Литература и други изкуства

фюми

Всичко за изкуството

Re: фюми

Мнениеот alvin » Съб Фев 05, 2011 11:16 am

Гоа, относно Misfits:
Спойлер:
защо да е американизация това с тълпата? Пропускаш пародийния елемент. Всичките им "случаи" са до болка изтъркани - майндконтрол, промяна на външния вид, смърт на всеки, който се докосне до готина мацка и т.н. Не търси тук великоамерикански послания. Те не са истински супергорои, които говорят за отговорността, която идва със силата. Те убиха 2-ма човека, вторият особено невинен. Заровиха ги, криха се. А Нейтън на места във втори сезон дразни (то бива да си готин и да се носиш по течението, но чак пък толкова..), това с речта на покрива си беше забава :problem:
Давай с втори сезон. Трети още няма.
палатков лагер за пингвини - анималистична фантаcтика
Аватар
alvin

Мнениеот Goa » Съб Фев 05, 2011 1:20 pm

Пак за Misfits:

Спойлер:
Нейтън по принцип ме дразни, не обичам плямпала, които не знаят къде е мярката в ебаването, макар да съзнавам, че психологията на героя е такава. Нямах предвид посланията в сцената с тълпата (то там нямаше послания), а самия начин, по който беше направена. Някакси стоеше като кръпка на фона на останалите сцени, въпреки опита за пародия. А, и друго се сетих - като разбрах, че всеки е променен от бурята, сполетя ме някакво разочарование - мислех, че само те петимата са специални и ще се борят срещу старото, а сега са просто едни от тълпата. И това постоянно повтаряне на вулгаризми ми създава адски неприятно усещане - всичко обясняват чрез тях, забравили са вече нормалните човешки разговори по тия филми.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Вто Фев 08, 2011 12:45 am

Изгледахме и втория сезон на Misfits. Бахти ЛАЙНЯНАТА история! Дори 10% от това само преди 2-3 години биха били недопустими за всеки уважаващ себе си филм. Нямам въображение да си представя какво би могло да е киното след 10 години :clap:
С едно изречение - много добър сюжет (освен последните 2 серии, там издишаше), ужасни изразни средства.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот alvin » Вто Фев 08, 2011 8:38 pm

Да, днешната младеж е ужасна :thumbdown: А едно време.. ехеее, нека си отвори някое пишлеме устата, та да вземе човек дряновицата и да му нашари задника! А сега е възпитание пет за четири. Нито ще ти отстъпи място в рейса, нито "добър ден" ще каже. Утре човек ще затрие сигурно..
:wink:
Аватар
alvin

Мнениеот bogdanov » Вто Фев 08, 2011 11:33 pm

alvin написа:Да, днешната младеж е ужасна :thumbdown: А едно време.. ехеее, нека си отвори някое пишлеме устата, та да вземе човек дряновицата и да му нашари задника! А сега е възпитание пет за четири. Нито ще ти отстъпи място в рейса, нито "добър ден" ще каже. Утре човек ще затрие сигурно..
:wink:

Разкошен английски филм, с много точно показване на действителността.
Деляне, да те командировам един ден в някое бюро по труда да си опресниш речника.
Но докато го гледах, се успокоих че у нас не е най-зле.
bogdanov

Мнениеот Goa » Сря Фев 09, 2011 11:08 am

А, те тва е - "у нас не е най-зле". Те затова и реалити шоутата правят - да си каже човек "брей, аз не съм бил най-големия простак, значи може и още!". Само че в реалити шоутата всичко е нарочно нагласено да не е както в реалния живот, иначе кой ще ги гледа :)

Алвин, иронията ти е неуместна. Изобщо не съм имал това предвид. Недоволствам срещу сценаристите и режисьора, ако не си разбрал. Не можеше ли примерно на оня да му снимат рамото и по него да го разпознават, а не гениталиите и после многократно и натрапчиво да повтарят "***, ***, ташаци"? Можеше... ама не, трябва героите ни да са пълни ексхибиционисти и лайнари. Това е само едно примерче, сериалът е фрашкан до козирката с такива.

А положителни неща - много, играта на актьорите например си я бива, свежарски попадения има и в сюжета въпреки изтърканата тема, а във втория сезон даже почнаха да вкарват положителни послания (и в първия имаше, примерно това, че Къртис направи многократни опити да помогне на всички с връщането във времето и различните версии на настоящето, но във втория фокусът беше поставен върху тях, а не бяха страничен продукт на сюжета, което ми даде сили да пренебрегна погнусата си от плътно редуващите се неприятни сцени и да го догледам). Само че не съм тръгнал сега да правя рецензии и не ми се ще пак от 2 изречения да вадите някакви погрешни изводи за мнението ми.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот bogdanov » Сря Фев 09, 2011 11:18 am

Goa написа:А, те тва е - "у нас не е най-зле". Те затова и реалити шоутата правят - да си каже човек "брей, аз не съм бил най-големия простак, значи може и още!". Само че в реалити шоутата всичко е нарочно нагласено да не е както в реалния живот, иначе кой ще ги гледа :)

Алвин, иронията ти е неуместна. Изобщо не съм имал това предвид. Недоволствам срещу сценаристите и режисьора, ако не си разбрал. Не можеше ли примерно на оня да му снимат рамото и по него да го разпознават, а не гениталиите и после многократно и натрапчиво да повтарят "***, ***, ташаци"? Можеше... ама не, трябва героите ни да са пълни ексхибиционисти и лайнари.

Не си ме разбрал. Изобщо не става дума за езика на героите /всъщност доста
реалистичен сред такава фокусна група/. Не знам дали забеляза, че бегачът /забравих му името в момента/, който беше се издигнал на по-горно ниво, имаше къде по-добър речник.
Става дума за самия център, за организацията на пробацията, за възможностите за работа и прочие. Неща, които са на заден план във филма и вероятно не са изкривени, защото не влияят на действието. Сравнението ни със сравнително добре устроената Англия, като цяло не беше в тяхна полза. Всъщност не знам дали си се сблъсквал с това в реалния живот. Мен по случайност ми е наложи, покрай професията на Камелия.
bogdanov

Мнениеот Генерала » Нед Фев 27, 2011 3:50 am

Ха честито на мръшите и на всички интересуващи се! :)

http://www.youtube.com/watch?v=obuitHHITvM
Генерала

Мнениеот Генерала » Нед Фев 27, 2011 4:07 am

Генерала

Мнениеот alvin » Нед Фев 27, 2011 6:37 pm

Ender's game трейлър:
http://www.youtube.com/watch?v=JzuW9j7f ... r_embedded

Ако не пишеше кой е филма, никога нямаше да позная книгата. Деца в униформи и кораби. Дано не се окаже някаква припаганда (в смисъл - да орежат състрадателната част)
Аватар
alvin

Мнениеот Roland » Пон Фев 28, 2011 5:38 am

Е да беше прочел отдолу, че това е фенски трейлър. Тоя филм не е дори няма екип назначен още.
Аватар
Roland

Мнениеот bogdanov » Пон Фев 28, 2011 11:57 am

Тоя, за сметка на това е в по-напреднал етап

http://www.hbo.com/game-of-thrones/index.html
bogdanov

Мнениеот Roland » Пон Фев 28, 2011 4:43 pm

Така си е. На блога ми има линкове към всички трейлъри и купчини снимки:

http://rolandscodex.blogspot.com/search/label/HBO
Аватар
Roland

Мнениеот alvin » Пон Фев 28, 2011 8:18 pm

Roland написа:Е да беше прочел отдолу, че това е фенски трейлър. Тоя филм не е дори няма екип назначен още.

Аматьори.
Аватар
alvin

Мнениеот halleck » Нед Мар 13, 2011 11:20 am

Искам да гледам този сериал , някой да знае от къде може да се изкопае:
Chocky 1984.
halleck

Мнениеот bogdanov » Нед Мар 13, 2011 12:42 pm

halleck написа:Искам да гледам този сериал , някой да знае от къде може да се изкопае:
Chocky 1984.

http://www.youtube.com/results?search_query=Chocky&aq=f

Заедно и с "Децата на Чоки".
bogdanov

Мнениеот Goa » Нед Мар 13, 2011 3:25 pm

Ако не те устройва в ютюб, май го има и на торенти. Дали го нямах и аз самият с превод...
Аватар
Goa
Модератор

Предишна

Назад към Литература и други изкуства