Начало форум Наука и прогностика

Наука и прогностика

«ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ

Място за обсъждане на теми, свързани с наука, философия, прогностика, евристика

«ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ

Мнениеот Ивайло Иванов » Пет Дек 03, 2010 10:05 pm

И преди съм чел статии на тема "били ли са те на Луната", но тази е наистина впечатляваща.
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Re: «ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ

Мнениеот Aspid » Нед Дек 05, 2010 9:41 pm

Следя статиите на автора почти от самото начало. Първо на Ираквар, после и на Авиабазата.
На Авиабазата има обширен архив на спорът му с поддръжниците на официалната версия за полети до Луната.
Аватар
Aspid

Мнениеот Божо » Пон Дек 06, 2010 4:10 pm

При положение, че следите от пребиваването на Луната на астронавтите бяха наблюдавани вече и от спътници на съвсем независими страни - Япония и Индия, да се продължава тиражирането на подобни съчинения е безпредметно.
Божо

Мнениеот Goa » Пон Дек 06, 2010 8:27 pm

От чие пребиваване следите? Щото лесно може да се направят всякакви следи, без да стъпва човек :wtf: :wink:
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Шаркан » Пон Дек 06, 2010 9:37 pm

Спойлер:
тъпа тема
Шаркан

Мнениеот Божо » Вто Дек 07, 2010 11:35 am

Goa написа:От чие пребиваване следите? Щото лесно може да се направят всякакви следи, без да стъпва човек :wtf: :wink:

Е, чак стъпките на астронавтите да си играе някой да прави...
http://www.webkeybg.info/the_cave/?p=547
Божо

Мнениеот Aspid » Чет Дек 09, 2010 9:51 am

Божо написа: Е, чак стъпките на астронавтите да си играе някой да прави...

Ако бяха заснели от орбита и стъпките на астронавтите, то конспиролозите (или конспиролъжците - не зная кое е по-правилно :problem: ) нямаше да пишат, че кацането на Луната е американска дезинформация и блъф.
Докато няма снимка на тези стъпки - няма да има и покой за поклонниците на теорията за конспирация.
Аватар
Aspid

Мнениеот Goa » Чет Дек 09, 2010 1:03 pm

Всъщност има няколко нива на критика към историята на пребиваването на хора на Луната. Само най-"вътрешното" ниво твърди, че хора не са стъпвали изобщо на Луната. Но действително аз досега не съм видял неопровержимо доказателство дори за това.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Zvezdichko » Чет Дек 09, 2010 8:05 pm

Снимките на стъпките от астронавтите са заснети още миналата година от съвременен апарат:

http://www.nasa.gov/images/content/3692 ... ed_540.jpg

Не, наистина. Тази тема е глупава (Евала, Шаркане ).

Ясно е, че снимка на стъпките и на останките няма да убеди никого, че човек е стъпвал на Луната. Преди две години Индия и Япония работеха със безпилотни сонди до Луната. Както Индия, така и Япония оповестиха, че са намерили следи от "Аполо".

Но ще ви кажа още нещо... Тия, вярващите в конспиративните тъпизми, никога няма да ги убедиш, че човек е стъпил на Луната.

Дори ако още сега вземеш и ги наблъскаш в една ракета и отидат на Луната, за да видят с очите си стъпките от астронавтите, те пак няма да повярват! Тогава ще кажат, че щом имаш технологията, за да ги изстреляш до Луната, значи имаш технологията, за да пратиш останките на Луната ден по-рано.
Моята фантастична повест "Сред пясъците на Саркания":
https://sandsofsarkania.wordpress.com/
Zvezdichko

Мнениеот Goa » Чет Дек 09, 2010 10:08 pm

Звездичко, това е естествен механизъм в една разумна система - трябва да има и такъв набор от клетки, които да подлагат абсолютно всичко на съмнение и отрицание :lolno:. Неизбежно е, няма защо да се ядосваш. Има ги и тези на обратния полюс - дето вярват във всяка глупост, която им кажеш, че даже са и повече :rolleys:.

Аз пак казвам - основната критика поне според моите впечатления е, че има фалшификати сред доказателствата (особено първото предаване и снимките от него), а не че избщо не са били на Луната.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Zvezdichko » Чет Дек 09, 2010 10:17 pm

Аз затова винаги съм искал някой да ми дефинира какво означава да има фалшификати?

Ти (макар че въпросът е и към останалите) виждал ли си снимки от космически апарат в необработено състояние? Аз съм виждал многократно и смея да кажа, че необработените снимки са абсолютно неугледни и неприемливи за публикации в пресата и за пред публика.

Определено снимките от Аполото са пипани, но това е валидно за всяка една космическа мисия (е, почти де). Естествено е, че ще има много сериозна обработка - пиарите на НАСА искат да покажат агенцията в най-добра възможна светлина.

Но да се бие повод за конспирация относно това е идиотско.
Zvezdichko

Мнениеот Aspid » Пет Дек 10, 2010 2:20 am

Zvezdichko написа:Снимките на стъпките от астронавтите са заснети още миналата година от съвременен апарат:

Това е само пътечка, дето може да се направи в лунния прах и от Земята с помощта на радиоуправляемо тракторче. :lolno: Когато снимат именно стъпките или побития флаг (колкото е останало от него след десетилетията на Слънце и във вакум), тогава ще заглъхната конспираторджийте. А преди този светъл момент ще ни пробутват радиоуправляеми тракторчета. :problem:
Аватар
Aspid

Мнениеот Zvezdichko » Пет Дек 10, 2010 2:22 pm

Когато снимат стъпките, ще се случи нещо друго :problem: Тогава ще кажат, че радиоуправляващото се тракторче е носило със себе си роботизиран накрайник, който е поставял стъпките: чат-чат-чат.

Най-забавното е, че вече съм чувал тази теория
Zvezdichko

Мнениеот Ивайло Иванов » Съб Дек 18, 2010 8:01 pm

Не е толкова просто. Факт е, че "камъкът от Луната", подарен от НАСА на холандския музей Рейксмюсеум, в действителност се оказал парче вкаменена дървесина. Т. е. - или сме на прага на великото откритие, че на Луната някога е имало дървета (които впоследствие са се вкаменили), или това нещо изобщо не е взето от там. Но това изобщо не оборва твърдението, че американците са стъпвали на Луната - може пък да им се е досвидяло да подарят цял лунен камък.
И не е само това. Прочети статията - впрочем, тя дава повече въпроси, отколкото отговори.
Изображение
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Zvezdichko » Пон Дек 20, 2010 2:04 am

Това за вкамененото дърво вече съм го коментирал:

http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php ... &Itemid=27

Много, ама много мразя да се повтарям.
Zvezdichko

Мнениеот Ивайло Иванов » Пон Дек 20, 2010 9:15 am

Извинявай - известно ли ти е при какви условия се съхраняват лунните камъни на Земята? :smile:
Известно ли ти е, че лунни камъни има и в Русия, въпреки, че не са изпращали човек на Луната?
Така че това е най-малкото.
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Zvezdichko » Пон Дек 20, 2010 6:19 pm

Вече ще отговарям само с линкове, за да не поощрявам чуждия мързел, а само своя.

http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php ... &Itemid=27

1.

НАСА би могла да достави проби по начин, по който СССР са го направили – с безпилотни сонди.

В много отношения това е много по-трудно да се постигне от пилотирано кацане. СССР са се опитали неколкократно и имат повече неуспехи отколкото успехи в това отношение. Все пак някои Съветски мисии са успявали и са доставили общо около няколко грама материал. Американците са доставили килограми! Добре, нека приемем, че НАСА наистина са построили безпилотни сонди. Тук обаче стои въпросът кога тези сонди са изстрелвани и с какви ракети. Подобно начинание е трудно да се укрие, най-вече от СССР!

И ако приемем, че НАСА е построила мощна ракета – Сатурн 5, която е изстреляла голяма безпилотна мисия, способна да достави килограми проби – то това би показало, че агенцията е имала способността да изпрати и човек там :) А защо да не е изпратила хора, питам аз?
Zvezdichko

Мнениеот Goa » Пон Дек 20, 2010 7:29 pm

Zvezdichko написа:И ако приемем, че НАСА е построила мощна ракета – Сатурн 5, която е изстреляла голяма безпилотна мисия, способна да достави килограми проби – то това би показало, че агенцията е имала способността да изпрати и човек там :) А защо да не е изпратила хора, питам аз?

Според мен не би показало такова нещо. Разликата е много голяма :). Но аз за кой ли път казвам, че според мен много са малко тия, които изцяло отричат стъпването на човек на Луната.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Zvezdichko » Вто Дек 21, 2010 8:07 pm

Проблемът, Диляне, е не в това, че са малко. Проблемът е в това, че са изключително кресливи.
Zvezdichko

Мнениеот Burda » Сря Дек 22, 2010 2:16 pm

В потока от твърдения подобни на това, че никога американците не са стъпвали на Луната са такива: Дарвиновата теория за еволюцията е НАПЪЛНО погрешна и по принцип еволюция няма; Теорията за относителността на Айнщайн е недоказана; по никакъв начин не са свързани инфекциозните заболявания с микроорганизми... и т.н.
Подобни писания, които търсят публиката си измежду необразованите се опитват да вмъкнат клин между от една страна научните изследвания, техническите постижения и от друга - обществото. За разлика от времето на моите ученически години, когато имаше ТНТМ и научният жаргон беше разпространен широко, също съгласуван с нашите мисли и действия, съвременните ученици, в голямата си част, ползуващи уличния и чалга-жаргон, както и мислене, не биха могли да схванат подобни манипулации. Дали демагогията ще пробие или ще бъде изтласкана, времето ще покаже. Според мен елитът иска да оглупи голяма част от населението, защото именно така то може да бъде управлявано. За това се отпускат много пари (за сензационни статии, филми, сборища и т.н.). Затова и аз не мога да оценя как дискусията ни тук може да оправи положението... :shh:
Burda

Следваща

Назад към Наука и прогностика