Начало форум Административни

Административни

Скриване на подфорум "Спорт"

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

Скриване на подфорум "Спорт"

Мнениеот Deyan » Пон Ное 22, 2010 8:28 am

Преди време Шаркан писа, че иска да има възможност да игнорира подфорум "Спорт".
На мен също ми е досадно да ходя да го маркирам като прочетен, че да не ми се пречка из списъка с непрочетените теми.

Едно бързо търсене не ми намери мод, който да позволява да се игнорират теми. Идеалният вариант би бил нещо като абонаментите, но вместо имейл да не ти показва темата или форума. Ако някой знае за такъв - да пише.

С настройките на форума могат да се направят две решения:
1. "Спорт" да е невидим за всички, освен за регистрираните потребители, които искат да го виждат.
2. "Спорт" да е видим за всички, освен за регистрираните потребители, които не искат да го виждат.
Вариант 1 е по-радикален и иска промяна на повече права, което означава предварително съгласие на участниците във форума.
Затова реализирах вариант 2. Ако някой смята, че все пак за предпочитане е вариант 1, то може да повдигне дискусия по темата.

Създадена е нова потребителска група "Скриване подфорум Спорт", членовете на която няма да виждат подфорума по никакъв начин.
В момента единствения и член съм аз. Членството е доброволно и всеки трябва сам да се погрижи за него:
* Отивате на "Потребителски панел".
* Избирате "Потребителски групи".
* Маркирате "Избери" на желаната група ("Скриване подфорум Спорт").
* Убеждавате се, че е избрано "Присъедини се към избраните" и натискате "Изпрати".
* Потвърждавате на следващата страница.
Честито, вие повече няма да виждате подфорум "Спорт" когато сте се логнали в сайта.

Отписването става по аналогичен начин като единствената разлика е че трябва да изберете от падащия списък "Остави избраните"
Deyan

Re: Скриване на подфорум "Спорт"

Мнениеот Deckard » Чет Дек 02, 2010 5:26 pm

Браво! Много добра идея!
Преслав Костов
Аватар
Deckard

Re: Скриване на подфорум "Спорт"

Мнениеот Шаркан » Чет Дек 02, 2010 8:49 pm

и аз благодаря!
Шаркан

Назад към Административни