Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Не си разбрал,

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Не си разбрал,

Мнениеот Nasko » Вто Фев 25, 2003 8:01 am

приятелю, проаблемът с Лем не е намирането на книгите му[s]:-}[/s] а намиране на читатели за тях![s]:,-([/s]
Nasko

Re: Не си разбрал,

Мнениеот Добри (наречен Лошко) » Сря Фев 26, 2003 12:09 am

Вярно. Аз наскоро си намерих старите издания на Лем (двата тома с колекция от откъси + Соларис), обаче все не ми остава време да ги чета. Ех това време [s]:-(([/s] Все изтича. Но поне почнах "Сума..." или там каквото има от нея. Интересно нещо. Чудя се академичните среди как го възприемат и възприемат ли го изобщо?

Добри (наречен Лошко)

Според мен

Мнениеот Goa » Чет Фев 27, 2003 7:38 pm

академичните среди се правят, че го няма. На никого не му е приятно да си признае, че има някой по-умен от него.

Аватар
Goa
Модератор

Re: Според мен

Мнениеот BURDA » Пет Фев 28, 2003 9:02 am

Всъщност, напира ми отвътре да предложа да направим тема за творчеството на Лем - засега не знам как да я формулирам - но това да стане в следващото тримесечие.[s]8-)[/s]
BURDA

Re: Не си разбрал,

Мнениеот Nasko » Нед Мар 02, 2003 11:15 am

Кеф ми е да видя, някой да открива за себе си Лем. [s]:-))[/s]Мога да ти кажа, че академичната наука не е съвсем неосведомена по негов адрес. Извън факта, че много откриватели го посочват за свой учител, има официалното признание на космогоническата общност, че работата му "Творението като разрушение" съдържа комсомогонична концепция, която днес е станала доминантната теория! Наскоро пък, (1999) година, "Ню Сайънтист" излезе с уводна статия в която излага хипотеза на американски физик за информационния характер на Големия взрив, която години преди това е формулирана от Лем (виж във фентернета на сайта ни, раздел "есета":"Взривът на мегабитовата бомба")
Друго, немските програмисти се присмяха на американските, че не знаят "Сумата" от 1964 и си мислят, че "виртуалната реалност" произлиза от 1984 г. от книгата "Идеалния дисплей", защото Сума е превеждана на немски още тогава и с нея е израстнало цяло поколение компютърджии. А на английски така и не е излязла!(Издателите решили, че няма да има достатъчно публика!)[s]:-P[/s]
Жалко, че не четеш на руски, имам цялата книга...[s]:,-([/s]
Nasko

Назад към Общи дискусии