Начало форум Разкази

Разкази

Един от "по-особените" ми

Място за публикуване и обсъждане на фантастични литературни произведения

Re: Един от "по-особените" ми

Мнениеот Шаркан » Пон Яну 24, 2011 1:54 am

и семейството, и обществото възпитават еднакви или поне близки морал, култура, ценностна система и начин на мислене
плосък свят
Шаркан

Мнениеот Ивайло Иванов » Пон Яну 24, 2011 10:45 am

Шаркан написа:
и семейството, и обществото възпитават еднакви или поне близки морал, култура, ценностна система и начин на мислене
плосък свят

Шаркане, извинявай, че пренебрегнах анархистите! Поправям си грешката:
Нека цитатът
Ивайло Иванов написа:Никой не може да има два морала или две ценностни системи.

да се чете
Ивайло Иванов написа:Никой не може да има два морала или две ценностни системи, а анархистите обикновено дори не знаят какво е това

а нататък продължава както си е.
:problem:
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Morwen » Пон Яну 24, 2011 11:44 am

Ивайло, не се сещам за религия, която в ултраконсервативните течения да не са пълна боза, проповядваща непоносимост към всички други. Може би при юдаизма консерваторите са повече, отколкото при християнството, но пак според мен има по-консервативни религии. Също така мисля, че доста от качествата, които определяш като еврейски, далеч не са запазена марка на евреите.

За бирата нямаш проблем, може дори на някоя среща на клуба да дойда:)

А за послеписа ти - толкова добре започна и толкова зле завърши. Не дори заради намесването на правенето на деца, а защото точно си мислех, че ти всъщност смяташ, че и евреите са отделни личности и че и между тях има всякакви и ти пак ги сложи всички в един кюп.
Аватар
Morwen

Мнениеот Ивайло Иванов » Пон Яну 24, 2011 1:34 pm

Morwen написа:Ивайло, не се сещам за религия, която в ултраконсервативните течения да не са пълна боза, проповядваща непоносимост към всички други.

Значи не познаваш Източното православие! Ако искаш да научиш нещо за нашата традиционна вяра - като начало не давай ухо на онези, чиято единствена представа за нея иде от песни от типа на "Калугер ма гони, мамо".

Morwen написа:А за послеписа ти - толкова добре започна и толкова зле завърши.
Послеписът ми е израз на черното ми чувство за хумор. :problem:
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Morwen » Пон Яну 24, 2011 6:43 pm

Т.е. убийствата на богомили са съвсем в реда на нещата?

Всъщност можеш да наречеш православието такава религия, главно защото консервативни течения почти няма от много време насам. Макар, че като гледам с какво се занимават напоследък църковните деятели, започвам да се чудя накъде върви.

като начало не давай ухо на онези, чиято единствена представа за нея иде от песни от типа на "Калугер ма гони, мамо".

:problem: :problem: :problem:
Аватар
Morwen

Мнениеот bogdanov » Пон Яну 24, 2011 7:02 pm

Morwen написа:Т.е. убийствата на богомили са съвсем в реда на нещата?

Всъщност можеш да наречеш православието такава религия, главно защото консервативни течения почти няма от много време насам. Макар, че като гледам с какво се занимават напоследък църковните деятели, започвам да се чудя накъде върви.

като начало не давай ухо на онези, чиято единствена представа за нея иде от песни от типа на "Калугер ма гони, мамо".

:problem: :problem: :problem:

Само за справка - имаш ли идея каква е била официалната религия в България по времето на Калоян, Борил и Иван Aсен II. Може леко да се изненадаш.
bogdanov

Мнениеот Ивайло Иванов » Пон Яну 24, 2011 7:15 pm

Morwen написа:Т.е. убийствата на богомили са съвсем в реда на нещата?

В действителност у нас убитите богомили не са кой знае колко (нямам данни за другите православни страни). Но по-важното е, че не църквата ги е преследвала, съдела и убивала. В православието няма религиозен съд като в католическата Инквизиция. У нас това е вършела държавната власт. Не църковната. А и самите богомили са били преследвани не заради религиозните си вярвания и ереси, а защото са проповядвали неподчинение към царя и държавата. Представи си го по време на война, когато от юг е Византия, от североизток - татарите, а от запад - сърбите.
А официалната религия, Одисей, е било православието. Но въпреки това унията с Рим ни е поставяла под властта на римския папа.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Ивайло Иванов » Сря Яну 06, 2016 11:53 pm

Изглежда съм добър пророк за лошите неща:
http://www.blitz.bg/news/article/384984
:sad:
Аватар
Ивайло Иванов

Предишна

Назад към Разкази