Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Дали всеки си е задавал въпроса?

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Дали всеки си е задавал въпроса?

Мнениеот kosta » Пон Авг 18, 2003 6:22 pm

Та ето какво ми се случи на скоро:
След дълъг разговор на темата за човека и добротата в него, накрая ме забиха с тоталното изречение: Всеки трябва да се запита "Защо съм такъв идиот?" и тогава всичко щяло да бъде по-различно.
Дали някой би могъл да ме осветли по темата[s]8-)[/s]
kosta

Re: Дали всеки си е задавал въпроса?

Мнениеот Елена » Вто Авг 19, 2003 9:39 am

Ми не знам какво е имал предвид тоя, дето ти го е казал това изречение...а ти сети ли се да го питаш дали си е задал вече горепосочения въпрос? [s];-)[/s] Любопитно какъв ли е бил отговора [s];-)[/s][s]:-))[/s][s]:-))[/s]

Елена

Мнениеот Orc Chieftain » Вто Авг 19, 2003 3:14 pm

"...Един ден се случи нещо прекрасно.На глупака му хрумна гениална мисъл -- А бе,аз не съм ли идиот?!
Същия ден се случи и нещо ужасно.На гения му хрумна идиотска мисъл -- Абе,аз не съм ли гений?!

После,обаче,нещата възвърнаха нормалния си ход.Глупакът каза -- Не бе,аз съм гений! -- Геният каза -- Не бе,аз съм идиот!..."
Orc Chieftain

абсолютно!

Мнениеот Goa » Вто Авг 19, 2003 6:13 pm

затова непрекъснато трябва да си мислим, че сме идиоти! Аз например така правя [s]}:-(([/s][s]:-}[/s] и да си задаваме въпроса защо сме идиоти - а отговори все се намират и колкото повече, толкова по-добре - толкова по-умни сме [s]:-}[/s]

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Edna » Сря Авг 20, 2003 2:12 am

."...Трябват ми хора -помисли си той. - Като начало просто хора - чисти, избръснати, внимателни, гостоприемни. Не ми трябват полети на мисълта, не ми трябват блестящи таланти. Не ми трябват изумителни цели, нито отвращение от себе си. Само да плеснат с ръце щом ме видят, да изтичат да напълнят ваната, да намерят чисто бельо, да сложат чайника и никой да не питаза документи, да не иска автобиографии в 3 екземпляра с приложение дванадесет дублирани отпечатъка от пръстите, и никой да не отива до телефона и да съобщава с полушепот където трябва, че се е появил един непознат, целият в кал, нарича себе си Перец, но едва ли е Перец, защото Перец, го убиха на Материка, вече има заповед за това и утре ще бъде закачена.
Не трябва да са принципни привърженици, или принципни противници на пиянството, само те да не са пияници. Не трябва да са принципни привърженици на майчицата правда, само не трябва да лъжат, и да говорят гадости, нито пред очите, нито зад гърба ти. И да не искат от човека пълно съответствие с някакъв си там идеал, а да го приемат и разбират такъв, какъвто си е.
Боже мой - помисли си Перец - наистина ли искам толкова много"
Стругацки "Охлюв на склона"
Edna

Re: абсолютно!

Мнениеот kopo » Чет Авг 21, 2003 1:59 pm

Ама ти си СИ идиот. [s]:-(([/s]

kopo

Пишеш постинги,

Мнениеот Goa » Чет Авг 21, 2003 5:56 pm

които не носят никаква нова информация [s]}:-(([/s]

Което само потвърждава моите думи [s]:-}[/s]

Аватар
Goa
Модератор

Стругатцки?

Мнениеот kosta » Чет Авг 21, 2003 6:29 pm

Интересно, за първи път го чувам въпросния Стругатцки. Но откаса си го бива. Да дадеш малко повече информация? Мерси. Ще се разтарся из мрежата[s]8-)[/s]
kosta

Не казва?

Мнениеот kosta » Чет Авг 21, 2003 6:32 pm

Елена, наистина първото нещо което ми хрумна бе да попитам "Бе ти не си ли зададе тоя въпрос?" Отговор не последва. Може би извода е бил ми да идиот съм си какво да направя и да го е хванало срам да си каже[s]:-))[/s]
Де да знам. Аз поне отговора все още нито го знам нито си мисля, че ще го намеря[s]8-)[/s]
kosta

Мнениеот Dobri_Loshia » Чет Авг 21, 2003 8:04 pm

Mi ne znam zashto si takqv idiot. To tova vsqshtnost si e tvoj problem. [s];-)[/s]

Ako triabva da sqm seriozen moga da kawa, che wsichki pravim greshki. No tova ne e prichina da se narichash idiot. Ako ne pravish greshki sigurno shte si kato bog, a kakto znaem trudno e da bqdesh bog. Vqpreki, che ne e sigurno dali i bog ne e pravil greshki.
Dobri_Loshia

Re: Пишеш постинги,

Мнениеот kopo » Пет Авг 22, 2003 11:26 am

Радвам се, че се разбираме, макар и рядко. [s]:-P[/s]

kopo

Мнениеот Пепеляшка » Пет Авг 22, 2003 8:29 pm

Дали идиотът съзнава, че е такъв?-Едва ли!Но идиотът ще се съгласи, ако аз кажа, че съм идиот.Ако аз помисля и реша, че съм идиот , то автоматично ще престана да съм такъв идиот , за да си го призная[s]:-P[/s][s]:-))[/s][s]:-))[/s]
Пепеляшка

Re: абсолютно!

Мнениеот Orc Chieftain » Пет Авг 22, 2003 11:19 pm

Хе,хе.Наистина абсолютно.
Orc Chieftain

Че защо,

Мнениеот Goa » Пон Авг 25, 2003 12:00 pm

аз винаги те разбирам [s]:-P[/s]

Аватар
Goa
Модератор

Re: Защото

Мнениеот kopo » Пон Авг 25, 2003 4:09 pm

аз рядко разбирам [i]теб[/i]

kopo

Re: Не казва?

Мнениеот bsb_2 » Пон Авг 25, 2003 5:50 pm

Имам някакво подозрение, че не живееш в България. Така че надали ще се сетиш откъде е тази приказка, която всъщност е ажа правилният отговор - "Защото така ми харесва". Но независимо откъде е, това е истината.
bsb_2

Re: Не казва?

Мнениеот kosta » Пон Авг 25, 2003 6:03 pm

Бе май се сещам нещо за тая приказка[s]:-))[/s] И между другото наистина ме кефи, въпреки, че ситуацията с тати и детето ми се вижда супер по-смислена. А иначе сам си в Бг, че дори и намерение нямам да се изнасям. Помагай на корените си или поне умри опитваъки[s]8-)[/s]
kosta

Стигна ли до извод?

Мнениеот kosta » Пон Авг 25, 2003 6:06 pm

С други думи мисълта ми е за Пепеляшка. Значи зададе си въпроса и вече смяташ, че не си[s]:-P[/s]
Наистина най-сетне нещо да ме успокои.
Благодаря!!![s]8-)[/s]
kosta

Назад към Общи дискусии