Литература и други изкуства

ДЯВОЛСКА ДУЗИНА ФАНТАСТИ СРЕД НАЙ-ДОБРИТЕ БЪЛГАРСКИ ПИСАТЕЛИ

Всичко за изкуството

ДЯВОЛСКА ДУЗИНА ФАНТАСТИ СРЕД НАЙ-ДОБРИТЕ БЪЛГАРСКИ ПИСАТЕЛИ

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Сря Дек 19, 2018 5:36 pm

По случай 105-ата годишнина от своето основаване Съюзът на българските писатели издаде антология на най-доброто, което е сътворено в стих и проза. Сред писателите, представени във втория том, са фантастите (изброени според годината, в която са родени) Николай Райнов, Светослав Минков, Павел Вежинов, Емил Манов, Йордан Вълчев, Светослав Славчев, Младен Денев, Весела Люцканова, Тодор Велчев - Тато, Банко П. Банков, Величка Настрадинова, Андрея Илиев. Тринадесетият – да ме извинява Андрея, защото е по-млад – съм аз, Кънчо Кожухаров.

Ако в този списък е пропуснат някой фантаст, то е, защото просто не съм чел от него нищо, което да го вкара в тази категория.

Ако админът на сайта е съгласен, мога да публикувам разказите, с които Весела Люцканова и Тодор Велчев са представени в антологията – като кратък курс по така нареченото „творческо“ писане и ориентировъчно четиво за младите автори. Ще му предложа и моя разказ – „Реликвата“.
Кънчо Кожухаров

Назад към Литература и други изкуства