Начало форум Административни

Административни

Гласуване - ЗА или ПРОТИВ налагане на БАН

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

Да бъде ли наложен БАН на Ивайло Иванов?

Анкетата свършва на Вто Ное 19, 2013 7:18 pm

НЕ
8
62%
ВРЕМЕНЕН БАН
0
Няма гласували
ДА (постоянен бан)
5
38%

Общо гласове : 13

Гласуване - ЗА или ПРОТИВ налагане на БАН

Мнениеот Goa » Вто Ное 05, 2013 7:18 pm

Моля всички потребители на форума, които имат отношение, да гласуват в следната анкета:

Да бъде ли наложен БАН на Ивайло Иванов? Поставям 3 опции - НЕ, ВРЕМЕНЕН БАН и ДА (постоянен бан). Ако временният бан събере най-много гласове, ще се гласува допълнително за продължителността му.

Срокът за гласуване засега е 2 седмици.
Аватар
Goa
Модератор

Re: Гласуване - ЗА или ПРОТИВ налагане на БАН

Мнениеот ivanushka » Вто Ное 05, 2013 9:32 pm

аз живея в 16 ти апартамент ...
и съм един малак, жалък и незначителен участник във форума,
моя чар са глупашките въпроси,
но все пак ми се струва че ако Ивайло е обявен за злодей
то има и други които съвсем не са невинни агънца...
ivanushka

Мнениеот Шаркан » Вто Ное 05, 2013 10:04 pm

защо гласуването е анонимно?
Шаркан

Мнениеот Ивайло Иванов » Вто Ное 05, 2013 10:19 pm

Шаркан написа:защо гласуването е анонимно?

Даже по времето на омразния ти Франко, който не е бил демократ - гласуването е било анонимно.
Имаш ли по-демократичен вариант, анархисте?
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Мартин » Вто Ное 05, 2013 11:05 pm

Дрън, дрън. Дайте да включим още пет варианта за отговор - като например порицание, другарска забележка и мъмрене. После, който си няма работа, да смята мнозинството.
Въпросът би трябвало да бъде само - да или не. После, който иска, да преценява временността на едното или другото.

Явно или тайно - все ми е едно. Ако шепата форумници решат, че искат сливата да продължи да се клати на чепа, аз не бих имал възражения.

Между другото гласуването ще е забавно. В последните две седмици, докато епопеята се точеше, не се намери нито една мижитурка, дето да каже - Джимец, прав си, аз съм съгласен с теб, лайната, хвърлени от теб са лайна, хвърлени и от мен. Дайте да видим сега обаче какво ще каже пряката демокрация. При всички положения ще е интересно.

Моите възражения, Диляне, бяха принципни, но изглежда още не си стигнал до това да ги прочетеш по същество. Което, между другото, за ен-ти път ме учудва, удивява и възмущава. Все едно тук пише друг човек.
Мартин

Мнениеот Goa » Сря Ное 06, 2013 2:15 am

Да... все едно тук пише друг човек.

Шаркан, не видях никъде опция за избор анонимност/неанонимност. Нищо не пречи гласуването да се обяви публично.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Шаркан » Сря Ное 06, 2013 9:21 pm

сигурно тази опция се качва допълнително, не знам.

то нищо не пречи, ама дотук никой не е обявил своя вот. Допреди час-два даже Мартин, който повдигна темата, не беше гласувал, понеже единственият глас за постоянно блокиране беше моят.
Спойлер:
(а и независимо от резултатите, в потребителския панел има опция за игнориране - не че това премахва проблема, само го скрива)
Шаркан

Мнениеот Sephiroth » Чет Ное 07, 2013 2:18 pm

Ако е за обявяване на вота, нищо не ми пречи да обявя - аз съм един от тримата, които са гласували Ивайло да остане на форума. От това, което съм забелязал досега: Ивайло винаги се аргументира чудесно в изказванията си и не съм забелязал някъде да обижда - освен, ако естествено, не е бил провокиран преди това. Смятам, че оставането му на форума е оправдано и по друга линия: той е идеалната контра на изказванията на Шаркан. За мен и двамата споделят крайни идеологии и са до известна степен архетипни съперници. За съжаление или не, напоследък в този отмиращ форум техните дрязги (които всъщност не са нещо чак толкова страшно) май-май са единствено, което карат форума да мърда. Не бъде ли закачан - Ивайло все едно го няма.

Но бъде ли изгонено лицето Иванов от форума, тогава Шаркан необезпокояван ще пуска всичко, което му харесва и го интересува - за анархизма, комунизма, левите убеждения, долните търгаши, неосъзнатия пролетариат и прочее дивотии, които дразнят не само мен, а съм сигурен, че и немалко хора от форума, ала го търпят, защото го познават, приятели са или харесват как пише. Все неща на лична основа, които не мисля че трябва да оправдават нещо подобно, но са налице.

Ето, обявих. Нека и другите обявят, ако искат. Макар че като гледам досега имаме гласували общо цели 6 души - всичко дотук е буря в чаша вода.
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Мартин » Чет Ное 07, 2013 8:10 pm

Шаркан,
Аз гласувах с бан, естествено. Но при срок от две седмици за гласуване, това не ми беше първа грижа.

Сефирот,
Едно е да симпатизираш на Ивайло Г. Иванов (независимо по какви причини). В случая обаче просто не си обективен. Мога да го изведа нагледно, но това значи да преповторя чуждите глупости и тук. Не го правя, но и не мисля, че и да го направя, това ще ти промени мнението. Ти си си избрал страна.
А ако ти лично смяташ, че Шаркан е за банване - направи съответното предложение.
Несериозно е обаче да се излиза с аргумента, че щото някой друг бил еди-какъв си, значи да оставим и фашиста Иванов. В този смисъл - няма как да се съглася с теб или с Богданов. По тази логика сигурно и двама серийни убийци могат да се "балансират" на свобода.
Иначе си прав, че това е буря в чаша вода. Никой не е твърдял обратното.
Мартин

Мнениеот bogdanov » Чет Ное 07, 2013 9:15 pm

Сложете в списъка и Шаркан (аз се подразбирам) и в клуба ще останат само графоманските постинги на Сашо.
Тоя филм го гледам ента година - как се гони врагът с партийния билет.
Другаде са проблемите на форума и на цялото това общество като цяло, не в отделни личности.
П.С. Иванушка е някой незнаен и моля да не се бърка ника му с мен!!!
bogdanov

Мнениеот Ивайло Иванов » Чет Ное 07, 2013 9:54 pm

А, с оглед на някои нововъзникнали обстоятелства - бан в този форум по инициатива на олицетворението на посредствеността и агресивното бездарие, наречено Мартин Петков, ще ми направи много добра реклама. :problem:
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Sephiroth » Чет Ное 07, 2013 11:50 pm

Мартин написа:Шаркан,
Аз гласувах с бан, естествено. Но при срок от две седмици за гласуване, това не ми беше първа грижа.

Сефирот,
Едно е да симпатизираш на Ивайло Г. Иванов (независимо по какви причини). В случая обаче просто не си обективен. Мога да го изведа нагледно, но това значи да преповторя чуждите глупости и тук. Не го правя, но и не мисля, че и да го направя, това ще ти промени мнението. Ти си си избрал страна.
А ако ти лично смяташ, че Шаркан е за банване - направи съответното предложение.
Несериозно е обаче да се излиза с аргумента, че щото някой друг бил еди-какъв си, значи да оставим и фашиста Иванов. В този смисъл - няма как да се съглася с теб или с Богданов. По тази логика сигурно и двама серийни убийци могат да се "балансират" на свобода.
Иначе си прав, че това е буря в чаша вода. Никой не е твърдял обратното.

Не съм казал, че съм обективен на 100%. Ти също не си - всичко е на база личностни предпочитания и омраза към Иво. И не, не смятам, че има нужда чак да предлагаме Шаркан за банване - нямаме нищо лично към него и все още не го възприемаме на фаза "сериен убиец на свобода" :problem:
Аватар
Sephiroth

Мнениеот ivanushka » Пет Ное 08, 2013 2:17 am

bogdanov написа:П.С. Иванушка е някой незнаен и моля да не се бърка ника му с мен!!!

Извинете, аз живея в 16 ти апартамент, и наистина съм незнаен... (предполагам че сте гледали комиците по ТЪПО-визията :lolno: )
виновен съм... :lolno:

По повод на скандалите във форума (а всъщност и не само във форума):
Ако сложим прасета в замък - какво ще стане? - Кочина!
Ако сложим хора в кочина какво ще стане? - Прасета!
А какво ще стане ако сложим хора превърнати в прасета, в замък превърнат в кочина?
(това е един въпрос за битието и съзнанието/възпитанието - кое определя?)

Има 3 варианта:
1. Всички ще си останат прасета - защото ще започнат да се замерват с нечистотии, вместо да чистят.
2. Някои ще си останат прасета, други ще се изчистят. В смисъл ще принудят другите да чистят. Или ще се възползват от чистенето на другите. Надежда всяка тука оставете, че ще се оформят "чиста" и "мръсна" територия, макар че това би било все пак може би най достижимо. Ако няма как да се избегне взаимодействието, то не би могло да се мине без някакви форми на насилие (най малкото на границата чисто-мръсно - обаче в "глобален" свят?...). Това на практика е вариант 1. само че едни ще са мръсни отвън, други - отвътре. Е има и някакъв малък, жалък, незначителен шанс всички да бъдат изчистени от вън (както е във "велика" Европа например. а СССР?) и външната чистота един ден да стане и вътрешна (както НЕ е във "велика" Европа например). Но историята някак си не е съгласна с този вариант. В смисъл: едни прасета да започнат да бият другите прасета защото са мръсни и така след 10 поколения на прасетата ще им бъде генетично присъщо да са чисти? Много по вероятно е едните прасета да започнат да се възползват от нечистотията/нещастието на другите прасета. И така всички ще си останат прасета - кой отвън, кой от вътре.
3. Ще изчистят и замъка и себе си, и себе си и замъка...
(...без Бог? - без господар!... Септември ще бъде Май! Ще бъде!...)

Та какво имат прасетата от вариант 3? Което го нямат прасетата от вариант 1 и 2?

Във вариант 1 и 2 със сигурност няма две неща:

Свободна воля и любов към ближния. Едновременно.

Какво има във вариант 1 и 2 ?
Отхвърляне на следното: "възлюби ближния си като себе си, и всичко което желаете да правят другите на вас, това правете и вие на тях."

В този форум само Ивайло като чели има смелост да декларира че не отхвърля последното.

Обаче дали наистина е така?
ivanushka

Мнениеот Sephiroth » Пет Ное 08, 2013 12:31 pm

Очаквам още обявявания на вота и защо въпросният потребител е гласувал така.
Аватар
Sephiroth

Мнениеот bogdanov » Пет Ное 08, 2013 1:28 pm

ivanushka написа:
bogdanov написа:П.С. Иванушка е някой незнаен и моля да не се бърка ника му с мен!!!

Извинете, аз живея в 16 ти апартамент, и наистина съм незнаен... (предполагам че сте гледали комиците по ТЪПО-визията :lolno: )
виновен съм... :lolno:

По повод на скандалите във форума (а всъщност и не само във форума):
Ако сложим прасета в замък - какво ще стане? - Кочина!
Ако сложим хора в кочина какво ще стане? - Прасета!
А какво ще стане ако сложим хора превърнати в прасета, в замък превърнат в кочина?
(това е един въпрос за битието и съзнанието/възпитанието - кое определя?)

Има 3 варианта:
1. Всички ще си останат прасета - защото ще започнат да се замерват с нечистотии, вместо да чистят.
2. Някои ще си останат прасета, други ще се изчистят. В смисъл ще принудят другите да чистят. Или ще се възползват от чистенето на другите. Надежда всяка тука оставете, че ще се оформят "чиста" и "мръсна" територия, макар че това би било все пак може би най достижимо. Ако няма как да се избегне взаимодействието, то не би могло да се мине без някакви форми на насилие (най малкото на границата чисто-мръсно - обаче в "глобален" свят?...). Това на практика е вариант 1. само че едни ще са мръсни отвън, други - отвътре. Е има и някакъв малък, жалък, незначителен шанс всички да бъдат изчистени от вън (както е във "велика" Европа например. а СССР?) и външната чистота един ден да стане и вътрешна (както НЕ е във "велика" Европа например). Но историята някак си не е съгласна с този вариант. В смисъл: едни прасета да започнат да бият другите прасета защото са мръсни и така след 10 поколения на прасетата ще им бъде генетично присъщо да са чисти? Много по вероятно е едните прасета да започнат да се възползват от нечистотията/нещастието на другите прасета. И така всички ще си останат прасета - кой отвън, кой от вътре.
3. Ще изчистят и замъка и себе си, и себе си и замъка...
(...без Бог? - без господар!... Септември ще бъде Май! Ще бъде!...)

Та какво имат прасетата от вариант 3? Което го нямат прасетата от вариант 1 и 2?

Във вариант 1 и 2 със сигурност няма две неща:

Свободна воля и любов към ближния. Едновременно.

Какво има във вариант 1 и 2 ?
Отхвърляне на следното: "възлюби ближния си като себе си, и всичко което желаете да правят другите на вас, това правете и вие на тях."

В този форум само Ивайло като чели има смелост да декларира че не отхвърля последното.

Обаче дали наистина е така?

Иванушка е мой ник в Дира и хората се объркват. Исках само да покажа, че сме различни хора.
bogdanov

Мнениеот alexandrit » Пет Ное 08, 2013 5:48 pm

■ ■ ■

СПОРЕД СЕГАШНОТО състояние на нашия форум единственият човек за банване е Иван Богданов от „Буквите”.

Абстрахирам се от медицински доказаните факти, че този човек е епигон... интригант... и виден графоман – особено по разни форуми. Но вижте, същият човек е обиждал (и продължава да обижда) многократно клуба „Иван Ефремов” – и въпреки всичко модераторите го търпят. Търпят го именно в сайта на клуба „Ефремов”. Защо?!? Ще отговори ли на този въпрос някой модератор или пък „простосмъртен” форумник?

ВЕЧЕ Е ЯСНО, че съм против банването на Ивайло Иванов.

Ценя неговите интелигентност, борбеност и чувство за хумор. Препоръчвам му да не конфликтува толкова остро с Мартин Петков – Мартин Петков в никой случай не е графоман, а също така много интересен писател фантаст, какъвто е и Ивайло. Кой от тях е по-добър с перото, не ми е работа да коментирам.

ОСВЕН ТОВА нека да кажа в прав текст на Николай Теллалов и на Ивайло Иванов: Ники, стига вече с тоя „твой” анархизъм, моля те!; и, Иво, стига вече с тоя „твой” фашизъм, моля те!

Бе, хора, дайте да си говорим за научна фантастика и фентъзи, а не за политика – нея я има предостатъчно извън форума ни!
Аватар
alexandrit

Мнениеот Ивайло Иванов » Пет Ное 08, 2013 6:21 pm

Сашо, тази конфронтация с Мартин Петков я разпали самият той - и я разпали доста отдавна. Не знам защо и не знам за какво му беше тя - до онзи момент с него бяхме си казвали 3-4 пъти "здравей-здрасти" и това е всичко. Ни съм го дразнил, ни съм го плюл - изобщо даже не ми се е случвало да разговарям с него.
Но щом иска вражда - ще си я получи.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Шаркан » Пет Ное 08, 2013 7:16 pm

alexandrit написа:нека да кажа в прав текст на Николай Теллалов: Ники, стига вече с тоя „твой” анархизъм, моля те!

ако това е препоръка да се махна от форума - печелиш.
Много хора зарадва, Сашо.
Бе, хора, дайте да си говорим за научна фантастика и фентъзи, а не за политика – нея я има предостатъчно извън форума ни!
за идеално сферична в абсолютен вакуум фантастика ли?
говорете си.
Шаркан

Мнениеот ivanushka » Пет Ное 08, 2013 10:03 pm

bogdanov написа:Иванушка е мой ник в Дира и хората се объркват. Исках само да покажа, че сме различни хора.

Ако съм заел нечий чужд ник и ако това е проблем, и ако заради мене някой отнася ругатни - ами не държа на този ник - нямам нищо против да се смени.
Не знам каква е процедурата по смяна на ник?

Но като се каже веднъж че сестра ти е к***а, върви доказвай после че нямаш сестра...
така че може би да няма и смисъл евентуална смяна ...

А между другото се сетих и за нещо друго което сме позабравили - най вече аз -
една много дълбока народна мисъл:
"не хвърляй камък в рядко л***о , защото ще те опръска..." :lolno:

така че извинявам се ако съм опръскал някого...
ivanushka

Мнениеот bogdanov » Съб Ное 09, 2013 12:13 am

ivanushka написа:
bogdanov написа:Иванушка е мой ник в Дира и хората се объркват. Исках само да покажа, че сме различни хора.

Ако съм заел нечий чужд ник и ако това е проблем, и ако заради мене някой отнася ругатни - ами не държа на този ник - нямам нищо против да се смени.
Не знам каква е процедурата по смяна на ник?

Но като се каже веднъж че сестра ти е к***а, върви доказвай после че нямаш сестра...
така че може би да няма и смисъл евентуална смяна ...

А между другото се сетих и за нещо друго което сме позабравили - най вече аз -
една много дълбока народна мисъл:
"не хвърляй камък в рядко л***о , защото ще те опръска..." :lolno:

така че извинявам се ако съм опръскал някого...

Един Иван повече винаги е от полза:)
Важното е да се знае, кой кой е, че Мартин ни беше объркал набързо.
bogdanov

Следваща

Назад към Административни