Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Мнениеот Бойко » Съб Фев 06, 2010 5:36 pm

Леле мале, каква сапунка сте заформили :D
Вярвам, че го правите за да се забавлявате (силно се надявам).
За и против ГМО, аз съм решил да не споря повече по този въпрос с никой, който няма диплома поне бакалавър по молекулярна биология (както не уча правистите на право, счетоводителите на счетоводство и зъболекарите как да ми правят зъбите).
Въпросът не е за или против ГМО, същия може да се води за и против ваксините, религията, хомеопатията и т.н. Това е спор и борба на светоглед и светоусещане.
Ако искате се избивайте (щом ви влече) - Нещата обаче винаги следват своя естествен ход (колкото и да не ни харесва той понякога, или да ни се струва перверзен. В крайна сметка, всеки народ получава това което заслужава (историята го показва). Дишайте дълбоко, пийте една студена вода (или по-добре бира) и не се впрягайте повече, отколкото е полезно за нервната ви система - няма да промените хода на нещата, колкото и да си мислите че можете, но може да промените собствения си живот към по-добро.
На българите и други слаби или мързеливи народи винаги някои друг им е виновен - я властта (минала или настояща), я богатите, я чужденците (турци,цигани, руснаци, американци...) Дереджето на което е България и там накъдето отива, е пряко следствие от действията и бездействията на народа.
Ако България изчезне, е няма страшно, стотици народи и държави са изчезнали вече.
В България ще останат само тъпите и лудите, аз съм го казвал и преди. За момента не знам кое от двете съм повече, явно тъп, но се надявам да поумнея до няколко години. Поздрави, бъдете щаслитиви и не се ядосвайте, за неща, които не можете да промените.
Бойко

Мнениеот Бойко » Съб Фев 06, 2010 5:46 pm

Извинете, аз понеже не разбирам, ама защо генно модифицираните растения са толкова по-опасни от генномодифицираните бактерии, много ще се радвам да ми обясни някой, понеже намерих данни, че разпоредбите на европейската комисия не засягат ГМ бактерии?
Бойко

Мнениеот Бойко » Съб Фев 06, 2010 5:57 pm

Понеже в момента полагам геройчни опити да изчета нещата до тук, получавам вдъхновение и факсове отгоре периодично да се включвам (словоблудството е сериозен порок на нашето общество)
Искам и похвално да отбележа, че вие участвахте в един чудесен експеримент, макар и несъзнателно - визирам цялата информация за и проти ГМО която се появи в общественото пространство. Ясно демонстрирахте, че шумът носи толкова информация, колкото и тишината, пълната свобода на словото води до близка информираност, като тази на тоталитарното общество. Браво :)
Бойко

Мнениеот Zvezdichko » Съб Фев 06, 2010 7:49 pm

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-02-04&article=312095

Психозата около ГМО гони младите учени

Еми какво да кажа? Не сме народ, а мърша.
Моята фантастична повест "Сред пясъците на Саркания":
https://sandsofsarkania.wordpress.com/
Zvezdichko

Мнениеот Божо » Съб Фев 06, 2010 7:58 pm

@Амелия - това си беше добре обмислен трик.
Правителството "отстъпи" за нещо несъществено, което не го засяга, а после, когато се надигне протест за нещо сериозно ще кажат - "Видите ли, ние отстъпихме за ГМО, редно е и вие да се усмирите!"
Божо

Мнениеот Бойко » Съб Фев 06, 2010 8:21 pm

Въпрос към световнопризнат български музикант:
- Каква е най-голямата обида, която се получавали?
- "Не може да си българин!"

Не мога да разбера, защо битува такова лошо мнение за българите, пак сме онеправдани, съдбата е несправедлива към нас, дала ни е кофти природа, тука никой не работи, щото за кво ти е, то и без тва нищо не се получава. Спортистите ни постоянно падат по разни международни състезания, ама то не е щото те не са добри, те са най-добрите! Обаче все нямат късмет, редовно го казват по телевизията, така е, аз ги разбирам! :D

България е страната на голямото имане - the land of plenty може да я рекламираме по света. Са тука като искате за ГМО да си говорим, ще кажа 2 приказки (трудно ме убедихте).
Абе Европейската комисия ли ще ни каже на нас, а?! Кои па са тея?

Глей кви глупости пишат:
COMMISSION RECOMMENDATION of 23 July 2003 on guidelines for the development of national strategies and best practices to ensurethe co-existence of genetically modified crops with conventional and organic farming

(1) No form of agriculture, be it conventional, organic, or agriculture using GMOs, shouldbe excluded in the European Union.

Как ще отглеждаме ние ГМО? Никой ли не е чел класически български разкази? Там някой да отглежда ГМО? Не разбира се! Значи не трябва - с мотичката и по цял ден на полето, хем е еко (модерно значи), хем пази българските традиции. То и за тва компютри не правим в България - не е традиционно. Тея японци не знам как ги праат тея работи, хем са големи традиционалисти, хем и компютри правят, нямам идея как става, ама нас не ни и интересува, нали? :)

Или пък онея глупави холандци - при тях се смята, че 300 метра за царевицата е сигурно разстояние, че био царевицата може да се отглежда без да се опраши от ГМО. Е добре са, кви са тея холандци, кво като са 20 пъти по-богати от нас? Ние всъщност сме по-умни, обаче те са имали късмет, а ние не. То гледай са, в онея страни хората са по-назад от нас, щото там човек е специалист само по едно нещо. А у нас, всички са специалисти по всички, демек, ние сме много по-напред и сме по-развити!

Та това е, аз все пак съм скептичен, че от ГМО се забременява. Щото ако беше така, то ще земе да бие на непорочно зачатие, тоест на господ, А знаем, че GMO не е господ, а антигоспод, понеже е OMG наобратно :)))

Генно модифицираните организми се използват в почти всяка молекулярно-биологична лаборатория (дори се сетих, че в четърти курс бях пряк участник в създаването на ГМ бактерия, експресираща Taq полимераза). Начи представете си какви злини се вършат в лабораториите зад гърба ви :)
Тва закриването на БАН е само първата стъпка, после траа и университети да закрием, че там се правят ГМО-та
Бойко

Мнениеот Амелия » Съб Фев 06, 2010 9:03 pm

@ Бойко
Е ти холандците ли ще ни даваш като пример?? Те разрешиха наркотиците и проституцията, ти искаш ГМО-тата да си гледат както трябва! Тея ДЕКАДЕНТИ!!! Тя затова Природата ще ги накаже. Ще видиш сега като потънат заради глобалното затопляне!!!

Иначе не се плаши за забременяването от ГМО. Всеизвестен факт е, че те водят до стерилитет, така че това за забременяването са спекулации. В някои много редки и изолирани случаи водят до раждане на мутанти, но това се случва изключително в България и то основно във форума на БГмама.

Иначе, добре че сме българи! Прекрасна нация сме, ей! Най-умната в света. Компютрите българин ги е измислил, а не японец, нали знаеш? Те японците обичат да крадат - сега чакаме да ни откраднат киселото мляко, защото нашите политици винаги гледат да продадат България и ще се нагушат пак на наш гръб. А гърците ни откраднаха бялото сирене! Нас всеки ни краде, защото сме толкова добри и се раздаваме и защото сме най-умната нация на земята (вижте тестовете за интелигентност отпреди 30 години), но поради лош късмет имаме най-тъпите политици!!! Ние сме нацията с най-лош късмет на всички времена!!! Все някой/нещо ни прецаква, ужас!!!

Затова трябва да се протестира! Трябват граждански протести!!! Чакайте, че нещо не ми стигат удивителните тука. !!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Всеки ден, поне по 3! С шествия, плакати и скандиране на лозунги!!!!! Да видят тези в парламента, че има Будно Гражданско Общество!!!!!!!!!!!!!!

*усмих*
*попръц*
*бъд бъд*

Аз много се радвам, че в този конкретен случай всички български медии подкрепиха здравия разум и показаха завидно ниво. Добре, че са нашите вестници, добре че са блоговете, форумите и сайтовете, телевизиите и радиата, за да стигне до всеки българин укриваната от Монсанто информация от дискредетиращи ги експерименти на учени от Канзас! Монсанто имат огромен икономически интерес ние да почнем да си правим сами ГМ културите в Бг и да си ги патентоваме. Монсанто са ЗЛИ, те ще спечелят от българските патенти някакви МИЛИАРДИ!!! Ние трябва да ги спрем. Това беше първата от многото победи на здравия разум, природното и чистото над гнусната манипулирана от американските корпорации научна общност в България! Добре че бяха нашите медии, че да филтрират грешната информация - така не позволиха България да остане дезинформирана за това какво реално се случва в нея!

Хвала! Хвала на такъви медии!

Аз мисля, че е крайно време медиите и блог и форумните общества в България да вземе в свои ръце и образованието на децата, защото там се корени проблемът. От училищата тръгва всичко - от отровите, които изливат в умовете и душите на нашите деца и с това ги карат утре да прокарват закони за легалното и масово разпространение на отрови и за телата ни! Учебниците по биология, химия, физика и дори математика са пълни с грешна, обслужваща американските корпорации информация. ТРЯБВА ДА ГИ ПРЕНАПИШЕМ!!!

Нека организираме протест по този повод. Важно е. Ако работим заедно в тази насока със сигурност ще измислим лозунги и плакати, които да останат в историята!!!

Сега ще ида да пусна и на БГмама това предложение.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Амелия

Мнениеот Амелия » Съб Фев 06, 2010 9:10 pm

Пфех, няма как да си редактирам мненията без регистрация.

"Добре, че са нашите вестници, добре че са блоговете, форумите и сайтовете, телевизиите и радиата, за да стигне до всеки българин укриваната от Монсанто информация от дискредетиращи ги експерименти на учени от Канзас!"

"дискредетиращи" да се чете "дискредитиращи"

"Аз мисля, че е крайно време медиите и блог и форумните общества в България да вземе в свои ръце и образованието на децата"

"вземе" да се чете "вземат"

Следващият път ще си проверя мнението преди да го пусна...
Амелия

Мнениеот Бойко » Съб Фев 06, 2010 9:35 pm

Много, много се радвам, че и други будни българи мислят като мен!
Сега, след като постигнахме победа над ГМО, предлага да започнем един доста по-сериозен, и най-вече стар проблем, но отново с източник Америка (как ли не се изненадвам!)

Става дума, за отровите, съдържащи се в боба и картофите! Тук за съжаление, не само, че наличието им е отдавана известно, но изглежда всички са приспани, защото никой нищо не прави! Ето, може да прочетете, оказва се, че и в картофите и в боба се съдържат силно отровни вещества. Докато при боба, продължителното му варене намалява тяхната токсичност до 200 пъти, това въобще не е оправдание, нито може да се допусне наличието на каквито и да е ДОКАЗАНИ (и неоспорвани) отрови в храната ни!

Можете да прочетете, за отровата в картофите:
http://en.wikipedia.org/wiki/Solanine

И в боба!
http://en.wikipedia.org/wiki/Phytohaemagglutinin

Надявам се, този проблем да достигне и до българските майки, защото аз съм само син, внук, брат и племенник за сега, а мама няма да стана никога и те имат тежестта да защитават децата си от токсини!
Бойко

Мнениеот Амелия » Съб Фев 06, 2010 10:14 pm

Чакай сега!
Този проблем ПРЕДИ или СЛЕД проблемът с масовите ваксинации ще го решаваме???

Аз мисля, че ваксинациите са по-вредни от боба и картофите и за целта, ако ще протестираме против нещо, то те трябва да са ни приоритет!

Аз не съм станала майка още, но ако това ще придаде тежест на мнението ми (а то придава - както знаем, 1 дете = знание по всички въпроси на бакалавърско ниво, 2 деца = магистърско ниво, близнаци = директно две нива нагоре, 3 деца = ниво доктор, 4 деца = ниво доцент, 5 деца = ниво професор), ще се постарая да се сдобия с няколко хлапета, за да ме взимат насериозно хората. Все пак друго си е да можеш да се аргументираш адекватно срещу масата подкупници с университетски дипломи. Кой научен аргумент би могъл да бие "аз имам по-чиста съвест от теб и съм майка на две деца" примерно? В това отношение, вие мъжете сте доста прецакани - всичките ви аргументи са обречени, когато спорите с БГмайка. Щях да ви ожаля живи даже, ако все пак като истинска феминистка и еманципирана жена не знаех, че имам право на редица преференции - законови и социални - заради пола си. Понеже знам, няма да получите съчувствие от мен.

Но нещо се отплеснах. Ще родя, значи, няколко деца. Ако успея, де - с мъжа ми сме яли ГМХ и може би сме стерилни, а и не се знае дали няма да създадем мутанти. Аз понеже не искам да се изследвам по време на бременността си за разни малформации на плода и с видеозон, понеже не е естествено, био, еко, натурално, природно и т.н.(къде сте видели в природата животните да си правят видеозон и да взимат околоплодни води за анализ, пък и всеки знае, че вече е научно доказано, че видеозонът уврежда материята на майката и зародиша с вълните, които произвежда), няма да знам какво ще е детето, докато не се роди...
Амелия

Мнениеот Goa » Нед Фев 07, 2010 3:04 am

Циркът продължава...
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Нед Фев 07, 2010 3:21 am

Еми ако едната страна можеше да предложи нещо повече от надута надменност и демонстративен игнор, може би щеше да се получи по-добре. Амелия например в момента се рови в закона, за да се информира. Подозирам, че към края ще е доста по-ориентирана от протестиращите...
Roland

Мнениеот Zvezdichko » Нед Фев 07, 2010 3:49 am

Аз също съм сигурен. Поне Амелия има някакво научно образование. И то от сериозен ВУЗ, не от мелница за дипломи...
Zvezdichko

Мнениеот Амелия » Нед Фев 07, 2010 5:05 am

Е, то моето образование не е по тая специалност, така че образоваността ми не е кой знае какъв критерий.

Иначе прочетох Закона за ГМО, прочетох и проектозакона с промените и определено има над какво да се работи. Притеснителни положения са махането на изричната забрана за допускане на отглеждане на ГМ култури до ниви с "органични" такива. Махнали са членовете, които забраняват отглеждане на ГМ тютюн, маслодайна роза, лози и отглеждане на ГМ култури в буферна зона от 30 км около разни резервати.
Обясняват промените с това, че в Европа нямат такива категорични клаузи, а ние се опитваме да си уеднаквим закона с този на ЕС. Там нещата се решават от случай на случай, след един милион процедури по одобрение от конкретната страна, където се подава заявление за отглеждане на ГМ културата и после от страните членки на ЕС и ЕК. Та не е като да става лесно и безконтролно, ама пак изглежда притеснително, особено на фона на корупцията по всички нива в България.
Иначе искат да променят бая термини, които са преведени адски неграмотно и неточно в първия закон. Той е от 2005-а, т.е. отпреди влизането ни в ЕС, така че са наслагали и един милиард алинеи и допълнителни членове за това как еди какво си се прави по еди коя си директива на законодателството на ЕС.

Та предполагам, че ако към цялата тази ситуация се беше подходило с малко повече мозък, вместо да гледаме поредния епизод на "Игнорамусите атакуват" със съпровождащите го медийна истерия и плакати с надписи като "Бойко Борисов е генно модифициран организъм", щеше да има и по-добър резултат. За всички ни. Сега са прецакани всички страни - ония ще си направят квито промени си искат с наложения мораториум, а учените ще си бъркат в носа още 5 години, докато изтече въпросния. След което ще стане един господ знае какво. Накрая ще клекнем пред ЕС, ако все още не са ни изхвърлили оттам. Тотално мелене от пусто в празно.

Фанатизираните еко привърженици си серат на каузата така, както никой друг не може да им я насере. На това тяхното му се вика "мечешка услуга".

Ще ми се да намеря въпросната Директива 2001/18/ЕС, която цитират навсякъде в проектозакона. Ще я потърся тия дни да видя за какво иде реч.
Амелия

Мнениеот Бойко » Нед Фев 07, 2010 11:07 am

Учените няма да си бъркат 5 години в носа, просто младите от тях ще си вдигнат партакешите и ще ходят да работят другаде - наистина, не са много тези които се занимават с генно инженерство и биотехнологии, така че за какво се реве всъщност? Просто това е една малка част от цялата родна картинка. То и сега като те срещне някой и те ебава "Абе, ти ли още ли си в Бълхария, какво ти има?" :)
Бойко

Мнениеот Генерала » Нед Фев 07, 2010 11:10 am

Бре, бре, то верно голяма сапунка станало тука! :)
Да рекна и аз нещо, но първо да се идентифицирам. От едната страна на спора са тези, дето нищо не разбират, а само се пенявят. От другата страна са големите разбирачи и професионалисти. Аз съм от простаците и дилетантите, дето нищо не разбират. Това дето съм осъзнат комунист е друга бира...:)-D Гледам, обаче, тоя оня и си викам "А! Ами на тия като им знам дипломите какви са и за какво са, и те са толкова професионалисти-генетици, колкото и аз. Другаде, значи е разминаването, а не в това, че едните знаят, а другите - не." Та според мене демаркационната линия минава не по линията знание-незнание, а е МИРОГЛЕДНА, най-общо казано. Това, че някой е добър професионалист в една област /космонавтика, музика, литература,примерно/ не означава, че не е социално инфантилен, или слабоумен в социално отношение. Ето, примерно какво каза Звездичко
"Корпорации, корпоративни интереси... Имам чувството, без да се обиждате, че повечето от вас сте неосъзнати комунисти. Просто такива думи като "корпоративни лакействания" ми бъркат в здравето. До голяма степен...
Няма нищо по-добро от пазарната икономика". Тази звездичкова мисъл прекрасно потвърждава къде е заровено кучето. За един човек върхът на социалната убавиня е пазарната икономика и системата, при която едни глупаци избират едни мръсници и мошеници, делегират им права, дето се вика да ги лъжат и крадат и на всичкото отгоре смеят да твърдят, че това не е убаво, ама разбираш ли нищо по-убаво не е измислено. Бих казал, че ги мързи да мислят, ама ще земат да се обидят. Айде нека не мислят, да погледнат как е при първобитния комунизъм, дето ВСИЧКИ, решават едно-друго и въобще как е било в историята. Нека, ако не са чели "Мъглявината Андромеда" /Там също е показно как се вземат решения за едно-друго/ да знаят, че има и други начини за вземане на решения и то може би по-добри. :) Как е в анархо-комуните - Шаркана е повече спец. :)
По въпроса за науката. Мисля, че никой от простаците не сме против науката като такава. Ебахме се у фантастите, иначе...X( Но каква наука е КОРПОРАТИВНАТА НАУКА? Нейната единствена цел е краткосрочната печалба. Тя търси начини за бързо и сравнително честно забогатяване, както казваше един литературен герой. За моя начин на мислене всеки, който смята, че машините са въведени в "обращение" за да се облекчи трудът на работника, а не за да се извлича по-голяма печалба, е социално инфантилен /Това съм го казал не аз, а Адам Смит/ и всеки, който мисли, че Монсанто и ко се занимават с ГМО за да преборят глада - също е социално инфантилен! Ша ма прощавате за категоричността. Корпоративната система е неизбежно престъпна, не само за това, че иска /корпорациите искат/ да държат "патента" /авторските права, ха-ха, сто пъти хаха(:D/ на семената, примерно и да монополизират всичко по веригата...
Така че аз съм за науката, но СОЦИАЛНО ОТГОВОРНА НАУКА. Такава в момента няма!!! Тя е корпоративна. Имам предвид този дял от нея, който се занимава с ГМО. И Калине, извинявай че ти го казвам тука, ама сега ми дойде: вярно е, че бате Бойко го натискат, ама не от Европейския съюз. От другаде го натискат, ама никой /даже и той/ не ще да каже от къде. Защо ли???:X
По дълбоко мое убеждение човек поумнява, не от абстрактната информация, с която се тъпче, а когато личностно и екзистенциално ИЗЖИВЕЕ нещата. За съжаление човек поумнява не когато ножът е опрял до кокала, а когато излезе през гърба. Та когато се осъзнае каква е сичката рапица у Канада,какво става в Индия в зоните с ГМ памук и какви са тия безсмъртни плевели в САЩ по 2,5-3 метра, устойчиви на Раундъп - тогава ще почнат да се образуват гънки у мозъка и това време не е толкова далече. Дотогава всеки ще си седи от неговата си страна на барикадата и ще фърля плюнки по тези, дето не мислят като него. Това е положението, другарки и другари, както казваше милият на сърцето ми мръшляк Виракоча.(:D
И малко поезия за душата :)

Хората и в този век са /става въпрос за ХХ век/
роби хрисими на секса,
но през следващия век
всеки ще си ходи тек,
без да има кой да кимне
с намек тънък за интимни
развлечения на скрито.
Същите онез, които
някога, по наше време
не създаваха проблеми.
Ще настане без съмнение
век без "Чудное мгновение"
век без брак един дори,
век без вик "О, миг, поспри!"
Не Марии, Рози, Ини -
хромозоми, нуклеини!
Не съпрузи под ръка -
под ръка е ДНК!
Демонстранти-ветерани
ближат ще любовни рани,
но в онази вечер синя
те ще бъдат глас в пустиня!
Инженери-генетици
хора ще творят, не трици!
Трябва да речем Айнщайн,
но защо един, защо?
Може айн, цвай, драйщайн,може сто!
Може колкото си искаш,
само копчето натискаш:
сто една Бриджит Бардо,
хиляди Марлон Брандо!
Ще се програмират хора
за полето, за обора.
Хора,дето само знаят
да орат и да копаят.
И войници и войници -
има и за тях матрици!
И войници милиарди,
за да има кой да варди
необятната наука!!!
Но аз свършвам вече тука,
има хиляди въпроси,
но по тях се чувствам бос и
плюс туй имам среща в осем.
Да оставим с тез кахъри
да се справя Рей Бредбъри!

Осъзнат комунистB)-
Генерала

Мнениеот Бойко » Нед Фев 07, 2010 11:30 am

Тея гигантски безсмъртни плевели малки деца ядат също, така е, 40 години с RoundUP са ги тъпкали.

Аз винаги съм симпатизирал на истинските идеалистично настроение комунисти и анархисти. Но комунизмът се е провалил като система, просто защото противоречи на неидеалната човешка природа - комунизмът като социално-икономическа система отслабва от човешките слабости, а капитализмът расте и се усилва като се храни с помията.
Така е, корпоративната наука носи търси само краткосрочна печалба, за това някои технологии се разработват по 20 години, преди да се въведат. Тва за Монсанто е много вярно. То и intel и AMD едва ли им е цел да има компютър във всеки дом, за да може повече хора да се възползват от възможностите на интернет и т.н. Или може би производителите на коли се стремят да продават повече коли, не за печалбата си, а за да можем всички да се возим? Друго си е било едно време, хубави телевизори "велико търново" (признавам, много го обичах тоя, щото предишния ни беше черно-бял и нямаше такива готини 8 копчета, жалко че кинескопа издухва толквоа бързо) и москвичи, за които трябва да почакаш няколко годинки, че тъкмо да ти стане по-яко от съспенса.
От печалбата на големите, печелят по един или друг начин и малките.В момента, дори и най-задръстента държава в ЕС да сме, имаме много повече материални блага от най-добрите години на социализма. Е, и духовната нищета е достигнала нови и нечовешки размери. Хвърли едно око на златния ориз, някои се грижат и за бедните, без печалбата да им е първична цел.

Не ме разбирай погрешно, от комунизма има какво да се научи и вземе, и той е дал доста на България - вижда се, че тука по уж демокрацията за 20 години нищо голямо не е направено - а тогава градове, язовири, тунели, заводи (макар и от неефективна система). Обаче е система, която не може да се реализира в голям мащаб и е неефективна.
Бойко

Мнениеот Сухов, Фёдор Иванович » Нед Фев 07, 2010 11:59 am

Goa, далеч съм от мисълта, че тесните специалисти в област, различна от правото, могат да имат отношение към приемането на закони. Но аз говорех за това, защо трябва някакви си невежи (по отношение на генното инженерство, да не се пенявят допълнително), може да се каже дори - промити, "природозащитници" да реват, вият, дюдюкат и прочие по площадите, за да се реши съдбата на една далеч не толкова нова технология? "Таможня даёт добро", да продължа с цитатите, та дори и по нашите земи - по родните поля има засадени такива царевици, с очите си съм виждал. Седи си, наляга си парцалите и си расте, никому не пречи, а радва душата на стопанина си под белналото се слънчице.
По въпроса за икономиката - нямам възражения; същото казах и аз. И пак стигаме до позицията, че с едно дело е добре да се захванат хора с познания в областта, може да се каже - специалисти, с ум.
А що се отнася до последният абзац - тук, любезний Диляне, се опасявам, че трябва да реагирам с учудване, неразбиране, може да се каже дори - тъпота. Трябва да си призная, че не виждам как е възможно да разработваш изменения в един организъм, без да знаеш как да го направиш... И тази работа определено не е такава, с която да запълниш дупките между две дълготрайни, кариерни, така да се каже - по душа, работи (каквато работа би било, примерно, хамалстването). От друга страна, поради наличието на повечето от [Монстанто] брой фирми, занимаващи се с генно инженерство с приложен и теоретичен аспект, ако не си доволен от настоящия си работодател, ами - "шапката, гащите, и кажи на майка си, че...", нали, както пееха ЧФ. Отиваш другаде, и там "меняй - не хочу".

Амели - vous voila, Mme -> http://ec.europa.eu/environment/biotechnology/legislation.htm
Сухов, Фёдор Иванович

Мнениеот Zvezdichko » Нед Фев 07, 2010 1:00 pm

Като изчетох последните мнения не успях да не се сдържа да се усмихна, защото нещо се сетих: "Ако си на 20 години и не си левичар, значи си човек без сърце. Ако вече си на 40 и още си левичар, значи си човек без ум" :)

Бе то ясно, че аз по този критерий съм човек без сърце, ама в коя категория влизат чистите комунисти и анархисти :)

Разбира се, Генерале, никой не ти се сърди за това, че си казал, че ме мързи да мисля :) Бих казал, че съм попрочел тук-таме някоя и друга книжка, някоя и друга статия за недостатъците на централното планиране и предимствата на пазарната икономика. Достатъчно е да спомена само едно име - Фридрих Хайек :) Така че аз съм си направил изводите за себе си :)

Поздрави!

От един човек без сърце :)
Zvezdichko

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии