Начало форум Организационни

Организационни

Представяне на нова книга - въпрос?

Теми, свързани с дейността на клуб "Иван Ефремов"

Представяне на нова книга - въпрос?

Мнениеот dobribozhilov » Пет Юли 24, 2020 1:06 pm

Здравейте,

Преди няколко месеца попитах за представяне на нова книга, и тогава имах предвид "Селфи" - класическа фантастика, с доста нови елементи. Но за нея изобщо не е ясно кога ще излиза, защото правата и са на издателя, а той нито я издава, нито я връща да си я издам сам. И така ще е до 2023 г.

Но сега, с оглед на обществено-политическата ситуация, реших да издам на хартия друга моя книга - "Гай Балоний". Ще тествам новия модел за "евтини книги", т.е. връщане на формата на "Библиотека Галактика", и по-сбит шрифт, с цел да се свали цената. Идеята ми е да пусна "Книги до 10 лв.", защото цените на книгите вече се намират в зоната на научната фантастика, и скоро можем да видим цялостна "имплозия" на издателско-книжарския бизнес.

Та пускам "Гай Балоний" на цена 10 лв., като си остава и възможността за безплатно теглене по Интернет, за най-бедните. Това ще ми е моделът - за всички безплатно в Нета, а самата книга - 10 лв.

Книгата е политическа сатира, но има и лек фантастичен елемент, в лицето на извънземен наблюдател, който гледа случващото се, и не може да намери логика.

Възможно ли е подобна книга да се представи в клуба? Ще има подарък 1 книга за библиотеката, плюс всеки може да си я изтегли он-лайн. Ако някой иска и я купи, също ще може...

Самата тя ще излезе на 7 август, т.е. представянето може да е след това.

Искрено се надявам и някак "Селфи" да се освободи за излизане. Това е яка фантастика, и може да стане голяма дискусия...

Добри Божилов
Добри Божилов, писател
"Задругата", "Заветът"
dobribozhilov

Re: Представяне на нова книга - въпрос?

Мнениеот ivanushka » Сря Юли 29, 2020 12:51 pm

.
Последна промяна ivanushka на Чет Юли 30, 2020 10:27 pm, променена общо 1 път
ivanushka

Мнениеот valio_98 » Чет Юли 30, 2020 3:32 pm

Това е въпрос за Дилян, председателя на клуба.
Обаче като знам, че сега е сезонът на отпуските, мога да предположа, че есента ще е по-реалистично да стане нещо.
Аватар
valio_98

Мнениеот Goa » Пет Юли 31, 2020 10:45 am

Планът за август е готов, но то и без това ще е рано да е през август. През септември можем да я включим. А "Селфи" не може да се прочете онлайн, така ли?
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот dobribozhilov » Нед Авг 02, 2020 1:42 pm

"Селфи" е любимата ми книга. Най-важната, която съм писал. Ще направя всичко възможно да стигне до читателите. Надявам се, на някакъв етап да намерим разбирателство с издателя, още повече, че той самият не иска да я издава, защото твърди, че "фантастиката не се купува". Но в момента има търкания, свързани с другите книги, които очевидно се купуват и всичко е блокирало. Но ще трябва да намеря начин за "Селфи". Получа ли го, веднага ще я издам, ако трябва и "самиздат" - като "Гай Балоний".
Добри Божилов, писател
"Задругата", "Заветът"
dobribozhilov

Назад към Организационни