Начало форум Наука и прогностика

Наука и прогностика

Къде ми е летящата кола? Точно тук!

Място за обсъждане на теми, свързани с наука, философия, прогностика, евристика

Къде ми е летящата кола? Точно тук!

Мнениеот Zvezdichko » Пет Сеп 17, 2010 12:47 am

Я на какво попадам тук...

http://www.autoblog.com/2010/09/10/terr ... d-of-year/

Новината е от 10-ти септември... Очевидно до края на годината, ако всичко мине наред, първите летящи коли ще се появят на пазара.

Забавно
Моята фантастична повест "Сред пясъците на Саркания":
https://sandsofsarkania.wordpress.com/
Zvezdichko

Re: Къде ми е летящата кола? Точно тук!

Мнениеот Deyan » Пет Сеп 17, 2010 8:53 am

Всъщност, това не е летяща кола, а самолет със сгъваеми крила и някои други подобрения за да може да се движи по пътищата. А и новината е по-стара, поне аз го гледах по ТВ още преди няколко месеца.
Deyan

Мнениеот Zvezdichko » Пет Сеп 17, 2010 12:49 pm

Въпросът е какво ние можем да разбираме под термина "летяща кола"? Машина с размера и форма на кола, която може да се издига вертикално/левитира ли?

Аз изгледах няколко клипа и на мен ми прилича точно на летяща кола. И отвътре- и отвън. Като се разгънат крилата, заприличва на самолет. Машинката си я бива.

Иначе създателите са прави - ще трябва да почакаме още, преди да видим масовизация подобни летящи коли в бъдещето. Вмомента пътната инфраструктура не е пригодена за такъв тип машини. Все още се изисква да имаш и разрешение за пилот, преди да си купиш такава "летяща кола", защото все още не е изобретен автопилотът, който може да те закара от вас до работа безпроблемно, докато спиш на задната седалка.
Zvezdichko

Мнениеот robinofloksli » Пет Сеп 17, 2010 2:03 pm

Zvezdichko написа:Иначе създателите са прави - ще трябва да почакаме още, преди да видим масовизация подобни летящи коли в бъдещето. Вмомента пътната инфраструктура не е пригодена за такъв тип машини. Все още се изисква да имаш и разрешение за пилот, преди да си купиш такава "летяща кола", защото все още не е изобретен автопилотът, който може да те закара от вас до работа безпроблемно, докато спиш на задната седалка.

Проблемът даже не е в пътищата или в бривета. Проблемът е в количеството гориво за единица товар. Това е съображение което ни тласка назад към велосипеда, а не към персоналната ракета на Йон Тихи.
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Zvezdichko » Пет Сеп 17, 2010 2:41 pm

Определено. И все пак - развитие има, за което се радвам.

За пръв път подобна "летяща кола" ще бъде представена на пазара - и то съвсем скоро. За цена от близо 200 000 долара - това си е голям напредък. Определено ще има хора, които ще си го позволят.

Единственото, на което се надявам, е че тази концепция ще се наложи и занапред... Да не стане като това с Конкорд и гражданската свръхзвукова авиация
Zvezdichko

Мнениеот Deckard » Пет Сеп 17, 2010 10:04 pm

Ех, жалко! Аз реших, че някой най-после е изобретил антигравитационния генератор. :smile:
Преслав Костов
Аватар
Deckard

Назад към Наука и прогностика