Начало форум

Търсене

Търсенето върна 21 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Библиотека "Новата българска фантастика"

Калине, само две неща, че се уморих. Първо - ти защо смяташ, че Камелия няма завършена филология. Всъщност не е само Камелия коректор, но това са фирмени неща. Второ - дреме му на БАН за твоите предпочитания, от 1.09 са в сила нови правила, в които променят много работи, за жалост към опростяване на...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 10:18 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Обсъждания на Калин за Богданов
Отговори: 25
Преглеждания: 6332

На заглавната страница в инфото на подфорума пише, че модератор е bogdanov. Когато влизаш като Odisey е нормално да нямаш модераторски права. Малко по-сложно е. Помолих ГОА да ми промени потребителското име от Одисей на Богданов. Той го направи, но при следващото логване системата каза, че няма так...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 10:05 pm

Калине, развеселяваш ме. Дано да го научиш, макар че изисква и добро знание на филологията - кои са съставни, обособени и.. абе ще те научат. Изпитът по синтактис е един от най-гадните в следването. А за първото издание - то се прави по нощите /през деня офиса беше зает/, буквално за вчера, трябваше...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 4:24 pm

Уви не, има го само в 2 броя, специално за автора, книгата е към 500 страници и е яка тухла.
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 1:54 pm

Форум: Електронни книги
Тема: Библиотека "Новата българска фантастика"
Отговори: 17
Преглеждания: 5946

Re: ПРОГРАМА за октомври - декември 2011 г.

Довечера ще доведа и Венета Въжарова (Хедър Меспи) да поговори за книгата си "Демон, юда и магьосник". Нямам намерение да ви отегчавам с двучасова рекламна лекция, не че няма какво да се каже за книгоиздаването на фантастика в България.
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 1:33 pm

Форум: Организационни
Тема: ПРОГРАМА за октомври - декември 2011 г.
Отговори: 2
Преглеждания: 1271

Стигаме до черешката на тортата - "Демон, юда и магьосник" от Хедър Меспи (Венета Въжарова). Тази книга съм я хвалил, хваля и ще продължа да я хваля. Явление е в новата българска фантастика и само западния псевдоним на авторката ме е накарал да я пропусна под радара. Слава Богу, след някол...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 1:30 pm

Следват двете книги на Сибин Майналовски, които обсъдихме достатъчно вече, така че няма да се спирам подробно на тях. Иска ми се да похваля автора, че е невероятно амбициран и рекламира повече от сериозно. Първата книга беше "Мракът и дъщеря ми". Авторът я беше съставил без допитване до на...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 1:22 pm

Следващата книга беше як хорър, пред който "Сбъдващият мечти" изглежда като лека еротика. Авторът е добре познатият ви Коста Сивов, който спечели награда за роман на "Златният кан" /нещо славянско беше, да не ровя класирането/ http://www.knigite.bg/images/cover_sivov.jpg http://e...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 1:12 pm

Библиотека "Новата българска фантастика"2

Продължаваме подред. След изцепките на Калин, покрай "Човешкото лице", се бях отказал да се занимавам с българска фантастика. Причините бяха много, най-вече че не виждах достатъчно мотивирани автори да се борят да пробият. А инвестицията в една хартиена книга е голяма, особено частта с рек...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 1:07 pm

(Диляне, да не си посмял да връщаш мод-ски права на Богданов. Като е подел една песен – ще си я изпее докрая.) Това беше условието за създаване на този подфорум. Между другото продължавай все така, пълниш ми разкошно деня. Между другото, сборника го редактира Камелия, но ако има грешки е явно защот...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 12:46 pm

Така, и след много излишен спам /ГОА не знам какво ми става с акаунта, но ги няма модераторските ми права/ продължаваме. Тези две книги вървят заедно, въпреки че са издадени в разстояние на година. За първата, авторът твърди, че това е религиозен роман. Тъй като романа е на доста нива, по-голямата ч...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 12:51 am

(Така де – имам ВСИЧКИТЕ 160 текста, които участваха. ПОВЕЧЕ от достатъчно са ми...)

Та във връзка с горното, защо точно ти беше ПДФ-а?
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 12:36 am

Калине, нали се сещаш, че това което е в главата ти, не винаги е това, което е.
Гореописаната ситуация малко прилича на "аз ходя с нея, ама тя не знае..."
А ако ми обясниш как точно ще превеждате от защитен ПДФ, ще те почерпя един натурален сок.
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 12:34 am

Библиотека "Новата българска фантастика"8

Вярно е, имаш е-изданието. Купи един ПДФ и го разпрати на дълъг списък хора.
Тогава ти бях бесен, после разбрах че ПДФ-ите не са пътя.
Разказът на Марко Тотев за нищо не ставаше, не знам защо го хвалите още...
от Odisey
Вто Окт 04, 2011 12:15 am

Библиотека "Новата българска фантастика"7

"Купувачът на очи" - Едуард Кехецикян. Тази книга е много над моето ниво. Представител е на така наречената "философска фантастика". Докато я правех, често се налагаше да поглеждам във Философския речник, а и не само там. Научих, че има философи като Фихте, Ериксон и други такив...
от Odisey
Пон Окт 03, 2011 8:35 pm

Да, това горното имах и аз "изпонапредвид", когато написах причините за залежаване на книгата. Фактите са такива, не виждам смисъл от целия горен постинг. Работата с теб ми беше най-скъпата бизнес инициатива, която съм предприемал някога. Уроците бяха добри. Ще само помоля каквото имате да...
от Odisey
Пон Окт 03, 2011 5:53 pm

Когато фактите говорят и Боговете мълчим...
от Odisey
Пон Окт 03, 2011 12:06 pm

"Хроники от Сърцето на Дявола" е книга в един позабравен малко раздел - на детската фантастика. Няма да изброявам легенди като Лиско, Нуми и Ники, Руфо Червенокосия и прочие, но тази книга е достоен отговор на Хари Потър, даже в доста неща е по-добра от нея. При условие, че авторката тогав...
от Odisey
Пон Окт 03, 2011 6:23 am

Втората книга от поредицата е известната /надявам се на всички тук/ - "Сънувах човешко лице". http://www.bukvite.com/images/korica-human.jpg Он-лайн версия - http://e-books.knigite.bg/ebook.php?pid=21 Епуб - http://www.mtel.bg/ebook/store/index.php?action=details&bid=258 Хартиен вариан...
от Odisey
Пон Окт 03, 2011 6:03 am

Първа книга от библиотеката, публикувана още в далечната 2004-та година, когато се учехме на тези неща. Книгата е шизофренна и гениална, колкото авторът си. Една, ирелевантна по своята порода, книга. Дами и господа, имам удоволствието да ви представя "Ирелевантът" от Пламен Глогов. http://...
от Odisey
Сря Сеп 28, 2011 11:55 am

Следваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 7 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: Google [Bot]