Начало форум Административни

Административни

Нашият форум: днес и утре?

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

Нашият форум: днес и утре?

Мнениеот alexandrit » Вто Сеп 20, 2011 12:00 pm

Подтик да отворя тази нова тема ми даде една реплика на Наско П. Славов – човек, безкрайно много заслужил за БГ фантастиката, – която лично чух от него вчера. Репликата е следната: „Заради Богданов вече ме е гнус да влизам в Ефремовския форум...” (Да, знам и кой е конкретният повод, препълнил чашата с търпението на Наско, но засега го спестявам.)

Ето и моите няколко въпроса:

1. Кои точно (поименно) са днес модераторите на нашия форум? И могат ли те да си напишат тук по една кратка самооценка за своите модераторски действия до момента?

2. Кой конкретно е сегашният администратор на форума? Ще си напише ли и той самооценка в смисъла на въпрос № 1?

3. robinofloksli има ли модераторски ангажимент в т.нар. голям форум, или вече не?

4. Имаме ли някакви писани правила за правата и задълженията на модераторите ни? (За мен това е Въпрос на въпросите!)

☼ Любезни дами и господа форумници, ако ние самите не се погрижим за добрата атмосфера в нашия форум, не вярвам вместо нас да го сторят някакви американци или пък извънземни...
Аватар
alexandrit

Re: Нашият форум: днес и утре?

Мнениеот robinofloksli » Вто Сеп 20, 2011 4:29 pm

3 - не!
(Носих тази щафета извесно време, никой не пожела да я поеме. Без отговорност няма и смисъл. Защо питащият, например, не изяви желание за модериране? Всички най-обичаме да си четем и от време на време да се изказваме...)

4 - въпросът беше поставен много много отдавна, нЕкои хора ги напсуваха на диктатори с миния за раздаване на правосъдие и те загубиха желание да правят такива неща за хора които спорят повече за това дили Франко е убил някой невинен отколкото за фантастика.
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Goa » Вто Сеп 20, 2011 4:51 pm

1. Модератор съм аз, права имат и Робин и ексПешо. От тримата май само аз от време на време модерирам по нещо. Ако си запазвах време да чета всичко и да размишлявам върху всеки постинг дали трябва или не трябва да се модерира, може би щях да си дам добра самооценка, но при сегашните условия мога да върша само половинчата работа, така че не се оценявам високо. Освен това при прилагане на модерирането (и самомодерирането) с пълната му строгост потребителите отдавна щяха да са намалели още. Но пък може би ексПешо, Трип и Роланд щяха да са още тук, а Робин нямаше да се включва само в ролята си на трол.

В крайна сметка обаче смятам, че не модерирането е основна пречка за добрата атмосфера и функциониране на форума, а човешките характери.

2. Администратор е ексПешо, а главен администратор - Дидимус.

3. Робин мисля, че има права, но не ги използва.

4. Мисля, че не.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот bogdanov » Вто Сеп 20, 2011 5:41 pm

Налагам си самобан до края на октомври /без това нямам и време/, изключая форума за Е-книги, който смятам да поразвия малко през почивните дни.
Всичко това, при условия, че редица заслужили членове на Ефремов, се научат да водят нормален разговор и да не се опитват да си избиват комплексите в/у мен.
В противен случай ще се наложи развитието на едни теми /не тук, спокойно/ за "добрият човек Никита Славов" и прочие, започващи с "ИБО преживяхме те нищожество".

П.С. Едно наблюдение, ако ви интересува.
Съпоставих поведението тук с няколко други форума и открих една интересна линия на оневиняване на приятелите. Някакси независимо от техния тон на разговор и персоналните обиди, се приема че те са в правото си, а новодошлите и лицата извън приятелския кръг се държат нахално. Което ме връща към едно много старо изказване на Бастуна - "тия корифеи от Ефремов първите три години само ги слушах със зяпнала уста и не смеех нищо да кажа".
Силно притеснено започнах да си изучавам реакциите си нашите форуми дали не допускам подобна грешка. Така, че като цяло съм благодарен на този форум.
bogdanov

Мнениеот Кал » Пет Сеп 23, 2011 2:46 pm

За правилата:

Предлагам ви едно много, много простичко правило:

Мнения, които вместо на темата наблягат на участниците в темата (или каквито и да е други хора), се отцепват и се преместват в специален подфорум, кръстен „Ясла“ или нещо друго подобаващо.

„Ясла“ не се модерира, но и разумните хора не ходят да четат там. Поне не редовно. ;)

М?

(Не, няма да се самопредложа за модератор, нито ще приема покана за такъв. Имам премного задачи, една в повече може да ме разкъса. :( )
Аватар
Кал

Мнениеот Goa » Пет Сеп 23, 2011 6:00 pm

Това е добро предложение, подкрепям.
Аватар
Goa
Модератор

Назад към Административни