Начало форум Административни

Административни

До админите (ако ги има)

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

До админите (ако ги има)

Мнениеот Мартин » Нед Ное 03, 2013 11:45 am

Най-културно и вежливо бих искал да призова админите да си свършат работата.
Помолих за това и в съответната тема (Пътят), където в момента могат да се видят ювелирни образци на безсилие, слабост и низост.
Разбирам, че на никой не му се занимава с такива неща, но се налага.
Мартин

Re: До админите (ако ги има)

Мнениеот Шаркан » Нед Ное 03, 2013 11:59 am

що?
нека тези образци си стоят - поне всеки гост и новорегистриран ще е наясно кой кое е.

кално, неприятно - ама като навремето се отклони моето предложение форумът с общо гласуване да се отървава от идиоти, това е ситуацията. Намесата на модератора нищо не решава, само замита фъшкиите под килима, а оттам пак си мирише.
Шаркан

Мнениеот Mandor » Нед Ное 03, 2013 12:06 pm

Дали е нужно?
Собственият ми горчив опит показва, че такъв тип общуване (като показаното в „Пътят“), е нещо нормално, обичайно и (очевидно!?) дори задължително в този форум. Достатъчно е само да категоризираш новите съобщения в някоя от следните теми: „мерене на пишки“, „административни съобщения“, „нормални статии“, за да получиш мрачното съотношение от 90:7:3.
Та… както и да е, само споделям.
Mandor

Мнениеот alexandrit » Нед Ное 03, 2013 2:03 pm

Ха-ха! Абе, заради тия ли 90% (!)
дамите току изчезнаха от нашия форум? :)
Аватар
alexandrit

Мнениеот Мартин » Нед Ное 03, 2013 3:31 pm

Аз не искам нищо да се трие. Както казах - това са безценни образци.
Очаквам друго и то е очевидно. При това не изисква особени усилия.

Отделно от това аз винаги съм предлагал излияния-не-по-темата да се прехвърлят в кошче за боклук, което едновременно е мека, но и поучителна мярка, но затова вече е нужна много по-активна модерация.

Мандор,
Такъв тип общуване не е нормално и въобще не е задължително. Особено тук. В този форум през последните години е имало най-много двама, които директно са предизвиквали подобни "драми" и най-много още един-двама, които знаят как да "бъзикат" по темата.
Резултатът е, че изгубихме десетки форумници, които имаха какво да кажат, но вече не го правят тук.
Мартин

Мнениеот Mandor » Нед Ное 03, 2013 5:00 pm

Мартин написа:Мандор,
Такъв тип общуване не е нормално и въобще не е задължително. Особено тук. В този форум през последните години е имало най-много двама, които директно са предизвиквали подобни "драми" и най-много още един-двама, които знаят как да "бъзикат" по темата.
Резултатът е, че изгубихме десетки форумници, които имаха какво да кажат, но вече не го правят тук.

Именно.
За последните десет години (в смисъл — откакто участвам тук) нищо не се е променило.

Корекция:
Ако това „общуване“ не е нормално, защо се толерира вече повече от десет години?
Mandor

Мнениеот Goa » Пон Ное 04, 2013 2:18 am

Прочитам тази тема след като заключих онази (за "Пътят"). Не знам дали Мартин е имал предвид точно това действие, но негово право е да вижда нещата в друга светлина и да не се съгласи с тази мярка. Без никакъв проблем бих изтрил и цялата тема, или бих я преместил разчленил, скрил и т.н. Този форум не е съкровищница на мъдростта (никой форум не е) и действително много малко от него заслужава да остане недокоснато, но лично на мен не ми представлява проблем да прескачам всичко, което не смятам, че си заслужава четенето, без да правя драми от това. Същевременно обаче има изключително много материал, който си заслужава четенето (а от моя страна и наваксването - наистина съм изостанал с година-две в изчитането на интересните теми), а това някакси се пренебрегва и подценява. Нейсе :). Много хора престанаха да влизат тук - истина е, но болшинството от тях просто загубиха интерес, единици са тези, които са престанали да пишат, защото някой непрестанно ги обижда. Същото се наблюдава и във физическия клуб - хората не идват и няма нищо изненадващо, в тези времена е трудно да запазиш интереса си към неща, които не ти носят материални дивиденти.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Мартин » Пон Ное 04, 2013 10:13 am

Гоа,
в момента персоналните обиди ги сипе само един при това на килограм.
Какво като си заключил темата?
Смяташ да заключваш всяка тема, в която Джимеца благоволи да се изсере? Ами че ти просто го насърчаваш.
След като това е твоето "демократично" отношение към проблема, следващият път аз лично ще вляза, в която тема ми е кеф и ще почна да обяснявам, каквото и както ми хрумне (но задължително, придружено с персонални обиди).

Гоа,
Хората губят интерес не защото някой ги обижда, а защото им писва да четат постоянно извращенията на неврастенични тъпанари, болезнено страдащи от липса на внимание и мъчещи се да си избият комплексите някъде.
Хората губят интерес тогава, когато има постоянна повторяемост на едни и същи глупости. Независимо, дали е клубът на живо или този тук, няма как да не ти писне, когато все едни и същи "искат думата".
Затова и на двете места сме останали по един файтон катили. При това положение може би е по-добре да спрем да се наричаме клуб?
Форумите може да не са извор на мъдрости, но никъде не търпят подобни лайномети. В момента аз хвърлям по едно око в още 2-3 форума, имащи отношение към фантастиката и това го няма никъде.
За какво е клубът и за какво е този сайт и този форум? Според мен - за да се популяризира фантастиката, за да се разширява и укрепва нещо, което някога се наричаше общност. Вместо това - какво? Тук, с извинение, ще стане така, че накрая само ти ще наваксваш с изостаналите теми от преди три години.

Гоа,
Не е толкова страшно, че някой пише глупости. Страшното е, че мълчанията стават все по-големи.

Както и да е, очевидно и това е елегично излияние, без особено значение.
Последна промяна Мартин на Пон Ное 04, 2013 10:19 am, променена общо 1 път
Мартин

Мнениеот Ивайло Иванов » Пон Ное 04, 2013 10:19 am

Мартин написа:Гоа,
в момента персоналните обиди ги сипе само един при това на килограм.

Може би искаш да кажеш, че много ти се иска персоналните обиди да бяха сипани само от един и на килограм?
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Шаркан » Пон Ное 04, 2013 9:25 pm

кой изобщо е модератор тук?
Шаркан

Мнениеот Ивайло Иванов » Пон Ное 04, 2013 10:19 pm

Модераторът много добре и бързо си свърши работата по темата за Итало Калвино, за което му изразявам моите уважения!
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот alexandrit » Вто Ное 05, 2013 10:19 am

Ивайло Иванов написа: < Модераторът много добре и бързо си свърши работата по темата за Итало Калвино, за което му изразявам моите уважения! >

По този повод – и от мен поздравления за модератора (вероятно Goa). Личните разпри не трябва да се смесват с отдаването на почит към и популяризирането на такъв световен писател като синьор Итало Калвино...

Изображение

◄ От издателство „К о л и б р и” обещават, че „Нашите
предци” ще излязат в навечерието на тазгодишния междунаро-
ден панаир на книгата (в НДК, от 10 до 15 декември).
Аватар
alexandrit

Мнениеот jorando » Вто Ное 05, 2013 12:24 pm

Моите уважения към всички тук и се извинявам предварително за грубата аналогия.
Този форум поради конкретна причина доста ми прилича на онази сграда в центъра на София с надпис "Съединението прави силата". До болка известно е, че към този момент статуквото и кворумът в това здание по някаква "весела" ирония са заложник на един фашизоиден елемент.
Тук във форумът сюжетът поне за мен е дежа вю. Първото впечатление за един новодошъл е, че дневния ред се крепи и определя от подобен фашизоиден в убежденията си елемент или споменатия вече "Джимец". Срещнах го в пряк спор в темата "Пътят", а после си направих и труда да попрочета някои от умотворенията му. Открих почти стопроцентово припокриване с първообраза. Той общува с "мегафон" и не се уморява да крещи. Трябва да бъде чут на всяка цена. Ползва щедро мегафона в лесни моменти когато е пред масите и в трудни мигове когато се крие под "пластмасова маса". Той (по информация от него към мен) има високо IQ, член е на Менса, има множество литературни награди, публикации, значки, потупвания по рамото (то и онзи другият фашизоиден, в зданието, също има доста такива). Хората, които не мислят като него са чекиджии, алкохолици или най-удобното - фалшиви профили. Той е новото бъдеще, фантастичният елемент в нашето съвремие изпреварил времето си и сгънал на две пространството. Пак също като онзи.

П.С.: Сигурно елементът ще стартира отново версията, че аз съм всъщност някакъв стар форумец, който се появява наново в негова чест - нещо, което повтаряше постоянно в плюенето по мой адрес в споменатата тема "Пътят". Но рано или късно ще разбере горчиво, че не е нужно да си стар във форума за да видиш колко му тежи акъла, какви са му убежденията и разсъжденията. Достатъчен е само един диагонален прочит на някои от темите тук в които се е изказал авторитетно по "мегафона".

П.С.2: И ако има някаква Комисия по форумна етика модератора да не забрави да му я повери тържествено. Той е най-достоен. Пък и така ще да бъде пълно съвпадението с "оная сграда".
Последна промяна jorando на Вто Ное 05, 2013 1:19 pm, променена общо 2 пъти
Невинното детство свършва тогава когато поискаш желание от Снежанка, а не от Дядо Коледа!
Аватар
jorando

Мнениеот Мартин » Вто Ное 05, 2013 12:59 pm

Темата за Калвино беше почистена. Това между другото си е направо прецедент.
Другата тема (Пътят) - не. Въпреки че там репликите бяха потресающо неадекватни и обидни. Вместо това тя беше завършена с апотеоз на нелепостта и заключена.
Очевидно, че подходът не е еднакъв.
Очевидно, че има пристрастие.
Очевидно, че се толерира наглостта на един ... .
Очевидно е и нежеланието на модератора да разкара проблема от форума.
Всеки може да си прави изводите сам.
Моля, променете хедъра на форума на: клуб за фантастика, прогностика и фашизъм. Така ще е честно.
Мартин

Мнениеот Ивайло Иванов » Вто Ное 05, 2013 5:47 pm

Да, Мартине - подходът (ти) не е еднакъв: обидните думи изречени от мен ги броиш пооотделно и даже си измисляш допълнително; в същото време нито забелязваш обидните думи, изречени към мен, нито фактът, че те задължително предхождат моите. Виж как започна Хорандо. И какво му отговорих. Виж как продължи той; а после - и аз. Виж как се включихте ти и Ники - щом си колега, чувал ли си за реторсия?

jorando написа: Хората, които не мислят като него са чекиджии, алкохолици или най-удобното - фалшиви профили.

A-a-a, не така под общ знаменател!
С Ники Теллалов се познаваме лично, имаме доста общи познати, някои от които - много по-общи, отколкото можеш да си представиш и т. н. Кадърен писател е. За съжаление - той е и доста други неща, които хич не са за хвалба, но за които не е прието да се говори.
На Мартин съм му чел литературните опити - иска да пише, но... безкрайно трудно му се удава.
А ти не си новодошъл. По никакъв начин не се държиш като такъв. Освен това (хайде да приемем, че "тъп" е изтъркана обида) никой друг освен Стенли не е горял от желание да ме нарече "бездарен". Никога. Но то беше защото тъкмо аз посочих собствената му (ти) некадърност. Този път не води никъде. :problem:
Поне видя ли какво е идея в художествено произведение?
Последна промяна Ивайло Иванов на Вто Ное 05, 2013 9:13 pm, променена общо 1 път
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Goa » Вто Ное 05, 2013 6:49 pm

Добре, щом така стоят нещата, да приложим пряка демокрация. Ще пусна тема, в която всеки ще може да гласува дали да забраним достъпа на Ивайло Иванов до форума и ако се окаже, че има мнозинство ЗА, ще му забраня достъпа. Но ще зачитам само гласове на доказани хора, поне от известно време пишещи тук. Дали Ивайло после ще си направи нова регистрация и по този начин ще рестартира проблема - това вече е друга тема. Дали поискалите и гласувалите за отстраняването на Ивайло ще се почувстват по-добре след това - също е друга тема. Но най-интересното за мен е дали след въпросното отстраняване форумът ще се оживи и поне част от хората ще се върнат да пишат тук - това ще покаже кои са истинските причини тук да не пишат много хора. (Каква трагедия!) А после вероятно ще си дам дълга почивка или направо временен автобан, защото ми писна да чета колко съм некадърен, малодушен, пристрастен и не знам си още какъв. Халелуя! :lolno:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Шаркан » Вто Ное 05, 2013 11:03 pm

Goa написа:Добре, щом така стоят нещата, да приложим пряка демокрация. ... ще зачитам само гласове на доказани хора, поне от известно време пишещи тук.

при анонимно гласуване как това ще се разбере?

Дали Ивайло после ще си направи нова регистрация и по този начин ще рестартира проблема - това вече е друга тема.
не, част от същата е
дали след въпросното отстраняване форумът ще се оживи и поне част от хората ще се върнат да пишат тук - това ще покаже кои са истинските причини тук да не пишат много хора

ако не друго, струва си да се опита
А после вероятно ще си дам дълга почивка или направо временен автобан, защото ми писна
стига де, не се ядосвай за нищо.
Прочетох в последните активни теми куп лъжи (недоказана публична лъжа "клевета" ли се наричаше?) за себе си, пък не се нервирам, което комай беше целта на атаката. Не се докачай и ти! Съмнявам се някой да омаловажава това, което правиш.
Обаче, вземи си поука: след като другите двама модератори абдикираха, поискай си помощници за "на топа на устата"! Защо само ти да обираш недоволството? Предложи редуване на модераторските задължения! Нека всеки да види какво е.
Шаркан

Мнениеот Ивайло Иванов » Вто Ное 05, 2013 11:26 pm

Ники, Ники... това, че нещо не може да се докаже във форум, съвсем не означава, че не може да се докаже изобщо.
Нали питаше за разликата между "дипломиран" и "семестриално завършил"? Ами единият може да практикува по специалността си, а другият - не.
Е, аз съм практикувал.
Клеветата у нас е престъпление (както между другото, и заканата с убийство - без значение дали е с напалм, гарота, както го стори ти - или нещо друго). Ако смяташ, че съм извършил престъпление - има си ред да ме подведеш под отговорност, Мартин ще ти го каже. Но направи го - и аз ще докажа думите си. Защото и за това си има ред.
Но какво ли съм тръгнал да разправям за ред на анархист...
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот jorando » Сря Ное 06, 2013 3:43 am

Ивайло Иванов написа:А ти не си новодошъл. По никакъв начин не се държиш като такъв. Освен това (хайде да приемем, че "тъп" е изтъркана обида) никой друг освен Стенли не е горял от желание да ме нарече "бездарен". Никога. Но то беше защото тъкмо аз посочих собствената му (ти) некадърност. Този път не води никъде. :problem:

Филмът продължава. Дъвчеш отново старата дъвка :problem:
Сам си залагаш капани и сам падаш в тях.
За да е видно колко елементарно разсъждаваш въпреки "високото IQ" и колко жалък си в опитите да оцапаш нечие име когато ти свършат аргументите цитирам скорошния и последен пост на Goa в заключената тема "Пътят":

"от Goa » Вто Ное 05, 2013 7:13 pm
Изяснявам един въпрос и отново заключвам темата.

Потребителите Stanley3264 и jorando пишат от различни IP-та и според мен са различни хора. Познавам Стенли лично, а jorando - не, поне според информацията за него."

В допълнение и с повторение - казвам се Георги и мога да защитя думите и името си лично.
Извинение от теб за изсипаните клевети тук и няколко пъти в другата тема не очаквам. Не си дорасъл за него.

Ивайло Иванов написа:Поне видя ли какво е идея в художествено произведение?

Творението ти по темата за "Книгата на Илай" ли? А, видях аз. Видях що е многословие и пълнеж. И наченки на размисъл на религиозна тематика. Силно се надявам, че ти и българската фантастика сте на различни планети.
Между другото сигурен ли си, че в това твое "високо IQ 148" няма някоя изпусната десетична запетая?

Благодаря на Goa за добрата и навременна модераторска работа.
Невинното детство свършва тогава когато поискаш желание от Снежанка, а не от Дядо Коледа!
Аватар
jorando

Мнениеот Ивайло Иванов » Сря Ное 06, 2013 10:16 am

Наченки на размисъл? :problem:
Баси, ти си най-обикновен нагъл и самовлюбен отворко! При това - глупав.

jorando написа:
Ивайло Иванов написа:Силно се надявам, че ти и българската фантастика сте на различни планети.

А, не се надявай! :problem:
Аватар
Ивайло Иванов

Следваща

Назад към Административни