Начало форум Спорт

Спорт

Организационни

Място за обсъждане на спортни теми и събития

Организационни

Мнениеот Goa » Съб Апр 14, 2007 8:48 pm

Здравейте всички,

Тук ще се обсъждат организационни въпроси, свързани с отбора.

Започвам с неща, които скоро ще излязат на дневен ред.

1. Екипи. Предлагам в началото да закупим от Илиенци 10 потника с жълт цвят (по 2 лв. парчето, ако се купят 10), които се обличат върху дрехите и помагат да се разпознаваме на терена. По-нататък ако потръгне, можем да си купим екипи. 2 лв. е ужасно евтино и днес като видях тая цена, веднага ми хрумна идеята. Много са леки и предполагам, че и при топло време няма да пречат.

2. Топка. Засега имам някаква доста изтъркана топка вкъщи, а и Ендър има една по-добра, но по някое време може да се наложи да купуваме. Все пак този въпрос не е спешен. Ако още някой разполага с топка, да пише.

3. Обувки за ритане. Ако ще играем предимно на изкуствена трева, кецовете може да се окажат проблем при влага в настилката. Идеално се играе с т.нар. стоножки, а може и с бутонки (но не метални). В спортните магазини знаят за какво става въпрос. Всеки да си помисли за това.

4. Бъдещи съперници. Предлагам когато се налага (когато нямаме директна уговорка със съперник), да пускам тема във форума на Лигата, където играем в момента аз, Ендър и Тим, тъй като там пишат много отбори и винаги има навити за мач. Може още днес да пусна запитване, тъй като пресната информация е, че момчетата, с които Амбър щеше да говори, имат контузени и не искат да играят следващата седмица. Може би още сега трябва да пусна тема във форума на Лигата? Караджата също щеше да говори с колегите си.

5. Игрища. Тук изглежда въпросът е сложен - трудно се намират добри игрища, затова трябва да се опитаме да си запазим някакъв твърд час за доста време напред в уговореното време (виж следващата точка). Може да се говори за 1 час или за час и половина - както предпочитате. Иначе асфалтови игрища винаги има свободни, а през лятото се стъмва късно, но това трябва да е краен вариант.

6. Часове за игра. Спряхме се на 2 дни от седмицата - понеделник и вторник (от 20 ч.), с опция и за един от почивните дни през деня (или вечер?). Не знам дали стигнахме до консенсус, но мисля, че трябва да почнем някакси и после да се нагодим към най-удобния вариант. ВАЖЕН въпрос е дали ще играем 1 път или 2 пъти седмично. Всеки да се изкаже кое предпочита. Ако решим да е 2 пъти, може част от хората спокойно да идват по 1 път, а другите - по 2.

7. Отсъстващи - нека всеки, който ще отсъства в предстоящ мач, да пише тук 2-3 дни предварително, за да имаме представа дали и колко ще се съберем. Не говоря за постоянните отсъстващи в даден ден от седмицата, а за инцидентни такива.

8. Състав на отбора. Засега имаме 11 желаещи (Ендър, Сянки, Караджата, Амбър, Халик, Комисаря, ЦУП, 5з, Камен, Тим, Гоа) плюс евентуално Станкето. Всяко ново предложение не е зле да се обсъди тук. Във всеки мач ще трябва да са налице минимум 6-7 човека, ако играем на малки игрища. Когато в конкретен мач има опасност да не се съберем, предлагам да се викат допълнително хора на първо време. Не е зле да се имат предвид няколко такива. По-лошо е да се наруши ритъмът, отколкото да имаме 1-2 външни в даден мач.

9. Постове. Свързано с горната точка. Всеки да напише на какъв пост играе. Аз най-често съм централен халф/нападател (№ 10 да речем), но мога да се местя отляво или отдясно при нужда.

10. Комуникациите в отбора. Ако някой има друго предложение да комуникираме (изключвайки gsm-ите, някои си ги знаем, но други не) - чрез e-mail примерно - да го напише, за да изберем най-гъвкавия вариант. Засега реших да стартирам с това тук :). Комуникациите са много важни и липсата им води до много ядове.

11. Форумът: можем да се опитаме да се регистрираме във Форумната лига. Който иска да играе там обаче, ще трябва да има регистрация тук или ако още няма - на сбирките идват и хора, които само четат тук - да си направи такава, но не по-късно от началото на април да речем. И после да седне и малко да попише постинги, не само да чете - то така е много лесно :). Пък и не е забранено да регнем някой, който не е фен, но иска да рита с нас, но пак трябва да стане преди април и желаещият човек да седне и да пише тук. Ако ще и само в тоя раздел.

Стига толкова засега. Нека всеки, който има мнения и предложения по поставените въпроси, да драсне по няколко реда.
Аватар
Goa
Модератор

топки (5з)

Мнениеот petzos » Нед Апр 15, 2007 10:48 am

относно топките- имам 2 футболни- една дънлоп и една адидас, ако играем на трева ги давам. Ако е асфалт- не давам.
petzos

Re: Организационни

Мнениеот komisarq » Сря Апр 18, 2007 9:50 am

Malko nakup 6te go dawam, ne sam mnogo podreden :))

Ekipi, topki, igrishta, obuwki - kakwoto kajete, twa 6te e. Az ne sam mnogo po organizaciqta.

Post, igraq defanziwen half nai-dobre, no moje i napred da se wkliu4wam.

Forumnata liga. Ne znam kakwo e twa, ama ako sa seriozni pi4owe4e, moje se probwame.
komisarq

Мнениеот sqnki » Сря Апр 18, 2007 1:23 pm

За екипите Гоата е прав, 10-ина отровнозелени или отровнооранжеви потника ще свършат работа на първо време.
sqnki

Мнениеот petzos » Пет Апр 20, 2007 12:25 pm

Абе трее помислим по натам за истински екипи. С имена или никове отзад, както си трее нали. Ние гъзари ли сме или кво?
petzos

Мое...

Мнениеот taumaster » Пет Апр 20, 2007 12:37 pm

... а сме гъзари, ама сме скинари! Така ли беше бе?
taumaster

Мнениеот Ендър » Пон Апр 23, 2007 2:22 pm

Да карам подред, че ми дойде много.
Екипи, топка, обувки - мисля, че няма проблеми. все технически неща, но по принцип съм съгласен, че би било добре да са си екипи, а не потници. Но ако няма възможност, може и потници.
Съперници - нямам възможност да се занимавам с търсене, поне не в момента. Каквото намерите, все бива.
За съжаление не мога да гарантирам, че ще бъда налице за всеки мач. Особено пък след края на септември (като се обебим с Роси...) Но когато мога, с най-голямо удоволствие ще идвам.
Относно поста - по принцип играя в защита, тъй като не ми стига въздух да търча цял мач, но мога да играя където трябва, ако се налага.
Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш...
Ендър

Мнениеот smith » Чет Апр 26, 2007 10:42 pm

Predlagam vratarskiq ekip da byde neshto kato violetovo i elektrikovozeleno plus ancug s krypki. V zavisimost ot topkata moje i za rykavici da se pomisli:)
smith

Мнениеот petzos » Сря Авг 15, 2007 2:46 pm

Пичове айде да се задействаме на екипите. Мен лично ми писна да играем разноцветни. Вече е ясно кой какъв номер си е избрал, остава да кажем дали и какви имена/никове да има. Може всеки да напише тук предпочитан ник и да поръчваме вече шибаните екипи. Не е лошо да се гласува и за отборните цветове.X(
petzos

Мнениеот Amber » Сря Авг 15, 2007 10:14 pm

Кво значи, че се знае кой какъв номер си е избрал? Мен никой не ме е питал. Искам 4.
Amber

Аз съм...

Мнениеот taumaster » Пон Авг 20, 2007 9:42 am

... за квото кажете.
taumaster

Мнениеот Goa » Сря Авг 22, 2007 12:23 pm

Какво се разбрахме за екипите - бели фланелки, нали така? И някакъв резервен цвят ще ни трябва, че много отбори са бели. Във форума на Лигата има разни оферти за щамповане и изработка на екипи, но може и Ендър нещо да направи по въпроса. Гащета също който иска може да си вземе.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот petzos » Сря Авг 22, 2007 12:35 pm

Предлагам основен цвят бели изцяло- фанелки, гащи, чорапи.
Втори цвят оранжеви, пак изцяло.

Може да си направим и украса от мисирски или лебедови пера X(

Отзад на фанелата номер, никнейм над номера, "Мисирите" под номера, на гащите номер на единия крачол.

Отпред може малка снимка/емблема на Мисир/Лебед но на мен лично ми се иска да са семпли екипите.

Шрифтове да изберем от няколко варианта...

Забраих да кажа- има ли някой против да поръчам един екип и за един виден Мисир в чужбина- брата >:D<
petzos

Мнениеот halleck » Сря Авг 22, 2007 12:42 pm

Kakvito napravite ekipi az sam za. Samo gledaite razmera da ima golqmi , che cql jivot s klinove i prilepnali teniski igraq pisna mi .
halleck

Мнениеот stoino » Сря Авг 22, 2007 2:38 pm

Аз съм за, екипи обувки и всичко останало трябда е на 6 само казвай кога да даваме парите и действай със страшна сила.
stoino

Мнениеот Amber » Сря Авг 22, 2007 6:03 pm

Аз друго освен фланелката не искам. Гащета абсурд. За обувките също не давам някой да ми придиря. Хау! :)

ЗА ЦВЕТА НА ЕКИПИТЕ - ТВЪРДО ЗА ОРАНЖЕВИТЕ!! НЕ НА БЕЛИТЕ !!
Amber

Мнениеот petzos » Пет Авг 24, 2007 4:07 pm

тряят 2 екипа бе лебед, ако искате ше подложим на гласуване кви да са цветовете :S
petzos

Мнениеот Goa » Пет Авг 24, 2007 5:43 pm

Белите бяха предложени, за да могат някои хора да си използват готовите бели екипи.

Аз продължавам да твърдя, че за втори екип е най-добре яркозелено. Оранжеви има няколко отбора, зелени няма.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот petzos » Вто Авг 28, 2007 10:28 am

Пичове снощи закупих капитанска лента тука, са остава да решим кой ше я носи X(
Земах и една топка, надявам се да е добра и да ви ареса. Иначе като гледам отиваме към зелени екипи, та ше си зема зелени чорапки (:D
petzos

Земи си...

Мнениеот taumaster » Вто Авг 28, 2007 12:09 pm

... и зелени боксери, ако ти скъсат гащетата, да не си капо.:D
taumaster

Следваща

Назад към Спорт