Начало форум Спорт

Спорт

3 октомври (неделя), 11 ч. - кръг 5

Място за обсъждане на спортни теми и събития

Re: 3 октомври (неделя), 11 ч. - кръг 5

Мнениеот чък_норис » Пон Окт 04, 2010 8:57 am

Аве ей! Стига сте падали ве ей :problem:
http://vbox7.com/play:9b9e284f
чък_норис

Мнениеот pizata » Пон Окт 04, 2010 10:23 am

Момци, всички сме прави и понеже не може всички да сме виновни аз си поемам вината за лошият старт и считано от вчера след мача сдавам поста.
Демек подавам си оставката като капитан, тренер или каквото и да съм бил в последните няколко месеца.
Съжалявам, опитах се да променя нещо към по-добро, но явно неуспях.
Не се сърдя на никого и никога няма се обидя, просто правя разлика между отношенията в играта и тези извън терена.
Извинявам се на всички, които по някакъв начин съм подценил, обидил, нагрубил и тн през този период.
Не знам кое точно е най-големият ни проблем, но е факт че имаме такива.
По повод това дали трябва да имаме един капитан, които да реди състава и да казва как да играем или да няма такъв човек и бог знае как ще се разбираме и кой ще носи отговорност, аз съм за варианта с капитан. И ако се стигне до ново гласуване, аз гласувам за Сашо А.
Айде лек ден на всички :smile:
Аватар
pizata

Мнениеот чък_норис » Пон Окт 04, 2010 11:05 am

Борда на директорите НЕ приема оставката!
чък_норис

Мнениеот Goa » Пон Окт 04, 2010 12:34 pm

Нека се изкажа малко и аз, понеже на живо обикновено не намирам точни думи. Вчера Пицата много се изнерви по време на мача (на противника и съдията) и може би заради това накрая си подаде оставката. Лично за мен беше изненадващо, но той има право да решава за себе си.

Аз и вчера на бирата казах, че според мен действаше доста авторитарно - от мен примерно се искаше да слушам и да не възразявам и не се получи истински диалог - но в същото време смятам, че подобен подход е правилен, трябва да има някакъв ред и 1 човек да казва кой къде да играе и какво да прави. Знаете, че понякога се получава, понякога - не. Понякога трябва повече време. И легендата Моуриньо не успя да донесе на Челси КЕШ, обаче го направи с Порто и Интер. (Дано не го направи и с Реал, че ше му... отклоних се :problem:.)

Тъй че и аз искам да се извиня, ако в опитите да се разберем какво да правим на терена някой път съм възразявал или не съм слушал и се е стигнало до някакво засягане на една от страните в диалога - било е с добри намерения. Проблемът поне при мен беше, че наставленията ми се виждаха противоречиви и ми се струваше, че едно и също нещо хем трябва, хем не трябва да го правя :). От което се обърквах по време на игра. Подчертавам, че на мен така ми се виждаше, не че действително е било така. Иначе в нито един момент не съм престанал да се старая да играя в полза на отбора и да изпълнявам каквото си мислех, че се иска от мен.

Аз все пак ще го попитам Пицата дали не иска да размисли малко, като му мине афектът, защото не мисля, че няма какво повече да се направи. Може би трябва още малко време, а и кадровите ни проблеми в момента са много. Примерно ако в сряда отговорът му пак е същият, тогава избирам и аз варианта с капитан и не останаха много опции, следващият нека да е Сашо ;). Беше време, когато мислех, че мога и аз да се пробвам (като ученик и студент винаги съм бил лидер и съм се разпореждал на терена), обаче ми стана ясно, че голяма част от отбора е против тая възможност и затова ми мина меракът. И за последно искам да спомена, че все пак имам собствени виждания кой къде трябва да играе и мога да си дам мнението, ако и когато капитанът го поиска.

Накрая нека да си пожелаем успех, независимо какво ще стане оттук нататък :)
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот sasho_angelov » Пон Окт 04, 2010 1:17 pm

Аз съм против някой да поема отговорност еднолично, защото нито е възможна тази работа, нито ще помогне особено. Умолявам Пицата да размисли поради следните причини:
1. Намери смелост да се заеме с тая чики.. когато на друг не му се занимаваше
2. Показа неоспорими лидерски възможности, нищо че не всички го подкрепиха изцяло
3. Опита се да промени играта към нещо по-добро (лично мнение)
4. Не го подкрепихме достатъчно и не изпълнявахме указанията на 100% (примерно аз)
5. Не капитана е проблем, а липсата на играчи, къде като възможности, къде като бройка. Това е положението, всички сме тюфлеци, ще трябва да се научим и да губим, докато не влезем в форма. Аз примерно нямам душа да тичам колкото миналия сезон, което ме прави по-пасивен и дезориентиран.
6. Смяната на капитана непрекъснато няма да доведе до нищо добро. Дотук най-много сме слушали Станкето и именно теб - факт.
7. т.н.

Правенето на драми и напрежението трябва да спре, но то няма да стане като се смени капитана, а като всеки от нас се научи и да губи, без да се обезверява за следващия мач. Припомням ви Булфлийт, които бяха боксова круша, а сега са един от най-стойностните отбори (примерно).

Това, което виждам е безверие, на моменти минаващо към безхаберие, едвам се събираме за мачовете, но едновременно с това всички бяха за тренировки в сряда. Просто нека всички стъпим на земята и действаме рационално преди още няколко отбора да ни се изредят.
sasho_angelov

Мнениеот tweeg » Пон Окт 04, 2010 1:50 pm

Пица и аз не приемам оставката ти, освен ако наистина ти е писнало и не ти се занимава вече с това, а не мисля че е така. Тия загуби с малко повече късмет можеха и да са победи, но не стана. Отделно че нямаме и една смяна да направим като хората. Сашо горе-долу е описал и моето мнение за положението.
Конкретно за мача този чичка дето те изрита накрая и заради когото излезе, мен цял мач ме рита и блъска и държа. Ония свирчо Васко ли какъв е нещо много свободна игра им пусна, а отделно че ме проглуши със скапаната си свирка 2-3 пъти. Надува ще речеш че свири на Маракана. И на мен много ми се искаше да разбия няколко от тия още на терена, ама знаеш добре че това са емоциите на терена. След мача вече какво да ги правиш. Не че пак не може, ама няма смисъл.
tweeg

Мнениеот jekata » Пон Окт 04, 2010 8:25 pm

Ето една идея за това как да се подобри играта.Има едно нещо което го нямаме изобщо - Агитка :think: . Предлагам болните, наказаните, тия дето ги мързи, контузените/за трайно контузените само ако здравето им позволява :problem: / да идват на мача и да правят адска атмосфера за противника. Така и така имаме опит в караниците помежду си по време на мача, поне да използваме тоя опит и да припечелим някоя точка :razz:
jekata

Мнениеот stanketo » Пон Окт 04, 2010 10:10 pm

Ако може и аз да вметна две три изречения-все пак си се чувствам винаги Мисир:)
1.Пица- така като прие и искаше да станеш капитан така трябва и сега да извадиш отбора от дупката - не е време да се отказваш, а да се докажеш.Аз мисля че имаш АБСОЛЮТНО всички необходими качества за да го направиш.Когато аз бях Капитан ти беше човекът, който открито ми казваше че не си съгласен с моите виждания за игра - винаги съм те изслушвал, но не винаги съм предприемал действия, защото така съм преценил.Та по същата логика-примера с Дилян(той може отнво да стане най-добрият играч в лигата само че трябва да смениш подхода към него)трябва да си повече психолог отколкото тактик.Както и Сашето(сам каза че не е играл много добре).Изисквай, сплотявай.
2.Това за играчите е много удобно обяснение, но лично за мен не върви.как със същите играчи биехме лидерите и всички ни имаха страх???Примера беше че няма смени - ами колко пъти когато аз бях капитан имахме смени, но не ги пусках(знам, че не е приятно), но в името на отбора го правих и биехме.Аз съм си поел отговорността, че някой може да се разсърди ама беше гот като биеш.Този пример го давам с оглед на това че Пицата може да вземе решения без да се притеснява кой какво ще каже важното е отбора да побеждава:)
Айде това е от мен СЪЖАЛЯВАМ ако съм се намесил не както трябва:)
УСПЕХ МОМЧЕТА:)
stanketo

Предишна

Назад към Спорт