Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Мнениеот BlackHeart » Вто Фев 02, 2010 9:54 pm

Roland Написал:
-------------------------------------------------------
>
> При него просто всичко е много елементарно
> разделено на "добри" и "лоши" и всичко винаги се
> свежда до долнопробно джафкане. няма абсолютно
> никакво значение какви доводи ще му извадиш, ти си
> ПРОТИВ Калин и ЗА мен, а.к.а. Лошия. Препоръчвам
> ти да го игнорираш, иначе всеки разговор с него
> само заблатява темите до дребнаво заяждане.

Защо ме караш да преравям форума и да ти цитирам всичките изцепки една след друга? За да видиш, че този текст може с пълна сила да се отнася и до теб? Да видиш къде си бил не просто дребнав заяждач, а отчаян плач в пустинята? Не ми се занимава просто, постингът ще е по-дълъг от указ на султана...
BlackHeart

Мнениеот Amelia » Вто Фев 02, 2010 9:56 pm

По принцип съм член на онази презряна и зла клика в Шадоуденс, която си няма друга работа освен да малтретира Калин по цял ден.

Тук обаче искам да се изкажа не като член на въпросната клика, а като приятел на Мария (begem0t), която Калин заплаши с побой. Въпросната забележка породи ПРИТЕСНИТЕЛНО МАЛКО отзив тук, заради което и реших да й обърна малко повече внимание. Защото е страшно.

Така. Аз знам, че целият свят е много зъл и несправедлив към този благороден и прекрасен Борещ Се За Каузи човек. Знам, че всички го нападат словесно и го хулят незаслужено по форумите, Късайки На Малки Късчета Сърцето На Жената, Която Го Обича, и Пълнейки Със Сълзи Очите Й. Знам, че ние сме едни ужасно лоши хора, които могат да се опишат по редица експресивни начини, като например капсулована маса от осмиващи интелектуалци с капаци на очите (или ушите беше?).
Но мога да кажа, че досега НИКОЙ от нас не е отправял заплаха за физическа саморазправа към него. НИКОЙ от нас не го е наричал човешко нищожие. И прочее. Наглостта, която виждам тук от страна на Калин и тези, които го протежират просто ме изумява. С какви очи се биеш в гърдите колко си многострадален, след като това, което ти самият раждаш е в пъти по-отвратително от това, в което обвиняваш другите?

Не знам, вас не ви ли плаши леко буйстващата лудост на това лице вече? Ето, днес в прав текст казва, че ще пребие някого. Това, че въпросният обект на пребиване е жена, дори няма да го коментирам. Явно така трябва да се борим за каузи в началото на 21 век - пребивайки жени. Пребивайки хора. Пребивайки хора, несъгласни с нас. И понеже аз не съм като Габче и когато е трябвало да си уча за изпитите, съм учила, вместо да пиша сълзливи излияния по блоговете си, знам, че и преди в историята ни е имало такива постъпки. Много пъти. Обикновено са връщали с векове назад развитието ни. Присъщи са на различни религиозни фанатици. Или просто фанатици.

С какви очи го защитавате този човек? След изявление като онова за побоя, не се ли стряскате малко, че това нещо ходи сред вас? Да, знам, той самият не изглежда особено заплашителен наживо и очевидно е куче, което лае твърде много, но единственото, което оставя по жертвите си, е следа от гадна, миризлива лига (в случай че изобщо стигне до жертвите си, нали). Но агресията е там. Заплахите са там. Съвсем конкретни и с физически оттенък вече. Такива трябва да ги пращаме на съответните органи на реда, мисля. Не да възпяваме епичните им саможертви и титаничното им гражданско самосъзнание. Не да защитаваме лудостта им, щото, видиш ли, тея, дето го нападат някъде другаде, са ни неприятни по някаква причина.

Към Мария: Здрасти, мацка! Спокойно, тоя е на един шамар живот и ако верно вземе, че ти посегне, ще му риташ гъза до Манчестър и обратно. :)

Към Калин: Моят и-мейл адрес е реален, моля те обаче да не го ползваш за връзка с мен. Вече злоупотреби с него достатъчно, брутално спамейки го покрай всичките ти активности, свързани с Човешката библиотека, търсенето на домове и работа на приятелите ти, безкрайното ти организиране на безкрайните ти протести, или просто пръскане на слюнка срещу тоя и оня от твоя страна и от страна, на Жената, Която Те Обича.
Amelia

Мнениеот BlackHeart » Вто Фев 02, 2010 10:18 pm

Amelia Написал:

> Тук обаче искам да се изкажа не като член на
> въпросната клика, а като приятел на Мария
> (begem0t), която Калин заплаши с побой. Въпросната
> забележка породи ПРИТЕСНИТЕЛНО МАЛКО отзив тук,
> заради което и реших да й обърна малко повече
> внимание. Защото е страшно.

Цитирам дословно въпросната Мария - "утре специално в твоя чест ще пусна една от трансгенните си мишки в природата заповядай да ме пребиеш". Това, че Калин шеговито й е поискал адрес явно не е нацелило чувството за хумор на "презряната и зла клика в Шадоуденс".

> С какви очи го защитавате този човек?

Със същите, с които ТИ го гледаше, докато на обикновия му призив "Някой за ГМО нещо няма ли да каже?" Ти се изцепи : "Бате, ти като манталитет си вдъхновено и настървено необразовано хипи ениуей". Явно си много разтропана и отворена ученичка от шопските села, засега само тях съм чувал да говорят по подобен начин.

> Към Мария: Здрасти, мацка! Спокойно, тоя е на един
> шамар живот и ако верно вземе, че ти посегне, ще
> му риташ гъза до Манчестър и обратно. :)

Блажени са вярващите...

> Наглостта, която виждам тук от страна на Калин и тези, които го
> протежират просто ме изумява

Без да коментирам - копирам поста на Калин от сайта на хората, които "си нямат работа освен да го малтретират по цял ден". Не знам дали е малтретиране, но цитатите са дословни и все по негов адрес:

"ти като манталитет си вдъхновено и настървено необразовано хипи ениуей...

Лигавият ти спам не го обичам...

ти си от религиозните фанатици екстремисти...

Ти праскаш разни неща, от които става явно, че не вдяваш...

защо си губите времето с човек, който не е способен на нормален аргументиран разговор...

Мен ме дразни подходът и отношението ти...

ти си от онези досадници, които ... "
BlackHeart

Мнениеот Trip » Вто Фев 02, 2010 10:31 pm

С тази карта призовавам Великия Синеок Златен Модератор!!!

Едит: Напред, Пикачу!
Trip

Мнениеот BlackHeart » Вто Фев 02, 2010 10:38 pm

Trip Написал:
> С тази карта призовавам Великия Синеок Златен
> Модератор!!!
>

I reveal my facedown card - Trap Hole! Your monster is in the graveyard now! :D:D:D

И ние играем тая игра, ей...
BlackHeart

Мнениеот Trip » Вто Фев 02, 2010 10:46 pm

Чакай бе, ти сериозно ли?................

Между другото аз модератора съвсем насериозно го призовавах...
Trip

Мнениеот BlackHeart » Вто Фев 02, 2010 10:54 pm

Trip Написал:
> Чакай бе, ти сериозно ли?................
>
> Между другото аз модератора съвсем насериозно го
> призовавах...

Призовавай, може пък да се отзове...
BlackHeart

Мнениеот Кал » Вто Фев 02, 2010 11:32 pm

Няма нужда от модератор.

Ще видите ей сега... :D
Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
:)
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Вто Фев 02, 2010 11:34 pm

Не съм синеок, за съжаление (или за радост) не съм и златен. Засега гледам от страни и съм съгласен с Мартин, че това е достоен казус за редколегията на бъдещия ни сайт.
Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Ани Илиева » Сря Фев 03, 2010 12:17 am

Модераторът трябваше да се намеси някъде преди около две страници.
Вече няма нужда от такъв.
Мислех да се намеся вместо модератора с някакво патетично изявление колко ме е срам да видя близки хора така, но ситуацията много бързо мина отвъд патетиката и отвъд срама и отвъд всичко, поздравления, приятели. Това, което получихте и го имате точно тука, го заслужавате. До защитниците на каузата Калин и Габи – поздравления, мили мои, ето така се защитават каузи. Роланд, браво, сега по-добре ли се чувстваш? Наско, Гоа, и вие дадохте своя малък принос, благодаря ви. Богданов, колко точно се забавляваш? Трип – бахти. Бегемот, не Ви познавам, госпожо, но Ви поздравявам, че доказахте интелектуалното си и морално превъзходство точно в тази тема, за разлика от мен. Лейзи, сериозно ли, сериозно ли вземаш онова насериозно, ама наистина дотолкова насериозно, като това тука? Блакхарт и Амелия, благодаря ви от сърце, че предоставихте на създателите на Новия сайт този безценен бисер. Мартин, ЕксПешо и другите печеливши – честито.
Ани Илиева

Хем off - хем on (right on! ;)

Мнениеот Кал » Сря Фев 03, 2010 12:31 am

Скъпи форумници, дали своя глас (или изпаднали в потресено безгласие) в тази тема:

Преди да разкажа някои неща от кухнята, искам да благодаря на Ани Илиева.

Искам да й благодаря не само заради това, което някога тя и Робин направиха тук, за да освестят нас останалите, поне за кратко. ([i]Не мога да намеря линка към тяхното представление - някой ще ми помогне ли?[/i])

Искам да й благодаря най-вече за интервюто в неделя, което ми помогна да разбера какво ме смущава в поведението на някои потребители във форума на Шадоуданс, някои потребители в този форум и някои потребители във виртуалното пространство въобще.

(А! Ани! И ти си се включила! Гушки и цунки от Габи! :) )

И тъй:

Нашето участие в тази тема - започвайки от репликата Screw you, bitch! от мен към Роланд - беше предварително уговорено и съгласувано. Цитирам откъси от вътрешната кореспонденция в Човешката:

[quote]Идеята е да им покажем "огледало" - белким се видят [отстрани] какви [ги] вършат.[/quote]

[quote]...бъдете МАКСИМАЛНО невъздържани и невъзпитани.

Част от пиесата е.

("Моралите" ли им викат на тия пиеси?)[/quote]

[quote]Бъдете _кратки_ и неаргументирани.
...
ВАЖНОТО е да се забавлявате.[/quote]

Междувременно се оказа, че такива инсценировки си имат име:
(дръжте се здраво...):
[i]форум[/i] театър. :DDD

(Ако не вярвате - потърсете театър "Цвете" например.)

В рамките на нашия форум театър видяхме:

- анонимния участник с очевидно фалшив имейл адрес, който се включва не по темата, затова пък с много злоба, очевидно трупана по [i]съвсем[/i] други поводи

- старото куче, което казва само две приказки, но режещи лошо - кой, за бога, очаква толкова ехидност [i]тъкмо[/i] от него, човека, който трябва да дава Добрия Пример?

- добрия доктор, който внезапно откача и вади огнехвъргачка иззад гърба си

И още, и още... Ако такива типове форумни воини са ви интересни - заповядайте в [url=http://redwing.hutman.net/~mreed/]тази галерия[/url].

А каква е поуката от изписаното в предните 50 поста - какъв е the moral в това моралите - оставям на всеки да прецени сам. (Да умеем да преценяваме [i]сами[/i] е възможна поука - но НЕ задължителна. :D Накрая ще добавя още една. [i]Възможна[/i].)

Преди края обаче искам да се извиня на Ерманд, човека, който впоследствие ми написа това:

[quote]...не, не ми стана забавно. Смях се малко на собствените си простотии. Сега ми е супер тъпо и куцо. Тия неща не са забавление, а аз не искам да се преструвам. Нали знаете, че да се вживеем, трябва да се усетим такива - е, аз такъв не искам да бъда и го усетих.[/quote]

Приятелю - съжалявам, че те насилих. Не беше волно... [i]наистина[/i] разчитах да се включите само ако усещате нещото като игра. Една лична моя поука е: трябва повече да играем, помежду си в Човешката.

Искам да наградя ;):

- Габи - за най-[i]вчувствана[/i] роля. Толкова вчувствана всъщност, че половин ден я успокоявам по мейла... :D

- Trip - за най-искреното "бахти", което съм виждал наскоро. И то два пъти.

- Diletanta - за най-ненадейното включване, и [i]в пъти[/i] повече в час, отколкото съумяха повечето от нас.

(Diletanta не е част от театъра... или поне аз не съм го канил. Ако е бил някой друг - да си казва... :D)

Искам да поема отговорност за всички наскърбления, разочарования, шокове, скъсани нерви и други здравословни проблеми, причинени от театъра.

Мили наскърбени, разочаровани, вбесени и другояче изхвърлени от коловоза форумници:

Ако искате да насочите гнева си към някого - [b]аз[/b] съм виновникът. Други няма.

[i]Преди[/i] да го насочите обаче - моля да приемете [url=http://www.bukvite.bg/poem_old.php?docid=9326]тези ми извинения[/url].

...Това беше краят... усетихте ли? :D

Усмихнато,
Калин

П.П. Оттук нататък се връщам към първоначалното си обещание в тази тема:

[b]Ще дискутирам темата за ГМО и българското законодателство само във [url=http://choveshkata.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=226]Фантазия[/url][/b]. Тук ще пускам важни вести, когато има такива.

Който има въпроси по театъра - нека ме пита на мейла ми. Не ме гледайте, че се хиля - сериозен съм.

А сега - Юра, разкажи нещо от "Референдум" тая вечер по БНТ. Яд ме е, че го изпуснах, след всичката подготовка тия два дни...
Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
:)
Аватар
Кал

Мнениеот robinofloksli » Сря Фев 03, 2010 12:34 am

Абе, защо не викате че изтървам такава яка тема! Аз я скипвам от седмици, като видя заглавието, а то какъв пропуск, какъв пропуск...
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Божо » Сря Фев 03, 2010 1:01 am

>"....която Калин заплаши с побой. "
Това някой насериозно ли го взе?...
Божо

Мнениеот Ани Илиева » Сря Фев 03, 2010 1:03 am

Понеже държа да разбера колко точно отвратително е било всичко, моля да ми бъде отговорено кой с кого се беше наговорил предварително?
Ани Илиева

Мнениеот Amelia » Сря Фев 03, 2010 1:05 am

А, отдъхнах си. Никой никого нямало да пребива, всичко е било да ни покажат висшите духом колко сме низши от висотата на моралната си позиция, разигравайки ни театър.

Този път само?

Дали? Нали?

Щях да се почувствам неловко, ако все пак цялото това представление не беше дирижирано от тези толкова Достойни Умове, Просветители и Народни Будители, които очевидно имат някакво изключително важно и педагогически изпипано послание към нас простосмъртните. Затова ще скътам получената информация и ще си я ползвам по предназначение. Не си отивам с празни ръце, благодаря!
Amelia

Мнениеот Goa » Сря Фев 03, 2010 2:55 am

Аз и на тандема Робин - Йоан го казах преди: театър - не театър - жалко е...

Но за разлика от техния театър, сега много повече хора се тръснаха по задник в жалкото...
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Сря Фев 03, 2010 4:21 am

Е от Калин е било дирижирано явно. Той е единственият със самочувствието на Назидателен и Строг Ментор, Който Съди Отвисоко. Всеки луд с номера си, както е казал поетът...

Искам да се отбележи колко зрял ще бъда и как няма да кажа нищо в контекста на "самозабравило се нагло леке" в този топик ^_^
Roland

Мнениеот Bogdanov » Сря Фев 03, 2010 7:10 am

Ани, конкретен отговори, ако краставичаря все пак е спрял да ни продава краставици. След форум театъра ще му предложа да се запознае и с психодрамата.
Мен все пак ме вълнува кой пуска идиотщини от типа:
"Няма никаква истерия. Просто хората се страхуват с основание. Десетки са статиите с категоричното заключение на специалистите, че гмо са опасни за хората и за околната среда. Още веднъж ще напиша, че гмо предизвиква рак, астма, алергии, диабет от първи и втори тип, уврежда репродуктивността на човека, уврежда храносмилателния тракт и щитовидната жлеза при жените. ГМО е силно устойчив на антибиотици, което прави лечението при заболяване много трудно.
Вчера слушах д-р Бодуров, който каза, че все по-вероятно е, че новите щамове на грипа са причинени от гмо! Болестта на лудата крава - също."

Всъщност кой е ясно. Въпросът е ЗАЩО?

П.С. Напълно съм съгласен, че вероятно има генна манипулация в щамовете на грипа. Това си го пише още в "Щамът Андромеда". Въпросът е какво общо има това с генномодифицираните картофи и как като ям от тях ще хвана луда крава.
П.П.С. За разлика от ГМО, животът в София със сигурност предизвиква горните симптоми. Но не знам защо се натискаме да живеем в нея.
Bogdanov

Мнениеот Goa » Сря Фев 03, 2010 9:30 am

По същите стари причини - тука има храна...
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Morwen » Сря Фев 03, 2010 10:02 am

Калине, не очаквах и ти да извадиш картата "аз тука играех роля". Сериозно. Социалните експерименти винаги са били най-примитивната форма на комуникация. Ако мислиш нещо, кажи го, ако не го мислиш - недей. Но всякакви игрички тип "аз те наругах само за да видя дали можеш да вдигнеш кръвно над 150 на 110" не са за големи хора.

А огледалото което показахте отразяваше, да. Но уви, твърде криво.
Morwen

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии