Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Конкурсът на Квазар - резултати

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Конкурсът на Квазар - резултати

Мнениеот Ендър » Пон Фев 23, 2004 3:19 pm

Дали защото от никой те направи някой?
Или защото си забравил, че "от сега нататък няма да има квазарска книга без мой разказ"?
Вече втори месец не вдигаш телефона. Няма как да ми го кажеш в очите? Не вярвам. Ти си прям. И затова съм толкова озадачен от държанието ти....[s]?:-([/s]

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш...
Ендър

Мнениеот Roland of Gilead » Нед Апр 04, 2004 9:47 pm

Мда, предполагам, че отдавна му е отминала давността на този топик, но понеже чак сега ми попадна, исках да драсна само един ред като обяснение За "Блясъкът на кристала" (аз съм Симеон очевидно). Разказът се явява предистория на нещо, което е в процес на написване и ако върви, както досега, едва ли ще види някога бял свят. Приликите с Воден Свят обаче завинаги ще си останат мистерия за мен, имайки предвид, че съм гледал филма на твърде невръстна възраст, за дап омня нещо повече от него от това, че участваше Кевин Костнър ;)
Roland of Gilead

Мнениеот Roland of Gilead » Нед Апр 04, 2004 9:57 pm

"Ивайло Иванов Воден свят 7,30 – романтично, нелошо и като идеи, но за мен е извън петицата (от мен 7)"

И все пак хубаво е човек да загрява бавно [s]:-}[/s][s]:-}[/s]Roland of Gilead написа:
Roland of Gilead

Здравей

Мнениеот Goa » Пон Апр 05, 2004 12:43 am

Радвам се, че още един автор се присъединява към форума :) Ще ми се да ти кажа няколко думи директно, не като рецензия на твои произведения. Според мен пишеш нелошо, но още има какво да учиш. Трябва да избистриш идеите си, т.е. да си по-наясно за какво пишеш всеки един разказ. Някои от разказите, които си дал за конкурса, наистина изглеждат като парчета и сякаш не носят в себе си фокуса на главната идея, затова пропадат сред останалите участници в един конкурс. Другото, което мога да кажа по спомени, е, че има твърде много меланхолия в нещата ти, а меланхолията не е добро "литературно" чувство (тъга, носталгия - да, но това е друго). И накрая - добре е да постигнеш по-релефно извайване на образите, повече задълбоченост по конфликтните точки от сюжета, по-смело използване на изразни средства. Пожелавам ти вдигане на нивото и успехи занапред [s]:-)[/s]

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland of Gilead » Пон Апр 05, 2004 10:36 am

Ами мерси :) Тепърва прохождам, така да се каже. Пиша от около година (тогава бях на 17) и си мисля, че оттогава насам нещата са се променили доста. Междувременно е хубаво малко истинска критика, защото хората около мен нещо си я спестяват :/
Roland of Gilead

Goa,

Мнениеот alvinn » Пон Апр 05, 2004 12:42 pm

"Vseki edin nevernik" e s nov final. Dosta sporen, kakto se razbra. Link kym nego ima v tema vyv foruma na dir-a. No ako naistina ne pristypva6 tam, nameri go v bukvite.com [s]:-I[/s]
6te se radvam da 4uia kakvoto i da e ot teb.
Ta taka[s]8-)[/s]
alvinn

Каписко,

Мнениеот Goa » Вто Апр 06, 2004 9:13 am

gotcha, или както там се вика. Че го намериме у Буквите и че го сравниме со старио финал. И че си каем аресало ли ни е, не ни ли е аресало.

Аватар
Goa
Модератор

Re: Не се напъвай,

Мнениеот kopo » Вто Апр 06, 2004 9:49 am

тоя начин на дрънкане не ти се отдава. [s]:-P[/s]

Редактирано (06-04-04 11:08)
kopo

Ти ше ми каеш!

Мнениеот Goa » Вто Апр 06, 2004 4:07 pm

Може да не ми се отдава, а да ми се удава [s]:-P[/s]

Ти по-добре кажи кой край повече ти допада!

Редактирано (06-04-04 16:08)
Аватар
Goa
Модератор

Re: Ти ш'ми кайш ли?

Мнениеот kopo » Вто Апр 06, 2004 4:52 pm

Още не съм чел нито един вариант. [s]:-(([/s]
А просто тъй ни моъ гОворъ.

kopo

Предишна

Назад към Общи дискусии