Литература и други изкуства

Избрани разкази от СТЕФАН КРЪСТЕВ

Всичко за изкуството

Избрани разкази от СТЕФАН КРЪСТЕВ

Мнениеот alexandrit » Вто Фев 13, 2018 5:02 pm

Стефан КРЪСТЕВ е автор на над 20 книги в хартиен и електронен вариант. Сред тях са сборниците с разкази „Бяс и рози“, „Седем порти“, „Мадам Утопия“, „Мадам Мистерия“, „Мадам Еротика“... Също така е създал поредицата романи „Ням свят“ и издадените под псевдонима Стивън Крос „Репортажи от Платония“ („Ферма за лица“ и „Лиценз за престъпления“).

Често възкликва: „– Не пийте от отровната вода! – крещя, а сам не мога да съм извор“.

Изображение

С усмивка се описва като странстващ медиум, авантюрист, абсурдна личност. Любител е на фантастичното в литературата и фантазията в живота. Споделя: „ГРЕШЕН И БЕЗСМИСЛЕН“ е заглавието на мой стар разказ, един от най-трогателните, които съм написал и който не съм включвал все още в книга, но както изглежда, се получава нещо далеч по-откровено и съкровено.

Без да осъзная, буквално довчера не проумявах, че това е книгата, над която съм работил цял живот досега: пишейки другите, изживявайки всичко останало – с паденията, озаренията и малките радости.

Ще познаете своя разказ, а в някои ще се познаете, независимо дали сме се срещали, разговаряли, или не. Защото може и да съм живял грешно и безсмислено, но поне съм живял“.

* * *

На въпроса ни какви истории са включени в новия му сборник, Стефан Кръстев отговори, че в него преобладават фантастичните разкази в различните поджанрове. Става дума най-вече за магически реализъм, но има и антиутопии. 4-5 разказа са без фантастичен елемент, обаче са толкова чудати, че изглеждат като фантастика... Издател е „М О Н Т“ и книгата вече тръгна към своите читатели.*

* Наскоро издателство ПИ АР ВИ – РЕФРЕШ ВИЖЪН пусна (за първи път в хартиен вариант) антиутопичния роман на Стефан Кръстев „БАРКОДЪТ НА СИЗИФ“. – Б. ред.
Аватар
alexandrit

Re: Избрани разкази от СТЕФАН КРЪСТЕВ

Мнениеот alexandrit » Чет Май 31, 2018 11:38 am

◄ ■ ●

Снощи получихме важно съобщение, което сега споделяме с вас:

На 3 юни, неделя, популярният писател Стефан КРЪСТЕВ (на снимката тук) ще има среща с читатели.
Заповядайте и вие!

Място – Пролетният панаир на книгата, разположен пред фонтаните на НДК. Ще намерите Стефан на щанда на издателство „М о н т“, което е публикувало няколко книги от този автор *. Срещата започва в 14 часа.

Изображение

оооооооооооооооооооооооооо

* Щандът на „Монт“ се намира в голямата шатра Б – щанд Б-единадесет.
Аватар
alexandrit

Назад към Литература и други изкуства