Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Тъжен помен

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Тъжен помен

Мнениеот Ивайло Иванов » Сря Мар 09, 2011 4:47 pm

Днес - 09.03.2011 г., се навършват 26 години от атентата на гара Буново, във влака Бургас - София. Бомбата е поставена във вагона за майки с деца от членовете на т. нар. "Турско национално-освободително движение в България" Емин Мехмедали Али, Аптула Аптула Чакър и Саафет Реджеб Реджеб. Загиват 7 души - 4 жени и 3 деца.
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Re: Тъжен помен

Мнениеот Sephiroth » Сря Мар 09, 2011 5:13 pm

Мир на праха на жертвите.
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Преподобният ЦУП » Пет Мар 18, 2011 5:16 pm

Sephiroth написа:Мир на праха на жертвите.

мъртвите не можеш ги върна
а партията на терористите и вдъхновителите от 20 години е в Парламента и етническта им партия от 20 години е трайно и значимо в обществено политическия и икономическия живот в България
Преподобният ЦУП

Мнениеот bogdanov » Пет Мар 18, 2011 7:32 pm

Преподобният ЦУП написа:

а партията на терористите и вдъхновителите от 20 години е в Парламента и етническта им партия от 20 години е трайно и значимо в обществено политическия и икономическия живот в България

Голяма част от атентаторите са били от ДС. Не е много ясно коя партия и какво е ставало все пак. Ти си малък, но аз съм ходил да покръствам 84 из Сливенско.
bogdanov

Мнениеот Ивайло Иванов » Пет Мар 18, 2011 8:27 pm

Odisey написа:Голяма част от атентаторите са били от ДС.

Абсолютно никой от извършителите на терористични атентати (било то взривове или палежи) не е бил "от ДС" (каквото и да означава това). Напротив - сътрудници на ДС, работещи по турска линия, е имало измежду онези, благодарение на които голяма част от терористите са обезвредени. Тук мога да говоря с дати, имена и събития - само кажи "да"!

Odisey написа:Не е много ясно коя партия и какво е ставало все пак.

Не е партия. Имало е няколко организации. Голяма част от участниците в тях сега са в ДПС. И пак - мога с имена, дати и събития.
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот bogdanov » Съб Мар 19, 2011 12:43 am

Хайде утре ще ти дам линк към един блог, дето тия неща са описани подробно. Най-вече как част от разследващата група от ДС са били всъщност от заговорниците и прочие.
Имам един приятел от Търново лудо запален по темата - ще те препратя на него да ти обяснява.

http://www.krumblagov.com/fifty/5.php

В тая връзка да си чувал нещо за това?

На 26 юни 1985 г. в град Кърджали е поставена бомба с часовников механизъм на спортна площадка "Спартак", която избухва по време на концерт на Оскар Бентън.
bogdanov

Мнениеот Ивайло Иванов » Съб Мар 19, 2011 1:26 am

Много повече от това. Много. В т. ч - и във вид на досиета. И на преписки. И на съдебни дела.
Да не говорим, че баща ми е кадрови офицер от 2-ро главно в оставка. :problem:
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот bogdanov » Съб Мар 19, 2011 7:37 am

Ивайло Иванов написа:Много повече от това. Много. В т. ч - и във вид на досиета. И на преписки. И на съдебни дела.
Да не говорим, че баща ми е кадрови офицер от 2-ро главно в оставка. :problem:

Абе човекът дето ги рови тия неща има точно подобни източници. Ще ви свържа днес във фейса.
bogdanov

Мнениеот Преподобният ЦУП » Пон Мар 21, 2011 4:59 pm

Odisey написа:
Преподобният ЦУП написа:

Голяма част от атентаторите са били от ДС. Не е много ясно коя партия и какво е ставало все пак. Ти си малък, но аз съм ходил да покръствам 84 из Сливенско.

в типично твой стил...ДС направила терористичните актове. И сега остава да си завършиш тезата, че спецслужбите на соц. държавата нарочно и целенасочено са направили тия атентати само и само да прогонят етническите турци, ам?...
Преподобният ЦУП

Назад към Общи дискусии