Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Мнениеот Roland » Пет Фев 12, 2010 8:49 pm

Е не, що, човекът си градира съвсем според нивото - първо са опити за ирония (неуспешни). После идват опитите за лични нападки (отново неуспешни). И накрая са заплахите с физическа саморазправа.

Моето момче. Не ме познаваш наживо, затова ще ти го кажа само веднъж и само тук - следващия път като ме видиш на улицата, не се удържай. Стигни дъното, посегни ми, МОЛЯ ТЕ. Докажи ми колко прав съм бил в преценката си за теб.

Такива като теб съм ги срещал със СТОТИЦИ през годините. Не ме интересува на колко години си, за колко умен, талантлив, прекрасен и онеправдан се имаш. Опре ли до аргументация си абсолютно НИЩОЖЕН. Твоя подвид по форумите го ям за закуска. Колкото и физическа агресия да вложиш, няма да промениш това. Така че в името на моето физическо и твоето психическо здраве, ГОРЕЩО ти препоръчвам да ми прескачаш постовете, за да не се дразниш излишно. Без друго смислена комуникация, която да носи нещо градивно, между нас не би могло да има. За какво изобщо да се зорим тогава?

Извинявам се на останалите, че тотално омазах темата заради тоя инкапацитет. Ще се постарая да огранича оф-топик участието си тук, ако още има хора, на които им се говори за ГМО.
Roland

Мнениеот Morwen » Пет Фев 12, 2010 8:51 pm

Блекхарт! В името на светлината и всичко останало! Ти Скротум ли си? @-@ В смисъл, потребителят Скротум?
Morwen

Мнениеот BlackHeart » Пет Фев 12, 2010 9:14 pm

Morwen Написал:
-------------------------------------------------------
> Блекхарт! В името на светлината и всичко останало!
> Ти Скротум ли си? @-@ В смисъл, потребителят
> Скротум?

Не. Но ако го видя момчето, ще му стисна ръката - явно не е от хората, които Роланд по форумите ги яде за закуска. Поради простата причина, че са твърде голям залък за неговата уста >:D<
BlackHeart

Мнениеот Генерала » Пет Фев 12, 2010 9:18 pm

Имам едно въпросче. Някой чете ли мухабетите на американския послник във в-к "Сега" относно ГМО, наречени за по-благозвучно "биотехнологии"? Има ли някакво мнение,или обяснение относно този факт? Моля само отговорите да бъдат много добре премислени, защото съм наточил сатъра!X(
Генерала

Мнениеот BlackHeart » Пет Фев 12, 2010 9:24 pm

Генерала Написал:
> Имам едно въпросче. Някой чете ли мухабетите на
> американския послник във в-к "Сега" относно ГМО,
> наречени за по-благозвучно "биотехнологии"? Има ли
> някакво мнение,или обяснение относно този факт?
> Моля само отговорите да бъдат много добре
> премислени, защото съм наточил сатъра!X(

Ами, май да - за тези мухабети ли става въпрос - http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5046§ionid=5&id=0000901

Иначе относно този факт, Генерале - мнения много, обяснения малко (:D
BlackHeart

Мнениеот Кал » Пет Фев 12, 2010 9:26 pm

Четохме ги, и почнахме да ги чоплим в блога на Григор. Лека-полека ще изровим откъде е тръгнала цялата работа с новия закон...

EDIT: За който чете ингилизки:

http://www.scribd.com/doc/14988316/Biotech-Diplomacy-How-US-Embassies-Are-Pushing-GMOs-Throughout-Europe

Не е само в Бг тая пу,литика...
Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
:)
Аватар
Кал

Мнениеот Генерала » Пет Фев 12, 2010 9:36 pm

Еееее, батка, ти ми изеде половината леб...:,-( Ама има още една половина.B)- Иначе ясно, че от много горе е почнала работата и този, който "натиска" не е Европейският съюз, както разправляваше бате Борисов, на което обърнахме внимание преди няколко страници мухабети...
Генерала

Мнениеот Генерала » Пет Фев 12, 2010 9:40 pm

Отивам да направя инспекция на гаубиците и да издам заповед за разконсервиране. Явно иде време да влязат в употреба...
След такова осиране
следва разконсервиране...X(
Генерала

Мнениеот Амелия » Пет Фев 12, 2010 10:09 pm

Мен ме зариха яко с работа, така че не мога да проверя в момента всички пуснати на последните 3 страници линкове. Ще наваксам през уикенда.

Идвам само да кажа, като човек живеещ в Канада, няколко думи за културата на ядене и живот на северния американец.

Тя ЛИПСВА. Те ядат лайна. Масово. В лайната се съдържат всякакви химикали и зловещи количества захар. Слагат захар на всичко - включително и на сосовете за месо. Сутрин населението се реди за донъти, така както ние се редяхме за банани през комунизма. За обед масово се плюскат някакви фаст фуд буламачи, я от Макдоналдс, я от някоя от другите подобни вериги. Живеят с усещането, че се кранят здравословно, когато си купят 10 кутии сереали и още толкова с разни сладкиши, понеже те са ОБЕЗМАСЛЕНИ. В количката, с която пазарува средностатистическото канадско семейство, ще видите кила шоколади и кукис, чували с чипс (тук имат специални огромни разфасовки като за американци), десетки литри колоподобни напитки, кутии със замразена полуфабрикатна пица, замразени фритки, замразени полуготови спагети, гадното им просесд топено сирене, гадните им сладки питки за хамбургер и литри прясно мляко (за здраво тяло и здрав дух, нищо, че вътре има гной и антибиотици и че аз правя ебати диарията от него всеки шибан път).

Ето затова са дебели. Щото като им кажеш "батенце, тва дето ще си го вкараш в организма сега има мин. 30 г захар в него", оня ти отговаря "е, кво, виж, че е с 0 г. мазнини".

Отделно, ще си запалят колата, за да отидат до съседната пряка. Ходят само за разни каузи - примерно за денят на майката организират 4 километра ходене. Седят в кюбикъла по цял ден. И т.н.

Не е виновно ГМО-то.

Или по-скоро, то е виновно. Виновно е за всичко. За глобалното затопляне, за земетресението в Хаити и онова в Италия от миналата година. За библейския потоп. За двете световни войни. Всъщност, за всички войни. За рака, за спина, за 11 Септември, за Вартоломеевата нощ, за ниските доходи в България, за аварията в Чернобил, за ВСИЧКО!!!

ГМО са КОСТОВ! 0_0
Амелия

Мнениеот Кал » Пет Фев 12, 2010 10:10 pm

Хрис, почни с линковете отзад напред. Пести време.
Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
:)
Аватар
Кал

Мнениеот BlackHeart » Пет Фев 12, 2010 10:19 pm

kalein Написал:
> Хрис, почни с линковете отзад напред. Пести време.

И не им пий млякото, щом ти действа така.
BlackHeart

Мнениеот Yan » Пет Фев 12, 2010 10:37 pm

@BlackHeart Малко е грозно, когато имаш проблем с един човек от SD да си слагаш подпис, в който има директна обида към цялото списание...
Yan

Мнениеот Amelia » Пет Фев 12, 2010 10:39 pm

@BlackHeart
Да, не им го пия вече.

Иначе сега се загледах в сигнатурата ти. Понеже аз пиша в Шадоуденс, пък не съм втора цигулка в третокласен оркестър, нямам невръстно пишле и избягвам голите снимки на Йелчин, ми се струва малко странно да ме обрисуваш така. И мен и останалите колеги.

Отделно, ако искаш да бъдеш взет насериозно в тази дискусия, не бих ти препоръчала точно този източник за сигнатури. Той е това, което са майките с плакатите "Не искаме домати с ГМО" за останалия свят. Сигнатурата ти в момента дискредитира теб лично и работи против теб, един вид. Това, че изобщо няма място на един цивилизован форум, е отделен въпрос, но за тая цел си има модератори. Надявам се.
Amelia

Мнениеот BlackHeart » Пет Фев 12, 2010 10:51 pm

Yan Написал:
> @BlackHeart Малко е грозно, когато имаш проблем с
> един човек от SD да си слагаш подпис, в който има
> директна обида към цялото списание...

Грозно е, когато в цялото списание са останали 1-2, максимум 3 души, които да не заслужават критика, под една или друга форма, поради една или друга причина. И не се усещат, че ДОРИ да не съм прав - цялото онлайн списание страда заради един човек.
Грозно е, когато някои хора, повдигнали въпроса за ГМО в Шадоуданс получават куп обиди за няма защо. И на тях им се обяснява, че модераторите в ШД са много толерантни на всичкото отгоре.
Смешно е, когато същите тези хора налазят темата за ГМО в друг форум и започнат да се оплакват от подписа на този и онзи. На неразбралите обяснявам: мнението не е мое, а на човека, който списва блога Киноскротум и даже съм дал линк към цитата му.
Смешно е, когато хора като Амелия се оплакват от подписа ми при положение, че в ШД имат подобен. Трябва ли да го цитирам? Амелийо, Амелийо и т.н.

Но щом сте засегнати - добре! Няма проблеми. Махам Шадоуденс от подписа.
BlackHeart

Мнениеот Mаrfa » Пет Фев 12, 2010 10:57 pm

Аз само да спомена, че принципно съм против въвеждането на ГМО за масова консумация, докато не са проведени всички възможни изследвания за влиянието му върху организма. За да се проведат обаче тези изследвания и евентуално да се подложи крак на корпорации като Монсанто, трябва да има сериозни изследвания в тази насока от най-различни научни институции. Тоест, аз съм за забраната им като хранителен продукт на този етап, но не съм против разработката на подобни култури с чисто научна цел.

-------------------------------------
"Капитанът се изплю встрани и извади сабята си.

Ами умри тогава - спокойно каза той и се нахвърли с рев върху младия нубиец.

Калунга се хвърли на горещия камък по лице в опит да се предпази от студената английска стомана. Но без да иска, направи много повече.

Джеймс Баунти се спъна в единия крак на негъра и с крясък полетя надолу от скалата."

Бранимир Събев, "ГОСПОДАРЯ НА РЕВЯЩИТЕ КОТКИ"
Mаrfa

Мнениеот BlackHeart » Пет Фев 12, 2010 11:05 pm

Mаrfa Написал:
> Аз само да спомена, че принципно съм против
> въвеждането на ГМО за масова консумация, докато не
> са проведени всички възможни изследвания за
> влиянието му върху организма. За да се проведат
> обаче тези изследвания и евентуално да се подложи
> крак на корпорации като Монсанто, трябва да има
> сериозни изследвания в тази насока от най-различни
> научни институции. Тоест, аз съм за забраната им
> като хранителен продукт на този етап, но не съм
> против разработката на подобни култури с чисто
> научна цел.
>

Ето това е мнение, което заслужава адмирации - честно!

(tu)

Мат се намръщи и нахлупи шапката си още по-плътно. Огледа кисело смахнатата обстановка, уважи Нинив и компанията й наум, пожела на Елейн някои недотам благопристойни работи и си обеща, че когато, дано да даде Светлината, вземе, та намери Ранд, да му тегли такъв бой, какъвто още не е измислен, без значение лорд Драконът колко ще благоволи да му прелива.
Рийлът, танцуван от заровете в главата на Мат, прерасна във всенародно веселие, а няколко от заровете май вече имаха и махмурлук.

Весела Ангелова, "Тиха нощ, свята нощ"
BlackHeart

Мнениеот Roland » Пет Фев 12, 2010 11:05 pm

Много е тъжно, че нямаш акъла дори да се усетиш какъв автогол си вкарваш с подобни подписи... Първо, няма чуждо мнение, щом ти е в подписа, значи се асоциираш с него. Второ, постоянен хейт към друг човек в подпис ВИНАГИ изглежда лошо в очите на другите, дори да са пределно наясно кой е крив и кой е прав. Трето, така само демонстрираш колко съм ти важен, благодаря ти за което :)

С Калин може да имаме всякакви ужасни личностни разминавания, може да ме мрази колкото си иска, но в едно е прав - ако искаш да запазиш достойнство, начинът е да игнорираш.

Е, ти загуби всякакво достойнство вече, при това публично. Бъди жив и здрав :)
Roland

Мнениеот BlackHeart » Пет Фев 12, 2010 11:19 pm

Roland Написал:

> Е, ти загуби всякакво достойнство вече, при това
> публично. Бъди жив и здрав :)

X(В твоите очи - може би, публично - едва ли. До нови срещи...X(
BlackHeart

Мнениеот Mаrfa » Пет Фев 12, 2010 11:48 pm

Бря! Аз на тая гавричка с Колелото не се ли бях подписала с ника си? @_@ Не бе, не ме разбирай погрешно, нямам нищо против да ме цитираш, ма просто се зачудих. Уф, чакай да си я потърся и да я проверя.

"Капитанът се изплю встрани и извади сабята си.

Ами умри тогава - спокойно каза той и се нахвърли с рев върху младия нубиец.

Калунга се хвърли на горещия камък по лице в опит да се предпази от студената английска стомана. Но без да иска, направи много повече.

Джеймс Баунти се спъна в единия крак на негъра и с крясък полетя надолу от скалата."

Бранимир Събев, "ГОСПОДАРЯ НА РЕВЯЩИТЕ КОТКИ"
Mаrfa

Мнениеот BlackHeart » Пет Фев 12, 2010 11:50 pm

Mаrfa Написал:
> Бря! Аз на тая гавричка с Колелото не се ли бях
> подписала с ника си? @_@ Не бе, не ме разбирай
> погрешно, нямам нищо против да ме цитираш, ма
> просто се зачудих. Уф, чакай да си я потърся и да
> я проверя.
>

Бе и аз се зачудих защо ме цитираш, ама карай да върви.
BlackHeart

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии