Начало форум Административни

Административни

За авторите

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

За авторите

Мнениеот Йордан Янков » Пон Мар 01, 2010 9:17 pm

Който иска да става автор нека след регистрацията да се обади на някой админите със съобщение тук или в сайта за да му включат правата. За авторите препоръчам да се подписват с истинските си имена, тоест в регистрацията си трябва да имат и реално име освен потребителското.
Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Re: За авторите

Мнениеот bogdanov » Пон Мар 01, 2010 9:33 pm

Тъй като списваме културни хроники и ми се налага да чета всякакви новини, то като ми попадне нещо с удоволствие ще пускам тук.
Целенасочено да търся новини - надали на този етап, но бих искал статут на автор.
bogdanov

Мнениеот Йордан Янков » Вто Мар 02, 2010 8:42 am

Готово, имаш авторски статус.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Вто Мар 02, 2010 1:56 pm

Удачно ли е да качваме тук новини, взети едно към едно (или с дребни модификации) от сайта на Човешката?

Ако да - и аз искам да съм автор.
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Вто Мар 02, 2010 3:10 pm

Къде "тук" имаш предвид? Стига да са за фантастика (а не за ГМО например ;) ) можеш да качаваш в сайта. Правя те автор - виж си менщто Твоят сайт в основната страница (не във форума). Тук във форума може би ще трябва да се отдели специален под-форум за теми не касаещи пряко фантастиката. Ама това трябва да го решат и другите модератори. А, да съобщя - Гоа вече също е модератор (на базата на гласуването в стария сайт).
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Йордан Янков » Вто Мар 02, 2010 3:14 pm

Калине, можеш ли да си промениш юзернейма на нещо повече от два символа, защото системата не ми дава да ти променя статуса на "автор"?
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Вто Мар 02, 2010 3:31 pm

За сайта имах предвид, точно така. И само за материали, свързани с фантастиката (или поне културата) - на сайта на Човешката са 99% такива.

Може ли да ме направиш "Кал"?
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Вто Мар 02, 2010 4:22 pm

Готово, вече си Кал и си автор.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Вто Мар 02, 2010 4:36 pm

admin написа:Правя те автор - виж си менщто Твоят сайт в основната страница (не във форума).

Видях го - не ми излиза нищо за качване на новини... :?
Аватар
Кал

Мнениеот Кал » Вто Мар 02, 2010 5:06 pm

admin написа:Стига да са за фантастика (а не за ГМО например ;) ) можеш да качаваш в сайта.

Подходящо ли е да кача ето този текст?

(Още не мога да виждам формата за качване - като мога, ще попитам и за категорията, под която да го пусна.)
Аватар
Кал

Мнениеот Йордан Янков » Вто Мар 02, 2010 5:38 pm

Прати ми скриин дъмп на хоум пейджа ти така че да видя менюто Твоят сайт.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Кал » Вто Мар 02, 2010 5:50 pm

Всичко е наред. Може би е било заради старата регистрация.

Сега ще пусна нящото...
Аватар
Кал

Мнениеот Кал » Вто Мар 02, 2010 6:10 pm

Пуснах го, в категория "Футурология" (по неволя).

Ще има ли категория "Книгоиздаване, книгоразпространение", или дори нещо по-общо, за всички изкуства?
Аватар
Кал

За авторите

Мнениеот Stanley3264 » Чет Мар 11, 2010 11:37 pm

Любопитен съм за едно нещо, но ще кажа за какво след като получа съгласие или отказ да стана автор. Иначе може да ядосам някого и това да повлияе на решението ви. Aко бях достатъчно честолюбив, едва ли бих публикувал нещо тук вече, но ако получа съгласие ще се поколебая и може да кача някой разказ.
Така, че за сега се въздържам да обвинявам някои от модератотите в липса на обективност. И понеже искате за евентуалните автори освен потребителското име и реалното, то да ви се представя: казвам се Станимир Костадинов, приятно ми е.
Stanley3264

Мнениеот Sephiroth » Пет Мар 12, 2010 10:24 am

Stanley3264 написа:Любопитен съм за едно нещо, но ще кажа за какво след като получа съгласие или отказ да стана автор. Иначе може да ядосам някого и това да повлияе на решението ви. Aко бях достатъчно честолюбив, едва ли бих публикувал нещо тук вече, но ако получа съгласие ще се поколебая и може да кача някой разказ.
Така, че за сега се въздържам да обвинявам някои от модератотите в липса на обективност. И понеже искате за евентуалните автори освен потребителското име и реалното, то да ви се представя: казвам се Станимир Костадинов, приятно ми е.

Само разказа ти да не е прекопиран от друг по-стар, както вече направи...
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Goa » Пет Мар 12, 2010 1:30 pm

Не е възможно да се обозре цялото световно фантастично творчество, така че евентуална кражба винаги и навсякъде е възможна. Това остава на съвестта на авторите. Станли вече го направи 2 пъти и ако иска да бъде автор в тоя сайт, трябва много да си помисли за бъдещите си действия като такъв. Аз бих му дал възможност, но само веднъж - окаже ли се, че пак краде отнякъде, няма да е добре дошъл повече.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Stanley3264 » Пет Мар 12, 2010 8:58 pm

Sephiroth написа:
Stanley3264 написа:Любопитен съм за едно нещо, но ще кажа за какво след като получа съгласие или отказ да стана автор. Иначе може да ядосам някого и това да повлияе на решението ви. Aко бях достатъчно честолюбив, едва ли бих публикувал нещо тук вече, но ако получа съгласие ще се поколебая и може да кача някой разказ.

Само разказа ти да не е прекопиран от друг по-стар, както вече направи...

А вие Сефирот и Гоа, сами убедихте ли се, че съм крал? Прочетохте ли и двата разказа, моя "Рапан" и "Раковина за 7 пиастра" на Иван Въргов, за да ги сравните и да се убедите сами доколко си приличат и различават? Или просто се доверихте на Плаги Иво, защото той ме набеди? Плаги Иво обаче има много публикации, награждаван е в конкурси многократно и е безспорен авторитет в българската фантастика, докато аз съм просто "филян-киши". В такъв случай истината няма значение, фактите могат да се пренебрегнат и край! Плаги Иво е прав и толкоз! Щом той казва няма нужда да се проверяват фактите. Нали победителите не ги съдят. Та същият този плагиат спечели Втора награда в конкурса "Секси хоризонти" на издателство "Аргус". Направо да се чудиш как иначе начетените членове на журито не откриват приликата с вече познати в световната литература четива! От него се вдъхнових, исках да пробвам дали добре забравеното старо се разпознава като се изкара на бял свят или се възприема като ново?! Талантливият плагиат Ивайло Г. Иванов доказа, че старите литературни произведения могат да се маскират така, че никой да не ги познае и даже да се печелет награди с тях. Опитах се като него и кой ме хвана??... Самият Плагиат! :problem:
Stanley3264

Мнениеот Goa » Пет Мар 12, 2010 9:49 pm

Посочи откъде е плагиатствал той. Аз имам разказите, за които той твърди, че си ги откраднал, но просто не са при мен. Като ги взема, ще проверя и сам. Няма да се доверявам на никого от двамата.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот alvin » Съб Мар 13, 2010 11:20 am

Моля да обърнете внимание на начина, по който тоя съмнителен Станли обвиянва обвинителя си :problem: :lolno:

Клонираните атакуват! :shifty:
палатков лагер за пингвини - анималистична фантаcтика
Аватар
alvin

Мнениеот Goa » Съб Мар 13, 2010 5:09 pm

И какъв е начинът?
Аватар
Goa
Модератор

Следваща

Назад към Административни