Начало форум Административни

Административни

Проблем

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

Проблем

Мнениеот Goa » Вто Мар 13, 2012 7:14 pm

Здравейте всички,

Получили сме писмо от държателите на хостинга, че допускаме регистриране на ботове, които генерират спам. Препоръчват ни да инсталираме captcha при регистрацията, което да предпазва от лепенето на ботове. Неведнъж съм се опитвал да разбера как да включа капча, но досега не съм успял, затова винаги трия регистрираните ботове ръчно. Много пъти съм писал, че този проблем продължава да стои, но досега никой не е изявил желание да помогне. Ако продължаваме да генерираме спам, форумът може да пострада, като бъде частично или изцяло изтрит.

Част от проблема е и фактът, че софтуерът както на сайта, така и на форума е доста остарели версии и се нуждае от ъпдейти. Мога да стартирам и сам тези ъпдейти, но нямам представа дали няма да се случи нещо фатално. Ако до ден-два не се открие друго решение, ще направя точно това, пък каквото ще да става.
Аватар
Goa
Модератор

Re: Проблем

Мнениеот alvin » Пет Май 04, 2012 11:32 pm

По съвсем друга тема:

Бях си позабравил паролата и линкът "забравена парола" води до място, където трябва да се въведе captcha, при положение, че.. няма поле, където да се въведе.
Направете нещо, адмиин :wink:
палатков лагер за пингвини - анималистична фантаcтика
Аватар
alvin

Мнениеот Goa » Вто Май 15, 2012 3:49 pm

Вече можеш спокойно да си зануляваш паролата.

Регистрацията на нови потребители вече е възможна, но все още стои проблемът с ръчното им одобряване.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Вто Май 15, 2012 5:26 pm

Ъпдейт: установи се, че при опит за регистрация с поща в домейна abv.bg по неизвестни причини не се изпраща служебно писмо към пощата на потребителя и се налага ръчно одобрение на регистрацията. Засега не са установени други домейни, при които да се наблюдава този проблем. Ако някой попадне на такъв, моля да намери начин да ни го съобщи тук. Благодаря :lolno: .
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот bogdanov » Вто Май 15, 2012 10:42 pm

Това е заради идиотщините на тия от АБВ. Те искат да им пишеш, да отговориш на няколко въпроса /най-често да се изпрати хийдъра на писмото/, за да разрешат получаването му от абонатите им. Налагало ми се е няколко пъти да го правя вече.
bogdanov

Мнениеот Goa » Вто Май 22, 2012 12:15 am

Току-що беше ръчно одобрен потребител с регистрация в abv.bg. Би трябвало след ръчното одобряване потребителите да могат да пишат във форума, макар че не получават имейл за активация.
Аватар
Goa
Модератор

Назад към Административни