Литература и други изкуства

Чужбински мнения за българската фантастика: „The Secret Hist

Всичко за изкуството

Чужбински мнения за българската фантастика: „The Secret Hist

Мнениеот valio_98 » Пет Ное 17, 2023 1:16 am

Чужбински мнения за българската фантастика: „The Secret History of the Greatest Discovery“ в „Life Beyond Us“

„Two stories in the collection especially stood out: “The Secret History of the Greatest Discovery” by Valentin D. Ivanov and “Defective” by Peter Watts. Each story is at opposite ends of the spectrum in terms of style, tone, and the technology involved—but each does an excellent job of illustrating the merits of an anthology like this.“

Останалата част от ревюто може да прочетете тук.
Повече са сборника може да научите тук.
Валентин Д. Иванов е професионален астроном и любител писател-фантаст, роден в Бургас. Повече за него може да прочетете тук.
Strange Horizons“ е списание за фантастика и публицистика за фантастиката и в него съм публикувал, но само публицистика.
Те публикуваха и друго ревю за сборник с мое участие. Този сборник по-късно спечели наградата „Локус“, разбира се, не заради мен, по-важното е, че не я загуби заради мен. Горд съм с този разказ, защото всъщност е посветен на една от първите български жени, които са писали фантастика – днес почти неизвестната Зора Загорска. Впрочем и разказът в новия сборник също съдържа много български реалии.
Аватар
valio_98

Назад към Литература и други изкуства