Начало форум Административни

Административни

Trip за администратор - предложение

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

Re: Trip за администратор - предложение

Мнениеот Генерала » Сря Мар 09, 2011 1:59 am

Ами примерно когато каза на Ники Теллалов, че е един неудачник (много популярна думичка от американските филми) :) с още някои подробности, та беше поканен на "мъжко парти"... :wtf: Ако някой не го мързи - да изрови цитата.
Аз си запазвам правото на анализ и коментар по-нататък. Каквото и да стане ще бъде поучително за всички. Несъмнено! Сега искам да кажа само две неща:
1. Понеже станаха много мнения и теми, да не се забравя, че Робин от Локсли е човекът, който повдигна въпроса за избори (ако не е така - поправите ме, щото аз съм от тези, дето винаги са в грешка) :)
2. В клуба 4-5 пъти съм казвал, че идват времена, когато на много хора няма да им е до клуб. Имам предвид "физическия" клуб и "физическото" общуване, а не виртуалното общуване тук. Пикът на сговнясването на ситуцията в страната по мои незрели и доморасли прогнози се очертава към лятото. Един от ефектите от това "сговнясване" (ша ма прощавате за поезията) е все по-засилващото се виртуализиране на общуването между хората. Може да съм в грешка, но не смятам, че засиленото виртуално общуване е само ефект от "прогреса", а също така и от "физическия" (икономически, финансов, психически, свързан с личния живот, т. е. екзистенциален) натиск, който обществото оказва върху отделните индивиди. За мене физическото общуване "на живо" е по-важно и понеже много се мешат нещата от сбирките в клуба и форума искам да кажа, че лайната в клуба са много по-малко от тези тук. Въобще общуването на живо в клуба е в пъти по-спокойно от това във форума, може би защото самата форма на общуване ТУК подтиква към уригване на натрупаните напрежения ТАМ, т. е. в реалния живот.
И те така...
Генерала

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Сря Мар 09, 2011 2:06 am

alvin каза: "ПРОТИВ юзъри от миналата седмица да гласуват".

Хайде (за сведение на някои от форумниците тази дума се пише с "х" отпред) малко по-сериозно.

Едва ли Threed се е включил във форума с коварната мисъл да наклони везните при избора на модератор.
Кънчо Кожухаров

Критериите?

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Сря Мар 09, 2011 2:10 am

Трип каза: "изборът на "най-подходящия" за тази дейност също трябва да почива на някакви критерии, които са далеч от ясни все още".

За да допринеса за изясняването на критериите, си позволявам да копирам тук постинга си от една друга тема.

Нямам намерение да сравнявам кандидат-модераторите един с друг, но ще направя една принципна апофатическа ( както вероятно би се изразил един от тях) характеристика на този пост, като предварително ще отбележа, че по начало не се влияя от нечии екстремни политически убеждения, объркана полова идентификация или неадекватни претенции.

И така, какъв не бива да е модераторът?

1. Със слаб или отсъстващ контрол върху импулсите.
2. Манипулативен или лицемерен (или и двете едновременно).
3. Злонамерен или завистлив (или и двете едновременно).
4. Отявлен пропагандатор на чужда култура, народност или религия (на такива хора на времето са казвали еничари).
5. Собственик, организатор или основно действащо лице в електронно издание, което в определени моменти се държи като конкурент на клуба или клубния сайт.
6. Човек, който се отнася агресивно, високомерно или снизходително към българската фантастика и хората, които я създават.
Кънчо Кожухаров

Re: Пак обсъждане на Трип

Мнениеот bogdanov » Сря Мар 09, 2011 6:05 am

И като добавим комунисти, седесари, евреи и комбинацията от трите, стигаме до сегашното положение.
Кънчо не си прав отвсякъде.
Има две положения, в зависимост от това какво е този форум:
1. Това си е форум на КФЕП"Ефремов", който се събира всеки вторник в Средец. В такъв случай гласуването за модератори би трябвало да се извърши на някоя сбирка или модератора да бъде назначен от ръководството /реално в момента положението е долу горе такова/.

2. Това е форум за фантастика. Без да влизаме в пояснения колко е всеобхватен. Тогава за модератори могат да кандидатстват всички участници във форума.

Няколко пъти през годините е обяснявано, че форума си има сайбия /напук на всякакви модераторски решения/. Нека собствениците на форума да решат какво е официалното му положение, за да не се стои така разкрачени

Защото ако влезем в буквата на написаното от теб, даже и ЕксПешо не може да участва.

За модератор ни трябва човек с няколко основни качества
1. Да има желание да върши тази работа /това е най-важното, сегашните двама определено нямат, не ги осъждам, разбирам ги/
2. Да може да я върши - да има опит в администриране на форуми, да е сравнително често он-лайн, да е с уравновесен характер и да е сравнително безпристрастен /Това включва и да не се робува на стари имена и величия/.

Всичко друго са софистики. Реално модератор може да бъде и човек, който е външен на клуба, който даже не чете фантастика и всякакви други.
Правилата на медиацията, добрият тон и нететикета са си известни и нямат никаква връзка с броя изчетени или написани фантастики.

Изобщо темата си заприлича на родната политика с всичките и минуси.
Да си дам кандидатурата и аз, като обещая по една книжка на всички гласували за мен автори във форума /поне имам възможността да го направя/.
bogdanov

Мнениеот Goa » Сря Мар 09, 2011 9:17 am

Мисля, че трябва двете теми с "Трип" в заглавието да се слеят. И ми се струва, че много от написаното (включително и моето) е излишно...
Аватар
Goa
Модератор

Re: Какъв не бива да е модераторът

Мнениеот Roland » Сря Мар 09, 2011 9:35 am

Кънчо Кожухаров написа:Нямам намерение да сравнявам кандидат-модераторите един с друг, но ще направя една принципна апофатическа (както вероятно би се изразил един от тях) характеристика на този пост, като предварително ще отбележа, че по начало не се влияя от нечии екстремни политически убеждения, объркана полова идентификация или неадекватни претенции.

И така, какъв не бива да е модераторът?

1. Със слаб или отсъстващ контрол върху импулсите.
2. Манипулативен или лицемерен (или и двете едновременно).
3. Злонамерен или завистлив (или и двете едновременно).
4. Отявлен пропагандатор на чужда култура, народност или религия (на такива хора на времето са казвали еничари).
5. Собственик, организатор или основно действащо лице в електронно издание, което в определени моменти се държи като конкурент на клуба или клубния сайт.
6. Човек, който се отнася агресивно, високомерно или снизходително към българската фантастика и хората, които я създават.

Уау. Това е дъно, до което не очаквах да паднеш...
Аватар
Roland

Мнениеот Roland » Сря Мар 09, 2011 9:41 am

В тоя форум няма и един юзър, дето да става за модератор значи :problem:
Аватар
Roland

Мнениеот Sephiroth » Сря Мар 09, 2011 11:49 am

Roland написа:Хаха, това пък кога е било?

Хаха, ето кога - http://sf-sofia.com/forum/index.php?f=7 ... 180#p33253
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Sephiroth » Сря Мар 09, 2011 11:55 am

Какво дъно бе? Човекът ви е описал и двамата с Трип така, както никой друг досега не го е правил! :problem:
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Трип » Сря Мар 09, 2011 11:56 am

След разните изказани до момента мнения, искрено започвам да се чудя какво правя тук. Оттеглям кандидатурата си за модератор, защото макар и по непряк път, някои хора май че стигнаха до нещо вярно - не мога да съм модератор. Тук. Не мога да съм и потребител.

Благодаря на гласувалите за мен. Успех на ИИ като модератор.

Ако някой желае да говори нещо за мен, да го каже НА мен. rodion.at.abv.dot.bg
Трип

Мнениеот Sephiroth » Сря Мар 09, 2011 12:07 pm

Най-накрая ти дойде умът в главата, браво. Не върви да си модератор при положение, че си наричал един човек, който е едновременно от най-старите потребители и освен това уважаван професионален автор с епитети като "шибан кретен" и "недодялан непрокопсаник", нали така? Зарежи го това модераторство, неблагодарна работа е. :shifty:
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Goa » Сря Мар 09, 2011 1:01 pm

Браво бе, вижте докъде я докарахте... Не че и аз не налях масло в огъня, но това вече е много лошо. Непоносимост - ок, неизбежно е, обаче и в нападките трябва да има граница :yawn:
(говоря на тия, заради чиито мнения Трип не иска да бъде потребител - не модератор... много помия се изля - абсолютно ненужно... предполагам, че жестоко се е засегнал, вкл. и на мен, но аз никъде не съм казал, че не му е мястото тук като потребител и отдавна съжалявам задето си излях чувствата - по-добре си замълчи, отколкото да си говориш сам, нали така)

П.П. Аз със сигурност ще му напиша писмо, може би трябваше да го направя доста по-рано. В негово лице разпознавам толкова болезнено познати черти и състояния, че добре мога да си представя какво му е сега. Дано поне малко се засрамите и вие :redface:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Sephiroth » Сря Мар 09, 2011 1:23 pm

Goa написа:Дано поне малко се засрамите и вие :redface:

А дано, ама надали :shifty:
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Morwen » Сря Мар 09, 2011 3:23 pm

Собственик, организатор или основно действащо лице в електронно издание, което в определени моменти се държи като конкурент на клуба или клубния сайт.

Е, тук вече бях запратена у малинака. Значи, ако някой прави някакъв различен от Ефремов проект в подкрепа фентъзито и фантастиката, то той е класов враг, а не приятел? Все едно фендъмът е малък, трябва ли и тази чат да се разделя изкуствено?
Между другото, Трип е собственик на сайта, колкото Кънчо Кожухаров - на Нефтохим...
Човек, който се отнася агресивно, високомерно или снизходително към българската фантастика и хората, които я създават.

Щеше да е хубаво и хората създаващи българската фантастика да не се отнасяха така към читателите си:(
Аватар
Morwen

Мнениеот Roland » Сря Мар 09, 2011 7:08 pm

Аз мелодрами с изтривания на юзъри нямам навика да правя, но нещо и мен ми се отщя да го посещавам тоя форум. Според мен си го заслужавате ИИ за модератор, даже препоръчвам да го сложите начело. Човек сам каквото си направи...

Ако някой иска да комуникира с мен, може да ми пише в Шадоуденс.
Аватар
Roland

Мнениеот robinofloksli » Чет Мар 10, 2011 1:10 am

След всичко изписано дотук май наистина е време за миграция. Отивам да се регистрирам в Шадоуданс.
За модератор не ме бройте, изгубих всякакво желание да направя нещо положително за този форум.
Разбира се, ще попреглеждам темите тук, но...

Между другото, твърдението, че този форум е електронен вариант на клуб Иван Ефремов е невярно. Тук пишат активно повече хора непосещаващи ИЕФр., отколкото обратното. Освен това, никой никога не е поставял условие "посещаване на ФЕП ИЕфр." за да се пише в този форум. Следователно това НЕ Е форум на клуб Иван Ефремов и това което става там (в клуба) става само там, а тук стават други неща. Това, че се публикува програмата на сбирките, е по-скоро безплатна реклама и новина за онези които може би биха посетили клуба. Ако други клубове искат да публикуват своя програма тук - моля, не виждам пречки това да не се прави.
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

До Morwen

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Чет Мар 10, 2011 7:43 pm

Не мога да не отговоря ва една дама, дори когато аргументацията ѝ е от типа:
"- Добър ден, бабо.
- Боб бера."

Радвам се, че Вие нямате никакви възражения по първите четири точки от апофатическата характеристика. :)
Кънчо Кожухаров

До robinofloksli

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Чет Мар 10, 2011 7:49 pm

robinofloksli каза: "... това НЕ Е форум на клуб Иван Ефремов..."

Хайде сега да направим заедно едно елементарно действие - да погледнем горната част на страницата. Какво пише до логото вдясно?
Кънчо Кожухаров

Re: До robinofloksli

Мнениеот robinofloksli » Чет Мар 10, 2011 9:37 pm

Кънчо Кожухаров написа:robinofloksli каза: "... това НЕ Е форум на клуб Иван Ефремов..."

Хайде сега да направим заедно едно елементарно действие - да погледнем горната част на страницата. Какво пише до логото вдясно?

Хайде да направим още едно елементарно действие - на една хартийка да напишем "десет лева" и да видим дали ще стане платежно средство...
Между другото, при мен логата и рекламите са блокирани, трябваше специално да ги разреша (което не е елементарно) за да видя какво пише "горе вдясно". Това което е написано там е нещо което го е сложил конструктура и дизайнера на сайта. Това си е лично негова приумица. По съдържание и членска маса този форум НЕ Е КФЕП Иван Ефремов.
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Предишна

Назад към Административни