Литература и други изкуства

Нова изложба на КАЛИН НИКОЛОВ

Всичко за изкуството

Нова изложба на КАЛИН НИКОЛОВ

Мнениеот alexandrit » Пон Яну 15, 2018 11:35 am

Идват „Реки и облаци“

◄ В сряда, 17 януари, се открива изложбата „Реки и облаци“ на известния художник Калин НИКОЛОВ. Мястото е столичната галерия „С е з о н и“ (улица Кракра 2А, в Дома на културата -Средец-), а пък началният час – 17.30.

В момента Калин е уредник на Графичния кабинет, хранител на фондовете „Западноевропейска живопис и живопис от САЩ“ в Националната галерия, но започва пътя си като художник на вестник „Вечерни новини“. Оформител е на множество периодични издания и книги, член на Дружеството на българските фантасти „Тера Фантазия“ и на Клуба „Иван Ефремов“. Повече за него може да се научи оттук – http://bgf.zavinagi.org/index.php/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2.

За себе си той казва: „Сигурно сте чували, че като ни питат какви сме, аз най-често отговарям: журналист. Ако е имало журналистическа живопис, това е моята. Налагало ми се е да се боря за това още в началото, когато станах художник на „Вечерни новини“. Дадоха ми бюрото на Радичков...“. Още от Калин ще чуем на самото откриване. У с п е х!

Изображение

Художник: Калин НИКОЛОВ
Аватар
alexandrit

Re: Нова изложба на КАЛИН НИКОЛОВ

Мнениеот Goa » Чет Яну 18, 2018 1:00 pm

Можеше да мина вчера, но едва сега прочитам темата. Честито на Калин и все така да обича фантастиката!
Аватар
Goa
Модератор

Назад към Литература и други изкуства