Литература и други изкуства

Българската фантастика извън България

Всичко за изкуството

Реплика към Генерала

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Пет Окт 28, 2011 3:22 pm

Генерале, имам чувството, че пак се захващаш с темата "Педерастика, фантастика и комунястика". Моля те, престани с тия предизборни провокации и агитации.
Кънчо Кожухаров

Re: Българската фантастика извън България

Мнениеот Генерала » Пет Окт 28, 2011 11:46 pm

Мотивирай се защо да престана и веднага ще го сторя. Няма по-лесно нещо от това. Нещо дразня ли те, що ли?
Иначе не съм забелязал да агитирам за нещо (някой). А това за главният мултак мисля, че е поучително, пък и да не забравяме близкото минало... :wtf: Лично аз по-отвратно нещо не бях гледал скоро, но, дето се вика, такива са фактите...

Към Малинов: Ако искаш да го кажа в прав текст - ще го кажа. ТИЯ нямат почти нищо (за да не кажа хептен нищо) нито със социализЪма, нито с комунизЪма, така както го разбираме ние с теб. Бъзикът беше към онези, които продължоават да ги наричат "комунисти", га че ли имат нещо общо. Явно от други "частни вселени" изглежда не само че имат нещо общо, ами са му и живо олицетворение. :wtf:
Генерала

Мнениеот Генерала » Пет Окт 28, 2011 11:49 pm

И за да внеса успокоение, според мен който и да бъде избран за президент от тримата "големи" (вече двама) това няма да се отрази ни най-малко на отношенията ни с нашите евроатлантически партньори, така че спете спокойно, деца... :wtf:
Генерала

Мнениеот Генерала » Пет Окт 28, 2011 11:54 pm

А това който не го е чел в Тера фантастика или другаде, може да навакса пропуснатото.

http://www.legaltheory.org/index.php?rid=46&id=2
Генерала

Мнениеот Malinov » Съб Окт 29, 2011 12:05 am

Тъй, тъй, както едни написаха на един паметник - "В крак с времето".
И понеже е изборно време се сещам дето питали Любен Дилов-червен, пардон баща: Кой предпочита от политиците - Филип Димитров или Филип Боков. Филип Морис - отговорил хитрият фантаст. :problem:
Лично моето мнение- в неделя за гъби на Витоша :)

Ама темата е друга бре :redface:
Malinov

Мнениеот Malinov » Съб Окт 29, 2011 12:09 am

Не мога да се сдържа и да не отбележа, че този прекрасен сайт www.legaltheory.org е идейна рожба и поддържан с активната дейност на нашия незабравим приятел и изключителен ум Георги Денков.
Malinov

Мнениеот Генерала » Съб Окт 29, 2011 12:57 am

Хехе, помня го това за Филип Морис. :wtf: Хубаво направи, че пусна линк към сайта на Денков. Аз лично имам чувство на вина към него... :redface: Още не съм се отказал да отидем... там де... Ама откакто станах "селянин" ми е трудно...
И как да те разбирам, в събота на Теракон за гъби ли сме? :wtf:
Генерала

Мнениеот Goa » Съб Окт 29, 2011 1:01 am

Аз сега видях клипа за Вежди Рашидов. Според мен на всички е ясно, че той не е стока. Обаче - не че нещо агитирам - но за Плевнелиев съм чувал само добри неща, а за Калфин - да кажем, че отзивите от хора, работили с него, не са възторжени.

Абе ГЕРБ и БСП са сравнително ясни. На мен не ми е ясно КЪДЕ отидоха сините? Толкова ли са глупави, че да се делят на сто парчета и да потънат в блатото... Те трябваше да са опонентите на червените, но именно тяхното пълно безсилие направи възможно нахлуването първо на НДСВ, а сега и на ГЕРБ.

П.П. Генерале, той говори за неделя :wink:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Генерала » Съб Окт 29, 2011 1:06 am

Батка, ясно ми е, че говори за неделя. Аз го питам ще идва ли в събота на "Планинарска песен".
Генерала

Мнениеот Sephiroth » Съб Окт 29, 2011 9:06 am

Гоа, ако питаш къде отидоха сините - на същото място, където отидоха Атака и РЗС на тия избори, сиреч - Светльо Витков ги отнесе :problem: Сетих се за един фантастичен виц, дето четох вчера (а е фантастичен, защото се развива в бъдещето, сиреч - точно утре) - мъж излиза от изборната стаичка и мърмори недоволен - абе, комунистите от ГЕРБ и комунистите от БСП толкова ли не могат да се разберат кой да бъде президент...
Аватар
Sephiroth

Мнениеот Шаркан » Съб Окт 29, 2011 9:25 pm

темата за избори е тук: http://sf-sofia.com/forum/index.php?f=1 ... =viewtopic
Шаркан

Мнениеот Goa » Съб Дек 17, 2011 9:56 pm

Мирослав Пенков ще бъде издаден на български и още няколко езика, след като публикува сборника си с разкази "На изток от Запада" в САЩ. Информация - ТУК.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Sephiroth » Съб Дек 17, 2011 10:31 pm

Бавиш се Гоа, бавиш! Издадоха го вече! - http://shop.pingvinite.bg/?cid=3&pid=49234

Браво на момчето, разпра простотията, събори стената.
Аватар
Sephiroth

Мнениеот bogdanov » Нед Дек 18, 2011 12:32 am

Още 2008-а, когато лично Соломон Ружди му подбра разказ за оня сборник беше ясно, че е тръгнал нагоре.
bogdanov

Мнениеот Goa » Нед Дек 18, 2011 2:26 am

Не виждам някой да го е казал преди мен, значи другите се бавят още повече :wtf:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Ивайло Иванов » Вто Мар 13, 2012 11:04 pm

Браво на "Човешката библиотека":
Alfie Dog Limited, re: "The Most Terrible Beast"

This story is accepted. Please find attached our Author Contract. Please can you add Khristo Poshtakov's address on the line provided and then print a copy for him to sign. Once signed please can you scan it and send it to us. We will then sign it and send a copy to you for your records.
Regards
Editorial Assistant
Alfie Dog Limited
Tel: 01347 827178
http://www.alfiedog.com

Alfie Dog Limited, re: "Father"

This story is accepted. Please find attached our Author Contract. Please can you add Ivaylo G. Ivanov's address on the line provided and then print a copy for him to sign. Once signed please can you scan it and send it to us. We will then sign it and send a copy to you for your records.
Regards
Editorial Assistant
Alfie Dog Limited
Tel: 01347 827178
http://www.alfiedog.com
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Ивайло Иванов » Съб Мар 17, 2012 12:07 am

Раздайте валидола, поручик Голицын! :problem:
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Sephiroth » Съб Мар 17, 2012 2:26 am

А така! :shifty:
Аватар
Sephiroth

Мнениеот alexandrit » Съб Фев 09, 2013 3:45 pm

НА ЕЗИКА НА БОРХЕС И МАРКЕС

Колективни сборници с български фантастични разкази са излизали на няколко езика – руски... немски... румънски*... Става дума за книги, отпечатани в съответната държава. Освен това и нашето издателство „София прес” пускаше (през т.нар. недемократично време до 1990-а) такива антологии на чужди езици – една тема, която все още е слабо проучена и чака своя запален по ивайло-руневски библиограф.

Наскоро, разгръщайки рядък отечествен фензин**, ние попаднахме на любопитна информация също от книжовния бранш. Оказва се, че през ноември 1979 година хаванското издателство „Arte y Literatura” е публикувало сборник с БГ фантасти. Той се нарича „Владетелят на черния цвят” и вътре са влезли 13 разказа от единайсет добре познати ни автори, сред които фигурират: Светослав Минков, Любен Дилов, Павел Вежинов, Светослав Славчев, Атанас Наковски, Агоп Мелконян, Светозар Златаров, Йосиф Перец и др.

Обширният предговор е дело на фантастоведа Огнян Сапарев, нагърбил се да запознае кубинските читатели с историята на българския SF жанр, а преводът е направен от Андрес Какия.

Извод № 1. Ето че на световен език, какъвто без съмнение е испанският, е излизала родна книга на въображението не само от Христо Пощаков.

Изображение

Извод № 2. Що се отнася до заглавието на сборника, то е взето от едноименния разказ на Маргарита Венцеславова „Владетелят на черния цвят”, който също участва в хаванската проява. Според уикито „БГ фантастика” този опус е печатан на два пъти у нас – веднъж във вестник „Орбита” (броеве 219 и 220 от 1973 г.), и после – в антологията „Българска фантастика” (издателство „Христо Г. Данов”, Пловдив, 1976).

Желаещите могат да го намерят и в електронното му обиталище: http://chitanka.info/text/16555-vladeteljat-na-chernija-tsvjat/.

** „Фен”, издаден през 1981 г. от ОМД (Пазарджик) и пазарджишкия клуб по фантастика „Аркадий и Борис Стругацки”. Информацията, за която иде реч тук, е на страница 46. – Б. фор.
Аватар
alexandrit

Аэлита 2012

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Вто Ное 19, 2013 2:12 pm

Май съм забравил да се похваля, че моят разказ "Шедьовър" влезе в сборника "Аэлита 008", който излезе миналата година.
Преводът обаче "оставляеть желать лучшего".
Прикачени файлове
Aelita 2012 -small cover.jpg
Aelita 2012 -small cover.jpg (54.51 KiB) Прегледано 7653 пъти
Кънчо Кожухаров

ПредишнаСледваща

Назад към Литература и други изкуства