Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Програмата на клуба

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Програмата на клуба

Мнениеот Генерала » Пон Фев 09, 2004 1:28 am

Помня тази мисъл Иванушка и не само я помня, ами няма да я забравя[s]:-)[/s] Аз за това и разглеждам себе си като ненормално явление. Нормалното е човек на тия години да си гледа жената, децата и кефа и естествеон да прави пари, а не да излиза с псевдонаучни доводи по разни форуми и т.н.
А ти помниш ли оня лаф - "Толкова млад, а вече евреин"?
Генерала

Мнениеот Goa » Пон Фев 09, 2004 2:51 am

Генерале (и Богданов и останалите), стига сме се замеряли с лафове и примери [s]:-I[/s] Цитатите, дето си ги дал, виж - това е друго, тежи [s]:-))[/s] Но... и замерянето с авторитети също не се приема... :)

Абе квото и да правим, тя работата е една и е ясна - ще се мре [s]:-}[/s]

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Bogdanov » Пон Фев 09, 2004 9:18 am

Има е по лошо - дъщерята е само на 14, а вече е плевенчанка:))
Пооздравях, тия дни ще се разровя за Божието царство на земята

Bogdanov

Мнениеот kopo » Пон Фев 09, 2004 10:52 am

Toчно така, всяко понятие следва нещо реално съществуващо. Можеш да говориш за тропкащи и боцкащи на стада фантасти едва СЛЕД като фантастиката изкристализира като литературен жанр.
Надявам се сега поне да осмислиш какво пишеш и какво мислиш.

kopo

Мнениеот kopo » Пон Фев 09, 2004 10:56 am

Тъй, тъй, да живеят бръмбърите, ядящи мухъла! [s]?:-([/s]

kopo

Мнениеот Мартин » Пон Фев 09, 2004 1:15 pm

На 40 вярно, че не съм бил, какво да се прави, много съм порочен в това отношение,
ама на 20 съм бил и съжалявам, че още не съм. Предполагам, че и ти, уважаеми г-н 41-години съжаляваш. :)))

Коро, аз наистина осмислям, какво пиша и най-вече - мисля, колкото и невероятно да ти изглежда. Явно при теб е проблем, но не го прехвърляй към другите. Сигурно си забравил, но темата беше Рабле и фантастиката. Не ти харесва, какво съм написал - добре, разбрах те, ама няма нужда да пълниш форума с глупости. Ибо, боже, доживяхме фантастиката да изкристализира, та сега вече някой да може да пише фантастика с чиста съвест. Горко на нелегалните пред-фантасти. [s]:-}[/s]

Мартин

Мнениеот Boby_ » Пон Фев 09, 2004 1:34 pm

Гравитацията съществува обективно дотолкова, доколкото можем да я възприемем със сетивата си. Но понеже притежаваме сходни сетива, то и я възприемаме по достатъчно сходен начин, поради което тя подлежи на такова определение, което да задоволява в еднаква степен всички и което да е просто описание на нещото. Гаргантюа се възприема субективно и разликите в това възприятие са далеч по-големи, поради което определението има друга функция.
Точно заради това се прави разлика между точни и други науки - не можеш да правиш аналогии между тях. Ако искаш да сравняваш фантастиката с нещо, защо не я сравняваш с импресионизма в изобразителното изкуство напирмер?

Boby_

Мнениеот kopo » Пон Фев 09, 2004 3:55 pm

Виж си пак постингите, после пак прецени кой пише глупостите.

kopo

Обяснявам бавно

Мнениеот Goa » Пон Фев 09, 2004 4:35 pm

Част. от стадото. импресионисти. не са. знаели. че са такива. преди. някой. да ги нарече. така. Това. не им. пречи. да са. импресионисти. Не възприемай. ироничния. фалшив. парадокс. като грешка. Окей?

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Пон Фев 09, 2004 4:38 pm

На гравитацията не й пука за нашите сетива. Или беше обратното? А, по случайност споменувах точно импресионистите преди малко...

Ама стига вече! Предлагам на модератора да заключи, изтрие и замени настоящата тема със стихове на Уолт Уитман (но да не казва, че е певец на Космоса, щото я закъсАхме).

Аватар
Goa
Модератор

All right!

Мнениеот kopo » Пон Фев 09, 2004 5:06 pm

Разбрах те, въпреки изобилието от неправилно поставени препинателни знаци!
Всяко произволно твърдение е вярно, щом ни допада! [s]8-)[/s]
Защо пък не, всъщност?!
Той и Исус не е знаел, че е християнин. [s]:-}[/s]

kopo

Re: Обяснявам бавно

Мнениеот Boby_ » Вто Фев 10, 2004 1:17 pm

Щом смяташ това за аргумент, я обясни по-подробно колко време след като са творили въпросните импресионисти е измислено понятието импресионизъм и техните произведения са набутани в него? Бас държа, че не е много.
Boby_

???

Мнениеот Goa » Вто Фев 10, 2004 3:30 pm

Какво значение има това? Всяка епоха тече с различно време - днес всеки ден се появяват нови понятия. Случва се да мине много време, преди на нещо отдавна отминало да бъде сложен етикет.

И въобще не разбирам защо се заяждате още. Какво значи "всяко произволно твърдение е вярно, щом ни допада"? НЕ! "Всяко произволно твърдение е вярно, АКО ни допада"! [s]:-}[/s][s]:-P[/s]

Аватар
Goa
Модератор

Предишна

Назад към Общи дискусии