Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

День Победы - 9 Мая

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: День Победы - 9 Мая

Мнениеот Екселенц » Чет Май 12, 2011 11:24 am

Хайде ...по бавно и без титанични асоциативни салтоморталета.

Екселенц, показваш ми "Герника" от Пабло Пикасо.
В бомбардировкана на града обаче Франко няма участие, тя е извършена от немците. Нещо повече - след нея Франко се отказва от участието на немците във военните действия ("Не ми сривайте страната - аз мисля да я управлявам!").
Т. е. - разрушаването на Герника е престъпление на нацизма. Не на фашизма.

Я да проверим: Познал си "Герника", знаеш и кой я е нарисувал. До тук 2 от 2 - браво. Обаче защо продължаваш толокова скромно. Убеден съм, че Франко ЛИЧНО не е бомбардирал града, най-вероятно защото не е военен пилот по това време, както и по никое друго. Обаче какъв е бил по това време същият гражданин ... как беше точно ... Caudillo de España, por la gracia de Dios. Ти си силен по езиците преведи го моля те за простосмътните. Аз понеже не говоря испански си го превеждам така: "НЕ точно последния гражданин в Испания от който нищо не зависи". И в контекста на великото учение кой още помага да бъде извършено това
"... престъпление на нацизма ..."
... да ... не виждам гора от ръце. Да? Господина от последния ред. Да? Точно така. Италианците. Точно така драги зрители, имаме победител - италианците. Я да видим от кого в Италия също нищо не е зависило по това време? Как беше пък този ... все го забравям ... Il Duce. Гарибалди!. Не - това беше по-рано. Ъ-ъ-ъ д'Анунцио, не не беше и този. Виктор Емануил - не, този беше крал (коронован, не че е крал. Всъщност може и да е крал, но няма "мотиви" по въпроса. Пък и сега говорим за друго). Ама разбира се :wink: - самият той - "Великият Мислител и Теоретик" - дами и господа Бе-е-е-нито Мусолини-и-и. И този гражданин няма нищо общо.

Да не говорим, че Пикасо първо е комунист, а второ - дори не е испанец...
Нали ти казвам, че си заразен от пропаганда.
Ако искаш испански художник: ей го, на - Салвадор Дали.
Той има всички, необходими показатели, да се позовеш на него - а не на неиспанеца Пикасо:
1. Испанец е.
2. Един от най-известните художници в света.
3. Живял е в Испания - и по време на Гражданската война, и след нея.
Е, да - ама не можеш да се позовеш на него. Затова и няма да го направиш.
Аз обаче мога. Само кажи "да"! :wtf:

Един ревностен борец за свободата на
"... Словото ..."
като теб не бива да да се впечатлява от такива подробности. Другите не те впечатляват. Дребнаво е. Но, поред на изброяваването.
... първо е комунист ...
а, те както знае всеки просветен фашист ... ъ-ъ-ъ фалангист ... май пак обърках ... карай да върви - не са хора. И
... второ - дори не е испанец ...
Виж тук наистина ме хвана натясно - това ме изненада. Предполагам и него би го изненадало ако беше жив. И родителите му и те вероятно биха останали изненадани - ако и те бяха живи.
Както казваш: WTF
Боже мой, боже мой! «...Сотри его с лица земли». И Странник взял со стола тяжелый черный пистолет, неторопливо поднял и два раза выстрелил, и чадо охватило руками пробитую лысину и повалилось на ковер...
Аватар
Екселенц

Мнениеот Екселенц » Чет Май 12, 2011 11:32 am

@Sephiroth
Не се безпокой - живей си живота. Обеднен уран има за всички.
Боже мой, боже мой! «...Сотри его с лица земли». И Странник взял со стола тяжелый черный пистолет, неторопливо поднял и два раза выстрелил, и чадо охватило руками пробитую лысину и повалилось на ковер...
Аватар
Екселенц

Мнениеот Sephiroth » Чет Май 12, 2011 2:12 pm

Екселенц написа:@Sephiroth
Не се безпокой - живей си живота. Обеднен уран има за всички.

Иди се прегледай, пък после се върни във форума. Сигурен съм, че процентното съотношение на дивотии в постовете ти ще намалее драстично.
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Екселенц » Чет Май 12, 2011 2:28 pm

@Sephiroth
:wink: Успокой се - дишай дълбоко. Нервите не са полезни за сърцето и мозъка.
Какъвто форума - такива и постовете. И обратното. Тази улица е двупосочна.
Аватар
Екселенц

Мнениеот Ивайло Иванов » Чет Май 12, 2011 3:53 pm

Шаркан написа:за Герника... хайде не съчинявай митове.

Градът Герника е бомбардиран от Легоин "Кондор" на Луфтвафе. Нито един испански пилот не е участвал.
А картината "Герника", пък Пикасо рисува по поръчка на правителството на Хуан Негрин.
Ъ-ъ-ъ-ъ... Ники, ти сещаш ли се за друго определение за творба, създадена по правителствена поръчка, освен "поръчкова"? :problem:

Шаркан написа:за сътрудничеството между Сталин, Хитлер и Франко срещу Каталуния и Арагон...

И какво?
Чии съюзници са анархистите ти в Гражданската война в Русия?
А в Гражданската война в Испания не се ли бият пак на страната на комунистите?
Та... това прави ли ги комунисти - по твоята логика за това кой на кого сътрудничел?

Шаркан написа:имена искаш... малко ли ги има в гугъл?

Като ти се струват толкова много - дай поне 4-5! :wtf:

@Одисей, да кажеш, че Испания излиза бедна от управлението на Франко - ама си забравил да допълниш: "в сравнение с..."
В сравнение с кого?
Защото управлението на Франко я заварва сто пъти по-бедна: обезкръвена, разорена от война и със задигнат от комунистите златен резерв.

П. П. @Екселенц, Пикасо по произход е италианец. И Вежди Рашидов е български скулптор - ама питай го дали е българин!
Последна промяна Ивайло Иванов на Чет Май 12, 2011 4:45 pm, променена общо 2 пъти
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Шаркан » Чет Май 12, 2011 4:20 pm

ох, аман от тия твои адвокатски номерца...
нямам нерви да се разправям, особенно при скапана връзка.
Шаркан

Мнениеот Екселенц » Чет Май 12, 2011 6:29 pm

П. П. @Екселенц, Пикасо по произход е италианец.

:wink: Я да видим сега, кой не си е чел урока.
Така-а.
Роден - в Испания.
Израснал в Испания.
Баща му е испанец.
Майка му е испанка. С арабски корени.
Името на майката е с италиански произход.

Следователно е италианец. А защо не еврей?
Аватар
Екселенц

Мнениеот Goa » Чет Май 12, 2011 6:36 pm

Стига с тоя Кикасо бе... :problem:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Ивайло Иванов » Чет Май 12, 2011 8:19 pm

Екселенц написа:

Така-а.
Роден - в Испания.
Израснал в Испания.
Баща му е испанец.

Фамилията Пикасо е италианска. По произход си е италианец. И Вежди Рашидов е роден в България, и родителите му - също, даже е български скулптор. Ама българин ли е?
Както и да е - единственото, което можеш да покажеш срещу испанския фалангизъм е една картина на художник от италиански произход, изобразяваща немска бомбардировка.
Но най-важното в случая е, че тази картина е поръчкова. Щото са му я възложили. И то не някой ценител на изобразителното изкуство, а именно комунистическото правителство. А не, че Пикасо нещо е възпламнал от болка и черно негодувание и в пристъп на яростно вдъхновение, самичък е седнал да рисува "Герника". Кой знае, ако не са му били дали такава политическа поръчка - може би и през ум нямаше да му мине да я рисува?
И сега какво - слагаш някаква си политическа поръчка, възложена от комунисти на италианец и касеща немци, като етикет срещу испанския фалангизъм?
Не е ли абсурдно!
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Екселенц » Пет Май 13, 2011 10:17 am

Фамилията Пикасо е италианска. По произход си е италианец. И Вежди Рашидов е роден в България, и родителите му - също, даже е български скулптор. Ама българин ли е?

Невярно. По същата логика, като нищо ще излезе че и синът ти не е българин.

Както и да е - единственото, което можеш да покажеш срещу испанския фалангизъм е една картина на художник от италиански произход, изобразяваща немска бомбардировка.

"Герника" не е противостояние на испанският фалангизъм. "Герника" е само илюстрация до къде може да се стигне, когато се тръгне от предположението, че ти (Мусолини, Диего Ривера, Франко, които и да е - не ти лично като персона) си единственият най-прекрасен гений на човечеството. Една картина говори с хиляди думи - затова я използвах. Какво да се прави, падам си мързелив, не ми се пише - съди ме.

Но най-важното в случая е, че тази картина е поръчкова. Щото са му я възложили. И то не някой ценител на изобразителното изкуство, а именно комунистическото правителство..

Полуистина. В твърдението че испанското правителство е поръчало "Герника" разбира се има елементи на истина - така лъжата минава по-лесно. "Кикасо" :wink: ... как можа Гоа ... наистина е ангажиран от испанското републиканско правителство да работи по проекта за испански павилион на Парижкото изложение през 1937. И "Герника" наистина за пръв път е изложена в испанския павильон на това изложение.
Това което се спестява в твърдението, преди да се премине към чисти спекулации, е че "Герника" не е част от проекта за павилиона. За да бъде нарисувана "Герника" е било от жизнена (за платното) необходимост "Кондорите" на Рихтхофен да бомбардират баският град Герника. Възможно е в някоя друга мултивселена републиканското правителство да е поръчало бомбардировката, но там и тогава случаят не е бил такъв

А не, че Пикасо нещо е възпламнал от болка и черно негодувание и в пристъп на яростно вдъхновение, самичък е седнал да рисува "Герника" Кой знае, ако не са му били дали такава политическа поръчка - може би и през ум нямаше да му мине да я рисува?

Възразявам! Ваша чест - спекулация.

И сега какво - слагаш някаква си политическа поръчка, възложена от комунисти на италианец и касеща немци, като етикет срещу испанския фалангизъм?

Не. Не слагам нищо срещу испанския фалангизъм. Хирургът не опровергава апендикса. Не го "мотивира" и не търси аргументи и доводи срещу него. Знае, че има такова нещо като апендикс, но не прави нищо, ако не се налага. Когато апендикса се възпали - тогава го реже. Хората които са имали нещо срещу испанския фалангизъм, когато му е било времето, са се записвали в "Интернационалните бригади" и са правели каквото трябва. Не са успели, но какво от това. Други са успели и "Най-прекрасното учение" е било изрязано от тялото на обществото. Нямам нищо и срещу сегашните испански фалангисти - при средната възраст на членовете на различните течения на фалангизма в Испания, до 20-30 години той ще отиде там където му е мястото - на станиците на учебницитете по история.

Не е ли абсурдно!

Абсурдно е - съгласен съм, но аз просто съм се родил и живея в този свят и правя каквото мога за да го направя по-малко абсурден.
Аватар
Екселенц

Мнениеот Ивайло Иванов » Пет Май 13, 2011 5:17 pm

Екселенц написа:Невярно. По същата логика, като нищо ще излезе че и синът ти не е българин.

При българска фамилия??? По коя логика, бре? :problem:

Екселенц написа:Полуистина. В твърдението че испанското правителство е поръчало "Герника" разбира се има елементи на истина - така лъжата минава по-лесно. "Кикасо" :wink: ... как можа Гоа ... наистина е ангажиран от испанското републиканско правителство да работи по проекта за испански павилион на Парижкото изложение през 1937. И "Герника" наистина за пръв път е изложена в испанския павильон на това изложение.
Това което се спестява в твърдението, преди да се премине към чисти спекулации, е че "Герника" не е част от проекта за павилиона. За да бъде нарисувана "Герника" е било от жизнена (за платното) необходимост "Кондорите" на Рихтхофен да бомбардират баският град Герника. Възможно е в някоя друга мултивселена републиканското правителство да е поръчало бомбардировката, но там и тогава случаят не е бил такъв

Ша ма прощаваш, ама къде е другата половина? Дето трябва да е лъжата. Щото аз казвам: "Поръчкова". Ти: "Е-е-е-е, де-е-е-е... ами, по поръчка". Аз казвам: "Немците са бомбардирали града". Ти: "Е... да, де... немците".
И къде лъжа, всъщност?
Извинявай, ама как си представяш държавна поръчка? И то - на творба. Щото работата се проверява от комисия: дали е изобразено точно онова, което ние искаме (а не творецът!); дали е изобразено достатъчно убедително онова, което ние искаме (а не творецът!) и дали е изобразено само онова, което ние искаме (а не творецът!). Творецът ли - а, не го мислете: той си получава сребърниците. Пито - платено.
И ако нещо не се е било харесало на възложителя - никаква "Герника" на никакво изложение!

Екселенц написа:Не. Не слагам нищо срещу испанския фалангизъм. Хирургът не опровергава апендикса. Не го "мотивира" и не търси аргументи и доводи срещу него. Знае, че има такова нещо като апендикс, но не прави нищо, ако не се налага. Когато апендикса се възпали - тогава го реже. Хората които са имали нещо срещу испанския фалангизъм, когато му е било времето, са се записвали в "Интернационалните бригади" и са правели каквото трябва. Не са успели, но какво от това. Други са успели и "Най-прекрасното учение" е било изрязано от тялото на обществото.

Да. Още в началото ти го казах: не ти е дадено да знаеш, че доктрините не са апендикси. Било то здрави или възпалени. Всяка доктрина е Слово. И ако нещо не ти харесва - обори го! Ама не: искаш скалпела, бесилката, куршума... Готов да реже, беси и разстрелва, ама фашистите му се стрували кръвожадни.
Явно си запецнал на някой от томовете на Ленин.
А и замислял ли си се: защо ли на Кабалеро и Негрин се е наложило да викат чужденци (т. нар. "интербригадисти") да им спасяват републиката: щом като фалангизмът е толкова гаден - толкова ли е нямало испанци в тая Испания, дето да вдигнат оръжие срещу него? А, бе... имало е. Ама повечето са били с Франко...

Екселенц написа: Нямам нищо и срещу сегашните испански фалангисти - при средната възраст на членовете на различните течения на фалангизма в Испания, до 20-30 години той ще отиде там където му е мястото - на станиците на учебницитете по история.

Супер! И аз имам да ти кажа нещо за средната им възраст. :wtf:
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Екселенц » Съб Май 14, 2011 12:23 am

При българска фамилия??? По коя логика, бре? :problem:

Ами да видим:

Така-а.
Роден - в Испания.
Израснал в Испания.
Баща му е испанец.

Фамилията Пикасо е италианска. По произход си е италианец.

и

и
И Вежди Рашидов е роден в България, и родителите му - също, даже е български скулптор. Ама българин ли е?

Код: Избери целия код
Дважды два - четыре,
Дважды два - четыре,
Это всем известно в целом мире,

По "неговата" :wink: логика

Екселенц wrote:
Полуистина. В твърдението че испанското правителство е поръчало "Герника" разбира се има елементи на истина - така лъжата минава по-лесно. "Кикасо" :wink: ... как можа Гоа ... наистина е ангажиран от испанското републиканско правителство да работи по проекта за испански павилион на Парижкото изложение през 1937. И "Герника" наистина за пръв път е изложена в испанския павильон на това изложение.

Ша ма прощаваш, ама къде е другата половина? Дето трябва да е лъжата. Щото аз казвам: "Поръчкова". Ти: "Е-е-е-е, де-е-е-е... ами, по поръчка". Аз казвам: "Немците са бомбардирали града". Ти: "Е... да, де... немците".
И къде лъжа, всъщност?

Аз съм написал какво е истина в твоето твърдение. На мен ми е по-интересна истината - на който му е по-интересна "другата половина" да си я търси.

Извинявай, ама как си представяш държавна поръчка? И то - на творба. Щото работата се проверява от комисия: дали е изобразено точно онова, което ние искаме (а не творецът!); дали е изобразено достатъчно убедително онова, което ние искаме (а не творецът!) и дали е изобразено само онова, което ние искаме (а не творецът!). Творецът ли - а, не го мислете: той си получава сребърниците. Пито - платено.
И ако нещо не се е било харесало на възложителя - никаква "Герника" на никакво изложение!

Как аз си представям държавните поръчки не е от значение. Опитътът ми сочи, че обикновено служителите които "приемат" държавна поръчка, имат най-обща (ако имат изобщо) представа за целта на поръчката, и почти, да не кажа никаква (представа) за начина и средствата на изпълнение. Не защотото са глупави (или не дай-боже корумпирани :wink:), а защото не го пише в длъжностната им характеристика. Впрочем има си виц за адвокатите в този контекст:

Точно сте се рабрали как ще свършите работата и адвокатите и на двете страни започват да ви обясняват защо това НЯМА ДА СТАНЕ.

На български се губи сърказма и не е токова смешно. Разбира се моят скромен опит се простира само на територията на България и една-две европейски държави, и Да, нямам опит на територията на фалангистка или републиканска Испания.

Екселенц wrote:Не. Не слагам нищо срещу испанския фалангизъм. Хирургът не опровергава апендикса. Не го "мотивира" и не търси аргументи и доводи срещу него. Знае, че има такова нещо като апендикс, но не прави нищо, ако не се налага. Когато апендикса се възпали - тогава го реже. Хората които са имали нещо срещу испанския фалангизъм, когато му е било времето, са се записвали в "Интернационалните бригади" и са правели каквото трябва. Не са успели, но какво от това. Други са успели и "Най-прекрасното учение" е било изрязано от тялото на обществото.

Да. Още в началото ти го казах: не ти е дадено да знаеш, че доктрините не са апендикси. Било то здрави или възпалени. Всяка доктрина е Слово. И ако нещо не ти харесва - обори го! Ама не: искаш скалпела, бесилката, куршума... Готов да реже, беси и разстрелва, ама фашистите му се стрували кръвожадни.
Явно си запецнал на някой от томовете на Ленин.
А и замислял ли си се: защо ли на Кабалеро и Негрин се е наложило да викат чужденци (т. нар. "интербригадисти") да им спасяват републиката: щом като фалангизмът е толкова гаден - толкова ли е нямало испанци в тая Испания, дето да вдигнат оръжие срещу него? А, бе... имало е. Ама повечето са били с Франко...

Както (само не ме насилвай да го доказвам - :wink: ), надявам се, се досещаш - бесилките и разстрелите не ги ползвам като ежедневно средство за "убеждаване" на инакомислещите. За разлика от фалангистите. И "Великия теоретик и мислител". И други от това съобщество. И да - имало е испанци. После станали по-малко. Но пък за сметка на това над Испания изгряла "Най-Демокрацията". Колкото до "кръвожадните" хирурзи ... Хех :smile: - осмисли ми деня.

Екселенц wrote: Нямам нищо и срещу сегашните испански фалангисти - при средната възраст на членовете на различните течения на фалангизма в Испания, до 20-30 години той ще отиде там където му е мястото - на станиците на учебницитете по история.

Супер! И аз имам да ти кажа нещо за средната им възраст. :wtf:

Аз, разбрира се, отново мога само да гадая, но предполам, че си искал да употребиш думата "покажа".
Интересни клипове. Забавни. Подбрани. Малко качеството ...
...
Потърси в някой статистически речник значението на термина "представителна извадка". Или поне прочети: Как да лъжем с помощта на статистиката. Ще качиш нивото: "Второ ниво, носач на свастика" - не звучи зле :wink:,нали!
Последна промяна Екселенц на Съб Май 14, 2011 12:43 am, променена общо 1 път
Аватар
Екселенц

Мнениеот Ивайло Иванов » Съб Май 14, 2011 12:38 am

Щом един човек принадлежи към българска фамилия - значи е с български произход. И ако я носи като като фамилно име - този произход си личи от него
Щом един човек принадлежи към италианска фамилия - значи е с италиански произход. И ако я носи като като фамилно име - този произход си личи от него
Това е моята логика. А твоята продължава да ми е непонятна.
...
И продължаваш като латерна: Фалангистите убивали политическите си опоненти...
Имена, Екселенец, имена - досега не си дал нито едно име на виден опозиционер, невинна жертва на фалангизма.
Няма и да дадеш.
Може би защото... такива няма?
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Генерала » Съб Май 14, 2011 12:56 am

По повод "Родина мать зовет!" А също "Къде сме ние?"

http://www.youtube.com/watch?v=sIhqJFaqrVM&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=7_sHBE7b ... re=related
Генерала

Мнениеот Шаркан » Съб Май 14, 2011 1:09 am

Ивчо, вземи чуй това за распускане на националистическите си мускули и престани да пишеш глупости.

само за твое сведение - фамилията не прави човека. Нито "кръвта".

нациите са измислица - за да си плащаш данъците и да ходиш да мреш за слава на държавата... и за печалба на бизнеса.

същото е и с религията - понеже няма как да се тури до всеки човек по полицай (а и инспектор на полицая, инспектор на инспектора и т.н.), затова измислили Небесного ченге (с пълномощия на съдник и екзекутор, нещо като съдията Дред, ама по-як).
Кланяш се на утопии.

та, послушай малко музика, хубава е, че и текстът й е смислен (ако намериш кой да ти го преведе).
Шаркан

Мнениеот Ивайло Иванов » Съб Май 14, 2011 9:00 am

Разбира се, че фамилията не прави човека! Но сочи произхода му.
И кръвта не прави човека. Но определя произхода му.
А това, че нациите са измислица - и Тухачевски го е писал. И продължил: че следващата световна война щяла да бъде класова по своя характер; и в нея страните нямало да се делят на руснаци, немци, французи, англичани и пр., а на пролетариат и буржоазия. Е, да - ама... виж какво станало.
И не знам защо си останал с впечатление, че мразя турците. Не турците, Ники - а неоосманизма. Че аз имам приятели в Турция, бре! Разбира се, до един - десни кемалисти.

Генерале, подобни случаи има описани и в българската литература.
Последна промяна Ивайло Иванов на Съб Май 14, 2011 10:11 am, променена общо 1 път
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Екселенц » Съб Май 14, 2011 9:48 am

Ивайло Иванов написа:Щом един човек принадлежи към българска фамилия - значи е с български произход. И ако я носи като като фамилно име - този произход си личи от него
Щом един човек принадлежи към италианска фамилия - значи е с италиански произход. И ако я носи като като фамилно име - този произход си личи от него

Пак ме караш да гадая, но ... предполагам "фамилия" означава "семейство".
Я да се опитам да го преведа от Ивайло Ивановски на общочовешки:

Щом един човек принадлежи към българско семейство - значи е с български произход.

a dicto simpliciter ad dictum secundum quid

И ако носи [името на семейството] като като фамилно име - този [на човека] произход си личи от него [името на семейството].

Ignoratio elenchi

Щом един човек принадлежи към италианскo семейство (Ruiz!?)- значи е с италиански произход.

a dicto simpliciter ad dictum secundum quid

И ако го носи като като фамилно име - този произход си личи от него

Ignoratio elenchi

Ивайло Иванов написа:Това е моята логика. А твоята продължава да ми е непонятна.

Мен са ме учили, че логиката е средство за извеждане на валидни умозаключени, чрез формални разсъждения, базирайки се на реални хипотези. Ако това ти е непонятно ... :sad:

И продължаваш като латерна: Фалангистите убивали политическите си опоненти...
Имена, Екселенец, имена - досега не си дал нито едно име на виден опозиционер, невинна жертва на фалангизма.
Няма и да дадеш.
Може би защото... такива няма?

- Колега, знаете ли, кое е най-масото убийство в най-новата история на света?
- Хвърлянето на Бомбата над Хирошима, господин професоре.
- А знаете ли колко души са загинали?
- Около двеста хиляди, господин професор. С вторичните жертви.
- Поименно колега, поименно.

Ех!!!
Аватар
Екселенц

Мнениеот Ивайло Иванов » Съб Май 14, 2011 10:10 am

Не искам хиляди, Екселенц - ти ми дай един виден опозиционер, невинна жертва на франкизма след войната. А, да - ама няма.
Говориш за това, като за някакъф факт, който не подлежи на съмнение - но в същото време никой не е видял убит опозиционер по времето упрвлението на Франко, нито име на разстрелян ли изчезнал не може да спомене.
Атомната бомба в Хирошима я видяха - и знаят за жертвите. Апропо - те не са анонимни. Има имена, които влизат и в историята. Това на момиченцето Садако Сасаки например. (Ето - аз казах едно име от Хиришима. А ти не можеш - от цяла Испания)
Аналогията с Испания е безмислена и манипулативна - като повечето ти постинги. Там е нямало политически убийства по време на управлението на Франко. А ти говориш за хиляди такива - и че нямало нужда нито да се споменава нито едно имена, нито да се описва нито един случай, нито да се търсят документи, нито снимки, нито свидетели...
Ами че как ще посочиш дори едно име, след като такова няма? Как ще намериш свидетел, след като няма на какво да е свидетел? И как ще опишеш случаи, които не са се случвали?
Помниш ли - още в началото ти казах, че си лъжесвидетел.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Шаркан » Съб Май 14, 2011 5:22 pm

пратих ти просто хубава песен, а ти веднага хукна да се оправдаваш, че не мразиш турците...

Ахмет Кая не е (не беше) тертемиз турчин, майка му е туркиня. И убежденията му бяха далеч от десните.
Шаркан

Мнениеот Ивайло Иванов » Съб Май 14, 2011 5:58 pm

Шаркан написа:пратих ти просто хубава песен, а ти веднага хукна да се оправдаваш, че не мразиш турците...

Не съм изразил оправдание, а учудване. :lolno:
Аватар
Ивайло Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии