Литература и други изкуства

Морално длъжни ли са авторите на многотомни саги да бързат?

Всичко за изкуството

Re: Морално длъжни ли са авторите на многотомни саги да бързат?

Мнениеот Goa » Вто Мар 16, 2010 7:36 pm

Да-да, инвестирал си грънци. Платил си си за вече завършените продукти, а не за някакво въображаемо доверие. Ако на Мартин му е кеф, ще ти предостави още нещо, ако не му е - няма. Не ти е длъжен с нищо. Поръчай му да ти напише нещо, дай му 10 хиляди долара срещу договор и тогава недоволствай, като насреща си не получиш нищо.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Вто Мар 16, 2010 7:56 pm

Добре, Диляне. Ще знам. Всичко е само до договори и спазване на буквата на законите. Само да не хлъцне после Мартин или Х или У, като никой не иска да им купува първите части от поредната многология. Щото те не са длъжни на никого да пишат, пък на тях никой не им е длъжен да ги финансира, като им купува книгите.
Аватар
Roland

Мнениеот Goa » Вто Мар 16, 2010 8:20 pm

Ми да, точно така е. Ти чувстваш ли се длъжен да финансираш българските писатели? :problem:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Вто Мар 16, 2010 8:26 pm

Бих се чувствал, ако ми предлагаха продукт на нивото на западните, бтв. Или ако не длъжен, то би ми било приятно да го правя. В камерен пазар като българския би имало и доста по-голямо значение.
Аватар
Roland

Мнениеот Goa » Сря Мар 17, 2010 12:18 am

Е, не е редно да очакваме от тях да си снижат нивото :wink: :wtf:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Сря Мар 17, 2010 12:56 am

Уау, това беше ужасно смешно! Моля те кажи ми как го постигна! Искам и аз да съм остроумен като теб!

Не те ли чака вечеря някъде, че хабиш трафик?
Аватар
Roland

Мнениеот Goa » Сря Мар 17, 2010 1:21 am

Не ме чака. Край с вечерите.
Уча се от теб, но все още ме водиш с много обиколки :)
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Сря Мар 17, 2010 1:27 am

Много е тъжно, когато се опитваш да се надприказваш с остроумия с човек, който е с повече от десет години по-млад от теб. Айде, при мен е следпубертетна незрялост. Твоето оправдание какво е?
Аватар
Roland

Мнениеот Кал » Сря Мар 17, 2010 9:47 am

Съвсем немодераторски отбелязвам, че се плъзгате по опасна плоскост...
Аватар
Кал

Мнениеот Goa » Сря Мар 17, 2010 11:02 am

Според мен Роланд отдавна трябваше да получи предупреждение.
Роланде, не се опитвам да те надприказвам, ти си този, който подхвърля дебелашки шеги от сорта на тази за вечерята. Прав си, че отдавна ми е минал периодът на виртуалните схватки по остроумие. Съжалявам, че го приемаш като опити за надприказване. Вероятно предпочиташ липса на всякаква комуникация, тъй като няма друг начин да се продължи диалог, в който се подхвърлят подигравки, свързани с личния живот на опонента.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Сря Мар 17, 2010 6:22 pm

Подигравки? Невинен бъзик, провокиран от по-ранен твой коментар всъщност. Как го комбинираш това пасивно-агресивно упорство с толкова интензивна обидчивост? Мистификация пълна...
Аватар
Roland

Мнениеот Goa » Чет Мар 18, 2010 1:24 am

Обидчивост? Пасивно-агресивно упорство?
Ти май не разбираш нито какво вършиш, нито как го възприемат другите.
Или най-малкото се опитваш да квалифицираш на сляпо. Що се отнася до другите. А що се отнася до собствените ти действия... казвал си неведнъж, че напълно осъзнаваш поведението си, обаче аз смятам, че не е така. Ако АЗ имам право да подхвърля нещо от личния си живот, то ТИ нямаш право да го иронизираш, още по-малко пък като не знаеш за какво става въпрос. А защо например всеки разговор с теб се изкривява в посока личностни спорове? Забелязал ли си, че няма друг, в чийто стил да влизат постоянни ехидно-саркастични атаки и демонстрации на превъзходство, освен може би Фат Джим? И други паралели забелязвам между двамата, но това е тема за съвсем друг тип форуми и въобще съвсем се отплеснах.
Накратко, не е нормално според мен да се водят постоянно такива налудничави диалози, вместо да се дискутира цивилизовано; и за да се промени това, нужно е всеки замесен да преразгледа собственото си поведение. Аз поне се опитвам да го правя, не е ясно доколко адекватно, но засега поне усилията ми са безплодни - всеки път, като вляза, чета уязвяващи коментари (не само от теб, за съжаление) не по постингите, а по виртуалния (и още по-лошо - много често по реалния) образ на автора им.
Наистина, остани си със здраве и дано не съм те засегнал.
П.П. Не помня кога за последен път някой е успял да ме обиди.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Чет Мар 18, 2010 1:49 am

Ах, не сме ли всички така :redface:
Аватар
Roland

Мнениеот bogdanov » Пет Мар 26, 2010 12:59 pm

Май в тази тема е най-подходящо.
Бог да прости Джордан и дано там където е компютърът му никога не забива.
Но ако смятате, че Колелото е спряло да се върти бъркате!

От 12.04 и в България

Тармон Гай-дон, Последната битка, надвисва. А човечеството не е готово...

Този епичен роман е началото на драматичния завършек на четената по целия свят поредица на Робърт Джордан “Колелото на времето”. Ранд ал’Тор, Преродения Дракон, се бори да обедини разкъсаната мрежа от кралства и съюзи в подготовка за Последната битка. Докато той полага усилия да спре сеанчанското нахлуване на север – с желанието да сключи поне временно примирие с нашествениците – съюзниците му с ужас наблюдават сянката, която набъбва сякаш в сърцето на самия Прероден Дракон.

“Буря се надига” е първата книга от трилогия, която ще довърши борбата срещу Сянката и ще доведе до край едно пътуване, започнало преди близо двайсет години, приключвайки поредицата “Колелото на времето”, превъзходния фентъзи епос на нашата епоха.
Ню Йорк Таймс

„Джордан притежава могъща визия за добро и зло... но това, което ми доставя най-голямо удоволствие са всички възхитителни хора, които се движат из този интересен и пищен свят.”
Орсън Скот Кард
bogdanov

Мнениеот Roland » Пет Мар 26, 2010 6:01 pm

Ъм, знаем. От години. А и книгата излезе преди сумати време на запад.
Аватар
Roland

Мнениеот Ендър » Сря Апр 14, 2010 5:33 pm

Ще се намеся, но леко ще отклоня плоскостта на темата. Ще се опитам да говоря по принцип, тъй като не съм чел "Песента" (въпреки многото добри отзиви за нея) - след като се отвратих от мудността на "Колелото" все още не мога да се пречупя да захапя нещо толкова обемно.
Грешката на Мартин е, че е обявил колко книги ще бъде тази поредица. Дали ще бъдат 3, 4 или 7 няма значение - товари читателите с очаквания, които не изпълнява, или поне не навреме.
В тази връзка е грешно да се правят аналогии с Кинг и с моя любимец Кард. Нито "Кулите", нито "Ендър", нито "Алвин" са обявени предварително като многотомни поредици (саги). Затова и никой не чака с нетърпения следващата книга. Просто тя в даден момент е готова и с малко (или с доста) реклама и маркетинг бива продадена в тиражи, задоволяващи издателите (инвестирали в авторски хонорар), самите автори и читателите.
Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш...
Ендър

Предишна

Назад към Литература и други изкуства