Начало форум Административни

Административни

Подфоруми

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

Re: Подфоруми

Мнениеот Goa » Чет Мар 04, 2010 3:34 pm

Не са 99%. Но е логично структурата да се промени.
Да изчакаме да видим как точно ще стане...
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Чет Мар 04, 2010 5:34 pm

Съгласен с Армидриймъра и поправката на Калин.
Аватар
Roland

Мнениеот Roland » Пет Мар 05, 2010 6:38 am

Прочее, ако наистина болшинството теми в "Други" са за футбол, не виждам защо форумът да не се прекръсти на "Спорт". От "други" няма да има нужда, когато има форум "Общи приказки".
Аватар
Roland

Мнениеот Кал » Пет Мар 05, 2010 8:42 am

Понеже продължавам да дъвча идеята за мястото на различните видове фантастично изкуство - дали "Литература" и "Кино" да не са един подфорум, "Фантастика"? Където ще се говори и за музика, живопис, компютърни игри...

Делението ми се вижда излишно, понеже специално във фантастиката видовете изкуство черпят едно от друго много интензивно (примерно - текстовете на фантастичните песни често са свързани със съществуващи книги, сюжетите на фантастичните картини - с литературни светове, киното обединява фантастична живописност, литература и музика). Може би по-холистичният подход ще е по-напоителен.

Владо, за теб важно ли е да са отделно?
Аватар
Кал

Мнениеот Goa » Пет Мар 05, 2010 10:00 am

"Общи приказки" и "Други" е едно и също по смисъл, така че няма нужда и от двете. За мен "Общи приказки" звучи малко лековато. Може би вътре в този раздел трябва да се сложат "Спорт", "Обществена дейност", "Спам" (демек "Офф") и др.

И наистина може би е по-добре "Кино" и т.н. да са подфоруми в общ раздел "Фантастика", "Фантастични изкуства" или както там ще се казва.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот armydreamer » Пет Мар 05, 2010 11:31 am

Според мен е добре да са разделени нещата - с подраздели или пък отделни раздели. Предложението на Goa за Други ми се вижда добро.
armydreamer

Мнениеот Кал » Пет Мар 05, 2010 12:07 pm

И за фантастичните изкуства ли държиш да са разделени? Ако да - интересно ми е защо.
Аватар
Кал

Мнениеот armydreamer » Пет Мар 05, 2010 1:50 pm

Предполагам, че така ще има по-малка вероятност за възникване на напрежения, които са довждали до сериозни сътресения в предишната версия на този форум и в Дир-а :). Затова ми се струва хубаво да има и секции за наука, философия и т.н. - за да са по-малко говоренията около "това не е за тук", "какво е това" и подобни :). Когато всичко е подредено, модераторската работа е много по-лесна (и разбираема за онези, които не са модератори). Предполагам, че конкретно в обща секция за фантастични изкуства няма да има големи проблеми, но е хубаво тя да е отражение на цялото, а то да е максимално подредено :). А и ще е в тон на структуралистките и таксономични страсти, които преобладават при говоренето за фантастика :razz:.
armydreamer

Мнениеот Roland » Вто Мар 16, 2010 11:33 pm

Добре де, ще ги бъде ли тия форуми все пак? Работа за две минути е да се направят.
Аватар
Roland

Мнениеот Goa » Сря Мар 17, 2010 11:15 am

Според мен в момента положението с подфорумите е пълен батак. Предлагам докато не се уточни структурата, да не се правят повече промени.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Сря Мар 17, 2010 6:19 pm

Е то няма само да се уточни, ако тук всички мълчат.
Аватар
Roland

Мнениеот Мартин » Нед Май 02, 2010 1:10 pm

На мен подфорумите ми идват в повече. Знам, че има форуми, където едва ли не по темплейт се обособяват по десет-петнайсет подраздела и това е доста разпространено, но в случая са достатъчни не повече от 2-3 подфорума:
1. Административни и организационни.
2. Фантастика - във всичките й форми (наука, прогностика, конкурси, кино, литература, обяви и т.н.);
3. Спорт/Футбол - щото така са си свикнали;
4. Офф - за изясняване на лични отношения и прочее...

Опитах се да свикна с новите раздели, но всеки път се изнервям, защото за да прочета новите неща трябва само да се прехвърлям от под- в под-форум. Струва ми се излишно, а и се изпада в някаква безкрайна под-категоризация.
Мартин

Мнениеот Goa » Нед Май 02, 2010 6:01 pm

Съгласен. А в тези 4 раздела да има ли подраздели?
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Шаркан » Нед Май 02, 2010 8:06 pm

съгласен съм с обединение на Административни и Организационни, другото си е добре.
Е, бих се радвал Спорт да може да се настройва като невидим за онези, които не се вълнуват от тези теми.
Шаркан

Мнениеот Deyan » Чет Май 06, 2010 6:07 am

Шаркан написа:съгласен съм с обединение на Административни и Организационни, другото си е добре.
Е, бих се радвал Спорт да може да се настройва като невидим за онези, които не се вълнуват от тези теми.

Това може да се направи лесно.
Създава се нова потребителска група, на която се забранява достъпа до него подфорум и всеки да може да се запише в нея.
Ако горното не е възможно, то тогава достъпът се забранява на всички освен на членовете на групата, т.е. трябва да се запишеш за да го виждаш. Тове вече със сигурност работи.
Deyan

Мнениеот Roland » Чет Май 06, 2010 11:43 am

Върло против всичките науки, прогностики, астрологии и други подобни да се бутат при литературата и другите изкуства. Манджа с грозде пълна. Искам като видя, че има нов пост в литературния форум, да знам, че някой е коментирал нещо, свързано с фантастичното ИЗКУСТВО, а не че поредният дървен философ се чуди дали бъдещето на андроидите не е в сладката царевица...
Аватар
Roland

Предишна

Назад към Административни