Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

очаква се нова хумористична фантастика

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

очаква се нова хумористична фантастика

Мнениеот Goa » Вто Фев 25, 2003 7:27 pm

Казва се Бридж на Вила Тера, от Рали Мейдър. Излиза на 4.3.03. Прочетох малко от началото - Бог, Смърт, Фея и Дявол играят бридж :) Прилича ми на английски хумор...

Аватар
Goa
Модератор

Re: очаква се нова хумористична фантастика

Мнениеот Добри (наречен Лошко) » Сря Фев 26, 2003 12:03 am

Жалко. Аз не играя бридж. Оставям удоволствието от четенето на тази книга за останалите. Тъкмо ще има повече за тях. [s];-)[/s]
Добри (наречен Лошко)

Обществена манипулация

Мнениеот Добри » Пон Мар 03, 2003 10:48 am

Уточнявам, че "Добри (Наречен Лошко)" не е другият Добри, който пише в пози клуб...
Добри

Re: Обществена манипулация

Мнениеот Nasko » Пон Мар 03, 2003 1:02 pm

Наистина,[s]:-))[/s] нареченият Лошко се казва Добромир и е студент английска филология[s]:-P[/s]
Nasko

Re: Обществена манипулация

Мнениеот Добри (наречен Лошко) » Чет Мар 06, 2003 3:33 pm

Ти ли ще казваш кой е Добри и кой не e? [s]}:-(([/s] А?

Добри (наречен Лошко)

Мнениеот vihra » Нед Мар 09, 2003 6:35 pm

Много ти благодаря, Диляне. Дано някой ден видя и нещо за книгата тук.
vihra

Мнениеот Nasko » Съб Май 24, 2003 3:35 am

Четох я тия дни. На мен ми хареса........ пък който не му хареса[s];-)[/s][s];-)[/s]вкус няма[s]:-I[/s]
Nasko

Мнениеот Nasko » Съб Май 24, 2003 3:37 am

...... пък и с авторката можете да се запознаета на Панаира на книгата на щанда на изд. "В.Люцканова".
Nasko

Прочетох книгата

Мнениеот Goa » Сря Юни 04, 2003 7:09 pm

Много добре! Много добре! Макар и непретенциозна за разлика от книги на други автори в подобен ключ, книгата съдържа страхотни попадения, някои от които съвсем небрежно подхвърлени, други доста внимателно вписани в текста, но и едните, и другите - откриваеми само ако читателят има желание и затова пък носещи чисто екзистенциална радост от откриването и от съдържанието им. Ако читателят няма желание да помисли какво всъщност му се казва, може да си се кефи само на шантавия сюжет и разните джумбиши [s]:-))[/s]

Абе въобще - доволен съм [s]:-)[/s][s]:-)[/s][s]:-)[/s]

И лошата новина: разпространителите, продаващи на Славейков, не са я заредили въобще на масите за фантастика - защото са надушили, че е българска. УБИЙТЕ ВСИЧКИ РАЗПРОСТРАНИТЕЛИ!!!

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Елена » Сря Юни 04, 2003 7:17 pm

Ами... Това все пак английски хумор ли е (жанрово,имам предвид)?
Елена

Ама...

Мнениеот Goa » Сря Юни 11, 2003 6:07 pm

има ли такъв жанр - английски хумор? [s]?:-([/s]

Аватар
Goa
Модератор

Re: Ама...

Мнениеот Елена » Сря Юни 11, 2003 7:51 pm

Жанр - не, но стил... Прочети нещо на П.Г.Удхаус и ще разбереш какво имам предвид.
Елена

Мнениеот Goa » Чет Юни 12, 2003 5:29 pm

Чел съм доста от Удхаус [s]:-))[/s] И от повечето други прословути представители на английския хумор [s];-)[/s]

Ами не мога да кажа, но стилът може би се [i]доближава[/i] до... най-вече до Пратчет, но е по-разказен и не така шлифован. Освен това Рали Мейдър не се бои да използва по-литературни фрази, които биха притеснили редовия четец и Пратчет винаги внимателно ги избягва (например "влудени очи").

Пак казвам - не е нещо претенциозно, но има няколко много яки неща: например един образ, наречен Дълг, написва в пясъка някаква дума (дали не беше "жена" или пък цяла фраза) и дълго медитира над нея. Толкова дълго, че буквите започват да играят пред очите му, да се преподреждат в някакви странни конфигурации и в един момент целият смисъл на думите изплува пред него. В резултат на такива дълги медитации (чакай сега, може и да бъркам, защото имаше и един друг тип - Гений Висши, който пишеше яко)... абе както и да е, но героят накрая разбира разликата между [b]писане на думи[/b] и [b]писане на мисли[/b] [s]:-}[/s][s]:-))[/s][s]:-}[/s]

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Елена » Чет Юни 12, 2003 6:24 pm

Звучи интересно и определено ще я прочета. След това ще драсна мнение във форума. А ако смогна да я намеря и прочета преди "Таласъмия" - ще говорим наживо [s]:-)[/s]
Елена

И...

Мнениеот Goa » Пет Юни 13, 2003 4:41 pm

дано не ме биеш после много [s]:-o[/s][s];-)[/s]

Аватар
Goa
Модератор

Назад към Общи дискусии