Начало форум Спорт

Спорт

15.09 (събота), 22 ч. Мисирите - Цифра Злина

Място за обсъждане на спортни теми и събития

Що да липсват...

Мнениеот taumaster » Пет Сеп 14, 2012 1:01 pm

... 9 човека? Май ще се съберем.
taumaster

Re: 15.09 (събота), 22 ч. Мисирите - Цифра Злина

Мнениеот tweeg » Пет Сеп 14, 2012 1:25 pm

До тук виждам 7 записани.
tweeg

Мнениеот sasho_angelov » Пет Сеп 14, 2012 3:27 pm

Мисля да се съберем ако някой от въпросителните и несигурните благоволи да напише.
Оптимизмът е ши бана работа...
sasho_angelov

Мнениеот tweeg » Пет Сеп 14, 2012 3:31 pm

Аз мисля да дойда, но пак сме 8.
tweeg

Абе...

Мнениеот taumaster » Пет Сеп 14, 2012 6:24 pm

.. все някой ще изскочи, а то и с 8 не е малко. Като се подредим правилно, ще успеем.
taumaster

Мнениеот fikata » Пет Сеп 14, 2012 7:58 pm

Добре е да има оптимизъм....., ама реалността направо кърти :problem: Я съм там, и осем ще играем.
fikata

Мнениеот tweeg » Пет Сеп 14, 2012 8:14 pm

Да накараме лигата да ни разреши да почваме и с 5 човека. След всички компромиси които ни правят това няма да е проблем. Тогава ако се организираме може и да не ни вкарват по над 10 гола на мач. Така като гледам състава утре един резултат от 0:6 ми се вижда много реален.
tweeg

Мнениеот pizata » Пет Сеп 14, 2012 10:37 pm

При мен нещата се промениха. На 99% идвам :lolno:
Аватар
pizata

Мнениеот чичка » Съб Сеп 15, 2012 9:02 am

банда,

аз пари за такса ще дам, ако не сте ме зачеркнали.

най вероятно на Неделчо, само ми пишете колко.

отделно мога да дойда и да цъкам, но само ако няма достатъчно хора.

все още не съм се порязал и лявото копитце е компрометирано.

успех през новия сезон.
чичка

Мнениеот galin » Съб Сеп 15, 2012 1:52 pm

Иху, 9 човека.. плюс двама несигурни, се някой може да дойде.. значи ставаме сериозен отбор...Туиг какво не ти харесва, аз мисля да играем за победа :lolno:
galin

Мнениеот Goa » Съб Сеп 15, 2012 5:05 pm

ДА - Христо, Гоа, Галин, Сашо, Фиката, Чък, Тим, Пицата, Туиг (9)

НЕ - Краси, Комисаря (2)

несигурни - Санди, Юли (2)

? - Малийката, Караджата, Пец (3)

Пец може и да е писал за тоя мач, че ще липсва, така че се извинявам, ако го броя в питанките.

Ще замоля за в бъдеще всеки да се записва поне 24 часа преди мача, пък било то и като "несигурен" :thumbdown:

Росене, не сме те броили в сметката, понеже Чък каза, че ще те режат и не се знае кога ще можеш да играеш! Затова ги смятам 16 човека.

Маллийката смята ли да играе тоя полусезон, или го картотекирахме напразно за сметка на Джонев, който щеше да идва в почти всеки мач? На мен лично ми направи добро впечатление в мача срещу Злина Флийт, в центъра имаме нужда от такива хора. Но не ми е ясно има ли желание за игра и за посещение на форума :rolleys:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот tweeg » Нед Сеп 16, 2012 9:02 am

Браво лъвове! Загубихме с 3:1 но по-важното е,че събрахме отбора даже и с резерви. Ако се спрат и караниците и сръдните по време на мач ще е още по-добре.
tweeg

Мнениеот fikata » Нед Сеп 16, 2012 9:20 am

Добро първо, второто пак се разделихме на нападение и защита. :think: И наистина не трябва да се коментира всяко отиграване при положение, че ни е първи мач на голямото.
fikata

Извинявам...

Мнениеот taumaster » Нед Сеп 16, 2012 10:28 am

... се на всички за репликите. Ще гледам да съм по-сдържан. Но... вижда се, че на този голям терен с едно докосване НИЩО не става. Трябва спиране, оглеждане и отиграване. Аз главно и затова виках. Не беше правилно, признавам. Но е правилно според мен. И друго важно нещо - подреждането на хората. Поне 2-ма в централната зона, от които единият трябва почти непрекъснато да е в кръга. За съжаление отпред сме все още много ялови, но се надявам това да се промени. Факт е, че противникът нямаше почти никакви положения, особено първото полувреме нямаше никакви въобще. Но, предвид голямата врата и ударите отдалеч, нападателите трябва да се държат по-изкъсо от нашите защитници.
taumaster

Мнениеот Yuli » Нед Сеп 16, 2012 12:21 pm

Виковете, коментарите, безсмислените спорове пречат на отбора и играта (приказките след мача, защото топката си върви). Поради тази причина някои хора загубиха желание за игра, а ние си плащаме за да играем, за да разтоварим, за да ни е кеф. Къде остана удоволствието?! :sad:
Според мен, първото полувреме играхме добре, защото всеки си стоеше на поста и се знаеше къде да се търси съотборник. Технически второто полувреме бяхме конфитюр и пасовете ги нямаше. Някой като хване топката и иска да влезе с нея във вратата (не трябва като ни поведат с два гола и да разваляме всичко, всеки да тича където му скимне). Пасовете на другия отбор бяха много точни, намираха се, връщаха назад, разтягаха и освобождаваха пространства, иначе си имахме положенията. Извинявам се за пропуска, който направих, ако бях вкарал нещата щяха да бъдат други.
Все пак сме новаци и за първи път май се събираме на голям терен, а и физически не сме готови. Мисля ,че с практиката ще ни потръгне повече играта. :smile:
Yuli

Мнениеот Goa » Нед Сеп 16, 2012 8:30 pm

И аз да се включа в същия тон - търпение и спокойствие! Това ни трябва. И да не гледаме изобщо резултата, а просто да играем. В тоя мач играхме много по-добре, отколкото аз лично очаквах предвид новите условия, новите хора, изобщо новата страница в историята на отбора. Имаме зад гърба си толкова много мачове, в които сме били далеч по-зле. Но на тоя терен вече се играе нещо като футбол, съвсем различно е от досега, тъй че не трябва да гледаме назад.

Според мен в тоя мач няколко човека играха много добре, няколко, вкл. и аз - лошо. Липсата на игрова практика е огромен проблем. Преживях най-тежките 6 месеца откъм физическа форма и нямам идея кога ще ги наваксам. Но не само на мен ми липсва игрова практика. Просто искам да помоля останалите, които в момента са във форма, да проявят търпение към нас :redface: . И дано късметът ни най-после се подобри и да нямаме вече контузии :rolleys: .
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот tweeg » Пон Сеп 17, 2012 2:53 pm

След внимателен и задълбочен анализ на случващото се по терените в последните няколко мача на големия терен на нашия отбор, ще изразя скромното си мнение за един много съществен проблем (като изключим вече многократно изброените караници, ЕГН, ИТМ>25 , пас, спиране на топката, тактика, игра с глава, статични положения, борба за първа топка, борба за втора топка, борба за топката изобщо, дрибъл, скорост) и това е ритането на топката или по-точно шутът към противниковата врата. Според мен вместо така наречения триъгълник, квадрат или каквато и да е там геометрична фигура, която сформираме преди мачовете, подражавайки на професиналните отбори, не е лошо да се наблегне на ударите от далече, защото за цял мач не видях нито един такъв от нашия отбор към противниковата врата. Както многократно видяхме на този терен ударите отдалече са доста успешни за вкарването на голове. Пасчетата в реални условия са на много по-голямо разстояние и водят до тотално осиране от наша страна в повечето от случите, а ако не, то точният пас обикновено е последван от къс/дълъг пас към противника(или така нареченото в нашия отбор спиране на топката).
Другото което забелязах е липсата на крила при нас и много силните такива при противниците. Това също ми излежда много ефективно средство на този терен, което бихме могли да ползваме понякога.
Отделно вече многократно споменаваното пазене на хората от близко разстояние, но това е вече много коментирано.
Това е моето мнение за нещата които бихме могли да подобрим за в бъдеще.
tweeg

Мнениеот fikata » Пон Сеп 17, 2012 6:49 pm

Туиги, много точно е описал всичко. Евала. Дайте да оправим дисциплината и взаимната подкрепа(както беше през първото полувреме), след това техническите аспекти и т.н.
fikata

Мнениеот sandi » Пон Сеп 17, 2012 7:19 pm

Пичове , нищо няма да се промени , докато не си дадете сметка , че мрънкания и капризи през цялото време на мача са абсолютно деградивни ! И това , че после пишете някакви извинения във форума нищо не значи! НИЩО . защото на следващият мач пак идвате почвате с " Абе , що не ми подаде ? Абе, що ми подаде ? Абе , що тва ? абе , що онова .........

АБЕ , ЩО НЕ СИ .........
sandi

Мнениеот tweeg » Вто Сеп 18, 2012 9:50 am

Санди е прав, но това сме го коментирали многократно с редки успехи. По едно време сякаш бяха разредени коментарите на всяко трето отиграване, но сега сме пак, както обикновено на коментари по време на игра за абсолютно всяко. Това което ме учудва обаче е, че Санди, при положение че вече цял сезон ако не се лъжа е играл в този отбор и знае с какви хора си има работа, се засегна толкова, а не новите хора като да речем Галин и Ицето, на които също не бяха спестени коментарите. Според мен единственото което трябва да се чува по време на игра от играчите е "Браво!", "Само така!", "Нищо, давай!" за по-нескопосаните отигравания :problem: и неща в този дух. А ако има някаква градивна критика да се изказва на полувремето или след мача има достатъчно време. Единствено според мен изпълняващия длъжноста капитан/тренер трябва да има право да овиква по време на игра, за да се постягат хората когато е нужно. В този смисъл предлагам и да се наложат бътрешни санкции (ако е възможно предвид огомния брой играчи които имаме) с вадене от игра на "коментатори" за известно време за успокояване на страстите и съответно подобряване на атмосферата. Напоследък много дълги постове съм взел да пиша, дано някой си прави труда и да ги чете :problem:
tweeg

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт