Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Излязъл е "Таласъмия 2004"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Излязъл е "Таласъмия 2004"

Мнениеот Goa » Съб Юни 25, 2005 9:57 pm

Феновете съвсем ли заспаха, та няма кой да каже, че е излязъл сборникът "Таласъмия 2004" [s]:-o[/s]
Аватар
Goa
Модератор

Re: Излязъл е "Таласъмия 2004"

Мнениеот Deyan » Нед Юни 26, 2005 11:34 am

Ако се прежалиш, ще видиш, че от 5 дни се обсъжда в дира:
Deyan

Мнениеот Goa » Пон Юни 27, 2005 2:53 am

Дирът си е дир, какво общо има с форума на "Ефремов"... а сборникът излиза именно на софийска земя, където е най-голямото множество фенове, а най-голямата им концентрация е точно в "Ефремов"...
Аватар
Goa
Модератор

Re: По тая линия на псевдологика:

Мнениеот kopo » Пон Юни 27, 2005 8:47 am

A на "Ефремов" шефа си ти, ерго ка'щяло да н'ти са обадът, а? [s]}:-(([/s]

kopo

Re: А пък който маалко потърси, намира

Мнениеот kopo » Пон Юни 27, 2005 8:49 am

kopo

Мнениеот Deyan » Пон Юни 27, 2005 12:00 pm

Я да видим: сборник от национален конкурс проведен от Уибробия и издаден от тях, представен на Таласъмията. Може би под "софийска земя" имаш предвид, че печатницата е била в София. [s]?:-([/s]
Добре че не го четат старозагорци. [s]:-)[/s]

Иначе за концентрацията на фенове в "Ефремов" си прав. Аз лично обаче предпочетох да обсъждам старозагорския сборник в клуб, в който старозагорци четат и пишат.
Deyan

Re: По тая линия на псевдологика:

Мнениеот Goa » Пон Юни 27, 2005 1:20 pm

Изпускаш една брънка от веригата на "псевдологиката": за да се търси нещо, трябва да се знае, че съществува.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Пон Юни 27, 2005 1:27 pm

Точно това имам предвид - печатницата и издателството са в София и следователно софийските фенове трябва първи да са го видели.

Очевидно се пренебрегва ролята на форума на "Ефремов". Аналогичните клубове в другите страни разчитат много повече на форумите и на сайтовете си. От всички страни в Европа, в които има клубове, само в нашия не се дава информация за новоизлезли книги. Значи вместо да се чудим как да повишим интереса към фантастиката (в частност българската), да помислим първо ние самите имаме ли достатъчен интерес, за да поддържаме активно движението. Лично на мен ми се струва, че нямаме.
Аватар
Goa
Модератор

Re: Не изпускам.

Мнениеот kopo » Пон Юни 27, 2005 2:13 pm

Знае се, че съществува, предлага се на свободен достъп и дори се обсъжда в публичното интернет-пространство.

Проблем си имаш само ти: не си бил информиран ЛИЧНО, не са ти поднесли информацията там, където на ТЕБ ти е удобно.
Да схващаш за какво ти намеквам?

kopo

Re: Пълни глупости!

Мнениеот kopo » Пон Юни 27, 2005 2:18 pm

Ако беше отпечатана във Видин първо видинските фенове ли трябваше да я видят?
А ако по почина на ВАЦ се отпечата в чужбина ко'шпрайми?

Никой никаква роля не пренебрегва, вервай ми. Прости ти си въобразяваш неща, дето ги няма.
С какво форума на "Ефремов" е по-значим от форумите на Землемория, Арменелос, Конан клуба?
Човеко, спри да пишеш глупости и си намокри къдравата грива, че явно те е напекло слънцето тия дни. Като ти мине сам ще се осъзнаеш.

kopo

Мнениеот Goa » Пон Юни 27, 2005 5:48 pm

Ако се опитваш да ме ядосаш, не е това начинът. Не намесвай другите форуми, тук става въпрос за форума на клуб "Ефремов". И ако не виждаш, че форумът не функционира както трябва, значи нещо не си у ред.

Когато се търсят контакти с някой клуб, се влиза в неговия форум, а не се ходи по виртуални книжарници или други форуми. Фендъмът функционира на основата на контактите между отделните клубове - включително и от чужбина. Затова споменах, че само нашият форум не предлага информацията, от която се интересуват фенове от други клубове - естествено, че те няма да ходят по дирове и разни други места, а ще искат оттук да я научат, по възможност на английски, както се прави в нормалните сайтове. Налага се да ти обяснявам като на детенце, майка му стара. Проблемът ми бил личен, хаха - по-голямо извъртане не бях чел скоро.

А защо никой в сряда например не стана да каже пред всички, че е излязъл новият сборник? Сигурен съм, че много хора от клуба още не знаят за това, въпреки всичките форуми и онлайн-книжарници. Хем искате информацията да се разпространява възможно най-обширно, хем действате по обратния начин.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот дон Хито » Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Ако не си забелязал уважаеми Гоа, в нашата опака държава всичко върви наопаки.
Преди около два месеца и нещо шумно се рекламира новата книга на Андрея Илиев "Защо". Хубава реклама, с откъси от книгата, с патос и хвалебствени слова. Заинтригува ме, още повече, че аз Андреята си го харесвам как пише. Е, не всичко, но това е нормално. И така книгата се рекламира усилено по всякакви начини, само дето я няма. На Булгакона не се появи, на панаира на книгата тоже. Тогава лично попитах Андрея Илиев къде мога да я намеря тази книга и той сви огромните си рамене - демек казва ли ти някой.

Сега е обратното. Сборникът Таласъмия 2005 излезе. Книгата я има в достатъчно количество при издателя и други хора, като Генерала например.
Има я книгата, ама няма кой да каже за нея. Що да казва и да се рекламира. Който толкова много му се чете, да си я намери сам.
Те дори старозагорци не пуснаха едно съобщение, че е излязло такова нещо, ти чакаш от софиянци.
дон Хито

Мнениеот Goa » Пон Юни 27, 2005 11:14 pm

На Булгакона книгата на Андрея Илиев се появи, даже имаше представяне и си я взехме с автограф [s]:-}[/s]

А се появи, защото Иван Богданов знае какво да прави и се зае да информира нашия кръг хора за нея, иначе можеше и да не разберем... Нищо, тази сряда в клуба издателят на "Таласъмия 2004" ще донесе бройки [s]:-))[/s] Ама и той е една шматка - миналата сряда забравил... [s]:-I[/s]
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот kopo » Вто Юни 28, 2005 8:35 am

Kaкво значи да функционира както трябва?

Кой с кого търси контакт? Каква чужбина, какви преводи на английски и зашо да дискриминираме пущуните?

"Нашият" форум е точно такъв - "наш". Който го интересува и нещо извън тесния ни кръг - търси другаде.

Защо ми говориш на МЕН - аз не искам информацията да се разпространява по-обширно, така че изобщо не действам за тая работа.

kopo

Мнениеот Ендър » Вто Юни 28, 2005 9:00 am

Да кажа и аз.
Издъних се. Забравих да взема книги с мен, а вечерта отидох на клуб директно от обект и нямаше как да се връщам до офиса. Съжалявам. Гоа е прав - можеше поне да се сетя да кажа, че книгата е излязла. Или някой друг да се сети. При това ни бе напомнено - Генерала каза с няколко думи как е минала Таласъмията, което еднозначно означава, че в залата има хора, които не са били на Баните и няма как да знаят за книгата.
Оещ веднъж моля да бъда извинен. [s]}:-([/s] Утре ще поправим пропуска.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш...
Ендър

Мнениеот Bogdanov » Вто Юни 28, 2005 1:06 pm

Абе "Защо?" и на Таласъмията го имаше, само интереса нещо го нямало... В сряда на търга ще я донеса.

Bogdanov

Мнениеот Alexander » Вто Юни 28, 2005 1:42 pm

Защо да го нямаше интереса на Таласъмията? 2 от 4-те бройки се продадоха, половината в моята посока :)
Alexander

Мнениеот Bogdanov » Вто Юни 28, 2005 2:42 pm

Бе... бройките бяха повече, ама издателските рискове нямат нищо общо в случая.
А впечатления за книгата?

Bogdanov

Мнениеот Alexander » Пон Юли 04, 2005 3:29 pm

Щом я взех след като вече я бях чел - повече от отлични.

А на самата Таласъмия, до последно не се знаеше донесените бройки на кой са.
Alexander

Назад към Общи дискусии