Начало форум Административни

Административни

Trip за администратор - предложение

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

Re: Trip за администратор - предложение

Мнениеот Трип » Вто Мар 08, 2011 1:35 pm

Защо би имал проблем със споровете? Споровете не са проблемът, тонът им понякога е. И вотът не е обикновен, доколкото хората излагат някакви причини да са гласували така или онака ;)

А иначе изборът на "най-подходящия" за тази дейност също трябва да почива на някакви критерии, които са далеч от ясни все още.
Трип

Мнениеот alvin » Вто Мар 08, 2011 1:40 pm

ЗА трип

ПРОТИВ уговорки за ротация

ПРОТИВ юзъри от миналата седмица да гласуват
палатков лагер за пингвини - анималистична фантаcтика
Аватар
alvin

Мнениеот Threed » Вто Мар 08, 2011 1:48 pm

На мнение съм, че споровете няма да решат нищо- само ще разпалят още и основната тема ще остане на заден план :). Alvin не очаквам да уважиш изказването ми, просто темата изложена по такъв начин, дава право на всеки с мнение да гласува…
Threed

Мнениеот bogdanov » Вто Мар 08, 2011 1:53 pm

EEEEEEEEE, не е честно. Аз за какво направих толкова акаунти, че даже се скарах с част от тях. Всичкият челен опит дето го почерпих от Члена ойде в канала.

П.С. Не става с ротация. За 2-3 месеца е трудно да се влезе в същността на споровете и как биха реагирали различните юзери на санкциите. А и кой би уважавал модератор, дето след 2 месеца ще го няма?
И как биха подпукали вече бивш модератор.
bogdanov

Мнениеот Threed » Вто Мар 08, 2011 2:02 pm

Да, като се замисля, Alvin e прав, просто не го погледнах от неговата позиция, а и иронията на Odisey (въпреки че с него не се обичаме много :) ) ми помогна да преосмисля нещата ( поне за 3та точка от коментара му)
Threed

Пак обсъждане на Трип

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Вто Мар 08, 2011 6:00 pm

До ExPesho:

Смятам, че по чисто формални причини (изобщо не отварям дума за неговите дефицити, които го правят крайно неподходящ за модератор) Трип трябва да бъде дисквалифициран и изваден от изборния списък. Той може да бъде модератор във форума на Shadfowdance, но не и на клуб "Ефремов".
Кънчо Кожухаров

Re: Дисквалификация!

Мнениеот Deyan » Вто Мар 08, 2011 6:39 pm

Кънчо Кожухаров написа:Смятам, че по чисто формални причини ... Трип трябва да бъде дисквалифициран и изваден от изборния списък.

Нали не е проблем да ги напишеш, че досега никой не е споменал за такива, а и аз не се сещам :question:
Deyan

Re: Избори

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Вто Мар 08, 2011 7:32 pm

Deyan каза: "Нали не е проблем да ги напишеш, че досега никой не е споменал за такива, а и аз не се сещам?"

Вместо да цитираш част от изречение да беше прочел и останалото изречение и половина - със сигурност щеше да ги видиш.

Пэвтарям: "Смятам, че по чисто формални причини (изобщо не отварям дума за неговите дефицити, които го правят крайно неподходящ за модератор) Трип трябва да бъде дисквалифициран и изваден от изборния списък. Той може да бъде модератор във форума на Shadfowdance, но не и на клуб "Ефремов"."
Последна промяна Кънчо Кожухаров на Вто Мар 08, 2011 7:34 pm, променена общо 1 път
Кънчо Кожухаров

Мнениеот Roland » Вто Мар 08, 2011 7:39 pm

Az pак да питам, това нали уж не беше форум на клуб Иван Ефремов само, а на бг-фантастичната общност като цяло? И мен ме вълнува кои са обективните причини ти, като човек умен и разбран, да считаш Трип за неподходящ, но да нямаш проблем с Ивайло Иванов.
Аватар
Roland

Мнениеот Roland » Вто Мар 08, 2011 7:55 pm

Прочее, наистина е безумно хора, дето си нямат идея кой е ИИ и кой е Трип да гласуват тук...
Аватар
Roland

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Вто Мар 08, 2011 8:14 pm

До Roland:

Искаш причини?

Ти сам си ги посочил: "човек умен и разбран".
Кънчо Кожухаров

Мнениеот Roland » Вто Мар 08, 2011 8:23 pm

Не ми се дръж като петокласник, моля ти се, излагаш се. Мислещ и разбран човек не би предпочен един освидетелстван луд, който няма ЕДИН пост във форума, който да не включва лична нападка към друг юзър, пред Трип.

Гоа, няма абсолютно нищо неуместно в този въпрос. Тоя форум може да има големите претенции, но истината е, че всичките курви в него сме стари и се знаем от доста време. И в крайна сметка все ние сме тия, дето постваме, нали така? Някакви индивиди (без да скам да засягам никого), които нямат грам идея за ДЪЛГОГОДИШНАТА история между нас, да участват в избора на модерация, при това като по-активни от всички други, ми е меко казано несериозно.
Аватар
Roland

Мнениеот Ивайло Иванов » Вто Мар 08, 2011 8:25 pm

Roland написа:Az pак да питам, това нали уж не беше форум на клуб Иван Ефремов само, а на бг-фантастичната общност като цяло? И мен ме вълнува кои са обективните причини ти, като човек умен и разбран, да считаш Трип за неподходящ, но да нямаш проблем с Ивайло Иванов.

Ако действително е на фантастичната общност като цяло - да не забравяме, че съвсем не всички от нея имат акаунти тук. Маса народ от фантастичната общност е в цветущи отношения с мен, но просто голяма част от тях просто не са се регистрирали тук. Красимира Стоева например, землеморци, повечето от старозагорския клуб... Изобщо - доста хора, до един - умни и разбрани. Така че недейте да свирите на струната на "фантастичната общност като цяло".

@ а за нанесената от Ролан обида - все още има модератори, нали?
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Шаркан » Вто Мар 08, 2011 9:42 pm

против.
Трип е прекалено сприхав.
Шаркан

Re: Пак обсъждане на Трип

Мнениеот Йордан Янков » Вто Мар 08, 2011 10:06 pm

Тук ще кажа, че според мен Трип си има пълното право да се кандидатира за модератор, тъй като участва активно в дискусиите тук за разлика от огромното болшинство от членовете на Иван Ефремов, което понятие "членове" също е доста размито.
Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Ивайло Иванов » Вто Мар 08, 2011 10:10 pm

Разбира се, че има право.
Данчо, ти хубаво видя паразитната тема и я отцепи - а обидата, която ми отправи Ролан, нея видя ли я? Администратор си, все пак.

П.П. Прочетох отговора. Адмирации!
Последна промяна Ивайло Иванов на Вто Мар 08, 2011 10:13 pm, променена общо 2 пъти
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Йордан Янков » Вто Мар 08, 2011 10:12 pm

Ивайло Иванов написа:Разбира се, че има право.
Данчо, ти хубаво видя паразитната тема и я отцепи - а обидата, която ми нанесе Ролан, видя ли я? Администратор си, все пак.

Предупреден е.
Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Roland » Вто Мар 08, 2011 11:30 pm

Хаха, това пък кога е било?
Аватар
Roland

Мнениеот Deyan » Вто Мар 08, 2011 11:38 pm

До Кънчо:
Кънчо Кожухаров написа:Deyan каза: "Нали не е проблем да ги напишеш, че досега никой не е споменал за такива, а и аз не се сещам?"

Вместо да цитираш част от изречение да беше прочел и останалото изречение и половина - със сигурност щеше да ги видиш.

Пэвтарям: "Смятам, че по чисто формални причини (изобщо не отварям дума за неговите дефицити, които го правят крайно неподходящ за модератор) Трип трябва да бъде дисквалифициран и изваден от изборния списък. Той може да бъде модератор във форума на Shadfowdance, но не и на клуб "Ефремов"."

Да видим:
Първото червено (сложеното в скоби) е формулирано като някакви други причини извън формалните.
Второто червено е просто твое пожелание, но не и причина Трип да не бъде модератор тук.

Така че въпросът ми си е много резонен и все още няма отговор.

Моето мнение е, че въпреки приказките за общофендъмската природа на клуб "Ефремов", това си е конкретен клуб, в конкретен град, със своите срещи и съществена офлайн дейност. Форумът на клуба не е нещо напълно отделно и не може да се гледа извън контекста на клуба като цяло.
Затова аз смятам, че модератори на форума трябва да бъдат хора с поне някакво участие и в офлайн дейностите. Другите изисквания биха били: познаване на възможностите на phpbb форума, модераторски опит, умереност в поведението.

От така изброените критерии, няма нито един, по който Трип да не стои по-добре, ако не и много по-добре от ИИ.

Ще добавя и още един: хубаво е модераторът да е що-годе активен участник във форума, но участието във всеки възможен спор е голям минус за един модератор. След като си спорил в дадена тема, не е добре да я модерираш. Няма значение колко реално си безпристрастен при модерирането, съмнението че използваш модераторството като оръжие в спора винаги ще го има.

И по този критерий ИИ стои по-зле от Трип, но и настоящите модератори (особено Гоа) не са перфектни.
Deyan

Какъв не бива да е модераторът

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Сря Мар 09, 2011 1:55 am

Нямам намерение да сравнявам кандидат-модераторите един с друг, но ще направя една принципна апофатическа (както вероятно би се изразил един от тях) характеристика на този пост, като предварително ще отбележа, че по начало не се влияя от нечии екстремни политически убеждения, объркана полова идентификация или неадекватни претенции.

И така, какъв не бива да е модераторът?

1. Със слаб или отсъстващ контрол върху импулсите.
2. Манипулативен или лицемерен (или и двете едновременно).
3. Злонамерен или завистлив (или и двете едновременно).
4. Отявлен пропагандатор на чужда култура, народност или религия (на такива хора на времето са казвали еничари).
5. Собственик, организатор или основно действащо лице в електронно издание, което в определени моменти се държи като конкурент на клуба или клубния сайт.
6. Човек, който се отнася агресивно, високомерно или снизходително към българската фантастика и хората, които я създават.
Кънчо Кожухаров

ПредишнаСледваща

Назад към Административни