Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Мнениеот Кал » Сря Фев 03, 2010 10:02 am

:)
Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Кал » Сря Фев 03, 2010 10:11 am

По темата:

Организираният от СРОКСОС протест пред Парламента днес в 11 часа не е съгласуван с гражданските обединения, чиито представители участват в работната група "Закон за ГМО в България". Затова има голяма вероятност по време на него да се чуят бисери от рода на "Доказано е само, че от рибата става домат и обратното!" :///

Някои от хората в групата вероятно ще присъстват и ще раздават информационни материали - като независими граждани.

(Мене ме няма - аз спретвам новото място на ЧБ.)
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Ани Илиева » Сря Фев 03, 2010 10:26 am

Обаче няма да се откажа, докато не си изясня нещата.
Значи Калин се беше наговорил с Роланд, БлакХарт с Лейзи и пр., и пр.?
Ани Илиева

Мнениеот Мартин » Сря Фев 03, 2010 10:33 am

А-а, тиатър...

Само дето има хора, които могат да излизат от ролята и такива - които не могат. Уви!

Или може би в този тиатър твърде много хора играха себе си...?

Аз ли се заблуждавам или забавлението пак беше на чужд гръб (форум)?

Това отново е въпрос към най-началното ми питане за идентичността на клуба и за неговото лице... Струва ми се, че то става все по-нужно...
Мартин

Мнениеот Roland » Сря Фев 03, 2010 10:43 am

Аз нямам нищо общо с никакви театри и наговаряния, нито някой друг от Шадоуденс има. Личността Калин поне на мен лично ми е станала твърде неприятна, че да се "наговарям" с него за каквото и да е.
Roland

Мнениеот Ани Илиева » Сря Фев 03, 2010 10:44 am

Мартине, точно на тези въпроси се опитвам да си отговоря и аз. Затова много държа да знам дали всички играха роли, или само някои.
Важно ми е например да знам дали ЕксПешо се беше наговорил. Също ми е важно да знам дали Наско и Гоа знаеха предварително, също така дали БлакХарт и изобщо. Когато разбера тези подробности, ще ти разкажа много интересни неща за идентичността на клуба и неговото лице.
Ани Илиева

Мнениеот Deyan » Сря Фев 03, 2010 10:56 am

И на мен ми е интересно кой е играл роли.
Когато навремето Ани и Робин се дърлеха пред всички то си беше театро отвсякъде.
Но когато няколко души се наговарят да провокират форум, това вече се нарича тролиране.

Има и още една разлика:
При Ани и Робин през цялото време имах усещането, че нещо не е наред, че те просто не биха се държали по този начин. Сега това усещане го нямах. :(
Deyan

Мнениеот Trip » Сря Фев 03, 2010 11:03 am

Mного, много грубо и ненужно
Trip

Мнениеот Lazy! » Сря Фев 03, 2010 11:06 am

Ани, просто видях едни думи, които ме възмутиха, и регариах на тях така, както според мен трябва да им се реагира и като бих реагирал винаги, независимо кой ги казва. Какво значи дали съм ги приел сериозно? Приех ги такива, каквито са, ей ги къде са, всеки може да ги прочете.
Lazy!

Мнениеот robinofloksli » Сря Фев 03, 2010 12:57 pm

Didimus Написал:
-------------------------------------------------------

> Когато навремето Ани и Робин се дърлеха пред
> всички то си беше театро отвсякъде.

Беше не само театро, но и упражнения по риторика. Игра, най-вече. Игри каквито могат да играят само добри приятели. Да обидиш приятел, дори наужким е гадно и болезнено. Нужни са доверие и вяра, че тази болка ще си остане игра. И когато в играта взеха да влизат и други хора, театрото бе прекратено. Така че - много моля, да не се правят релации.
Едно е да се драчиш с някого за своя сметка, съвсем друго е да разиграваш лисичи припадъци с цел - привличане на вниманието (щото видиш ли, никой не те ебава...)

> Но когато няколко души се наговарят да провокират
> форум, това вече се нарича тролиране.

В частност, може и да е забавно. Аз обичам театъра. И бахура... и това... операта... също обичам...
Но за да е забавно, трябва като минимум да си поставиш за цел да е забавно. боя се че случая не е такъв.

>
> Има и още една разлика:
> При Ани и Робин през цялото време имах усещането,
> че нещо не е наред, че те просто не биха се
> държали по този начин.

Благодаря ти за "високата" оценка... Следващият път ще се постарая повече!
:X

Сега това усещане го нямах.
> :(

Мдааа, трудно ще прежевея мисълта, че някой прави по добър театър от мен...
Не се впрягайте бе хора. Става дума за нещо тривиално - ГМО. Аз ги чакам тези ГМО от колко време, такъв хубав бизнес става с еко-продукти че не е истина. Хората имат фобии - защо тези фобии да не поработят за мен (а и не само!)? Дребна клисава царевица с доказан произход - 5 лева кочана! Айде не остана!
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Йордан Янков » Сря Фев 03, 2010 1:11 pm

Не, не съм имал идея че се разиграва театър и стоях и си гледах от страни. Все пак се опитвам да се дистанцирам от този сайт като моя собственост. Затова казах, че това би трябвало да е казус за бъдещата редколегия - какво да се прави в такива случаи. Моето мнение, че е такива теми по принцип нямат място в общ форум на клуб фантастика. Ако някой има кауза да си я защиатава с каквито иска театрални, пропгандни и стилистични похвати там където му е мястото. Точно поради тази причина аз не ви занимавам тук през ден с глобалното затоляне, а си го чопля на моя блог. Но все пак нека и другите кажат какво мислят по този въпрос.
Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Сухов, Фёдор Иванович » Сря Фев 03, 2010 1:11 pm

"Човещината" наяве - перфектно доказателство кой на какво държи, кой какво уважава и кой колко го е грижа за събеседниците :")

Калинка-малинка (може би "калинка и малинка"?), след обвинение за "който се включва не по темата, затова пък с много злоба, очевидно трупана по съвсем други поводи", не ми отговори на въпроса ПО САМАТА ТЕМА. Quousque tandem abutere, coccinella, patientia nostra? След доста енергичен опит да ми бъде осигурен душ от слюнка, така и не разбрах поради что, аджеба, хуманитаристи се занимават с генетика? И поради що трябва да се протестира срещу ГМО?

В тоя ход на мисли, аз призовавам на протест срещу генно-модифицирани вълчи продукти като дакел, пудел, булонка и прочие!
Сухов, Фёдор Иванович

Мнениеот Deyan » Сря Фев 03, 2010 1:17 pm

@Робин

Споко, много добре го изиграхте. :)
Така и не се усетих, че е постановка.

Просто през цялото време не можех да повярвам, че вие пишете онези неща. По никакъв начин не се връзваха с това, което знам за вас.
Все се чудех какво не знам, какво ви е накарало така да изперколясате. После се разбра какво не знам :)

Колкото до сегашното "театро" - нямаше такова разминаване. Никой от хората, които познавам не си беше излязъл от амплоато достатъчно за да ме усъмни, а пък които не познавам - хора всякакви.
Deyan

Мнениеот Мартин » Сря Фев 03, 2010 1:30 pm

@Ани,

С огромно удоволствие ще чакам да ми отговориш/да си поговорим по тези въпроси. Пък и не само по тях.
Мартин

Мнениеот Боно » Сря Фев 03, 2010 4:50 pm

Ех, жалко че изпуснах този протест. Приготвил съм един плакат 2 на 2 метра с надпис отпред:
"30 години безчет изследвания показават безопасността на ГМО храните!"
и отзад:
"Докога ще оставяте емоциите да взимат глас над разума?"

Ще се видим другия път, ако случайно разбера за протеста преди да е минал...

ПП Слагам си и-мейла, който проверявам рядко, понеже по-горе четох че имате навика да се отпускате с препращането на съобщения.

ППП Мислите ми по темата: http://pi314.ascella.org/2010/02/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5/#more-377
Боно

Мнениеот Генерала » Сря Фев 03, 2010 10:31 pm

http://e-vestnik.bg/4253

http://first.gorichka.bg/index.php?p=48&l=1&id=722

http://vbox7.com/play:b88ed3a1

http://vbox7.com/play:e4eaaf9a&al=1&vid=2658543
Генерала

Мнениеот svetliche » Чет Фев 04, 2010 12:50 am

Боно Написал:
-------------------------------------------------------
> Ех, жалко че изпуснах този протест. Приготвил съм
> един плакат 2 на 2 метра с надпис отпред:
> "30 години безчет изследвания показават
> безопасността на ГМО храните!"
> и отзад:
> "Докога ще оставяте емоциите да взимат глас над
> разума?"

Бахти!...
svetliche

Мнениеот Ш а p к а н » Чет Фев 04, 2010 12:55 am

в новия сайт надявам се да има форум с подходящи подфоруми за подобни теми
Ш а p к а н

Мнениеот Amelia » Чет Фев 04, 2010 1:05 am

Аз само да вметна нещо, че вчера пропуснах. Онова за пребиването фигурира в първия пост на темата и е отпреди форумното театро.
Бясното куче си е бясно. Не знам какъв театър ни е бил разиграван, но Калин си беше такъв, какъвто винаги е. И друг път съм го виждала да му избият чивиите покрай разни протести и да почне да ги приказва такива. Надменното му и подигравателно нахилено поведение също не е никаква новост.
Amelia

Мнениеот Кал » Чет Фев 04, 2010 8:14 am

Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии