Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Булгакон 2003 мина в историята

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Булгакон 2003 мина в историята

Мнениеот Goa » Пон Сеп 08, 2003 7:32 pm

Рекордно количество хора и нарушаване на редица традиции - това може да се каже в едно изречение.

Аватар
Goa
Модератор

Re: Булгакон 2003 мина в историята

Мнениеот Шарканът » Пон Сеп 08, 2003 9:11 pm

рече и отсече!
Толкоз ли изтиска от клавиатурата, наГъл прОвокАтор такъв?!
Шарканът

Мнениеот Nasko » Вто Сеп 09, 2003 2:27 am

Ало, "фенът намбър уан" на БГ-то, само едно изречение ли ти се откъсна от сърцето?
Nasko

Мнениеот Valio » Вто Сеп 09, 2003 10:52 am

Kato se ima predvid, che na njakoj hora i edno ne im se e otk&snalo... :)
Valio

Мнениеот Goa » Вто Сеп 09, 2003 7:32 pm

Толкоз. Първо, не съм номер 1, много добре знаеш кой е номер 1 [s];-)[/s], и второ, нали дадох дума, че повече няма да правя никакви обзори и репортажи, за да не засягам никого.

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Вто Сеп 09, 2003 7:33 pm

Ами още не са започнали да правят клавиатури с високо процентно съдържание на течности.

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Елена » Сря Сеп 10, 2003 7:12 pm

Ама всички сте едни едносрични, лаконични....[s]:-([/s] Булгакона беше супер - и в Пазарджик, и на Цигов Чарк ( въпреки че горе на язовира направо измръзнах, ама за това аз съм си виновна[s];-)[/s]). Не вярвам да има човек, дето да не е прекарал приятно...Освен може би Ханибал - така и не успя да ми задигне кебапчетата[s]:-)[/s](добре ги увардих, за разлика от кюфтето...[s];-)[/s])
Елена

Мнениеот Генерала » Сря Сеп 10, 2003 11:36 pm

Хайде и аз да си кажа мнението за Булгакона. Нищо не видях от него и почти нищо не успях да си похортувам с приятелите, но такава е неблагодарната участ на организаторите...
ПОЛОЖИТЕЛНИ СТРАНИ:
1. Проведе се на хубаво място /Пазарджик. От хубав край - хубави хора. Хубави заведения. И най-хубави жени!/ Базата на младежкия дом също е много добра, според мен. Цигов чарк - също много хубава природа. Казвам това, защото от гледката до известна степен зависи настроението...
2. Булгаконът събра може би рекорден брой участници. На Цигов чарк в ресторанта бяха 89 души, а горе не се качиха Мелконян, Адриан Лазаровски, Нина Ненова и брат и, Евгени Овчаров с приятелката си, Иван Попов и т.н.
3. От всички конове, проведени през ХХІ век този имаше най-добри изложби, три на брой.
4. Оперативно медийно отразяване. Пет статии в двата вестника само за 2 дни, репортажи по кабеларките и едно предаване на живо - 60 минути.
5. Пещерата "Снежанка" си беше едно чудесно преживяване, както и да го въртим.
6. Това беше първият кон след 2000 г. с международно участие.
7. За пръв път след 2000 г. имаше що-годе сериозно спонсорство: един човек /Да се слави името Му, да бъде царството Му!/ даде парички, с които се плати по една нощувка на около 90 души, наградата на Харитонов и Жоро Малинов. Само афишите и рекламните материали направени от Наско Славов струваха 26 лв. Пицарията на феновете братя Попови даде безплатно 160 пици. Списание "Тера фантастика" плати таксата за посещение на пещерата "Снежанка" и сувенирните шалчета - 200 лв. Малко е, но от сърце! /Досега и толкова нямаше/. Тук искам да вметна, че по-доброто продаване на списанието ще увеличат спонсорските му възможности, така че, за бога, братя и сестри - купувайте го!
8. Бе направено голямо дарение на книги за местната библиотека. Надявам се този жест да се превърне в традиция.

ОТРИЦАТЕЛНИ СТРАНИ:
1. Хотелът в Пазарджик не бе това, което трябваше да бъде. Климатиците и телевизорите се бяха изпарили. Имало е и хора, настанени в неремонтирани стаи.
2. От вечерята на Цигов чарк пържолата се бе превърнала в кюфтета и кебапчета, а десерта се беше изпарил.
3. Не ни разрешиха да стоим след 22.00 в младежкия дом и след 24ч. в ресторанта на Цигов чарк. Т.е. и двата пъти, когато можеше да се "извеселим" ни удариха теслата. Поради това и купонът не стана това, което трябваше да бъде. Спомнете си колко хубаво беше на Сандански, а на язовир "Кърджали" да не говорим. Купонът този път, според мен, не стана, ако е станал - аз не съм го усетил, докато съм се занимавал с организационни глупости.
4. Вярно е, че кметът е чакал да дойде някой да открие изложбата, но един час преди откриването някой се пресети, че трябва да се покани кметът.
С ДВЕ ДУМИ ОТ ОРГАНИЗАЦИОННА ГЛЕДНА ТОЧКА КЪДЕТО МОЖЕХА ДА НИ УДАРЯТ ТЕСЛАТА - УДАРИХА НИ Я!!! Освен всички простотии даже в хотела бяха пуснали фактура на младежкия дом с материално отговорно лице - една фенка, дето просто е спала в хотела. Баси документната измама...

Добре е да се помисли как да се съчетават в бъдеще натоварващите с разтоварващите мероприятия. Също е добре когато сме много хора да се обръща внимание на непознатите, тъй като тенденцията е да се увеличава броя на феновете, посещаващи коновете. Много ми беше тъжно да гледам как хора, които идват за пръв път и не познават никой, се чувстват неудобнически, а пък други и с извънзевни да са, и на Марс да отидат ще си карат все "ганкиното".

Ето и наградите на тазгодишния Булгакон:
1. Евгений Харитонов - за сроителство на българо-руския звезден мост.
2. Клуб АБС за най-фантастично домакинство досега.
3. Иван Крумов - за най-голям принос към българскатафантастика м/у двата Булгакона.
4. Янчо Чолаков - за да има нови книги на "Офир"
5. Дилян Благов - за фен№1 на България за 2003 г.
6. Атанас Славов и Тодор Ялъмов - за най-фантастичен изложбен дует.
7. Копо - за най-плодовита алтруистична идея през 2003 г.
8. Петър Бунев - за най-фантастичен транспорт на изобразително изкуство.
9. Христо Пощаков - за най-трезвата съвест на Булгакона.
10. Братя Попови - за най-фантастичната пицария в Пазарджик

За сведение на несведущите, постъпиха 24 предложения, от които журито отся-отся, та остана това, което току що прочетохте.

Иначе може би най-големият недостатък на Булгакона беше, че според мен не се получи онази неповторима феновска АТМОСФЕРА, която е така характерна и е обвита с очарованието на такъв тип "хави". Ако е имало такова нещо и не съм го забелязал - моля за извинение.
Генерала

Мнениеот tapira » Съб Сеп 13, 2003 11:54 am

Ами да кажа и аз нещо като човек присъстващ за първи път не мога да отценя как е в сравнение с предишни , но изложбите наистина бяха супер. Харитонов говори интересни работи , макар и да ми се стори че се чувства малко странно като център на внимание[s];-)[/s].
А за кмета - еми да чака , той за да го снимат и видят ще чака ако трябва и цял ден - ама то е друга тема. Жалко че пропуснах Снежанка. Не разбрах дали има представители на "големите" издателства като Бард например , но ми се струва че е редно да се проявят с малко спонсорство на такива събирания. Даже и да вземат да поканят някой писател на тяхни разноски няма да е зле.
tapira

Мнениеот tapira » Съб Сеп 13, 2003 11:56 am

А да не забравя - Юри е много добър организатор наистина :)

Редактирано (13-09-03 12:07)
tapira

Мнениеот Ханко от Осеня » Съб Сеп 13, 2003 4:17 pm

Хиляди благодарности на организаторите! За мен това, за което отидох в Пазарджик се получи - чух интересни неща, срещнах се с интересни хора... Другите неща са подробности от пейзажа.
Ханко от Осеня

Мнениеот Шарканът » Нед Сеп 14, 2003 7:36 pm

не прави на неГОден-зА-нищо пияница - ти не носиш, падаш на белот и още не си написал наградите, за чиито анкети толкова шум вдигна.
Естествено, не настоявам за списъка на наградениите от нескромност [s]:-}[/s] (аз?! нескромен?! стига бе...), а защото така е редно, ръц!
Шарканът

Мнениеот kopo » Вто Сеп 16, 2003 4:11 pm

Аз също благодаря! [s];-)[/s]

kopo

Назад към Общи дискусии