Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Predlozhenija za modifikacii na stranicata:

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Мнениеот valio » Пет Авг 22, 2003 11:16 am

(1) objavjavane na tekushtite konkursi (vr&zki
k&m stranicite na organizatorite im, ako ima
takiva). V momenta stranicata s&d&rzha samo
informacija za stari klasacii, a ima tekushti
konkursi s blizki srokove kato napr. na "Kvazar").
V taja vr&zka - organizatorite na konkursi shte
napravjat dobre da gi populjarizirat po mrezhata,
napriemr na liternet.bg, kakto dobre sa se setili
tolkinistite.

(2) kopie na stranicata na anglijski - jasno e,
che nemozhe, a i njama nuzhda ot kopie na vsichko,
no pone njakolko dumi s v&vedenie na anglisjki,
koeto da objasnjava kakvo predstavljava kluba.
Tova shte oblegchi registriraneto na stranicata
v&v vsjakakvi spis&ci na klubni stranici.

(3) s&zdavane stranica na Evrokon-2004. Vizhte
stranicata na finlandcite:
http://www.finncon.org/
valio

Re: Predlozhenija za modifikacii na stranicata:

Мнениеот Nasko » Съб Авг 23, 2003 3:35 am

Вальо, чудесни забележки, само дето са малко поостаряли[s]:-P[/s]
2) Всички твои нововъведения отдавна се имат предвид и преводът на английски е почти завършен, сега се работи над руския, Ако имаш възможност да помогнеш с превод на английски и руски, заповядай.
1) За конкурсите си прав, но това е свъзано и с активността на на организаторита на самите конкурси[s]:-}[/s]
3) Предложих на Крумов да сложим специален бутон на клубния сайт с надпис "Еврокон 2004" но той каза, че ще правят специален. В неделя имаме работна среща на тази тема. [s]:,-([/s]
Nasko

Мнениеот Valio » Съб Авг 23, 2003 11:18 am

Za prevoda na anglijski njama problemi - napravo mi prati teksta.
Valio

И други неща има

Мнениеот Goa » Пон Авг 25, 2003 12:10 pm

Например да се смени този болносивкавозеленикав фон на форума, който потиска намеренията на човек да вземе отношение по нещо; същото може да се каже за шрифта.

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Nasko » Вто Авг 26, 2003 6:06 am

Ало, подтиснатият[s]:-}[/s] Да те запозная ли с една много чаровна психиатърка?[s]:-P[/s]
Nasko

Мнениеот Goa » Сря Авг 27, 2003 11:00 am

Аз ти говоря съвсем сериозно, а ти се майтапиш. В момента нещата са зле като външен вид, няма какво да крием.

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Nasko » Чет Авг 28, 2003 2:36 am

Това е изключително субективно възприятие. Досега само от теб съм го чувал. Нека тестваме на повече души, ако е така ще го променим. Ало, другите, напишете, конкретно, смятате ли, че фона на форума е подтискащ? И ако да, на какъв да го сменим?
Nasko

Мнениеот Valio » Чет Авг 28, 2003 10:40 am

Za podtiskasht neznam, no cherno na sivo ne e mnogo zhizneradostna kombinacija. Mozhge bi nebesnosin fon?
Valio

colour scheme

Мнениеот ffox » Чет Авг 28, 2003 11:13 am

да, определено.
мисля, че ако се разкара тъмносивото на основния фон, дори и с бяло да се замени (може с мъъъъъничък процент сиво и много малко saturation та да не убива очите), целия сайт буквално ще светне.
ммм, ако изчезнат и текстурите, цена няма да има :)
ffox

pic

Мнениеот ffox » Чет Авг 28, 2003 11:27 am

ок, може би бялото не е добра идея, но съвсем лека промяна на фона към синьото от заглавките на форумния тред например, и леко цялостно изсветляване дава забележим резултат:

[img]http://ffox.fccf.net/efremov.jpg[/img]

ffox

Мнениеот Valio » Чет Авг 28, 2003 2:51 pm

@ ffox: variant&t vljavo izglezhda dosta dobre.

P.S. Az vs&shtnost iskah da kazha oranzhevo , no v poslednija moment se razkolebah i napisah sinyo... :)
Valio

О, не Goa!

Мнениеот Йордан Янков » Вто Сеп 16, 2003 8:58 am

Който иска жизнерадостен сайт - да си го направи. Пък правейки го току-виж започнал да си задава въпроси защо този цвят, а не онзи.

Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Re: pic

Мнениеот Йордан Янков » Вто Сеп 16, 2003 9:05 am

Преди половин година обявихме вечер, в която всеки от клуба може да дойде, да разбере как е организиран сайта и да помага за неговото поддържане. Никой не дойде. А сега поне можехте да знаете, че въпросното изсветляване изисква преправянето на ВСИЧКИ графични елементи, което пък си е БАЯ работа. Не знам кой ще я сърши, ама няма да съм аз. Най-малкото защото доста съм мислил какъв да бъде въпросния фон и какъв въобще да бъде изгледа на сайта.

Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Valio » Вто Сеп 16, 2003 12:41 pm

@ exPesho:

Ne mi se s&rdi, no e fakt, che promenite v stranicata zak&snjavat. K&de e angl. versija? Ne mi kazvaj, che ne e gotova, zashtoto az sobstvenor&chno prevezhdah za neja. Osven tova stranicata trjabva da se vidi za da se oceni, t.e. horata ne sluchajno sa izmislili beta versii i pr. Na praktika ot p&rvonachalnata versija ne e imalo promeni.

Evalla, che ja pravish i finansirash, no kogato horata te kritikuvat za neshto, ne im se s&rdi - nali v kraja na kraishtata cjaloto usilie e tochno zaradi pustite us&ri. :)
Valio

Мнениеот Йордан Янков » Вто Сеп 16, 2003 1:31 pm

Не им се сърдя че я критикуват, сърдя се че никой не иска да помага, а само да дава акъл отстрани. Веднага щом я пуснахме онлайн официално обявих, че аз съм дотук и оттаук нататък този сайт би трябвало да е грижа на самите членове на клуба. В продължение на три седмици всеки вторник чакахме с Наско някой да се появи и да прояви интерес как се правят нещата, какво може да се помогне, какво може да се подобри, промени и т.н. Така си и останахме сами с Наско. И когато девет месеца по-късно Гоа се сеща, че не му уйдисвали цветовете, просто не мога да не се сърдя.

Английската и руската версия могат да станат факт само ако някой клубен-член, разбиращ от MySQL и PHP, реши да жертва от собственото си време. Просто не мога да накарам човекът, който програмира този сайт заради сините ми очи, да продължава да го поддържа и разширява безвъзмездно (той дори не е клубен член, което пък е още един повод за срам на клубните членове).

Аватар
Йордан Янков

Казвай с какво да помагаме

Мнениеот Goa » Вто Сеп 16, 2003 2:45 pm

Предварително обаче предупреждавам, че за мое огромно съжаление не разбирам от MySQL и PHP. Освен това ми е трудно да идвам във вторниците - дойдох 2-3 пъти и или се говореше за футурология, или нищо не се говореше.

Отдавна е ясно за мен, че тези цветове и шрифтове не са подходящи, но не исках да повдигам въпроса, защото обикновено оставам сам - много хора са съгласни с мен на приказка за разни неща, но в нета после оставам само аз. Сега се обадих, тъй като видях съвпадащи с моето мнения.

Казал съм, че мога да помогна с материали, но като не съм готов окончателно с нито един от материалите? Освен това тая тема тръгна в друга посока.

Все по-често впрочем си задавам въпроса има ли смисъл - за кого в крайна сметка се прави това? Никой не се нуждае истински.

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Valio » Вто Сеп 16, 2003 2:51 pm

Za s&zhalenie ne rabiram ot SQL, no ponaznajvam basic HTML. Znam, che v nashe vreme tova e gore-dolu kato da karash parna mashina, :( no mozhe bi moga da napravja neshto. V pet&k si idvam, Atans znae k&de shte s&m, ela i ti.
Valio

Re: Казвай с какво да помагаме

Мнениеот kopo » Вто Сеп 16, 2003 4:10 pm

Реално погледнато Диляне, не можеш да помогнеш, въпреки доброто ти желание.
[i]Аз[/i] В такава ситуация си трая и не критикувам, нито съвети давам - щом не плащам, нито върша каквато и да е работа, значи трябва да преглъщам това, което ми предлагат без коментар. [s]:-I[/s]

kopo

Мнениеот Nasko » Сря Сеп 17, 2003 3:53 am

Мисля си, че истинските проблеми на клубния сайт, (каква ти страница, като в него има поне хиляда страници текст) е в отношението на клубните членове към него. Двамата с ЕксПешо съвсем ясно казахме, че сме готови да предадем работата на всеки отговорен за действията си клубен член и да го стопанисва... За съжаление виртуалтия кръжец форумници продължават да предпочитат ДИР-а като своя територия, и да игнорират сайта. Защо например, нито Гоа, нито който и да е от младите членове на клуба не споменава за елементарната задача да се допише историята на клуба след 2000 година (продължават ценни мнения и снимки от събития да изтичат по бездънния ДИР-ник) а никой не се сепна да изрази желание да бъдат вкарани в сайта. С какво е спечелил до толкова нежеланието ви да се идентифицирате с него? Ако някой смята, че нещата от историята не са верни, нека съобщи на всеслушание кои (и да се мотивира) и да ги променим!
Все още чувам отчуждени реплики от типа: "Сайтът на Наско и ЕксПешо..."
Дори фентернетът който си е моя инициатива, го списваме няколко души между които Иван Попов и Йордан Янков и Вальо Иванов
Дами и господа! Сайтът е електронно издание на клуба! Очакваме желаещите да получат административните входове и всяка техническа информация и да го преправят както душа им иска. Е, не е лошо преди това да обяват пред останалите клубни членове за желанията си. Но най-важното - изразяване на желание в нашата доброволна ситуация автоматично означава две неща:
1. Спосбоност да го направиш
2. Готовност да отделиш от личното си време.
Дикси![s]:-I[/s]

Редактирано (18-09-03 02:23)
Nasko

Мнениеот Lady » Сря Сеп 17, 2003 5:25 pm

За съжаление от няколко месеца имам сериозни проблеми с домашния си компютър. Изгледите са до седмица-две проблемът да е решен. Когато това стане ще се радвам на "всякаква техническа информация" и "административни входове", както и на всякаква нетехническа информация, която чака да бъде качена.
Надявам се да си реша проблема по-скоро, за да мога да се захвана с това. Ще се обадя, когато съм готова.

Lady

Следваща

Назад към Общи дискусии