
Пет Дек 03, 2010 7:32 pm

Re: фюми

Биографията е ясна. Не си мисли, че ще се изказвам за човек, за когото не знам нищо Всъщност, смятам го за доста неприятен тип, но това това мнение си го изградих (от разни информации в нета) след като бях привършил двете неща, които съм му чел, а те поначало ама никак не ме впечатлиха, тъй че не с...
от thorn
Вто Ное 30, 2010 4:38 pm

Тема: фюми
Отговори: 196
Преглеждания: 43415

Честно казано, колкото и да уважавам експериментите му с формата на комикса като цяло, не мога да се отърся от усещането, че историите му (и стилът му, на ниво фраза/изречение) са на етическо-емоционалното ниво на умен първокурсник в произволен щатски университет от края на 60-е и началото на 70-е ...
от thorn
Вто Ное 30, 2010 10:55 am

Eдно е да спорим дали артът е грозен или не чисто субективно, друг е въпросът дали е кадърно изпълнен. Комиксите на Мур са професионално нарисувани за разлика от доста други известни комикси (фейбълс е това, което ми идва първо на ум) и рисунъкът винаги пасва на историята му (сравни Promethea с From...
от thorn
Пон Ное 29, 2010 11:32 pm

Аз препоръчвам всичко от Алан Мур. Ако някой се интересува от възможностите на комикса като медия, именно Мур е човекът, от когото най-много може да се научи.
от thorn
Пон Ное 29, 2010 10:37 pm

Претенциите на Алан Мур като автор отдавна са покрити, друг е въпросът доколко са дорасли повечето режисьори за комиксите му.
от thorn
Пон Ное 29, 2010 12:04 pm

Започнах How to Live Safely in a Science Fictional Universe на Charles Yu. Дебют, по ревюта я описват едновременно като достъпна и експериментална, дори само заради тая комбинация си заслужава да се пробва. А и Адам Робъртс я нахвали доста.
от thorn
Съб Ное 27, 2010 10:30 am

The Broken Kingdoms на N.K. Jemisin. Първата част не ме остави в особена възхита, но Jemisin определено има талант, така че реших да дам шанс на поредицата.
от thorn
Съб Ное 20, 2010 5:23 pm

Следваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 12 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 12 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани