Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Гражданска война в България

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Гражданска война в България

Мнениеот Шаркан » Пон Апр 15, 2013 8:48 pm

нервно, щото знаеш какво искаме и какво ще правим, ама ръсиш заклинания, белким някой ти повярва.

аз за противника съм се образовал още докато хранех илюзии, че "локомотивът" подлежи на ремонт. Ти обаче не си изучил своя противник.
Това може само да ме радва.
Шаркан

Мнениеот Ивайло Иванов » Пон Апр 15, 2013 9:13 pm

Глупости.
Че кой от образованите видни теоритици на анархизма се е включвал във война заради собствените си идеи?
Че кой от онези, които пък са се включвали, не е бил - да прощаваш - необразован селянин?
После - знаели какво искат...
Ако знаеше какво искаш, Ники - нямаше да протестираш самичък, като кон на празна ясла. С лозунги, рисуващи оръжие. А щеше да вдигнеш това оръжие, да събереш въоръжени съмишленици и да се стягате за бъдещата война.
И къде се слагаш сред нашите противници? Противник, Ники, е не онзи, който е "против" -а онзи, който може да представлява някаква заплаха. Анархистите нито имате някаква сериозна организираност, нито съюзници (нещо повече: историята е категорична, че дори не умеете да си ги избирате), нито имате достъп до някакво заслужаващо внимание оръжие, а и като ти чета постовете - в главите ви цари пълен първичен хаос. Вас просто ви няма, Ники.

Боя се, че сме много пред вас.
Спойлер:
Изображение

Както виждаш - не държа онова, към което пратих линк:
Изображение

И Православието по принцип е с нас:
Изображение

НИЕ СМЕ ЗОРАТА! :problem:
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Ивайло Иванов » Сря Фев 11, 2015 1:13 am

Изглежда съм допуснал сериозна грешка - няма да е чак след 10-15 години...

Председателят на Сдружение "Азбукари" - Цвета Кирилова:

Вече е невъзможно запазването на социалния мир в държавата
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Re: Гражданската война май няма да е в България

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Нед Мар 01, 2015 3:06 pm

Е, Ивайло,

Пак ли ще ми възразиш, че Путин не е новият позор на Русия?
Кънчо Кожухаров

Мнениеот bogdanov » Нед Мар 01, 2015 9:30 pm

Кънчо Кожухаров написа:Е, Ивайло,

На база на какви факти?
Само не почвай Немцов. Щото ако тая аматьорска история е негова, наистина е позор. Ама при такава дълга кариера в КГБ такава простостия... не че хората не се самозабравят, ама в случая не е така.
bogdanov

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Пон Мар 02, 2015 12:17 pm

Де го чукаш, да се пука!

Не очаквах, че постингът ми ще се окаже лакмус за путинолюбци.

Маските започват да падат, господа.
Кънчо Кожухаров

Мнениеот bogdanov » Пон Мар 02, 2015 2:01 pm

Кънчо Кожухаров написа:Де го чукаш, да се пука!

Не очаквах, че постингът ми ще се окаже лакмус за путинолюбци.

Маските започват да падат, господа.

Кънчо, под достойнството ми е да се обяснявам за глупости. Само ще ти припомня, че големите чистки през 37 година започнаха, когато "класов враг" застреля Киров.
Путин е всичко друго, но не глупав, както се надявам че и хората в тоя форум са поне малко мислещи. Явно само се надявам.
bogdanov

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Пон Мар 02, 2015 2:36 pm

Това според теб означава ли, че Путин е наредил да убият Немцов, както Сталин е наредил да убият Киров?
Кънчо Кожухаров

Мнениеот Ивайло Иванов » Пон Мар 02, 2015 11:00 pm

Кънчо Кожухаров написа:Е, Ивайло,

Путин изправи на крака държавата, която Елцин след комунизма досъсипа.
Затова - преди да възразя - първо бих те попитал какво позорно има в това?
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот bogdanov » Вто Мар 03, 2015 12:29 am

Кънчо Кожухаров написа:Това според теб означава ли, че Путин е наредил да убият Немцов, както Сталин е наредил да убият Киров?

Американците имат една много хубава мисъл: Покажи ми парите... Като се потърсят следите, нещата се наместват. Те руснаците и самолета бяха свалили, нали...
bogdanov

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Вто Мар 03, 2015 11:21 am

Ивайло,
Упоритостта, с която двамата с Иван публикувате постинг след постинг, та последната дума да остане ваша, може да се тълкува по два начина. Или сте кверуланти, или ви плащат, за да вършите точно това. При теб специално може да се подозира и професионална деформация.

Според мен ще е по-добре да престанеш да се заяждаш.
Кънчо Кожухаров

Мнениеот Ивайло Иванов » Вто Мар 03, 2015 12:46 pm

Всъщност - нито едното, нито другото.
Но така и не разбрах какво позорно има в това да повишиш жизнения стандарт на народа си, да стимулираш местното производство, да изведеш търговския баланс на плюс, да изплатиш всички външни дългове на страната си, да я направиш кредитор, да възродиш космическите програми, да възстановиш ВПК, да вкараш няколко едри олигарха в затвора, да повишиш заплатите и пенсиите, да върнеш на народа си изгубеното самочувствие и направиш руснаците инвеститори в цяла Европа.
Та... отговори на този въпрос (но на него - а не на някой друг) - и последната дума ще бъде твоя. :)
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот bogdanov » Вто Мар 03, 2015 8:02 pm

Мъчим се да водим диалог, Кънчо. Явно нещо, за което няма желание.
Аз отивам да си броя рублите, пък ти мрази безплатно. Че имаш 16 милиарда да връщаш.
bogdanov

Мнениеот Ивайло Иванов » Чет Мар 05, 2015 10:10 am

Ho aз уважавам Кънчо Кожухаров! И винаги съм ценял и него, и мнението му! Винаги с него съм можел да поддържам съдържателен и конструктивен разговор. Затова сега с НЕВЕРОЯТНО изумление виждам един Кънчо Кожужаров, заслепен от русофобия и нетърпящ различно мнение.
Кънчо, събуди се!
Кънчо, лъжат те!
И те лъжат точно онези, които предоха България. Точно онези, на които не им пука за нея. Точно онези, заради които младите хора я напускат.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Goa » Вто Мар 10, 2015 6:42 pm

За социалния мир в държавата изобщо остана ли някой, който да се заблуждава, че ще се запази? Само че аз си мисля, че далеч не циганите ще са поводът и катализаторът за избухването на размирици в поредната държава от дългата верига, а просто такъв е отвъдокеанският сценарий за държавата България - тя е нарочена за разпадане по реда си, както бяха останалите от веригата (някои - разпаднати, други - просто разбити).
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот bogdanov » Сря Мар 11, 2015 12:42 am

Goa написа:За социалния мир в държавата изобщо остана ли някой, който да се заблуждава, че ще се запази? Само че аз си мисля, че далеч не циганите ще са поводът и катализаторът за избухването на размирици в поредната държава от дългата верига, а просто такъв е отвъдокеанският сценарий за държавата България - тя е нарочена за разпадане по реда си, както бяха останалите от веригата (някои - разпаднати, други - просто разбити).

Ъ? Сериозно? Ние сме в ЕС все пак. Имаше един сценарий - Родопите и Бургас срещу Западните покрайнини и Македония, но вече не е релевантен.
Нищо няма да се случи в България в следащите пет години в "социалния мир". Няма предпоставки, няма реализатори и най-вече - няма финансиране.
bogdanov

Мнениеот Goa » Сря Мар 11, 2015 1:19 am

Времето ще покаже. Всяка една система си има буферни зони, които могат да бъдат жертвани в името на сигурността на ядрото.

Единственият извод обаче, който може да се направи покрай всички тия политически теми, е, че те не постигат нищо друго, освен да скарват хората. Няма правилна, нито единствена гледна точка. Истината винаги е поне малко встрани от убежденията на всеки един човек и обикновено остава малко или много скрита от нашите погледи. Не виждам никаква полза от продължаването на приказките по такива теми. Който се интересува - има достатъчно информация на други места, няма смисъл да се нахвърля върху събеседниците си в някакъв тясно специализиран форум, където би трябвало всички да са съмишленици.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Ивайло Иванов » Сря Мар 11, 2015 2:10 am

Циганските нападения ескалират. Властта не ще и да знае. Все още не е гражданска война - но твърдо се върви към такава. Дано съм лош пророк, но до няколко години ще настане истинският кошмар.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот bogdanov » Сря Мар 11, 2015 4:30 pm

Ивайло Иванов написа:Циганските нападения ескалират. Властта не ще и да знае. Все още не е гражданска война - но твърдо се върви към такава. Дано съм лош пророк, но до няколко години ще настане истинският кошмар.

Това е лесно овладяемо, ако има желание. Все пак са невъоръжение, поне не с нещо по-сериозно. Мен ме притесняват повече влиянията на радикалния ислям из тях...
bogdanov

Предишна

Назад към Общи дискусии