Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Само заспалите, СТАНИ!

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Само заспалите, СТАНИ!

Мнениеот Кал » Нед Фев 15, 2009 11:02 pm

А някой така по-безработен няма ли да се включи в общото дело?

Натякващо,
К)
Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
:)
Аватар
Кал

Мнениеот robinofloksli » Пон Фев 16, 2009 12:25 pm

Аз пък няма да си мръдна пръста по въпроса, докато не се създаде организация, претендираща за представителност.
Осъзнайте едно - наградата Еврокон е безсмислена и безполезна, не означава нищо и не представлява нищо, именно защото зад нея не стои организация, а човек решил да отиде на това събитие.
Когато фендъма узрее за тази идея, нещата ще се направят както трябва и надписа "спечелил наградата Еврокон за 20ХХ година" върху нечия корица може и да накара някой колебаещ се да прочете това което е зад корицата. Дотогава просто няма смисъл да се занимаваме с това.
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Кал » Пон Фев 16, 2009 12:47 pm

Ок, и Иво отпадна. Друг работар с по-позитивен поглед?
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Bogdanov » Пон Фев 16, 2009 12:58 pm

Преди година се бяхме хванали с Иво, и домейн регнахме, но то си стоят обясненията в темата, кой пак какво щял да изцоца.
Всъщност за Еврокон никой, освен много тясна общност не знае вече.
А реалистично - предлагам да пратим оная книга, която трябваше да спечели миналата година, ако Генерала не беше решил да поема самоинициативи.
И за да се усети горчивината в изказването на Иво, някой помни ли, без да рови по форума, коя книга взе наградата за дебют?
А коя взе по-миналата?
Bogdanov

Мнениеот Кал » Пон Фев 16, 2009 1:01 pm

А аз предлагам да си гласуваме НОВИТЕ книги - пък за _оная_ книга Юри и Сашо ще се разберат помежду си.
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Bogdanov » Пон Фев 16, 2009 1:02 pm

Я някой да напише "НОВИТЕ" книги, че да видим има ли смисъл от гласуване.
Щото ако ще се Сенките срещу останалите, защо изобщо пишем темата.
Bogdanov

Мнениеот Кал » Пон Фев 16, 2009 1:04 pm

Айде де - нали и аз за това ратувам? [i]Някой[/i] да [i]свърши[/i] нещo... ;)
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Bogdanov » Пон Фев 16, 2009 1:08 pm

Хайде да ставаме ДА работите умря със социализма.
Освен 5-6 автора издали книга миналата година, надали някой го интересува тая награда от Еврокона.
Bogdanov

Мнениеот Darth Sparhawk » Пон Фев 16, 2009 1:12 pm

Здравейте, във връзка с организацията на номинациите за еврокон бих искал да помоля нито аз, нито представляваният от мен сайт "Цитаделата" да участват в конкурсната програма. Благодаря предварително.

Поздрави!
Darth Sparhawk

Мнениеот Кал » Пон Фев 16, 2009 1:13 pm

Иване, ако не ме подразбираш, да ти кажа и в прав текст - не ме вълнуват разсъжденията ти, нито тия на който и да е друг, като става въпрос за _работа_.

Като поработи някой - ще го изслушам внимателно.

Сега слушам на кого му се работи. И си водя бележки.
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Bogdanov » Пон Фев 16, 2009 1:27 pm

Калине, ако не си забелязал - на никой не му пука за еврокона.
Принципно си е работа на издателите да си рекламират книгите /в частност и на Еврокона/.
Генерала като издател мълчи.
Аз трите издадени фантастики не смятам да ги предлагам на гласуване.
Така, че Аргус и Сие да си предлагат книгите.
Bogdanov

Мнениеот Roland » Пон Фев 16, 2009 1:30 pm

Калине, дали мога културно да те помоля да посмекчиш тона? Смисъл, класната ръководителка в пети клас не е точно най-удачният имидж, който можеш да си изградиш, съмнявам се и ти да го искаш за себе си. Водел си бележки...
Roland

Мнениеот Lazy » Пон Фев 16, 2009 1:33 pm

По отношение на всякаквите конвенти - по света хората си ги организират, ходят на тях и ценят наградите от тях. Това, че някой тук не ги цени, не му дава правото да прави генерални обобщения.

По отношение на представителността - да, хубаво е да има механизъм, по който целият фендъм да определя кои да са номинираните, но след като за момента няма такъв, смятам, че трябва да изпозваме механизмите, които са ни под ръка и да изпратим някакви номинации (включително и ако никой няма да ходи, може да се направи така, че нашите номинации да се предадат по някого). Ако някой смята, че това е безсмислено, по-добре да стои настрана и да не пречи, отколкото да раздава ъкъли.

Понеже като се почнат разни организации, нещата стават много тромави, предлагам направо да отваряме тук една тема и всеки да си казва за какво гласува без много-много церемонии. За привържениците на тайното гласуване - сори, предлагам да ги пренебрегнем, като малцинство. Както и да го организираме, все ще има недоволни.

Давам личен пример с моите гласове:
Писател: Георги Малинов
Преводач: Юлиян Стойнов
Дебют: Мартин Петков
Фензин: ShadowDance

Относно другите категории - засега нямам номинации, защото не помня в кои категории имаме победители предишните години (нали те няма нужда да бъдат номинирани пак). Ако някой изрови тази информация, ще си дам и останалите номинации.
Lazy

Мнениеот Bogdanov » Пон Фев 16, 2009 1:34 pm

Всъщност няма спомени да си станал сайбия на форума. Ако си, моля за извиненията ми.
И туй като Ханко е прекалено скромен, а Емануил прекалено зает, аз съм навит да направя една рекламна кампания за "Реваншът на Тангра", тъй като книгата определено си заслужава
Bogdanov

Мнениеот Кал » Пон Фев 16, 2009 1:40 pm

Който не помни, си записва, Рол. Другото са некви проекции.

Васко вече даде тон... само че с Генерала вчера си говорихме, че ако НИКОй няма да ходи на Кона, просто няма смисъл да правим номинации по категориите извън "дебют", щото няма да има кой да ги защити на място.

Да изчакаме първо да чуем дали ще има ходещи?
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Roland » Пон Фев 16, 2009 1:42 pm

Така де, ако ше се почва, да се почва, в момента само от едната страна предлатат, а от другата строяват, а работа точно никаква се върши. Поне номинациите да отметнем. Лично аз мисля, че трябва да имаме всички номинации, дори никой да не ни представлява на Еврокона, най-малкото защото иначе прави доста смешно впечатление - един вид нямаме какво да номинираме.

Писател: Георги Малинов
Преводач: Васил Велчев
Дебют: -
Издател: ИнфоДАР (помня, че имаше, и не помня да са печелили)
Фензин: ShadowDance (поради липса на циганка, пък и не сме печелили)

Не помня кои бяха другите.
Roland

Мнениеот robinofloksli » Пон Фев 16, 2009 2:02 pm

@Lazy
"По отношение на представителността - да, хубаво е да има механизъм, по който целият фендъм да определя кои да са номинираните, но след като за момента няма такъв, смятам, че трябва да изпозваме механизмите, които са ни под ръка и..."

Аз пък смятам, че след като за момента няма такъв трябва да си седнем на задниците и да направим такъв. Използването на механизмите които са ни под ръка ОЧЕВИДНО не водят до какъвто и да било позитивен резултат.

Относно "тромавостта" на една такава организация... Да се смее ли човек, да плаче ли? Хора, живеем в 21 век, има ток и интернет, от време на време и газ! Използвайте си въображението, а не мислете в категории от 19 век. Левски затова е национален герой - постигнал е подобна задача БЕЗ интернет. Но слава богу, не се налага да повтаряме мъченичеството му.
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Кал » Пон Фев 16, 2009 2:11 pm

Иво,

1. Какво си представяш конкретно?

2. Какви срокове му даваш да стане ползваемо?

3. Какво/Кой ти е нужно да го осъществиш?
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Lazy » Пон Фев 16, 2009 2:14 pm

Тоест, Робин, ти твърдиш, че разсъждавам в категории от 19-ти век, защото твърдя да вземаме направо да гласуваме, вместо да си дрънкаме празни прикази? Да ти имам схващанията за модерни времена :D Мисля, че предложих достатъчно добър механизъм, на който не му харесва, да предложи по-добър - и веднага ще го аплодирам.

ПС. Добавям към номинациите си и Shadowdance.

И нямам намерение да говоря повече празни приказки в тази тема.
Lazy

Към модератора МОЛБА

Мнениеот Кал » Пон Фев 16, 2009 2:21 pm

Диляне - или който е модератор - моля да отцепите трите поста с номинации на Lazy. Bogdanov и Roland в отделна тема, да не губим времето на другите хора, които ще искат да добавят номинации.
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии