Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Краят на измамата с АЕЦ "Белене"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Краят на измамата с АЕЦ "Белене"

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Сря Мар 28, 2012 4:49 pm

:lolno: Замисленият като корупционна машина АЕЦ "Белене" няма да се строи.

Използвам случая да се похваля, че и аз комай имам някакво участие в това решение, и да поздравя всички приятели, че ще се отървем от плащането на идиотския данък "РОвч", който щеше да ни изпразни джобовете с по 5-6 хилядарки на семейство.
Кънчо Кожухаров

Re: Краят на измамата с АЕЦ "Белене"

Мнениеот bogdanov » Сря Мар 28, 2012 7:34 pm

? Руски реактор в Козлодуй и газова централа /с чий газ/ в Белене?
Какво точно трябва да празнуваме?
bogdanov

Мнениеот vstoykov » Нед Окт 28, 2012 3:16 am

Много страшно формулираха въпроса - "Да се развива ли ядрена енергетика в България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала". Май искат да манипулират хората да гласуват "не" (мислейки, че гласуват против АЕЦ Белене) и по този начин да се блокира възможността не само за АЕЦ Белене (със средства от джоба на данъкоплатците), но и безкрайните възможности за строеж на ядрени електрически централи от частни собственици без неизгодни обвързващи договори за изкупуване на енергията на фиксирани неизгодни цени.

Коректният въпрос трябва да е "Да се развива ли ядрена енергетика в България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала с финансиране от държавата". На този въпрос спокойно може да се каже "не" без да се застрашава възможността да се строят централи от частни предприемачи.

Доста е вероятно климата да продължи да става по-студен - тогава потреблението на енергия ще се повиши и е добре да има построени АЕЦ.
vstoykov

Мнениеот Goa » Нед Окт 28, 2012 2:36 pm

При всички положения е по-добре да има АЕЦ, иначе ще станем още по-бедни и съвсем няма да може да се живее в тая държава.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Вто Ное 06, 2012 6:21 pm

Ако има нещо, което да изтръска още повече нашите джобове и да ни направи съвсем бедни, това е именно АЕЦ "Белене". Този факт може и да не се харесва на някои заинтересовани лица (ядрени физици, членове на БКП/БСП и/или отявлени русофили и/или българофоби), но е факт, който може да се оспорва само с празни приказки и голи лозунги.

За сведение на желаещите да спорят, във втория том на "Кой какъв е в българската корупция" съм публикувал анализ от 50 страници за престъплението АЕЦ "Белене". Моля първо да го прочетете, а сетне да възразявате (ако успеят да намерите каквито и да било аргументи в своя подкрепа).
Кънчо Кожухаров

Мнениеот Кал » Сря Яну 16, 2013 9:19 pm

Към казаното от Кънчо ще добавя и една лична позиция за наближаващия „ядрен“ референдум – основана не върху икономически, не върху екологични, не върху научни, не върху военни, не върху политически, ами върху... народопсихологически доводи:

http://kal.zavinagi.org/?p=200
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Чет Яну 17, 2013 3:38 pm

Калине, на вас зелените яко са ви промили главите с митове и легенди за радиоактивните отпадъци. Разбери, че тези отпадъци не са по-опасни и по-страшни от който и да е друг индустриален отпадък и досега никой не е умрял или се разболял от тях, надали и ще се случи такова нещо, докато всеки произведен тераватчас от въглищните централи убива 170 човека - най-вече заради замърсяването от отпадъците които бълват. Недей да мислиш за поколенията в бъдеще (те ще са по умни от нас и ще могат да се погрижат за себе си по-добре от нас), а за сегашните жертви на безумните енергийни политики, които насаждат ирационален страх от всичко което има нещо общо ядрен разпад.
Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Чет Яну 17, 2013 3:51 pm

Данчо:

Както и в блога ми, не реагирам на твърдение Х, където зад Х не стои аргументация. По възможност – с линкове към доказателствен материал. По възможност – от няколко различни източника.

(Иначе бих бил доста промита глава...)
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Чет Яну 17, 2013 4:17 pm

Калине, като за начало можеш да четеш тук: http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... =NAQF8MLjp

Ако имаш още въпроси, ще ти отговоря и на тях.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Чет Яну 17, 2013 4:43 pm

Благодаря!

Може ли и някаква библиография?
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Чет Яну 17, 2013 5:00 pm

Тук можеш да прочетеш доста от официален източник, а там си има и съответната библиография:
http://www.world-nuclear.org/info/inf103.html
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Чет Яну 17, 2013 5:34 pm

Данчо, бре...

http://www.world-nuclear.org/about.html

Ти сериозно ли ме караш да чета брошурите на баш това лоби?

:silent:
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Чет Яну 17, 2013 7:38 pm

Полезно е, да знаеш какво пишат и несъгласните с теб. Още повече, когато това са хората, които реално произвеждат ядрена енергия, а не техните опоненти, които имат съмнителни познания по физика, още повече ядрена.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Шаркан » Чет Яну 17, 2013 8:44 pm

а нещо на кирилица?
Шаркан

Мнениеот Йордан Янков » Чет Яну 17, 2013 9:50 pm

Ами дадох мое писание по темата на кирилица, но Калин не знам защо ми иска да му дам източници (по възможност не от ядрената мафия), които да удостоверяват колко е обема на отработеното гориво и какъв е периода на полуразпад на трансурановите елементи. С което много ме затруднява, тъй като хората които той смята за надеждни източници не могат да различат плутоний от уран (за изотопите им да не говорим).
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Чет Яну 17, 2013 9:52 pm

Данчо. :)

Аз съм участвал в разработката на нов тип ядро за ядрен реактор. В MIT, като част от програмата Research Science Institute.

А е наистина полезно да знаеш как да си подбираш информацията от различни места. Ама различни.

(Някой път направо ме втрещявате...)
Аватар
Кал

Мнениеот Ивайло Иванов » Чет Яну 17, 2013 9:58 pm

"Да" за АЕЦ "Белене", разбира се!
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Йордан Янков » Чет Яну 17, 2013 10:36 pm

Калине,

Световната ядрена асоциация не е лоби. Това е професионална организация и ако ти поставяш под съмнение информацията която тя предоставя, изпадаш в положението да поставяш под съмнение физически процеси и константи. За какво искаш по-точно литература - колко ОЯГ на година се изважда от един реактор? Колко % в него е плутония? Колко е периода на полуразпад на цезия? Много жалко че си разработвал нов тип ядро за ядрен реактор (много ми е инътересно какво ще рече това) и задаваш такива въпроси, а още по-жалко е че повтаряш глупостите за небивало скъпите радиоактивни отпадъци, които заплашвали поколенията.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Вто Яну 22, 2013 8:55 am

Данчо:

От въпроса ти какво е това „нов тип ядро за ядрен реактор“ допускам, че ще трябва цяла лекция. Пък нито аз, нито ти имаме време за това... да?

Какво означава „професионална организация“? Ти чувал ли си някоя организация да говори ПРОТИВ дейността, с която си изкарва парите?

Наистина се излагаш, като почнеш така... :(

Има една дисциплина – Theory of Knowledge, или „епистемология“. Знаеш за какво иде реч, да? Един от първите въпроси, което те учи да си задаваш, е: „От кого идва тази информация? Какви са „филтрите“ на въпросния източник – естествените му „слепи петна“, умишлените и неумишлените изкривявания, през които прокарва информацията си?“

Ако не си се научил да го задаваш – е, нямам думи просто... Ще взема да съжаля, че изобщо някога съм отделял време да споря с теб.

Както и да е – минавам оттук, за да хвърля поредната (и надяваме се, последната) бомба:

http://kal.zavinagi.org/?p=211

(Право в ядрения ви реактор! Хахаха! :twised:

... Трябва и да се изпростява сегиз-тогиз. Иначе хептен неразбираеми ще си станем...)
Аватар
Кал

Мнениеот Goa » Вто Яну 22, 2013 11:51 am

Взаимно се подценявате по някакъв безумен начин.
Аватар
Goa
Модератор

Следваща

Назад към Общи дискусии