Начало форум Административни

Административни

Модератор - защо не?

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

Re: Модератор - защо не?

Мнениеот bogdanov » Пон Ное 25, 2013 11:02 pm

Много е просто - ако всеки спазва поне малко приличие нещата ще са наред. Възрастни хора сме, смешно е да ни трябват "другарки" като в детската градина да ни надзирават дали не се замеряме с пясък.
bogdanov

Мнениеот Ивайло Иванов » Вто Ное 26, 2013 12:53 am

Кал написа:
alexandrit написа:Остана комай един действително действащ – Goa. Но той да не е Господ Бог, та да оправи тоталните бакии тук?!

... поради което препоръчвам решението на ivanushka по-горе – модератор(и) с помощници активните потребители.

Идеята си я бива. Получа ли модераторските си права - със сигурност ще я използвам.
Но нещо много дълго ги чакам. Защо така?
Хем сегашният модератор се е уморил от работата си тук, хем самият той даде някои нови правила и задачи – с които обаче и досега не се е захванал, хем някои настояват за по-адекватна модерация, хем съм спечелил последните избори за модератор – и искам да изпълня задачите на Гоа и да модерирам по-адекватно, а... още нямам и нямам права на модератор. А имам право да ги получа, нали?
Хем съм си ги спечелил демократично, хем ще направя всичко, което Гоа определи, хем не съм кръвожаден за банове.
Въпреки, че ако разсъждавах като Мартин (Петков) – още на минутата първия бан би отнесъл самият той. Тъкмо по тези причини, по които същият така истерично ревеше за моя: нарушаване на добрия тон и липса на елементарно възпитание. Но точно защото не съм онова, което Мартин, гледайки се в огледалото, се надява да ме изкара – нe бих постъпил по този начин. Изобщо не бих бързал да банвам когото и да е.
Освен това - получа ли модераторски права – ще привлека нови форумници тук. И ще съживя форума.
Няма обаче да го направя преди това (ха, сега да видим – дали ще намери някой да ме обвини и в изнудване!). Тъй като съм част от българската фантастика – съдбата на този форум не ми е безразлична. Но след толкова много кавги, обвинения и понесени лични обиди: ако ще помагам – то ще е по моя начин и точка.
И ако ми се предоставят модераторски права – ще го направя.
Е, докато си ги чакам – онези, дето за няколко дни се бяха сврели в подфорума също като ученици, които се крият да пушат в тоалетната – като нищо могат да спретнат ново гласуване. За което по мейл, скайп, фейсбук, смс и пр. да викнат някои от дружките си, които отдавна не са влизали тук – за да гласуват. И да ме изхвърлят.
Могат ли – да.
Нещо пречи ли им – не.
Звучи супер, нали? :problem:
Само че – после... какво?
Тези хора си заминаха от форума не заради мен – и моят бан няма да ги задържи обратно тук. Ако някои от тях се върнат – то би било не за да четат и пишат в този форум, а просто за да гласуват. И след като попремине първоначалната еуфория от разстрела на фашагата – за тях отново ще има скайп, фейсбук и пр.
И това място отново ще им стане последната грижа.
И пак ще се разотидат.
И форумът ще умре.
Този път обаче – без да има кой да предлага алтернативи.
Е, кое повече ви харесва: жив форум с модератор Ивайло Иванов или... мъртъв форум – без значение с чий бан?
Между другото - тъкмо последната причина е една от главните да не обещавам банове.
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот alexandrit » Вто Ное 26, 2013 4:43 pm

◄ ■ ●

На 20 септември 2011 г. – в темата „Нашият форум: днес и утре?” на „Административни” – Goa написа следното:

< 1. Модератор съм аз, права имат и Робин и ексПешо. От тримата май само аз от време на време модерирам по нещо. Ако си запазвах време да чета всичко и да размишлявам върху всеки постинг дали трябва или не трябва да се модерира, може би щях да си дам добра самооценка, но при сегашните условия мога да върша само половинчата работа, така че не се оценявам високо. Освен това при прилагане на модерирането (и самомодерирането) с пълната му строгост потребителите отдавна щяха да са намалели още. Но пък може би ексПешо, Трип и Роланд щяха да са още тук, а Робин нямаше да се включва само в ролята си на трол.

В крайна сметка обаче смятам, че не модерирането е основна пречка за добрата атмосфера и функциониране на форума, а човешките характери.

2. Администратор е ексПешо, а главен администратор - Дидимус... >

@ Ивайло Иванов. Ето, Иво, имената на конкретните хора, които могат да ти дадат инструментите за модериране. Защо не се обърнеш персонално към тях – и четиримата ги познаваш, нали така?

После – друго. Аз бих искал да имаме приет от нас, форумниците тук, ПРАВИЛНИК ЗА МОДЕРИРАНЕТО (с права и задължения). Този правилник трябва да стои „закован” най-отгоре в „Административни” и по него конкретно и прозрачно да се извършва модерацията.

Изображение
Аватар
alexandrit

Мнениеот Goa » Вто Ное 26, 2013 10:15 pm

Изписали сте толкова много за няколко дена, че се чудя нямате ли си друга работа?
И тук има постинги, които плачат за (поне частично) изтриване и аха-аха да заключа и тая тема, но в последните постинги сте се кротнали, да не повярваш.
В момента нямам възможност и няма да предприемам никакви действия - не съм прочел всичко, не съм наясно кой за какво се бори, а това означава, че всяко действие би могло да се окаже погрешно.
Анкетата приключи с болшинство от гласове НЕ, макар че още не съм преброил обявените гласове, а необявените смятам да игнорирам.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Ивайло Иванов » Сря Ное 27, 2013 12:27 am

Е, как така - това, че Maldoror например не е написал изрично за кого е гласувал, значи ли че Адриан Лазаровски не чете във форума или пък гласът му е невалиден?
А аз се боря за модераторски права - за които всъщност съм се преборил на последните избори за модератор. Тогава спечелих - без да правя предизборни обещания. Така, че обещанията ми са следизборни. И съм обещал точно онова, което мога да направя.
С което официално се обръщам към теб и ексПешо да бъда акредитиран като модератор в този форум. :smile:
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Екселенц » Сря Ное 27, 2013 1:51 am

Ивайло Иванов написа:Екселенц, имаш ли нещо да кажеш?

Пак ли съм бил неразбираем? :shh: Извинявам се. Ще се опитам да бъда по-ясен ... отново.

Тази тема е повдигната от теб под формата на въпрос, съдейки по въпросителната в края на заглавието. Възможно е, разбира се, според теб това да е риторичен въпрос, особено в контекста на претенциите ти

Преди 2 години спечелих изборите за модератор, но се отказах от правата си на модератор ...

но въпреки това че се опитам да обоснова мнението си, че ти не си подходящ за модератор на този форум. Преди това ще направя малко отклонение в посока споменатите претенции. Преброяването на гласовете

Код: Избери целия код
Sephiroth - за
robinofloksli - против
Goa - против
bogdanov - не е ясно, брои се за
Roland - против
Мартин - против
alvin - против
Шаркан - въздържал се
Natali - за

в темата посочена като основание на претенциите за права на модератор показва следния резултат: за - 3, против - 5, въздържал се - 1. Толкова по въпроса "спечелих изборите демократично - полага ми се по право".
Сега - по въпроса защо смятам, че си неподходящ за модератор на форума.
Да разгледаме програмата ти, състояща се общо всето от 3 точки:
1. Да не банвам никого най-малко до месец-два. По каквито и да било причини.
2. Да съживя този форум – привличайки в него нови членове, читатели (не ги бъркайте с феновете!) на фантастика.
3. Да въведа ред. Естествено – според разбиранията си.

Разбирам, че анкетата за баннването ти беше обидна за теб, което впрочем е една от причините да не включа в нея. За този сравнително дълъг период от време на съществуването на този форум НИКОЙ не е бил баннван, независимо от поведението му и верояно самият факт, че ти беше първият кандидат за това, би трябвало да те накара да се замислиш за причините. Вместо това ти интерпретираш резултата като повод за гордост и основание за искане на права да можеш да прилаш тази мярка спрямо други форумници, обещавайки да не я прилагаш "месец-два". А после? Но за това по-нататък.
Дори и да предположим, въпреки всички подсказки в тази насока, че не твоето поведение е причина за напускане на форума от няколко форумници, втората точка от програмата ти, много прилича на прикрита обида към настоящите форумници. Ако комбинираме точки едно и две се получва прелестна картинка. Която ти в общи линии потвърждаваш в точка три. Според своите разбирания. Ама разбира се :wink:
Като добавим към това демонстрираното от теб нежелание да спазваш елементарни правила на приличие при писане във форум и доказаната неспособност за запазване на самообладание, както и патологичната склонност за себеизтъкване, твоята кандидатура се превръща в крайно неподходяща.

П.П.
Независимо от периодично избухващите "форумни войни", този форум все още е място където човек може да прочете, какво мислят по въпроси свързани с настоящето и бъщето, хора с различни темпераменти, характери, социални нагласи и стереотипи. Това се дължи според мен най-вече на факта, че този форум е място където никой никому не запушва устата (ефективно). Което се дължи пък, на щастливото стечение на обстоятелствата, че модераторски права не са попадали в ръцете на хора, които се имат за нещо повече от останалите (независимо дали имат или нямат основание за това). Лично аз смятам, че като вземе впредвид колко често умни и начетени иначе хора, започват да се държат нецивилизивано пишейки във форума, Дилян се справя изключително добре с модерацията, за което всички му дължим благодарност. Вместо това - към него се отправят критики, че не си вършел работата "както трябва". И това при положение, че "както трябва" всеки го разбира както си иска, защото "Правила за поведението във форума" няма - т.е. всеки се държи по най-добрия възможен начин, доколкото му позволяват възпитанието и интелекта. Аз мисля, че преди да се взимат мерки за промяна на "статуквото" е добре да има поне елементарно съгласие по въпроса каква е целта на предприеманите мерки. Както се твърди в един стар афоризъм - "Много е трудно да попаднеш на правилното място, ако не знаеш къде искаш да отидеш".
Боже мой, боже мой! «...Сотри его с лица земли». И Странник взял со стола тяжелый черный пистолет, неторопливо поднял и два раза выстрелил, и чадо охватило руками пробитую лысину и повалилось на ковер...
Аватар
Екселенц

Мнениеот Ивайло Иванов » Сря Ное 27, 2013 9:43 am

Екселенц написа:
Код: Избери целия код
Sephiroth - за
robinofloksli - против
Goa - против
bogdanov - не е ясно, брои се за
Roland - против
Мартин - против
alvin - против
Шаркан - въздържал се
Natali - за

Хе-хе! Ама ти броиш като в предизборния щаб на Иван Костов през 2001-ва. :problem:
А гласът на arana (Христо Пощаков)? А на Добри Божилов? А на Maldoror (Адриан Лазаровски)? А имаше и още. Или щом не са включили в говорилнята - те не важат?
Т. е. - ти лъжеш като всеки комунист, Екселенц. Но поне някой път се опитай да го направиш оригинално!
А останалата част от поста ти е глупава, несериозна и също така лъжлива. Затова и няма да я коментирам. Освен ако изрично не сам не си го изпросиш.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Екселенц » Сря Ное 27, 2013 12:31 pm

"Опять двадцать пять"

И.И.: Искам да стана модератор - защо не?
Е: Не си подходящ за модератор.
И.И.: Що пък да не ставам!?
Е: Защото нямаш необходимите качества за модератор и напротив - притежаваш качества, които те правят неподходящ.
И.И.: Ти си гнусен лъжец, и не можеш да броиш, и си манипулативен като Костов и ... и ... и ... гаден комунист - това си ти. И освен това си прост и с тебе няма да приказвам. И ако продължаваш да се заяждаш с мен ще ти ...

Понеже имаш някакви възражения по въпроса за броенето - прегледах цялата тема която си дал като доказателство подкрепящо претенциите ти и отделих гласуването от останалото съдържание. Мога разбира се да бъда обвинен в пристрастност, тъй като Богданов всъщност не е гласул за, но понеже постът му, общо взето разглежда идеята в положителна светлина аз приемам, че и той е за. Колкото до господата Пощаков (arana), Божилов, Лазаровски (Maldoror) и още един неназован - техните гласове не са преброени защо не присъстват в посочената от теб тема. Както не са преброени и гласовете на хората които не са гласували в темата срещу идеята да си модератор. С други думи - гласове за или против извън посочената от теб като доказателство за основателност на претенциите ти тема, не са броени.

Ивайло Иванов написа:А останалата част от поста ти е ...

:wtf:
Боже мой, боже мой! «...Сотри его с лица земли». И Странник взял со стола тяжелый черный пистолет, неторопливо поднял и два раза выстрелил, и чадо охватило руками пробитую лысину и повалилось на ковер...
Аватар
Екселенц

Мнениеот bogdanov » Сря Ное 27, 2013 12:50 pm

Пускаме една тема - Фат Джим модератор и се отчитат гласовете. Другото е като ББ - аз бях избран, но си подадох оставка. За 2 години толкова неща станаха във форума, много народ се смени.
Това е и единствения начин, за да станеш легитимен модератор. За останалото винаги ще има едно наум и няма да се приемат решенията ти.
Ти, поне като адвокат, знаеш разликата м/у оправдателна присъда и незавеждане на дело, поради липса на достатъчно сведения. Във втория случай винаги остава едно наум, аз затова ги съдя подред вече.
Останалото е преливане на пусто в празно /това си имало интересно название на латински/.
bogdanov

Мнениеот Ивайло Иванов » Сря Ное 27, 2013 5:39 pm

Да, Екселенц, ти си лъжец. Доколко точно гнусен - не знам. Не съм те виждал лично и затова мога само да предполагам гнусотата, която лъха от визията ти.

(бтв: а щом като и ти не си ме виждал и никога не си бил в състояние да разговаряш с мен - откъде се е взело у теб това убеждение какви качества притежавам и какви - не? Щото в този форум с повечето от по-активно пишещите се познавам лично от бая години. Не ти ли е минавало през главата, че те са мнооооого по-напред с материала от теб?)

А си лъжец, защото отчиташ гласуване по постинги, а не по изборни резултати от анкетата. Това е все едно в президентските избори да съдиш за резултата не от преброените бюлетини, а от вестникарските статии по време на предизборните кампании. :problem:
Но щом толкова ти харесва - ето ти един пост, публикуван след резултатите от гласуването - от такъв, който е гласувал против избирането ми:
Roland написа:Според мен си го заслужавате ИИ за модератор, даже препоръчвам да го сложите начело. Човек сам каквото си направи...

Т. е. - направили са го. Форумниците.
Ако искаш - питай Гоа какво стана на тези избори и защо са изтрити самите резултати. Ще ти каже.

И... Богданов - аз не съм бил модератор, за да се явявам втори път на избори, които веднъж съм спечелил.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот alexandrit » Чет Ное 28, 2013 12:02 pm

■ Вчера Екселенц написа:

< ... И това при положение, че "както трябва" всеки го разбира както си иска, защото "Правила за поведението във форума" няма - т.е. всеки се държи по най-добрия възможен начин, доколкото му позволяват възпитанието и интелекта. Аз мисля, че преди да се взимат мерки за промяна на "статуквото" е добре да има поне елементарно съгласие по въпроса каква е целта на предприеманите мерки. Както се твърди в един стар афоризъм - "Много е трудно да попаднеш на правилното място, ако не знаеш къде искаш да отидеш". >

■ ■ Тук съм напълно съгласен с Екселенц. Наистина „както трябва” всеки го разбира така, както си иска (включително и нашите модератори & администратори!). И всеки е прав за себе си, понеже в този многострадален форум никога не са се спазвали общоприети правила за модерация.

Толкова години минаха – а правила при нас няма и няма!

В тоя контекст: не е ли крайно време да си изберем група от няколко човека, които да съставят и предложат за обсъждане ПРАВИЛНИК ЗА МОДЕРИРАНЕТО (с права и задължения)?

P. S. Аз съм готов да участвам в такава група. Колеги, както се казва, към вас?...
Аватар
alexandrit

Мнениеот Екселенц » Чет Ное 28, 2013 1:17 pm

Куда я попал? Где мои игрушки?

Е.: Броя това, което може да се преброи.
И.И.: Да, ти си лъжец. И освен това предполам, че си грозен. Ти знаеш ли кой съм? Знаеш ли какви хора познавам? О-о-о-о? (Тук следва грубо прикрит намек за интелектуалната непълноценност на събеседника, който от учитивост ще спестим :wink: (б.а.))

Също така ще спестим и разсъжденията на тема разлкиката между парламентарни избори (от тук и сравнението с Бойко Борисов), президентски избори (предполагам, защото мандата е по-дълъг) и анкета във форума. Единствено разумното нещо, което можем да предположим, разбира се, е че резултатите са изчезнали специално за да направят претенциите ти след две години несъстоятелни. За което според теб е виновен Гоа. Макар че всичко е написано в посочената от теб тема.

Екселенц написа:Не зная какво си "изгубил" Ивайло, не те познавам толкова, че да зная какво си изгубил.

Ивайло Иванов написа:(бтв: а щом като и ти не си ме виждал и никога не си бил в състояние да разговаряш с мен - откъде се е взело у теб това убеждение какви качества притежавам и какви - не?

Тук вече не мога да се въздържа - толкова е по темата :wtf:
LT. COLONEL JAMES BURTON
I'm not here to manipulate test results, Sergeant. I'm here to learn the truth.
SGT. BENJAMN DALTON
The truth? We get a new white knight here every six months, sir, and they all start out like you - big speeches that turn to shit until your next promotion comes due, and then it's business as usual.
LT. COLONEL JAMES BURTON
Really? And where did you develop this lousy attitude, Sergeant?
SGT. BENJAMN DALTON
Right here, sir. Watching guys like you.
------------------------------------------------------------------------------------
ПОДПОЛКОВНИК ДЖЕЙМС БЪРТЪН
Аз не съм тук за да манипулирам резултатите от тестовете сержант. Тук съм за да науча истината.
СЕРЖАНТ БЕНДЖАМИН ДОЛТЪН
Истината? На всеки шест месеца ние получаваме нов рицар на бял кон, сър, и всички те започват като вас - големи речи които се превръщат в лайна когато дойде следващото повишение и после всичко си е както винаги
Наистина? И къде развихте това отвратително отношение, сержант?
СЕРЖАНТ БЕНДЖАМИН ДОЛТЪН
Точно тук, сър. Гледайки хора като вас.

Но понеже трябва да обяснявам отново и отново, ще обясня.
Не те познавам достатъчно. Виждал съм те. Бил съм в състояние да разговарям с теб. Не съм го искал. И сега не го желая. Дори и този начин на комуникация с теб е достатъчно неприятен. От друга страна чета изявите ти в този (а и не само в този) форум от години, време достатъчно за да си изградя преценка за теб и поведението ти във форумна среда. Възможно е при жива дискусия да си приятен и интелигентен събеседник. Но това, както обичаш да казваш - "на теб не ти е дадено". Разбирай, на мен не ми е позволено, от теб, да зная дали при жива дискусия си приятен и интелигентен събеседник. Срещу което всъщно нямам възражения.

И да повторя, в случай, че си забравил за какво е темата, а именно "Модератор - защо не?".
Не бива да ставаш модератор на този форум, защото не притежаваш качества необходими за модерато и напротив - притежаваш качества които те правят крайно неподходящ за модератор на този форум.
Аватар
Екселенц

Мнениеот Ивайло Иванов » Пет Ное 29, 2013 12:59 am

Екселенц написа:
Ивайло Иванов написа:(бтв: а щом като и ти не си ме виждал и никога не си бил в състояние да разговаряш с мен - откъде се е взело у теб това убеждение какви качества притежавам и какви - не?

Тук вече не мога да се въздържа - толкова е по темата :wtf:
LT. COLONEL JAMES BURTON
I'm not here to manipulate test results, Sergeant. I'm here to learn the truth.
SGT. BENJAMN DALTON
The truth? We get a new white knight here every six months, sir, and they all start out like you - big speeches that turn to shit until your next promotion comes due, and then it's business as usual.
LT. COLONEL JAMES BURTON
Really? And where did you develop this lousy attitude, Sergeant?
SGT. BENJAMN DALTON
Right here, sir. Watching guys like you.
------------------------------------------------------------------------------------
Аз не съм тук за да манипулирам резултатите от тестовете сержант. Тук съм за да науча истината.
СЕРЖАНТ БЕНДЖАМИН ДОЛТЪН
Истината? На всеки шест месеца ние получаваме нов рицар на бял кон, сър, и всички те започват като вас - големи речи които се превръщат в лайна когато дойде следващото повишение и после всичко си е както винаги
Наистина? И къде развихте това отвратително отношение, сержант?
СЕРЖАНТ БЕНДЖАМИН ДОЛТЪН
Точно тук, сър. Гледайки хора като вас.

Е, щом считаш, че е по темата - би ли написал какво отговаря подполковник Джеймс Бъртън на серж. Долтън? (или това вече не е по темата?)
И тъй като този диалог е първият между тях двамата във филма - би ли предал обаче съдържанието на последния? (или това също вече не е по темата?)
А в края на краищата какъв се оказва подп. Бъртън - като всички останали... или действително разкрива истината? (или сигурно и това не е по темата?)

Спойлер:
бтв - в пренията адвокатите никога не задават въпроси, чиито отговори не знаят. Номерът е тези отговори да ги каже опонентът - пред всички.

Изобщо не ме е еня дали съм ти приятен събеседник или не. А и на различните хора са им приятни различни типове събеседници и различни разговори.
Специално аз ценя две неща: прямота+аргументираност. Но само когато са заедно. Защото витиеватата аргументираност е скучна, а неаргументираната прямота всъщност е вариация на "... на баба ти хвърчилото."
За съжаление, ти не притежаваш нито едно от тези качества. Даже един Roland, с когото взаимно не можем да се понасяме, ми е много по-приятен за събеседник - защото е прям и се старае да се аргументира.
Ти обаче хем сучеш, хем аргументи смучеш от пръстите си.
Е, на: броиш резултати от гласуване... по постинги - но без да се почешеш по врата и да питаш "А, бе... Какво е това гласуване с постове? Къде са самите анкети?"
В отговор на въпроса ми откъде си толкова уверен какви качества притежавам, без никога да си разговарял с мен - пускаш един диалог от "The Pentagon Wars", в който влизаш в ролята на уверения сержант Долтън... който всъщност греши.
... и го правиш редовно. Няма да забравя как пусна онова видео с Хуан Негрин, представяйки него и останалите образи за "жертви на франкизма" - без дa е споменато нито едно име, нито една дата, нито едно събитие и нито едно място. И без да можеш да потвърдиш не само кога са живели тези хора, но дали изобщо са испанци.
Може би затова ти се ме виждал, а аз теб не съм те забелязал. Чисто и просто е нямало какво да забележа.
И както виждам - изтълкувал си обещанието ми, че поне месец-два не бих баннал никого, така: ще изчакам 1-2 месеца, а после ще вдигна Калашника и ще почна наред.
Нищо подобно - след установяването на правилата бих оставил 1-2 месеца "гратисен период", в който всеки би могъл да каже всичко без абсолютно никакви последствия.
А после всички ще започнат да спазват установените правила - без някой да ги ръчка. Знам как става и бих го направил.

@alexandrit: Сашо, стана ли модератор - ти със сигурност би бил част от такава група. Щото трябват правила не само за форумниците, а и за модерирането. Но не точно такива, каквито си ги представя Екселенц. Освен това наистина бих довел малко нови форумници тук ако стана модератор. Не фашисти, де.
Иначе нека ги доведе Екселенц. :wtf:
Доколкото мога да преценя обаче - той хем е млад, хем по силите му е по-скоро да гони хората около себе си, вместо да ги събира.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Екселенц » Пет Ное 29, 2013 2:20 pm

И:И: И като не ме познаваш, защо си убеден, че знаеш какво мога?
Е: Изобщо не говоря за твоите способности. Става дума за грубият език и безцеремонното отношение което от години демонстрираш във форума. Не че и други не го правят, но това че се държиш като тях, не те прави по-добър или по-поджодящ за модератор. Освен това, те не искат да станат модератори, а ти не само го желаеш, но се опитват и да представиш нещата така, сякаш ти се полага по право.
И:И: Абе младеж, какво ми цитираш филм който не си разбрал. И няма и как да го разбреш защото си постоянно в грешка. Ти си толкова нищожен, че даже не съм те забелязал. Но ми е трудно да те забравя. Предпочитам да си говоря с хора които вече не пишат тук

Радвам се, че след като вниманието ти вече не е заето с моята скромна личност, си започнал за забелязваш по-важните неща. Като липсата на правила. Но щом ще сменяме тона и темата (Зная че все още си решен да бъдеш модератор на форума - все още съм против :smile:. По същите причини. Както и понеже смятам, че модератора на форума се справя удивително добре със задачата си, въпреки напъните на "материала"), да вземем и да подискутираме по-интересни въпроси.

Въпрос 1: Нужно ли е изобщо да се променя концепцията на форума ("На никого няма да му се запушва устата")? Защо?
Въпрос 2: Куму е нужна смяна на модератора? Нужна ли е изобщо?
Въпрос 3: Какъв проблем се опитваме да решим? Кое е най-приемливото решение на проблема?
Въпрос 4: Защо се приема по-подразбиране, че е работа на модератора да възпитава участниците в дискусия? Участници между другото самоопределящи се като интелигентни, начетени и във висша степен културни хора.
Въпрос 5: Каква е причината гласовете за промяна да са предимно на хора които демонстрират под една или друга форма, че цивилизованото общуване (с конкретни съфорумници) не им е приоритет?
Впрочем Ивайло няма монопол над това - достатъчно е да се зачетем в репликите които му подава Мартин. Или пък в начина по който си комуникират Александър Карапанчев и Иван Богданов. Не е като да няма и други примери.

Няма нищо по-просто от това да се изкопират правилата за поведение от Нетикет и да бъдат наречени "Правила на форума". И да се назначи някое "добро чудовище с брадва" за модератор. Ако това беше частен форум, може би това би било най-доброто решение. Но пък именно хората които държат на него настояват, че този форум бил на "фендъма" каквото и да означава това. Да разбирам ли, че всъщност правилата са ни необходими за да може "нашите фенове" да говорят какво си искат, ясно и високо, а "техните" фенове да си затварят устата - и без това никой "не го е еня".

Уникалността на този форум е именно във факта, че няма правила и въпреки това успяват да се случват дискусии. Отнемането на това му качество ще го превърне в "още един форум". А форумите драги съфорумници са отмираща форма на комуникация. Независимо от превилата за поведение във форума, повечето от хората писали тук, в момента си комуникират през Фейсбук.
Аватар
Екселенц

Мнениеот Ивайло Иванов » Пет Ное 29, 2013 9:46 pm

Ти явно разговаряш с някакъв друг Ивайло Иванов, който съществува само в главата ти.
Виж сега... разговаряйте си там - но мисля, че няма нужда нито да споделяш какво си говорите, нито да ме замесваш в разговора ви. Все пак това са си само ваши работи.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот ivanushka » Нед Дек 01, 2013 4:32 pm

Екселенц написа:концепцията на форума ("На никого няма да му се запушва устата")

Обаче предложението за бан на когото и да било по каквато и да било причина малко противоречи на тази концепция.
Какво излиза - няма да запушваме устата, а направо ще му отрежем главата...
Да, може би това е добро или най малкото заслужено - не знам...

Но все пак за концепцията на форума -
Преди няколко години когато се запознах с Юри Илков и той ме покани да идвам в клуба -аз му казах че малко се чувствам неудобно сред непознати хора. Тогава той каза - ето има форум виж там как стоят нещата -ориентирай се. Аз си казах чудесно - ще се запозная задочно с хората, те с мене, ("дзверо да види свет и свето да види дзвер") ще видя какво представляват, ще видя как биха се отнасяли към това което аз представлявам - може би ще се окаже лесно да премина и към жив контакт.
Обаче за съжаление ефекта е незначителен - да не казваме обратен на желания...
Да речем аз не съм типичен пример - защото да речем имам някакви (психични) дефекти - и не би било възможно да се включа в клуба, а и не бих бил желан - сигурно е така...
Но какво става с другите в моето положение?
До колкото разбирам форума (а май и клуба) губи членове и то май заради неща които се случват във форума...
Може би, би трябвало нещо да се промени...

Екселенц написа:Независимо от превилата за поведение във форума, повечето от хората писали тук, в момента си комуникират през Фейсбук.

Прехода към Фейсбук на практика представлява пълзящо закриване на форума и май за съжаление и на клуба... Но по добре Фейсбуков клуб от колкото никакъв...
Но Фейсбук има и доста сериозни недостатъци. Не знам дали сте наблюдавали поведението на млади хора, любители на въпросния феномен. По време на сесията във Фейсбук - те са отнесени и практически не забелязват околния свят. А ако се появи ситуация която заплашва да ги отдели от контакта със сайта, те стават дори агресивни... Т.е проявяват признаци на зависими (най малкото психологически ако не физически) хора. Т.е Фейсбук води до зависимост и за това ми се струва че не е неуместна думата "ФЕЙСОМАНИ". Вие си правете съответните асоциации...

Аз лично прекратих употребата на "Ф.Б." и не съжалявам...
Е, оказа се че моите "Ф.Б." "приятели" пък не съжаляват за мен - какво да се прави "Ф.Б." им "дава" повече от колкото аз. Дали им отнема по малко време от колкото аз - това е доста спорно...
Както се казва - Всеки по пътя си...
ivanushka

Мнениеот Кал » Нед Дек 01, 2013 5:29 pm

ivanushka, само за „съвпада“ между „клубарите“ (хората, посещаващи „Ефремов“ на живо) и форумниците тук да споделя:

Такъв съвпад се наблюдава (по-точно: аз съм наблюдавал) при потребителите Goa, Генерала и Екселенц.

Аз, Nasko, Йордан Янков, alexandrit, Кънчо Кожухаров, Мартин и Sephiroth в последната години (или години) сме редки „клубари“. (По най-различни причини.)

Някого пропуснах ли?

... Идеята ми е: виж все пак и една-две живи срещи на клуба. Може да ти понесат по-добре. (Може и по-зле – силно зависи от темата, водещите и моментното присъствие.)

За ФБ – и аз така... :)
Аватар
Кал

Мнениеот alexandrit » Сря Дек 11, 2013 10:11 am

На 27 ноември т.г. Екселенц написа:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxхххxxxxxxxxxxx

< ... Лично аз смятам, че като вземе впредвид колко често умни и начетени иначе хора, започват да се държат нецивилизивано пишейки във форума, Дилян се справя изключително добре с модерацията, за което всички му дължим благодарност. Вместо това - към него се отправят критики, че не си вършел работата "както трябва"... >

Изключително добре, така ли? Я да видим.

В последно време Дилян, тоест Goa, заключи четири теми:

1. „Пътят (филмът)” – на 5 ноември 2013;
2. „До админите (ако ги има)” – на 8 ноември 2013;
3. „Гласуване - ЗА или ПРОТИВ налагане на БАН” – на 22 ноември 2013;
4. „2 юни: Национален протест „Оставка за кабинета „Орешарски” – на 26 ноември 2013.

Какъв само ноември! :(

Разбира се, това не са първите теми тук, на които е ударен катанецът. И какво се случва с тия заключени теми? Те могат да се четат (докъдето са стигнали), но не могат да се доразвиват и дообогатяват с мнения, нито пък да се изкачват на първа страница. Те потъват към все по-дълбокото дъно, макар да има хора, които се интересуват от тях...

Изображение

Искам най-учтиво да попитам: това ли е изключително доброто справяне с модерацията? Да се остави дадена тема да „завони ужасно” и после да бъде заключена? Комай без ефективни междинни действия в някои случаи? * ТОВА ли е то – тоест заключването – върхът на сладоледа при модерирането?

... Въобще не хвърлям камък по нашите модератори и администратори – опазил ме Господ. Просто задавам въпроси.

Предишна

Назад към Административни