Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

СПЕШНО! Помощ на сърбите за ХЮГО номинация

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

СПЕШНО! Помощ на сърбите за ХЮГО номинация

Мнениеот Кал » Нед Яну 30, 2005 7:33 pm

Видяхте ли темата за сръбската ХЮГО номинацията в dir-ската Фантастика?

Давайте да дадем едно рано на брачата - пък те догодина на нас... да?

Моето предложение - поне да им съберем списъци с имена на наши фенове (+ emaili и адреси), които ги подкрепят - но не бързайте. Тъкмо им пиша на оставения в оная тема адрес да се доуточним.

(Не знам защо никой не се е сетил да предложи например Терата за номинация - поне аз не видях такава идея из тия форуми - но може би засега няма смисъл. Другото ще е като ги шашнем с два перфектни броя догодина - нали, Юри, Диляне? :)

Забележете, че крайният срок за действие - колективно или индивидуално - е до УТРЕ.
Последна промяна Кал на Сря Май 27, 2020 10:47 am, променена общо 1 път
Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
:)
Аватар
Кал

Re: СПЕШНО! Помощ на сърбите за ХЮГО номинация

Мнениеот Кал » Пон Яну 31, 2005 4:59 am

Продължение (препечатано от dir-a):

Ето що получих току-що:

> Thank you for this wery encouraging letter.
Well, If anyone you know is going to the Worldcon and has already payed his
attendance fee, they probably already got the forms in witch they can
nominate 5 things for Hugo awards.
We ask if they didn't already sent their nominations, that they write
"Emitor" from Serbia as nomination for fanzine.
That's all we need but no matter what happens, we're glad that we have your
support in any way.

Pavle

Т.е.:

Ако някой си е платил таксата за участие в Глазгоуския 'кон (и е получил формулярите с номинациите и не ги е пратил вече), да пише под графа "fanzine" Emitor (Serbia).

И ни благодарят за подкрепата, каквото и да се случи. :)

Та, ако имаме такъв, да не си трайка...

...Какъв такъв луд съм, че да седя до 3.30 в чакане на отговор? Ами такъв - луд с документ за "проявена житейска фантазия и творческа издръжливост". :)
Последна промяна Кал на Сря Май 27, 2020 10:48 am, променена общо 1 път
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Пон Яну 31, 2005 9:28 am

Е, как да подкрепям нещо, което ни съм го виждал, ни съм го чувал? Не съм съгласен със стадната логика за подкрепа в името на племето и неговите близки братовчеди. Ами ако някой новозеландски фензин е по-добър от сръбския? Не че съм хукнал към Глазгоу ...

Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Re: *rage*

Мнениеот Кал » Пон Яну 31, 2005 12:44 pm

exPesho написа:

> Е, как да подкрепям нещо, което ни съм го виждал, ни съм го
> чувал?

Но пък не ти пречи да му пречиш, да?

К.
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Re: *rage*

Мнениеот kopo » Пон Яну 31, 2005 6:59 pm

Как по-точно пречи? [s]?:-([/s]

kopo

Ето как

Мнениеот Кал » Пон Яну 31, 2005 7:55 pm

Да се облегна пак на американската мъдрост:

"Води, следвай или се разкарай от пътя."

Кое от трите прави ексПешо с постинга си?

Казано другояче:

Дори фактът, че читателят на тоя форум ще трябва да прехвърли трите ексПешови реда (и да загуби още една минута
- а ако му прелива жлъчката лесно, и още 5 в писмено избесняване) -
вече е пречене. Пречи ни да се съсредоточим върху същественото: а именно, предприемането на някакво действие в помощ на братята-сърби.

(Защо такова действие _е_ необходимо, Генералът е обяснил в дира.)

(Ега ти... толкова ли е сложно да се сетиш и сам, или даже тука трябва да си закача табелката "прокажен и трудноразбираем"?)

~ ~ ~

Та - обратно към същественото: Не ми е известно някой Бг фен вече да се е регистрирал за Коня, така че няма как да им бъдем твърде полезни... но поне Павле ни благодари за моралната подкрепа. Все файда.

_ _ _ _ _
"67.31 % от посетителите на бългрските форуми признават, че изпитват затруднение при разпознаването на самоирония в чужди постинги."
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот тигър » Пон Яну 31, 2005 9:40 pm

аз не смятам, междувпрочем [s];-)[/s], че новозенландците или които и да било други не лобират по подобен начин за собствените си номинации. [s]:-)[/s]
тигър

Мнениеот Кал » Пон Яну 31, 2005 10:15 pm

Ти си мой човек :) и те почесвам по шарките. *почес!*
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Re: Ето как

Мнениеот Йордан Янков » Вто Фев 01, 2005 12:48 am

Калейне, отдавна съм спрял да правя нещо, за което не съм убеден че трябва да се прави. А приказките за братята-сърби въобще не могат да ме убедят. Може би за разлика от теб съм бил свидател как се заражда този мит за нашето "братство". Освен това, преди да се хвърлям братски на врата на някого си припомням какво съм чел за историята на собствения си народ.

Иначе по-конкретно нямам нищо против тези момчета, които издават този фензин, но не мога и да ги подкрепям хей-така щото някой решил че сме братя. Ами ако фензина им е пълна боза? Ами ако е някаква фантастична чалга? Къде са били те досега че не са се потрудили да стигнат до братския български читател, за който изведнъж са се сетили в последния момент?

Аватар
Йордан Янков

И ето що

Мнениеот Кал » Вто Фев 01, 2005 1:04 am

(Не съм калейн, нито съм калеин. Ако държиш да кирилизираш - "КъльАйн" е - с ударение на "а"; да запазим скрития смисъл. Може да ме зовеш и с истинското "Калин" - нито съм дракон, нито Толкиново джудже, нито типичен Бг форумник, че да си стискам името в тайна.)

Ти беше ли на Еврокона? Видя ли какво представлява "Емитор"?

(А даже и да не си - не прочете ли в дирската Фантастика кой взе наградата за фензин на Еврокона? И други работици се постарах да преведа - ама на, от писане не ни остава време да четем...)

Оставям на Генерала да се разправя с тебе по теоретичните въпроси за митовете и др. наследства от славното ни минало. Аз си имам работа за вършене.

*... случва се обаче и да не обичам. *
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Re: И ето що

Мнениеот Йордан Янков » Вто Фев 01, 2005 2:10 am

Калине, не съм бил на Еврокона (повечето от българите не са били на него), не съм виждал Емитор, не съм длъжен да харесвам нещо само защото е било наградено. Не очаквай от мен да имам поведението на овца. А ако историята на твоя народ е досаден теоретичен въпрос, с който само разни Генерали заслужават да се занимват, с какво право ни братосваш с тоя или оня?

В общи линии имаш доста типични черти на бг форумник ....

Аватар
Йордан Янков

Да зачепим тоя клон

Мнениеот Кал » Вто Фев 01, 2005 2:43 am

Уважаеми всички,

Току-що писах личен имейл на ексПешо с отзива си по отзива му.

Сега се обръщам към всички вас с молба да не замърсяваме повече публичното пространство с егонапъни и да се придържаме към конкретните задачи.

...В случая: Нищо конкретно няма за правене вече. 31-ви януари изтече преди близо 2 часа. Каквото сме направили дотогаз - такова е трябвало.

Спокоен сън!
Калин

Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Valyo » Вто Фев 01, 2005 12:14 pm

Mezhdu drugoto - njakoj tuk vizhdal li e v&prosnija fenzin?
Valyo

Мнениеот Кал » Вто Фев 01, 2005 1:01 pm

Мисля, че Ендър/Роси трябва да ти отговорят - те присъстваха на гласуването, аз (а и Дилян май) трябваше да помагаме в организацията на другите панели.

...Юри? Наско? Вие не бяхте ли на гласуването и не побъбрихте ли с Павле и Петър? А включете се, де. :)

Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

аз!

Мнениеот тигър » Вто Фев 01, 2005 11:01 pm

да, видях го на кона докато обядвахме във Воеводите([s]:-))[/s] който е бил там, знае какво е това място). Наистина правят нещо различно от бг - над 50стр. е, има много статии, разкази, с илюстрации е. Мен ме заинтригува статията за японската хорър фантастика, която беше в 2 или повече поредни броя и я прочетох с интерес. Чете се, не е много трудно, представете си диалектен български, писан на методица.

[s]:-}[/s]

тигър

Мнениеот тигър » Вто Фев 01, 2005 11:03 pm

[s]:-))[/s] мъъъъъррр! [s]:-))[/s]
тигър

Re: аз!

Мнениеот Кал » Сря Фев 02, 2005 12:25 am

...и се издава - забележете - всяка седмица.

Видимо шашнат,
К.
Последна промяна Кал на Сря Май 27, 2020 10:50 am, променена общо 1 път
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Re: аз!

Мнениеот Valyo » Сря Фев 02, 2005 1:03 pm

Mersi! Po opisanieto mi prilicha na formata na "Asimov's SF", koeto nikak ne e losho.
Valyo

Мнениеот Nasko! » Сря Фев 02, 2005 3:52 pm

Аз също имам добри впечатления от фензина Емитор, както и и от председателя на "SF fans Association" Белград - Филип, който го представи. Мога да кажа, че направо се сприятелихме с този ентусиазиран мъж. Той е изкуствовед, работи в тяхното НДК и прави там изложби. (дори изрази желание да представи там мои картини). Той ми подари СД диск с продукция на клуба. Който иска мога да му го копирам.
Единствената "лъжичка катран в бъчвата мед" е фактът, че нито един от 400-те предишни броя на този фензин никога не е бил изпратен да България по какъвто и да било повод, и ние нямахме никаква представа за негово съществувание. Да не знаели за нас? Ами нашия клуб "И.Ефремов" от десетилетие е регистриран в най-голямата компютърна база данни на клубове Fandom Directory[s]}:-(([/s]
Nasko!

Мнениеот Генерала » Сря Фев 02, 2005 6:58 pm

Аз не бях на гласуването. Ендър и Роси гласуваха и предполагам, че са подкрепили Емитор. Със светиите Петър и Павел не успях да общувам, но с въпросния Филип няколко пъти си направихме приказка и даже се снимахме с Шекли. Благ човек е Филип. Личи си му културата и дьет се вика, възпитанието.[s]:-)[/s] Подарих му няколко "Тери", а той на мен - няколко "Емитора". Правят го няколко души / всеки прави отделен брой/ и затова излиза толкова често. Типично фензинче е, общо взето - нищо особено, но може би е фензинът с най-голям тираж в света. Аз поне не знам друг фензин да е излизал 450 пъти!!! Във всеки случай за Европа е рекордьор фензинчето.
Любим писател на Филип е адашът му Фармър. Освен това човекът каза, че е видял всички български сайтове за фантастика и най-много му е харесал нашия сайт. Искрен беше, не вярвам да ми е хвърлял баданарки.[s]:-)[/s] Въобще човекът е сериозен /не пасе трева/
А в исторически, тъй да се каже, извънфантастичен план е вярно, че са ни правили много мръсотии, но и ние не сме падали по-долу.
Една от причините според мен е, че сме били с различни Биг брадъри. Сърбите с Антантата, а ние - с Германия. Това се отнася за двете световни войни в ХХ век.
Междусъюзническата война избухва след като на сегашния царчок дедо му /Фердинанд/ дава заповед за нападение срещу Сърбия. През Първата св. война пак ние ги нападаме първи.
Сръбско-българската война те я почват, но по заповед на Австро-Унгария. Войната не е водена от сръбският народ с ентусиазъм. Бранислав Нушич, който е участник във войната, пише интересни неща в своята "Автобиография". Когато са превземали наши села, войската е седяла на мегданите и не са допускани мародерства. Нушич описва как един сръбски войник откраднал една кокошка ли, яйце ли, вече не помня, и за този грях изял доста бой от командирите си.[s]:-}[/s]
Афористично казано, афоризмът, че Балканите са буре с барут е верен, само че трябва да се добави, че БАРУТЪТ Е ВНОСЕН![s]}:-(([/s]
Та мисля, че по-добре да им направим едно такова мижаво добро /наистина много мижаво/, отколкото да даваме въздушното си пространство за да им доставят хуманитарна помощ под формата на бомби /Лафът е на "Дойче веле/
Генерала

Следваща

Назад към Общи дискусии